Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 261 od 261

Tema: Mali set 'glupih' pitanja

  1. #251

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Citiraj 2xmama prvotno napisa
    imam i ja jedno bedasto pitanje, tim više što sam dva puta rodila,ali...
    već dva-tri dana osjećam jake kontrakcije(nisu bolne,ni pravilne,ni učestale). Prvi puta nije bio problem, pukao je vodenjak. Drugi puta....sjećam se da sam dobila trudove,ali koliko se sjećam ni oni nisu bili nešto jako bolni do pred sam porod(od početka tih slabih t. do rođenja prošlo je 2 i pol sata)
    a sada me,uz ove bezbolne kontrakcije, strah da neću na vrijeme krenuti :/ A ne želim doći u bolnicu prerano.....
    Do bolnice mi (noću i nedjeljom) treba oko pola sata, a radnim danom i do sat i pol
    Kako da znam da je to to :?
    Hmmmm, teško je reći, možda se polako otvaraš, najbolje bi bilo obaviti ctg i pregled, jer očito s obzirom na udaljenost od bolnice može biti frka, ako dobiješ nagon za tiskanje. Ja sam se prije trečeg poroda dva tjedna raspadala i beba se gurala ko blesava. Prvi porod mi je bio carski, drugi porod od prvog truda do izgona 3,5 sati, a trudovi odmah na 2 min, sada treći put 12,5 sati trudova od 20 min-5 min nisu bili gušći, ali su boljeli. U početku slabo, ležerno, a na kraju je bolilo, ali me više bolilo na drugom porodu. Pa ako još nisi rodila, možda bolje provjeri.

  2. #252

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3

    Početno

    Imam i ja jedno pitanjca ako ima koga da mi odgovori.
    1. dali torba sa stvarima ide odmah sa tobom u rađaonu
    2. dali suprug može fotkati bebačaodmah nakon poroda

    Hvala, termin mi je bio 20.10.2009

  3. #253
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj tina1981 prvotno napisa
    Imam i ja jedno pitanjca ako ima koga da mi odgovori.
    1. dali torba sa stvarima ide odmah sa tobom u rađaonu
    2. dali suprug može fotkati bebačaodmah nakon poroda

    Hvala, termin mi je bio 20.10.2009
    Ja sam rodila prije skoro 5 godina na Sv.Duhu.
    1. da, kamo god sam išla, torba je bila sa mnom.
    2. mi nismo izrazili tu želju, ali je frend slikao svoju ženu (isto na SD) odmah nakon što su malenu stavili mami na trbuh, imala je još pupkovinu.

  4. #254

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    U merkuru torba ostaje u predrađaoni, ali ja što god sam sestru zamolila bez problema mi je donjela iz nje. Nakon poroda torba je uz rodilju dok leži dva sata na hodniku.

  5. #255

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3

    Početno

    Hvala najljepša na odgovorima 25.10 sam i ja te informacije saznala iz prve ruke
    IVA
    25.10.2009 23,34h

  6. #256

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    31

    Početno


    Ova je tema ko stvorena za mene, sve me ceka prvi put a inace imam osjecaj da me najvise strah nepoznate situacije..

    Pa ako bi neka mama koja je medavno rodila u petrovoj imala volje opisati mi po redu sta se dogada i sta mi od stvari treba kad dodem na porod bila bi joj jaaaako zahvalna.

    ...ili mozda uputiti me na drugu temu, jer mogla bi se zakleti da sam negdje procitala lijepi kronoloski opis.... I sad vec 2 sata trazim i trazim...

    U svakom slucaju, hvala puno!

  7. #257
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Da li se nekome dogodilo da je kolabirala i izgubila snagu usred poroda?
    Toga se nekako najviše bojim :/

  8. #258
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Roza nemoj se ničega bojati.
    Meni je od pucanja vodenjaka i pravih trudova do poroda prošlo 15 sati, i nisam kolabirala. Previše je to adrenalina, ma izvučeš iz sebe sve što imaš.

  9. #259

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Na mojim vaginalnim porodima ne, ali sam zato na carskom imala filing da ću zveknuti u nesvjest (spinalna anestezija).

  10. #260
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ma ja isto tako nekako gledam, prošlu trudnoču sam imala preko 12 sati full jakih trudova i tek onda porod...i sve sam super odradila, nakon 5-6 sati se digla i spremila za "check out"...nadam se da ču izvuč tu snagu odnekle...joj jedva čekam!

  11. #261
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Da li se nekome dogodilo da je kolabirala i izgubila snagu usred poroda?
    Toga se nekako najviše bojim :/
    nemaj straha od gubljenja snage!
    meni je oko 5 ujutro puko vodenjak i trudovi su odmah bili na 5 minuta, rodila sam u 21h, nakon nekih 13 sati trudova sam ipak dobila drip, nakon čega sam padala u nesvjest između trudova od iznemoglosti. ALI kada je došlo vrijeme za izgon...meni još uvijek nije jasno od kuda se tolika energija stvorila u meni, i to za dva tiskanja. nešto nevjerovatno nam je priroda podarila, to je definitivno istina koju ti nitko ne može objasniti dok ne osjetiš...
    Posljednje uređivanje od Tonja_1 : 12.02.2010. at 23:34

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •