Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 261

Tema: Mali set 'glupih' pitanja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno Mali set 'glupih' pitanja

    Da li na stolu dok rađaš imaš čarape na nogama ili moraš biti bos?

    Ako će me oni obrijati da li briju i oko analnog otvora, brrr ? (Planiram se sama obrijati ali ako će mi dirati taj dio onda mi je svejedno)

    Da li klistir rade u blizini wc-a ?



    Još sam nešto imala u vidu pitati ali zaboravila Nek me neko nadopuni...


    Eto, hvala na odgovorima

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno Re: Mali set 'glupih' pitanja

    Mislila sam čarape tipa pamučne sokne.

  3. #3
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    o carapama na nogama ne znam, meni je bilo ljeto. ali moram priznat da bih ih skinila jer kad mi je pukla voda sve oko mene je bilo mokro i nije prestajalo curit, nikako.
    sta te brinu, gljivice?

    brijanje - sve sam doma obavila, ali mislim da sve skidaju.

    stol gdje to sve obavljaju je jedno metar i pol od wc-a, tak da stignes

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    316

    Početno

    imala sam carape na nogama, iako je bilo ljeto, ali ih jednostavno nisam stigla skinuti

    brijanje sam obavila sama kod kuce

    a klistir mi nisu radili (takoder jer se nije imalo vremena, imala sam ultra brzi porod), pa tu ne mogu pomoci

    samo ti jedno mogu reci, opusti se i pripremi se psihicki na porod, ne boj se i bit ce super

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nisam imala čarape, bilo je ljeto.

    Obrijali su me prilično šlampavo, tako sam mogla i sama, za detalje ne znam.

    Klistir daju na stolu pored WC-a, ali prije nego smiješ na WC moraš šetati, čini mi se 15 minuta s tom vodurinom u sebi (ne znam kako to uspijeva ženama koje imaju trudove ).

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj lara26 prvotno napisa
    o carapama na nogama ne znam, meni je bilo ljeto. ali moram priznat da bih ih skinila jer kad mi je pukla voda sve oko mene je bilo mokro i nije prestajalo curit, nikako.
    sta te brinu, gljivice?

    brijanje - sve sam doma obavila, ali mislim da sve skidaju.

    stol gdje to sve obavljaju je jedno metar i pol od wc-a, tak da stignes
    Ma ne gljivice nego ne da mi se sređivat pete a i kako je zima mislim da bi mi se zaledile noge da ih nemam na nogama

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    204

    Početno

    Ja sam odlučila otići kod pedikera, ne želim da im zadebljana koža na mojim palčevima odvlači pažnju...

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    hvala Bogu da je netko otvorio ovakav topic :D
    kakav je osjećaj bit raskrečena pred hrpom nepoznatih ljudi???
    jel si gola il imaš ono zeleno na sebi ili pak nešto treće?

    bit će toga još...još sam uvijek prestravljena da sam ovo napisala...

  9. #9
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    Citiraj mamuška prvotno napisa
    kakav je osjećaj bit raskrečena pred hrpom nepoznatih ljudi???
    jel si gola il imaš ono zeleno na sebi ili pak nešto treće?
    ma gle u tim trenucima ti uopce nije bitno koliko ih je i dal te gledaju bar je meni tak bilo,bitno ti je sam da rodis i da bude bude dobro,ja sam na sebi imala bonicku spavačicu

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam rađala u svojoj spavaćici. Ali iskreno, bilo mi je svejedno, mogla sam biti i gola. Tako me pucao adrenalin i euforija da uopće na to nisam mislila. Mislila sam samo na to kako ću taj dan uopznati svoje dijete .

  11. #11
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj Rency prvotno napisa
    Citiraj mamuška prvotno napisa
    kakav je osjećaj bit raskrečena pred hrpom nepoznatih ljudi???
    jel si gola il imaš ono zeleno na sebi ili pak nešto treće?
    ma gle u tim trenucima ti uopce nije bitno koliko ih je i dal te gledaju bar je meni tak bilo,bitno ti je sam da rodis i da bude bude dobro,ja sam na sebi imala bonicku spavačicu
    Potpisujem!
    I pojma nemam jesam li imala carape ili nisam,bas me briga za carape!

  12. #12
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    Citiraj Rency prvotno napisa
    Citiraj mamuška prvotno napisa
    kakav je osjećaj bit raskrečena pred hrpom nepoznatih ljudi???
    jel si gola il imaš ono zeleno na sebi ili pak nešto treće?
    bude bude dobro=beba bude dobro, bonicku spavačicu=bolničku spavačicu
    sori danas sam totalno fiju

  13. #13
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Rency,ma skontali smo ne brigaj!

  14. #14
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    u bolnici se izgubi svaki sram 8)

    u splitu se uglavnom radja u bolnickoj spavacici, jer je dobijes odmah cim dodjes u ambulantu i odmah je obuces, tako da si u njoj stalno.

    i stvarno ne razmisljate o tim stvarima, glavna ti je beba, da sve prodje u redu itakve stvari.

    astralis, pete

  15. #15
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    i jos na kraju krivo quotam

  16. #16
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Kak mi je fora to sad pročitati! Prije godinu dana stalno sam razmišljala o svemu tome. I da, znam da nekima nije važno ali nekima je.

    Dakle, i ja sam si mislila ovo za čarape. Nitko me niš nije posebno upozorio, ali kad sam nakon kontrolnog pregleda u rađaonu dobila spavaćicu i trebala se iza onog zastorčića u uskom malom prostoru presvuć (što je smiješno kad si ko slonica) pitala sam jer mogu ostat u čarapama jer mi je zima za noge. Mogla sam. Skinula sam ih par sati kasnije saa, jer sam imala poriv sve skinuti sa sebe da me niš ne smeta. Ali ja sam imala jako problema s vodom u cijelom tijelu pa su mi noge od čarapa izgledale ko buhtle

    Kaj se tiče spavaćice - bolnička je takva da si skoro kao gola, jer je sva nekak široka i velika. I daju ti da skineš ako ti smeta.

    Ne smeta ti kaj si npr gol pred svim tim sestrama i doktorima ali ti može smetati (ko meni) sama situacija da je tu stalno nekoliko ljudi koji se samo motaju i idu po nešto... Probaj se isključiti, misliti na bebu (ne figurativno nego doslovno, jer baš taj kontakt ti puno pomaže) i na svoje tijelo i trudove..

    Brijala se nisam sama jer sam imala toliki trbuh (a niska sam) da si nisam mogla ni doseći pošteno tam dolje a klistir ti kako svi rekoše, daju dovoljno blizu wc-a. Inače, ja sam mislila da je taj klistir nekaj jako prestrašno ali meni je na kraju bilo smiješno jer mi se činilo bez veze petljat oko toga. Ja sam sve obavila jako brzo (vjerojatno i zbog trudova na 4- 5 minuta).

    Eto. I da, torbu sam imala kraj sebe. I mobitel u rukama.

    Jedino mi je ko psu žao što se nisam glasno bunila protiv medikamenata i dripa pa je sve završilo glupo i ne baš kako je trebalo. Al to je druga tema.

  17. #17
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja se uopce ne sjecam dal sam imala carapice ili ne
    kao sto su vec cure rekle...u tim trenucima me nije bilo briga ni kak izgledam ni tko me kako vidi
    kad te bole trudovi na sve drugo zaboravis

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    A kako je u St sto se tiče posjeta? Je li ima ona šema da se djete dođe viditi kroz staklo ili su posjete zabranjene?

  19. #19
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj Astralis prvotno napisa
    A kako je u St sto se tiče posjeta? Je li ima ona šema da se djete dođe viditi kroz staklo ili su posjete zabranjene?
    nema kroz staklo, tata ni nitko ne vide bebu dok mama ne izadje

    klistir nisam imala u St rodilistu :D

    carape mozes, cini mi se...

    ako si u novom boxu, mozes puno vise nego ako nisi...jel imas pratnju za porod?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    E da sjetih se, na tečaju u St bolnici za trudnice i partnere Dr. Roje spomenu da se porod zapravo sastoji od oko 150 trudova. Nekom nešto manje ili nešto više,ali uglavnom većina do 150. Je li itko čuo nešto o tome, jer sam na to naišla prvi put na tom tečaju?

  21. #21
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj Astralis prvotno napisa
    A kako je u St sto se tiče posjeta? Je li ima ona šema da se djete dođe viditi kroz staklo ili su posjete zabranjene?
    mislis valjda na tatu?! vidit ce ga tek kad izadjete, na zalost . nema sanse da udje na odjel gdje se mame izdajaju i polugole setaju okolo.
    tako je ako ne bude na neonatologiji, ako ti bebaca odnesu gore, mislim da ga onda tata cak i moze vidit, al to nek kaze netko kome je beba bila gore, ja nisam sigurna.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Kako mi je zastekalo jer smo u isto vrijeme postali izgleda

    A da idem s pratnjom tj tatom ako ne padne u afan prije Cula sam i vidila na slikama te boksove i mogu ti reći da u odnosu na one stare stvarno izgledaju kao avion

  23. #23
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj Astralis prvotno napisa
    E da sjetih se, na tečaju u St bolnici za trudnice i partnere Dr. Roje spomenu da se porod zapravo sastoji od oko 150 trudova. Nekom nešto manje ili nešto više,ali uglavnom većina do 150. Je li itko čuo nešto o tome, jer sam na to naišla prvi put na tom tečaju?
    pa mislis odbrojavat

  24. #24
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno


    imaš kupit onaj klik iz AXE-ove reklame s Ben Afleckom

    pa klikaj

  25. #25
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno



    Slažem se sa svima da te nije briga za niš osim za bebu. Ja se ne mogu sjetiti dal sam imala na sebi spavačicu ili sam bila gola. Ako imaš spavačicu kako ti stave bebu na trbuh i na prsa?

    Briju te samo oko "izlaza" ostalo ostaje.

    Što se tiće hodanja 15 minuta nakon klistira, ja sam jedva izdržala minutu.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Ja sam nakon 15 sati trudova,već pred kraj kad su mi vezivali noge za stol i onako mi ih jako zgvrčili prema gore pomislila "pa baš sam se mogla izdepilirati"

  27. #27
    skviki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Bregi,Matulji
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa


    Ako imaš spavačicu kako ti stave bebu na trbuh i na prsa?
    Ja sam imala bolničku spavaćicu ali je imala razrez na dekolteu jako duboki pa je beba bila na mojoj koži. A ovo za šetanje nakon klistira :? to čujem prvi put. Mene su nakon klistira poslali odmah u WC i pod tuš - sve je u istoj prostoriji. A niti nakon klistira prije laparoskopije me nisu slali u šetnju.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    204

    Početno

    Ma kakva šetnja nakon klistira!!!! Pa, jedva sam stigla do 2 metra udaljenog WC-a!!! Probala sam klistir prije laparoskopije, i to 2 puta, jedan večer prije operacije, a drugi ujutro i stvarno nije ništa strašno....
    Stvarno mi nije jasno zašto se oko toga diže takva buka...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    Citiraj Lovorka prvotno napisa
    stvarno nije ništa strašno.... Stvarno mi nije jasno zašto se oko toga diže takva buka...
    meni je jasno jer kombinacija truuuuuuda i sjedenja na WCu, dok iz tijela izlazi ta topla voda pomijesana sa zna se cime u rijetku smjesicu koja je pod visokim tlakom, eee to je vec za pamcenje bilo

  30. #30
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    i ja sam isto jedva izdrzala nakon klistira...wc je bio zauzet
    a najgore mi je bilo sto su mi dali onu minijaturnu posudicu na kojoj je promjer otvora 2cm i rekli donesite uzorak stolice

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj lara26 prvotno napisa
    Citiraj Astralis prvotno napisa
    E da sjetih se, na tečaju u St bolnici za trudnice i partnere Dr. Roje spomenu da se porod zapravo sastoji od oko 150 trudova. Nekom nešto manje ili nešto više,ali uglavnom većina do 150. Je li itko čuo nešto o tome, jer sam na to naišla prvi put na tom tečaju?
    pa mislis odbrojavat
    aha, kontala sam si nanizat na tankom konopčiću 150 kuglica, pa kako koji trud prođe a ja spustim kuglicu, nešto kao mantranje Ali bez sprda ozbiljno to mislim + imam spremnu prostirku, loptu i TENS uređaj (ona šema s elektrodama pa te masira u području križa) Sve dam samo da prodam(=samo da manje boli

  32. #32
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    aha, kontala sam si nanizat na tankom konopčiću 150 kuglica, pa kako koji trud prođe a ja spustim kuglicu, nešto kao mantranje Ali bez sprda ozbiljno to mislim
    joj, baš si mi super, ali ziher sam da nećeš nanizati niti blizu 150.

  33. #33
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Raznorazne kvantitativne procjene (pogotovo uopćene) najčešće nemaju nikakve veze sa osobnim primjerom.
    Trajanje poroda, brzina otvaranja, broj potrebnih trudova za izgon...
    Meni su se i na samom porodu procjene doktora uglavnom pokazale kao širenje dezinformacija.

  34. #34
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Slažem se sa svima da te nije niš briga osim da sve prođe u redu.

    Sjećam se kak je nas bilo puno u sobi nakon poroda.Svatko sa svojim problemima, ali nam je bilo tako dobro da smo se vječito smijale i zafrkavale.
    Jedna je stalno hodala po sobi i stavljala obloge na cice, jer joj je mlijeko samo curilo, drugoj se upalila cica pa su joj sestre u sred noći masirale.
    Ja sam nakon što sam popila Dulcolax mislila da ću se ukakati u gaće jer sam mislila da neću stići na WC...
    Sve u svemu bilo je i dobrih i loši trenutaka, ali kad je bebica blizu sve se zaboravi!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Evo ja mogu reći za Vinogradsku;
    spavaćica-obavezno njihova-s tim da se spavaćica za rađanje razlikuje od onih odurnih razdrljenih haljenetina koje su obavezne poslije

    čarape-smiješ ostaviti

    klistir-obavezan,daje se u posebnoj prostoriji u kojoj je i WC-ljudi kakvo šetanje ja jedva dotrčala,dobro da nisam prosula po podu

    brijanje-obavezno,preporučam da to obavite kod kuće jer to obavljaju britvom upitnog izgleda(s takvom se moj deda brije) a provjereno je da dosta žena poslije poroda dobije neke čudne bradavice dolje(to mi se desilo prvi put,drugi sam put to pametno obavila doma)

    mobitel-ne u boksu(rekli da ometa rad famoznog CTG-a),poslije vam donesu

    E sad-ono kaj mene zanima(ako ću treći puta ponovno)može li se u box uzeti CD player(mene npr.Vangelis stvarno opušta)
    Cure?Jel uspjelo to kojoj u Vinogradskoj?

  36. #36
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja sam imala mobitel u boxu na SD
    cak sam zvala md dok sam radala, a i poslje dok me sivala

  37. #37
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    U Merkuru smo MM i ja u boksu imali mobitele i stalno smo nekoga zivkali (i oni nas), čak i dok sam bila prikopčana na CTG. Niko nam nije prigoorio.
    Spavačice imaš u Merkuru njihove i iako su odvratne i poderane mislim da je to bolje nego imati svoje. Prvo trebala bi ih imati desetak jer prvih dana ih često treba mijenjati, a drugo bilo bi mi žao sve zakrvariti.

  38. #38
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    nema kroz staklo, tata ni nitko ne vide bebu dok mama ne izadje
    Ajme,fakat?! Pojma nisam imala da su tako neljudski...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    OK-za mobitel me nemojte uzeti zdravo za gotovo-u 11.mj 2004.nije se smio koristiti za vrijeme rađanja-prošle su ipak dvije godine-možda se sad smije. :?

  40. #40
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj Lovorka prvotno napisa
    Ja sam odlučila otići kod pedikera, ne želim da im zadebljana koža na mojim palčevima odvlači pažnju...
    Ja sam se isto s tim stvarima opterećivala pred porod Išla sam kod pedikera, frizera, počupala obrve, obrijala sva moguća mjesta, ali na kraju mi ništa od toga nije bilo bitno

  41. #41
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Briju te samo oko "izlaza" ostalo ostaje.
    e pa mene su cijelu. sve. i to sa tupom odvratnom britvom tako da kad je dosao termin (ono prvo brijanje je bilo u 25 tj. kad sam zavrsila u hitnoj) sam uposlila MMa i jos su popravljali. cjepidlake. a klistir...imala sam prje njega prirodno praznjenje tako da mi nije bio bed drzati, izdrzati niti izbaciti

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    kod frizera i pedikera je dobro ici prije poroda cisto zato se jer poslije poroda neko vrijeme ne mrda iz kuce (bar ja nisam bila u voznom, tj. sjednom stanju)

    A i ja sam imala carapice na nogama. Ja ih i po ljeti, po najvecim vrucinama nosim, hm, i bila bih nekoga ugrizla da mi ih je pokusao u tim trenucima skinuti

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    Zar sam jedina koja razmislja o tome da odbije i klistir i brijanje?

  44. #44
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Od kada je tema pokrenuta razmišljam jesam li imala čarape na prvom porodu i bi li ih bilo dobro imati na iducem? I ne ide. Nemam pojma što je bilo s mojim čarapama i torbom sa stvarima. Zakljucujem da su mi takve stvari vjerojatno bile najmanje bitne na porodu, pa će valjda tako biti i ovaj put.
    Inače, i klistir i brijanje mi nisu bili niti malo neugodni prvi put i nemam razloga odbijati ih. Klistir svakako ne. I sada ponekad poželim napraviti klizmu da se osjećam malo lakše s obzirom na brobleme koje imam sa stolicom. Doma ću se pokušat obrijati, pa neka oni procjene hoće li me još ili ne. Posve mi je svejedno. Jedini plan mi je doći čim kasnije u bolnicu, pa za sve to možda i ne bude vremena.

  45. #45
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    blis slažem se sa tobom. I ja planiram što kasnije doći u bolnicu, ali klistir bi svakako htjela, jer ne želim da uz bebu izađe još nešto. Na prvom porodu mi se to desilo unatoč klistiru. Baš mi je bilo neugodno i ne želim još i o tome razmišljati.

  46. #46
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj lunas prvotno napisa
    Zar sam jedina koja razmislja o tome da odbije i klistir i brijanje?
    Nisam imala niti jedno ni drugo. Jos mozda mogu skuzit zasto forsiraju klistir ali zasto brijati..to mi nije jasno..
    A tek poslje poroda kad to pocne rasti i pikati..a sve je osjetljivo..jao nebi si to htjela ni u snu.

  47. #47
    lilipu

    Početno

    Zanimljiva su ta vasa iskustva. Svoju drugu kcer sam rodila prije 43 dana, 22 mjeseca nakon prve. Prije prvog poroda i mene je mucilo pitanje brijanja i klizme, ali sam zahvaljujuci iskustvu prijateljica najveci dio trudnoce "odrzavala" kratkocu dlacica starim aparaticem za sisanje, i bila uvjerena da brijanje necu trebati. Koja greska - naravno da su me obrijali, temeljito. Kad ono drugi put, mlada sestra, jedva je bacila pogled, pola je obrijala pola ne. Kod nas upotrebljavaju zilet, ne britvu.
    A sto se klizme tice. ona je obvezna, ali ja sam ginekologu spomenula da zadrzavam vodu nakon klizme ( nekoliko puta neuspjela kolonoskopija zbog klizme ! ), i sestrama prenijela da mi je on odobrio preskakanje klizme, i nije bilo problema.
    Medjutim, u nasoj bolnici nema ni rijeci o zadrzavanju bilo cega osobnog na ili pri sebi za vrijeme poroda - dobijes ono zeleno, cak ti ga i ne vezu na ledjima, i to je to. I nema razlike radjas li vaginalno ili na carski.
    Na carski je zapravo i gore, jer ono zeleno zadrzis na sebi samo dok ti stave kateter i daju infuziju prije spinala, a nakon toga si gol u sali s njih deset, svih spolova, od ginekologa, anesteziologa, tehnicara, i pokoje sestre i babice.
    Istina da ti je primarno samo da sve prodje u redu, i nije te briga za koju dlaku viska, ali meni je ipak ovaj drugi put bilo malo neugodno, jer mi je uz glavu sjedao tehnicar kojeg znam jos iz skole.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    75

    Početno

    Jedna je curka već rekla da joj nije jasno u čemu je problem kod brijanja i klistira. To su toliko bezbolne i nevažne stvari u cijeloj priči pa mislim da se njima trudnice uopće nebi trebale opterećivati. Ja sam se svega toga prije prvog poroda bojala baš zato jer se ovdje toliko priča o tome i zapravo me iznenadilo što to uopće nije bilo neugodno.
    Što se čarapa tiće, samo naprijed. Uopće si ne mogu zamisliti kako bih bosa preživjela sve one sate u predrađaoni i boxu. Ionako sam se poslije na odjelu prehladila jer nisam navikla na spavačice. Ja bih da Roda pokrene akciju - piđame babinjačama.

  49. #49
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    aha, kontala sam si nanizat na tankom konopčiću 150 kuglica, pa kako koji trud prođe a ja spustim kuglicu, nešto kao mantranje Ali bez sprda ozbiljno to mislim + imam spremnu prostirku, loptu i TENS uređaj (ona šema s elektrodama pa te masira u području križa) Sve dam samo da prodam(=samo da manje boli

    astralis, genijalna si! želim ti sve najbolje!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    aha, kontala sam si nanizat na tankom konopčiću 150 kuglica, pa kako koji trud prođe a ja spustim kuglicu, nešto kao mantranje Ali bez sprda ozbiljno to mislim + imam spremnu prostirku, loptu i TENS uređaj (ona šema s elektrodama pa te masira u području križa) Sve dam samo da prodam(=samo da manje boli

    astralis, genijalna si! želim ti sve najbolje!
    Hvala ti Sve je spremno ali cura nikako da krene

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •