Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: DUJOLINO I NJEGOVA CIKA MIKA

  1. #1

    Početno DUJOLINO I NJEGOVA CIKA MIKA

    Duje ima deset mjeseci,za 20 do mjesec dana će u jaslice na privikavanje jer kada napuni godinu dana vračam se na posao.Uz kašice(JEDNA SLANA I JEDNA VOČNA DNEVNO)još uvijek mu je favorit cika mika svaka tri sata ,bez obzira što predhodno je pojeo kašicu,alergičan je na vočne i obične jogurte,pa predpostavljam da je u pitanju kravlje mlijeko.Kako kada krene u jaslice,odjedanput nema dojenja a i šta mu davati u jaslicama koje mlijeko(bay the way jaslice su državne).Ako netko ima slično iskustvo ili neki savjet rado ču ga isprobati.

  2. #2
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    imas li potvrdu o alergicnosti na kravlje mlijeko? ako imas onda ce vrtic pripremiti za njega namirnice na bazi soje ili sl.
    mislim da ce vam adaptacija od mj. dana biti preduga, dovoljno je cca 10 dni
    definitivno bi trebala kod kuce prije polaska u jaslice probati i druge alergene koji su u jasl. jelovniku, npr. oslic, jaje, sumsko voce i sl...i pomalo povecati broj obroka
    a sto se dojenja tice - kad nema mirisa i kad nije mama blizu najvjerojatnije nece ni traziti, ali zato kad stignes po njega

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno

    rizino mlijeko je klincima super stvar (fino je slatkasto) tako da ja savjetujem da pricekas sa sojinim jer je soja potencijalni alergen.
    rizinog imas u svim biljnim apotekama i u dm-u. preporucam ono obogaceno kalcijem (ne iz dm-a).

  4. #4
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    dujolino, zasto ne bi probala s izdajanjem? mislim, ukoliko tebi ne bi bio problem, zasto ne bi trazila da ti omoguce da za svoje dijete doneses odredjenu kolicinu izdojenog mlijeka? mozes ga pripremiti dan ranije, pakirati u plasticne bocice, pripremiti dudice (ili ga moze piti iz casice, jos bolje), donijeti u jaslice u malom prijenosnom frizideru (moze rashladna torbica)...

    i obicno mlijeko (kojegod) kad daju djecici - moraju zagrijati. ne bi trebao biti problem zagrijati u toploj vodi i bocicu izdojenog mlijeka.

    ovo samo kao ideja :D

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    samo da pozdravimo duju i kazemo da se i nasa cika zove cika-mika

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    ... odjedanput nema dojenja ...
    Nadam se da ne mislid prestati dojiti. Ako je to slucaj a ti razmisljas o tome kao ce dujolino biti gladan u jaslicama, moram te 'razocarati'. Oni ti tamo obicno (nije pravilo) bolje jedu nego kuci!

    Benjamin je krenuo u zabaviste (sa 7 mjeseci, brrrrrrrr. kad' samo pomislim kako rano!!), s' dva polovna vocna/povrtna obroka dnvno. Ja bi mu onda izdajala i nosila zajedno s' njim. Svako jutro sam pravila i svjeze kasice od voca koje smije jesti, naravno, i nosila. To mu je bilo dovoljno dok nije poceo jesti i hljeb, namaze i sl. Onda sam ih uputila sta moze a sta ne i sve bilo OK. On bi u zabavistu pojeo svu kasicu, dok bi mu za istu kolicinu kuci trebalo 2 dana. Zato je kuci htio mlijeko (moje, izdojeno, a po noci i da siki), a tamo slabije.

    [/i][/quote]

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •