Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: "zahlikne" se dok papa..

  1. #1
    Maggie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    145

    Početno "zahlikne" se dok papa..

    Eli tako halapljivo jede ( podoji nikad nisu duži od 6-7 minuta ) da se nekad zahlikne, onda se prepadne , napravi facicu ko da će se rasplakati, nakon toga valjda skuži da ipak može disati i zgrabi opet cicu i udri dalje...
    Ne moram reć da se ja prepadnem više od nje! Jel mogu to kak spriječiti ?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    francuska/ novi sad
    Postovi
    16

    Početno

    Nemoj se brinuti proci ce!

    Znam da lako zvuci kad se kaze ali i mi smo prosli kroz to. Tea se pri svakom podoju zagrcnjavala i to bas jako da sam se ja par puta i rasplakala koliko sam se uplasila, i tada sam je samo podizala u uspravan polozaj ili na stomak i proslo je.
    Evo sad ce za osam dana napuniti tri meseca i jako retko se desi, a i onda se ona samo malo nakaslje i prodje.

  3. #3
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    I Leo se povremeno zagrcne, jer uvijek cica pohlepno ko da nije jela sto godina

  4. #4
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Draga Maggie, vjerojatno imaš jak refleks otpuštanja mlijeka pa ti djetetu navre velika količina u usta što ne stigne progutati. Nisam ubrala podatak koliko je dijete staro? Navodiš da vam podoji ne traju duže od 6-7 minuta pa me zanima pratiš li broj pokakanih i popiškenih pelena? Naime, ako je pomokrenih manje od 5-6, možda bi ipak trebala produžiti podoj jer se može dogoditi da se dijete naguče tog prvog "vodenastijeg" mlijeka, pa ne stigne do zadnjeg "masnijeg". Ovo zna biti popratna pojava ako majka ima jak refleks. Dojite li na zahtjev ili prema satima? Bolje je ovo prvo jer je češćim dojenjem moguće smanjiti snagu tih prvih mlazova. Dogodi li se da beba kašlje, plače ili bljucka za vrijeme ili nakon podoja?
    Također, možeš se malo izdojiti prije nego staviš dijete na dojku, da refleks malo oslabi i sljedeći put ponuditi opet tu istu dojku ( da beba posiše i stražnje mlijeko čime joj osiguravaš pravilno napredovanje ).
    Eto, ja sam ti možda napisala i više nego treba!
    Veliki pozdrav i uživajte u dojenju! :D

  5. #5
    Maggie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    145

    Početno

    Hvala cure!

    Klia, Eli ima mjesec i pol, apsolutno sve su nam pelene pokakane i mokre ( stvarno još nisam našla čistu ni jednom a često je presvlačim ) i dojim je na zahtjev.
    Mislim i da dobro napreduje jer je u prvom mjesecu dobila 1350 gr a i dalje buja ( vidim po robici )

    Mlijeka imam previše, svaki čas mi je mokra majica- tak da joj vjerovatno jako curi i još kad ona uz sve to vuče ko sumanuta nije čudo da se zagrcne!!!

    Ali kak cure vele valjda će proći ta faza.

    Btw, di ti je slikica od preslatkog čupavca?

  6. #6
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Super, Maggie, onda je sve OK!!! Čupavac je ostao na starom forumu, ma baš gledam kako bih stavila novu fotku što sam usnimila mobitelom.
    Ako ne bude išlo, stavit ću staru čupu!!!!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    126

    Početno

    Kod nas je isto, s tim da je navečer grozno. Od deranja i zahlikavanja uopće ne može dojiti. I s Mirtom je bilo isto tak da me tješi da će proći za mjesec-dva, a onda je dojenje prekrasno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •