Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 81

Tema: Utjecaj marketinga na dojenje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno Utjecaj marketinga na dojenje

    Nastavak s topica o "Paketicima za srecu" http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=708941#708941


    Citiraj ivaa prvotno napisa
    smatram da svatko ima pravo reklamirati ono što nije zakonom zabranjeno, a isto tako sebe smatram dovoljno inteligentnom da nakon svega pročitanog samo odlučim što je najbolje za mene i bebu!
    potpisujem!

    u čemu je problem?
    zašto se **** ne bi reklamirao? ima žena koje neće moći dojiti i imaju pravo na informaciju. nigdje ne piše nemojte dojiti, kupite ****. na nama je da odlučimo šta ćemo s tim paketom i stvarima iz njega. zakaj se nitko nije zakeljio na always uloške? pa ni oni nisu dobri nakon poroda.

    roda ima prigodne letke (o porodu, dojenju...), zašto se oni ne dijele po ordinacijama?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj Paulita prvotno napisa
    Inače sam već dobila od (kršitelj koda)a onaj sok za trudnice i mogu reći da je odvratan i nikad ga ne bi kupila.

    kakve sad ovo veze ima sa dojenjem :?
    (kršitelj koda)ov sokić je proizvod za trudnice, obogačen željezom, folnom i ostalim vitaminima, isto kao i prenatal raznih proizvođača. proglasiti ga lošim samo zato kaj je (kršitelj koda)ov je, u najmanju ruku, smiješno. a to kaj je tebi bljutav je tvoj subjektivni dojam, a ne nikakav argument.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    Pazi ovo, kako marketinški...
    A kaj nije taj besplatni nukov tj.euroalbin pedijatar zapravo ista ona stvar koju reklamiraju u časopisu bebe..., kao nazoveš, pa te on savjetuje...interesira me o čemu ...
    pa kaj onda ne nazoveš i ne pitaš?

  4. #4
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    u čemu je problem?
    zašto se **** ne bi reklamirao?
    anki, pa ti si bar dovoljno dugo na forumu da znaš ponešto o Međunarodnom pravilniku o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko i rodinim aktivnostima oko monitoringa njegovog kršenja. sigurno se sjećaš bojkota Sretne bebe - ovaj paket je sličan, proizvođači nadomjestaka se na nedozvoljen način približavaju majkama. i nitko ne tvrdi da se proizvođači ne smiju reklamirati, samo da to ne smiju činiti na ovakav način.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    sve to stoji, ali onda nije problem u proizvođacu, on se bori za svoje tržište, problem je u pedijatrima, bolnicama, ministarstvu....
    ne mogu vjerovati da bi neka žena mogla sjediti u ordinaciji, čekati svoj pregled, malo zujati, ugledati reklamu i reci: vau, ja necu dojiti, ja cu svoje dijete hraniti umjetnom hranom! da li reklama STVARNO ima takav utjecaj? nismo li mi već na nekoj razini svjesti da neke stvari možemo razlučivati? pa kaj se sve danas reklamira, i na koje nacine....

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    mislim da reklame djeluju na puno suptilniji način.

  7. #7
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    nismo li mi već na nekoj razini svjesti da neke stvari možemo razlučivati? pa kaj se sve danas reklamira, i na koje nacine....
    Da bih ti pojasnila citirati cu recenicu Voditeljice UNICEFA na temu tih reklama "da nemaju utjecaj, zar mislite da bi se toliki novci ostavljali na te reklame?".

    Nemojmo potcjenjivati moc reklame. Dokazano je da bez obzira koliko ti prezirao neku reklamu, u trenucima kad stojis pred policom proizvoda o kojima neznas nista, AUTOMATSKI ces odabrati onaj koji si najvise puta vidio - jer imas osjecaj da ti je poznat.

    I tako djeluju na mozak trudnice pa proizvode sok za trudnice ( mislim stvarno ), caj za dojilje itd. A tebi kad lijepo opadne samopouzdanje, ili ti okolina trubi kak nemas mlijeka i stojis pred policom proizvoda o kojima neznas nista - aj pogodi koji ces izabrati? Pogledaj paragraf iznad

    I nemoj mi reci da to ne fukcionira tako. Mozda nece funkcionirati bas kod tebe, sigurno nece jer si svjesnija nekih stvari. Ali kod VECINE zena hoce. Zato to oni i rade. Ne daju oni caj za dojilje promotivno da bi zene vise dojile

  8. #8
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ne daju oni caj za dojilje promotivno da bi zene vise dojile
    nego kaj je to nego čaj za dojilje - tj žene koje doje !? hoćeš reći da u sebi ima neku kemiju koja spriječava nastajanje mlijeka, pa ako ga nedajbože kupim dok dojim taj čas ću presušiti ?!? i biti prisiljena koristiti (kršitelj koda)ove proizvode zauvjek? ti bokca, to je već teorija zavjere!!

  9. #9
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Da se sve to skupa toliko ne reklamira bilo bi puno više žena koje se odlučuju na dojenje, a ne na adaptirano.
    Zapravo, najbolje bi bilo kada bi do adaptiranog mlijeka bilo jedino moguće doći na recept, i to da se naravno plaća po punoj cijeni.

  10. #10
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    khaa, svaka čast na teoriji!

    anchie je mislila na nešto drugo: velikodušnim dijeljenjem uzoraka čaja za dojilje (ili jastučića za dojenje, letaka o dohrani, you name it) stvara se pozitivan stav prema robnoj marki. uz sve ostale plakate, reklame u časopisima, letke u ljekarnama... kad na početku dojenja naletiš na neki problemčić (a većini majki se to dogodi), bit će ti lako slijediti otprilike ovakav tok misli: hmmm, a što ako je beba stvarno gladna... poslušati ću patronažnu/mamu/onaj tekst iz časopisa i dati joj jednu flašicu, pa neće valjda naškoditi... i što misliš, koju ćeš marku odabrati? onu za koju nikad nisi čula ili onu čiji fini čajić imaš u kuhinji? što će biti nakon te bočice, znaš i sama: utoliko manja produkcija mlijeka koja vuče još jednu bočicu, i tako dalje...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj khaa prvotno napisa
    nego kaj je to nego čaj za dojilje - tj žene koje doje !? hoćeš reći da u sebi ima neku kemiju koja spriječava nastajanje mlijeka, pa ako ga nedajbože kupim dok dojim taj čas ću presušiti ?!? i biti prisiljena koristiti (kršitelj koda)ove proizvode zauvjek? ti bokca, to je već teorija zavjere!!
    a kak si ti samo proniknula u to?!? ko da radiš u marketingu (kršitelj koda)a!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    khaa, svaka čast na teoriji!...
    evo na, sad bute ju još vrbovali u svoje redove!

  13. #13
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ma ne samo nju...

  14. #14
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    khaa, svaka čast na teoriji!...
    evo na, sad bute ju još vrbovali u svoje redove!
    ma lako za to, anki, ne bum se ja dala... samo se sad bojim da sam im dala novu ideju...

  15. #15
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj khaa prvotno napisa
    ne bum se ja dala... samo se sad bojim da sam im dala novu ideju...
    zasto se bojis? zar ti nije lijepo ovdje sa nama?
    ne vjerujes/podrzavas ono sto radimo i za sta se zalazemo?
    nemoj se bojati, pridruzi nam se.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    a možda su i u dosluhu sa nekim s kim ne očekujemo :shock:
    npr. sa proizvođačima boja za kosu, ofarbaš se i nestane ti mlijeka; ili još sofisticiranije, sa proizvođačima cipela koji rade cipele koje ti stišću posebne akupunkturne točke na stopalima tak da postepeno ostaješ bez mlijeka; i nikad ni ne posumnjaš na njih
    a možda i sa električarima, koji ti tak razvedu struju da se stvara posebno magnetsko polje koje utječe na stvaranje mlijeka....
    užas :shock:

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa

    zasto se bojis? zar ti nije lijepo ovdje sa nama?
    ne vjerujes/podrzavas ono sto radimo i za sta se zalazemo?
    nemoj se bojati, pridruzi nam se.
    momze, ovo zvuči ko kad te netko vrbuje za neku sektu

  18. #18
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    anki, skuliraj se malo.

  19. #19
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    Citiraj momze prvotno napisa

    zasto se bojis? zar ti nije lijepo ovdje sa nama?
    ne vjerujes/podrzavas ono sto radimo i za sta se zalazemo?
    nemoj se bojati, pridruzi nam se.
    momze, ovo zvuči ko kad te netko vrbuje za neku sektu
    paaaa, kako kome.

    ovaj moj prethodni komentar se odnosio na tvoj prethodni 'paranoicni' post.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    idem si nekaj spiti da se skuliram!

  21. #21
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Anki ovo sto ti radis ne spada niti u konstruktivnu raspravu niti u pristojno ponasanje. Toplo preporucam da se skuliras 8)

  22. #22
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Saki79 prvotno napisa
    Ja sam dobila paketić sada na zadnjem pregledu 04.12.2006.

    Evo ovako (upravo otvaram vrećicu) izgleda sadržaj:
    - 1 uzorak od 15 g Sudocrem žaštitne kreme za bebe,
    - Tosama paketić sa 2 blaznice za dojilje, beby vata, gazica za čišćenje nježne kože,
    - Nivea krema za njegu kože 30 ml,
    - Always uzorak od 3 kom. dnevnih uloška razičitih veličina,
    - Euroalba d.o.o. prijavnica za info. o proizvodima i uslugama vezanim uz trudnoću, dojenčad i djecu. Navodi se također da omogućuju besplatni kontakt s pedijatrom i mogućnost dobivanja raznih info. o problemima trudnoće, bebe i materinstva, na kućnu adresu.
    - reklamni letak od MAS-a, Baby watcher - aparat za slušanje zvukova iz trbuha,
    - Happy baby, Nositi život - praktični savjetnik za trudnice. Od ANFAP d.o.o.
    jucer kod svog ginica, rekao je da je to dobio, i da bas i ne zna sta je unutra, ali ako mi se svidja da mogu sljedeci put uzeti koliko me volja da se toga sto prije rjesi . uglavnom nisam bas te prospektice pogledala, ne mislim slati svoje podatke, jer me to jos iz sretne bebe nanerviralo. knjizicu kad ulovim vremena mozda procitam, ali sam na brzinu vidjela da ima neki kao kalendar u kojem tereba upisati sta sve treba napraviti u trudnoci i pod prvo kao npr. je obavjestiti poslodavca. e to me odmah nagnalo da je zatvorim jer sefu jos ne zelim pokvariti raspolozenje

  23. #23
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    zasto se bojis? zar ti nije lijepo ovdje sa nama?
    ne vjerujes/podrzavas ono sto radimo i za sta se zalazemo?
    momze, malo si me krivo shvatila, ja sam napisala da se bojim da sam vam dala još jednu ideju za borbu protiv "zle formule"! to je bila zafrkancija...
    što se tiče ovog foruma, ne bih ovdije bila da neke njegove dijelove ne podržavam/vjerujem u njih, dapače, smatram da su neke stvari izuzetno poučne i korisne. ali i sama si na nekom topicu rekla da se ne moramo svi slagati u svemu, pa se tako i ja ne slažem sa ovakvom krajnošću u borbi protiv raznoraznih paketića... sve bi to trebala biti slobodna volja i izbor svake žene, ne prihvaćam da mi netko sugerira da ću neki proizvod kupiti samo zato jer sam reklamu o njemu vidjela x puta više, nisam glupo tele i znam misliti svojom glavom, kao i VEĆINA žena koje poznam.

  24. #24
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    da, što se tiče **** sokića, meni je odličan!!!!
    a možda si kupim i ankine akupresurne cipelice 8)

  25. #25
    bubimirko

    Početno

    šalu na stranu, neki su zbilja skrenuli s teme.......ali ja zato nisam i valjda sam jedan od rijetkih koji nisam,.......uz ove izgubljene rodine ovčice koje su se našalile.........ali fakat ovo kaj ste vi napisale u početku i ne zaslužuje ništa drugo doli sprdnju.....dobiješ paketić a u njemu sve OK(što je čudno čak i za vaše standarde) ali onda vas zasmeta papir KOJI NE MORAŠ POSLATI AKO NE ŽELIŠ......fakat ponekad zastranite

    p.s.molim vas da mi napišete gdje bi to bilo primjereno mjesto za reklamu adapt mlijeka i sličnih artikala za dojenčad ako ne kod pedijatra.....te pričamo li mi tu o kodeksu ili o zakonu koji to zabranjuje

  26. #26
    bubimirko

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    khaa, svaka čast na teoriji!

    anchie je mislila na nešto drugo: velikodušnim dijeljenjem uzoraka čaja za dojilje (ili jastučića za dojenje, letaka o dohrani, you name it) stvara se pozitivan stav prema robnoj marki. uz sve ostale plakate, reklame u časopisima, letke u ljekarnama... kad na početku dojenja naletiš na neki problemčić (a većini majki se to dogodi), bit će ti lako slijediti otprilike ovakav tok misli: hmmm, a što ako je beba stvarno gladna... poslušati ću patronažnu/mamu/onaj tekst iz časopisa i dati joj jednu flašicu, pa neće valjda naškoditi... i što misliš, koju ćeš marku odabrati? onu za koju nikad nisi čula ili onu čiji fini čajić imaš u kuhinji? što će biti nakon te bočice, znaš i sama: utoliko manja produkcija mlijeka koja vuče još jednu bočicu, i tako dalje...

    ma daaaaaaaaaaa prva bočica stvara ovisnost.....GLUPOST.....pisao sam baš ovdje o frendici koja je imala problema s dojenjem i počela je dohranjivati klinca u večernjim satima.......jer fakat više nije mogla i svi su bili doma ludi, no nakon nekog vremena mali je uhvatio ritam i ona ga je opet bez pola muke skinula s bočice i sad je opet samo na majčinom mlijeku.....zamisli čuda a sve to bez ovisničke krize, proširenih zjenica i znojnih ruku.....ko zna možda u njezine pakete adapt mlijeka nisu stavili "TE" sastojke koji te čine "ovisnikom"

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    bel
    Postovi
    92

    Početno

    A jel se netko od tih poludjelih ljudi u tim silnim mukama oko dojenja sjetio možda nazvati Rodin SOS telefon za dojenje??? Ili nedajbože još prije poroda posjetiti koju dojeću radionicu ??? Kad je vjerojatno lakše smućkati bočicu nego otipkati jedan telefonski broj! Ne znam, prosvijetli nas ovisnike o dojenju!

  28. #28
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    ma daaaaaaaaaaa prva bočica stvara ovisnost.....GLUPOST.....pisao sam baš ovdje o frendici koja je imala problema s dojenjem i počela je dohranjivati klinca u večernjim satima.......jer fakat više nije mogla i svi su bili doma ludi, no nakon nekog vremena mali je uhvatio ritam i ona ga je opet bez pola muke skinula s bočice i sad je opet samo na majčinom mlijeku.....zamisli čuda a sve to bez ovisničke krize, proširenih zjenica i znojnih ruku.....ko zna možda u njezine pakete adapt mlijeka nisu stavili "TE" sastojke koji te čine "ovisnikom"
    Bubimirko, ja kuzim da ti mislis da puno znas o dojenju. Ok, moguce je da znas vise od prosjecnog muskarca. Ali molim te dopusti da recimo jedna savjetnica u dojenju zna vise od tebe - godinama se educiramo da bi znale sve ovo sto znamo.

    Je moguce je da bocica spasi dojenje, i je moguce je da nece biti nikakvih problema nakon bocice. No isto tako, kod puno djece bocica zaista STVORI problem s dojenjem. Tehnika sisanja bocice i tehnika sisanja dojke su totalno razlicite, i ukoliko dijete nije jos savladalo tehniku dojenja (a savladava je tjekom prvih 6 tjedana), velike su sanse da ce biti problema s dojenjem ukoliko dobije bocicu. Zato se recimo dude i bocice nikako ne preporucaju tjekom prvih 6 tjedana - jer NE MOZES unaprijed znati hoce li tom djetetu duda/bocica stvoriti problem ili ne.

  29. #29
    bubimirko

    Početno

    anchie malo smo zastranili s teme.....na onaj moj post prije koji je na temu nitko se nije osvrnuo......mogu li dobiti kakvo mišljenje o tome?

  30. #30
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    p.s.molim vas da mi napišete gdje bi to bilo primjereno mjesto za reklamu adapt mlijeka i sličnih artikala za dojenčad ako ne kod pedijatra.....te pričamo li mi tu o kodeksu ili o zakonu koji to zabranjuje
    Jedna stvar je educirati pedijatre o vrstama formule koje postoje i za sto koja sluzi.

    Druga (i nedopustiva) je postojanje reklame kod pedijatra, tipa na zidu stoji to i to, ili se recept ispisuje na blokic na kojem pise ***mil itd.

    Formula je napravljena za extremne slucajeve kad je djetetov zivot ugrozen i kad je formula zaista treba. Zato je trebaju preporucati doktori koji znaju nesto o tome, a ne da je roditelji sami kupuju i to na osnovu reklame koju su vidjeli tamo i tamo (a ne mogu drugacije nego na osnovu reklame, a svi mi znamo koliko su sve reklame istinite).

    Da zakljucim. Primjerenog mjesta za reklamu NEMA, jer iz reklame ionako ne mozes nauciti nista o tom proizvodu, nego bi se adaptirano trebalo dobivati na preporuku doktora (bez reklama za pojedine proizvode).

    Tako bi to izgledalo u idealnoj kombinaciji. I tako to izgleda u Norveskoj (koja ima uzasno visoke stope dojenja otkad su to uveli).

  31. #31
    bubimirko

    Početno

    [quote="anchie76"]Druga (i nedopustiva) je postojanje reklame kod pedijatra, tipa na zidu stoji to i to, ili se recept ispisuje na blokic na kojem pise ***mil itd.


    ????nedopustiva po čijim mjerilima tvojim ili zakonskim.....a ovo s blokićem ......daj ne zezaj to je fakat pretjerivanje

  32. #32
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    ????nedopustiva po čijim mjerilima tvojim ili zakonskim.....
    Je, bas sam JA izmislila mjerila

    Da iskopiram s drugog topica:

    Naša zemlja je Pravilnik prihvatila 1992. godine na sjednici Generalne skupštine WHO glasajući ZA Rezoluciju o prehrani dojenčadi.
    Pravilnik (koji je HR POTPISALA!) sadrzi VRLO JASNA pravila sto se smije a sto se ne smije. Kog vraga smo potpisivali ak se ne mislimo drzati nego iscudjavati tome sto bi neki to cak i proveli u praksu. Zamisli te strahote - zaista i provoditi nesto sto si potpisao



    a ovo s blokićem ......daj ne zezaj to je fakat pretjerivanje
    Kakvo pretjerivanje? Pravilnik je taj koji definira koji nacin reklame je ne-etican. Bila ta reklama na zidu kod pedijatra, na bilboardu ili na bloku na koji pedijatar ispisuje recepte, tak je svejedno - reklama je koja djeluje roditeljima na mozak.

  33. #33
    bubimirko

    Početno

    potpisano ali još uvijek ne i zakonom regulirano.....gleč da se ne ponavljam sigurno ima medju vama 100 pravnika i oni sigurno znaju da li ovi KRŠE zakon ili NE i koje su kazne .......ali po svemu do sada rečenom sve je sa zakonskog stajališta 100% u redu.....a ovo s blokićem je i dalje bedasto.....da je po tvom vjerovatno bi hodal okolo s punim šup... faktu čepića jerbo, kvragu takav blokić ima moj doktor

  34. #34
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    bubimirko, znaci kad(ako) ovo jednom udje u zakone, a vidi naznaka ovdje: Link odjednom ce ti sve imati smisla?



    anchie76 editirala predugi link

  35. #35
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    ....a ovo s blokićem je i dalje bedasto.....
    voljela bih znati zasto tako mislis.

  36. #36
    bubimirko

    Početno

    razvukle ste me na toliko topica i na pp da sam se već pogubil.....stoga ću napraviti laganu pauzu.....konsolidirati redove pa se vratiti na bojišnicu.... a dotle curke budite vrijedne

  37. #37
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    ok, nadam se da ces u pauzi naci vremena i procitati bar neku od 115 stranica (link koji ti je Ivarica stavila).

  38. #38
    bubimirko

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    bubimirko, znaci kad(ako) ovo jednom udje u zakone, a vidi naznaka ovdje: Link odjednom ce ti sve imati smisla?



    anchie76 editirala predugi link
    gleč kad zakon stupi na snagu.....poštivat ću ga a dotle ću raditi ono šta smatram najbolje za sebe...takav vjerovatno imaju stav sve firme....i u pravu su.....i draga momze pokušat ću naći vremena da to proučim pa se javim s amandmanima.......daj samo reci gdje da ih pošaljem ......ovdje, u vladu ili na adresu vladajuće stranke

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ja ću samo konstatirati da je ovo postao šovinistički forum; dok se neke opominje za jedan jedini post, od drugih su 5x veće gluposti jako simpatične....
    ne mogu se oteti dojmu da je to zato kaj je taj netko MUŠKO!

  40. #40
    bubimirko

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    ja ću samo konstatirati da je ovo postao šovinistički forum; dok se neke opominje za jedan jedini post, od drugih su 5x veće gluposti jako simpatične....
    ne mogu se oteti dojmu da je to zato kaj je taj netko MUŠKO!
    rugala se sova sjenici....

  41. #41
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    ja ću samo konstatirati da je ovo postao šovinistički forum; dok se neke opominje za jedan jedini post, od drugih su 5x veće gluposti jako simpatične....
    Je da, neke opominjemo vec nakon prvog posta, a bubimirku toleriramo brdo podhebavanja

    ne mogu se oteti dojmu da je to zato kaj je taj netko MUŠKO!
    Je da bas zato mu to sve PUSTAMO

  42. #42
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    i draga momze pokušat ću naći vremena da to proučim pa se javim s amandmanima.......daj samo reci gdje da ih pošaljem ......ovdje, u vladu ili na adresu vladajuće stranke
    ajde, da ti olaksam posao, pogledaj, na primjer, stranicu 28, tocka c) MJERE. ti si meni bas simpa i zato evo ti

    mislim da je najbolje da svoje 'amandmane' ovdje objavis. hvala na trudu.

  43. #43
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj anki prvotno napisa
    ja ću samo konstatirati da je ovo postao šovinistički forum; dok se neke opominje za jedan jedini post, od drugih su 5x veće gluposti jako simpatične....
    Je da, neke opominjemo vec nakon prvog posta, a bubimirku toleriramo brdo podhebavanja

    ne mogu se oteti dojmu da je to zato kaj je taj netko MUŠKO!
    Je da bas zato mu to sve PUSTAMO
    a vidim neke mu i šalju puse... :?

  44. #44
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj khaa prvotno napisa
    a vidim neke mu i šalju puse... :?
    pa, kad mi je guba, sve dok ne vrijedja, naravno.
    a i da ga malo omeksamo...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa

    Je da, neke opominjemo vec nakon prvog posta, a bubimirku toleriramo brdo podhebavanja

    Je da bas zato mu to sve PUSTAMO
    zbog ovakvih izjava koje odišu pristranošću i naklonjenošću NEKIMA, ali jos vise zbog neeticne prakse trgovanja osobnim emocijama jadnih forumašica ( k tome još i trudnica), bojkotiram ovu temu i tražim izuzeće administratora!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    Citiraj khaa prvotno napisa
    a vidim neke mu i šalju puse... :?
    pa, kad mi je guba, sve dok ne vrijedja, naravno.
    a i da ga malo omeksamo...
    ganula si me do suza!

  47. #47
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Pa jel nisi rekla da ces bojkotirati temu

  48. #48
    bubimirko

    Početno

    Khaa i anki......anki i Khaa.......bate, kaj ste vas dvije vezane pupčanom vrpcom kaj jedna napiše druga štuje i diže u visine i obrnuto....ste razmišljale o tome da se maknete od kompa i najdete na kavi pa malo podijelite svoje mudrosti jedna drugoj(na kaj bi samo to ličilo....jedna priča druga klima glavom pa zamjene uloge).........ko onaj film "glup i gluplji"(no hard feelings)

    sve se meni čini da se jedna od vas zagrijala za mene pa ono ko curice u prvom osnovne......ko se tuče taj se voli......odrastite malo, pa to je čak preveć i za mene

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj khaa prvotno napisa
    Citiraj momze prvotno napisa
    zasto se bojis? zar ti nije lijepo ovdje sa nama?
    ne vjerujes/podrzavas ono sto radimo i za sta se zalazemo?
    momze, malo si me krivo shvatila, ja sam napisala da se bojim da sam vam dala još jednu ideju za borbu protiv "zle formule"! to je bila zafrkancija...
    što se tiče ovog foruma, ne bih ovdije bila da neke njegove dijelove ne podržavam/vjerujem u njih, dapače, smatram da su neke stvari izuzetno poučne i korisne. ali i sama si na nekom topicu rekla da se ne moramo svi slagati u svemu, pa se tako i ja ne slažem sa ovakvom krajnošću u borbi protiv raznoraznih paketića... sve bi to trebala biti slobodna volja i izbor svake žene, ne prihvaćam da mi netko sugerira da ću neki proizvod kupiti samo zato jer sam reklamu o njemu vidjela x puta više, nisam glupo tele i znam misliti svojom glavom, kao i VEĆINA žena koje poznam.


    slažem se :D

  50. #50
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    cure, a zasto mislite da usvojen medjunarodni pravilnik o marketingu nadomjestaka za majcino mlijeko?

    i zar stvarno mislite da bi ti veliki proizvodjaci trosili milijune dolara na reklame, kada ne bi imali koristi od toga?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •