Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 261

Tema: Mali set 'glupih' pitanja

  1. #101
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    mamma Juanita, sve što si rekla stoji i ne čini mi se da je u suprotnosti s onim što sam ja napisala, većim dijelom je isto.
    Ono što ja želim naglasiti je da mislim da će svaka žena sebi puno pomoći ako se ne stavlja u poziciju žrtve (psihološki).
    Treba raditi na tome da uvjeti za rađanje budu idealni, ali dok taj proces traje, dobro će nam doći da ne budemo unaprijed nesretne i ogorčene što sve nije kako bi trebalo biti.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    prljavo - pa tako, relativno, cure su pazile ostavit iza sebe uredno koliko je išlo, a i čistačica je dolazila (i izazivala gužvu ).
    Ajd barem je prozor (bez pogleda ) bio otprt.
    No pravi problem je u glavi koji ti se javlja: jad, očaj

  3. #103
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Ono što ja želim naglasiti je da mislim da će svaka žena sebi puno pomoći ako se ne stavlja u poziciju žrtve (psihološki).
    Treba raditi na tome da uvjeti za rađanje budu idealni, ali dok taj proces traje, dobro će nam doći da ne budemo unaprijed nesretne i ogorčene što sve nije kako bi trebalo biti.
    to je to!

  4. #104
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    da radjam doma mi niko ne bi napravil klistir.
    malo glupa usporedba
    ali, ot, mislim da se treba zalagati da se omoguci porod kod kuce. ja sam pretraumatizirana porodom u bolnici i stvarno ne zelim da mi se to ponovo desi. a zelim jos djece.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa

    šta, ne možeš bez nas
    pa tako nekako

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    što se brijanja tiče, ja se redovito depiliram i neko sam se vrijeme 'ćelavila', ali i dalje bi mi bilo nelagodno da me netko drugi 'ostruže', pogotovo ako je grubo i - nepotrebno

  7. #107

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    što se brijanja tiče, ja se redovito depiliram i neko sam se vrijeme 'ćelavila', ali i dalje bi mi bilo nelagodno da me netko drugi 'ostruže', pogotovo ako je grubo i - nepotrebno
    u ovome zaista ne vidim problem - daš M-u da te izdepilira prije nego krenete u bolnicu. ili još bolje, ogledalce u ruke i sama počneš svakih nekoliko dana prije termina izbrijavat pa kad dođeš u bolnicu jedna briga manje

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    daš M-u da te izdepilira prije nego krenete u bolnicu. ili još bolje, ogledalce u ruke i sama počneš svakih nekoliko dana prije termina izbrijavat pa kad dođeš u bolnicu jedna briga manje [/quote]

    pa tak ću i napravit, već odlučeno
    što se klistira tiče, smatram to 'nužnim zlom'. vjerojatno je neugodno ali šta sad, neću bit ni prva ni zadnja. možda me riješi i srama da 'ne mogu nigdje drugdje osim doma'

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    mislim da se treba zalagati da se omoguci porod kod kuce. ja sam pretraumatizirana porodom u bolnici i stvarno ne zelim da mi se to ponovo desi.
    ja bih silom prilika voljela na carski (nema sad to veze), ali baš sam razmišljala....da trebam (ili da se odlučim) roditi prirodno (al baš ono - FULL prirodno), bilo bi mi stoput draže doma nego u bolnici. sad me čisto ovak informativno zanima (od vas koji se za to zalažete) - zar takav porod zbilja ne može biti opcija? zašto? (totalno sam needucirana po tom pitanju) tko to zabranjuje ili određuje?

  10. #110
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    eno Felix kaze na jednom drugom topicu da kod nas nije zakonom predviden asistirani porod kod kuce. ali ako ti se desi-desi se. mislim, ne nagovaram te da rodis doma , samo kazem da ako ti se npr. to dogodi, neces ici u zatvor

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    viš, sad se sjetih!

    Imala sam knjigu od Asima Kurjaka "Očekujući novorođenče" i tamo je jako detaljno napisao što se sve i kako treba napraviti u slučaju da dođe do poroda kod kuće.

    Tada sam imala dojam da je to napisano s puno dobre volje i želje za edukacijom, za pomoći ljudima koje se zateknu u toj situaciji, a predaleko od bolnice

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    neces ici u zatvor
    pa obzirom na naše zakone i zdravstvo, ne bi se čudila da se i to nekome dogodilo...

  13. #113
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    ....da trebam (ili da se odlučim) roditi prirodno (al baš ono - FULL prirodno), bilo bi mi stoput draže doma nego u bolnici. sad me čisto ovak informativno zanima (od vas koji se za to zalažete) - zar takav porod zbilja ne može biti opcija? zašto? (totalno sam needucirana po tom pitanju) tko to zabranjuje ili određuje?

    ovdje ti je bilo rasprave i iskustva o prirodnom doma
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...291&highlight=

  14. #114
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Što se tiče depilacije, ja obično idem kod kozmetičarke na vosak, ali nisam nikada baš sve počupala. Jel to boli više nego samo bikini zona? Mislila sam ju pitati prije termina (ako stignem) da me riješi tog problema sa brijanjem u rodilištu.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj tibica prvotno napisa
    Što se tiče depilacije, ja obično idem kod kozmetičarke na vosak, ali nisam nikada baš sve počupala. Jel to boli više nego samo bikini zona? Mislila sam ju pitati prije termina (ako stignem) da me riješi tog problema sa brijanjem u rodilištu.
    kad ti 'potegne' bikini zonu prvo, ostatak ni ne osjetiš ...al dosta ljudi zna dobit podljeve krvi, ovisi o koži...

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Eh da i još jedna stvar koja se brijanja tiče.
    Već sam prije napisala da meni ni brijanje ni klistir nisu bili niš posebno.
    No nekoliko mojih poznanica koje su bile brijane u Vinogradskoj kasnije mi je spomenulo da su dolje dobile mjesec dana poslije poroda nekakve male izrasline slične bradavicama....ne znam s čim da to povežem osim s brijanjem. :/

  17. #117
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Nisam još čula da se nosi uzorak stolice nakon klistira :?
    A je bad, ali nema veze, bolje to nego da mi se dogodi nezgodica pa malo zamažem stolčić i šokiram supružnika + bebina ima više mjesta radi praznog stražnjeg hodnika

  18. #118
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Serpentina prvotno napisa
    bebina ima više mjesta radi praznog stražnjeg hodnika
    gle bebina glavica je toliko jaka da raspara živo tkivo , zašto misliš da bi je usporilo govance?

  19. #119
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa

    gle bebina glavica je toliko jaka da raspara živo tkivo , zašto misliš da bi je usporilo govance?
    Ne mislim da bi je usporilo, znam da raspara tkivo, govance je ne bi usporilo ali je svaki mm od životne važnosti 8)

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    Citiraj Serpentina prvotno napisa
    Nisam još čula da se nosi uzorak stolice nakon klistira :?
    joj, pa sad kad ovo čitam, negdje mi u magli :shock: stoji da smo trebale dati uzorak stolice nakon klistira, da vide da nemamo salmonelu (na SDu).
    Nevjerojatno, ali nisam sigurna da se to događalo ili sam ja nešto sanjala, čitala, pobrkala... Eto što čini izdrogirani porod

  21. #121
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Serpentina prvotno napisa
    ali je svaki mm od životne važnosti 8)
    kao vrsta postojimo cirka 10 000g, a od kad je klistir uveden?

  22. #122
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Daj što si se nabrijala odmah.
    Očistile bi se žene jer je sve išlo normalnijim tijekom, znaš i sama. Netko smatra klizmu nužnim zlom, nekome je ponižavajuća, nekome ne smeta. Mene boli briga, veći bi mi bio bad da moram nekome gurati cjev u dupe nego obrnuto.
    Chill out.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj Serpentina prvotno napisa
    veći bi mi bio bad da moram nekome gurati cjev u dupe nego obrnuto.

  24. #124
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ne znam za MGrubi, ja sam nabrijana jer sam ga primila
    nadam se da cu ga iduci put moci glatko odbiti.

    Citiraj Serpentina prvotno napisa
    veći bi mi bio bad da moram nekome gurati cjev u dupe nego obrnuto.
    uf, s ovim se slazem. ili ne? sad vise ne znam.

  25. #125
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Puni mjehur, na primjer, može usporiti porod. Za puno debelo crijevo zaista ne znam, ali "paranje živog tkiva" nije neki argument.
    Ako ima netko tko ne zna, palo mi je na pamet da je jako važno poslije poroda što prije i redovito prazniti mjehur, jer pun mjehur ometa vraćenje maternice na mjesto.

  26. #126
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Hvala Vertex

  27. #127
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    pa ako se zeni dozovoli prirodni porod i normalni tijek poroda, zena se sama ocisti prije, tj, najcesce porod i krene tako da imate vise stolica ...
    i onda sam klistir nije potreban

  28. #128
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Puni mjehur, na primjer, može usporiti porod. .
    objasni :?

  29. #129
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    pa ako se zeni dozovoli prirodni porod i normalni tijek poroda, zena se sama ocisti prije, tj, najcesce porod i krene tako da imate vise stolica ...
    i onda sam klistir nije potreban
    možda, al nije pravilo


    Citiraj vertex prvotno napisa
    Puni mjehur, na primjer, može usporiti porod. .
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    objasni
    i meni su usred poroda kateterom ispraznili mjehur - nisam ni skužila zašto to rade, a već je bilo gotovo.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    131

    Početno

    Slažem se sa Zrinkom. To je bio kod mene slučaj.
    Ipak sam dobila klistir koji sam iskoristila da šetam po predrađaoni a ne da ležim priključena na ctg.
    Skužile su da ih muljam nakon dva sata...

  31. #131
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    , ali "paranje živog tkiva" nije neki argument.
    Ako ima netko tko ne zna, palo mi je na pamet da je jako važno poslije poroda što prije i redovito prazniti mjehur, jer pun mjehur ometa vraćenje maternice na mjesto.
    kako nije? bebina glavica na svom putu sve gura i kad naiđe zapreku tako jaku je ispara, živo tkivo je pruža poprilični otpor u odnosu na fekalije ili mokraću i u oba slučaja ako i ima nešto u obje cijevi to će biti izgurano van prije samog izlaska glavice

    poslije poroda nisam išla na WC, i ne vidim vezu između ta dva organa :?
    ono što definitivno aktivira maternicu da se prije vrati u normalu zove se dojenje

  32. #132
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    To je nešto što sam pročitala u više knjiga i časopisa. Pisalo je i objašnjenje, ali toga se više ne sijećam. Ne znam da li je čisto mehanička smetnja ili je u pitanju nešto kompliciranije.
    Da ometa vraćanje maternice na mjesto, znam osim iz pročitanog i iz iskustva. To mi se dogodilo nakon drugog poroda. Sestra u Sinju se prvo sat vremena trudila da se pomokrim ( imala sam valjda nekakvu blokadu, jer mjehur mi je definitivno bio prepun), a nakon toga se cijeli dan brinula oko toga da ugrušci krvi koji su se stvorili u maternici izađu van. Ona je bila krasna, ali postupak je bio jako bolan i čest.

  33. #133
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Evo pošto sam sad pročitala zadnjih par postova, beba je bila sa mnom u sobi i dojila sam ga skoro stalno.

  34. #134
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Što se tiče uočavanja veza među organima, meni se čini da su one vrlo često dosta komplicirane i da mnoge stvari koje su do jučer bile smiješne, sljedeći dan se pokažu istinite. Pa na kraju krajeva, postoje i psihosomatske bolest. Kakve veze ima želudac s neriješenim obiteljskim odnosima? Često puno toga, čini se.
    Usput, ako netko ima novije podatke o punom mjehuru koji usporava ili ne usporava porod, neka ih iznese. Ja sam zadnji put rađala pred dvije godine i to je ono što su istraživanja govorila tada. Moguće je da se mišljenje struke promijenilo, a ja osobno nisam istraživala.

  35. #135
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja sam govorila o odlasku na wc...

  36. #136
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    pa ako se zeni dozovoli prirodni porod i normalni tijek poroda, zena se sama ocisti prije, tj, najcesce porod i krene tako da imate vise stolica ...
    i onda sam klistir nije potreban
    Tako je meni zapravo krenuo porod.. Nakon sto sam se prirodno ocistila pljusnuo cep..i ajmo na stolcic..
    Zivio prirodni porod!

  37. #137
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Da i ja dodam jedno glupo pitanje ovom setu pitanja: Koliki je u biti taj stolčić i je li neudobno dugo sjediti na njemu (ako se uopće sjedi) i kada te stave na njege? Koliko moraš biti otvorena i da li rade epiziotomiju?

  38. #138

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    jel me može MM doma pregledat kolko sam prstiju otovrena, da znam dal da se žurim u bolnicu ili mogu laganini...
    tj. jel taj pregled "kolko si prstiju otvorena" zbilja doslovce takav kako sam ga ja shvatila?

  39. #139
    colly avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    57

    Početno

    i mene zanima isto sta i mamusku pa ako netko zna?

  40. #140
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj mamuška prvotno napisa
    jel me može MM doma pregledat kolko sam prstiju otovrena, da znam dal da se žurim u bolnicu ili mogu laganini...
    Ajme..meni ovo nebi palo napamet ni u snu...

  41. #141
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj mamuška prvotno napisa
    jel me može MM doma pregledat kolko sam prstiju otovrena, da znam dal da se žurim u bolnicu ili mogu laganini...

    ne vidim u cemu je razlika da te gleda tm ili neki doktor, osim sto je ovo prvo puno ugodnije?

    imaju na netu uputstva, pa potrazite.

  42. #142
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Da sam ja neciji MM nema sanse da bi se upustila u tu avanturu. 8)

  43. #143
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    muzevi se cesto upustaju u tu avanturu, samo drugim organom

  44. #144
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno


  45. #145
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Pa super da se mi tu zabavljamo, a zena nas ozbiljno pitala sta mislimo o tome.

  46. #146

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    i to prije tri mjeseca...
    ozbiljno- treba mi inače 1 sat do bolnice, a usred sezone tko zna, možda i više- ovisi jel ću krenut po danu ili usred noći.
    ne želim doć ni prerano ni prekasno- jel ok ak MM koji inače nije gadljiv iskoristi prste ili krojački metar za provjeru stanja?
    jel itko to napravio?

    upute za pregled imam u medicinskoj enciklopediji.

  47. #147

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    ma, mi ćemo tako napravit. 8)

  48. #148
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    mamuska, ja sam samu sebe pregledavala. pusti muza da te pregleda sad, da zna uociti razliku.

    zatvoren cerviks je na opip kao vrh nosa.

    omeksali je kao usna resica.

    treca mogucnost je da ce napipati glavu

    salim se, jer to uopce nije problem, i tvoj muz ce to sigurno napraviti njezno.

  49. #149

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    marta

  50. #150
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj tibica prvotno napisa
    Da i ja dodam jedno glupo pitanje ovom setu pitanja: Koliki je u biti taj stolčić i je li neudobno dugo sjediti na njemu (ako se uopće sjedi) i kada te stave na njege?
    Pa na stolcicima se obicno sjedi..sumljam da ce ti dati da stojis na njemu. Sori malo zezam.
    Za moju guzu stolcek je bii taman..al sad zbilja ne znam koje su mu mjere.
    Sto se udobnosti tice..meni osobno nije bio nesto turbu udoban i poprilicno me nazuljao (vec negdje sam o tome pisala) ali mislim da to nije bila samo moja krivnja nego i babicina koja me stavila u neki cudni polozaj..bila sam naslonjena na krevet, MM pored mene i njega sam grlila (citaj:gutila) lijevom rukom, desnom sam se opirala o stolcek (tako sam i ruku nazuljala). Naprosto..sada nakon 20 mjeseci i ciste glave mogu reci da mi babica nije davala jasne upute kako tiskati i sta raditi u kojem trenutku. Strana zemlja, strani jezik dalo je svoj danak..
    E ala sam se ja danas raspisala..

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •