Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 289

Tema: Ali to nisu batine! 2. dio

  1. #51
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Bambi prvotno napisa
    mama courage
    možeš li pojasnit što znači tvoj potpis, ono el.carski rez i.adapt. mlij. što time želiš reći? Zanima me, pozdrav
    na ovaj forum sam "uletila" preko pdf-a "komentari na priche s portala". ne znajuci koliko cu se dugo zadrzati, a zeleci se ipak na neki nachin "predstaviti" napisala sam u prvoj verziji potpisa (otprilike) tko sam i sto me odredjuje. neke cure me poznaju sa mib-a, tamo zharim i palim (hehe) na pdf-u vruće teme (nesto slicno na zalost na ovom forumu nema). prvo sam mislila da ce moje forumashenje ovdje biti prilicno kratko, jer me zainteresirao petrin neasistirani porod, posebice njegov (obecan) epilog. al dok ona u svojoj digresiji ocrni svakog tko joj je ikad stao na zhulj, ja cu se jos jednom poroditi, od muke

    elem, potpis u novijoj verziji je nastao citajuci teme s ovog foruma. a istina je da nisam imala hitni cr, nego s ljecnikom unaprijed dogovoren, da sam imala slobodu odlucit koji ce to biti dan (datum). dojila jesam, al ovdje ionako svatko doji (big deal ), pa mi je veci gust napisati da sam dijete hranila formulom, sto takodjer jesam cinila (niti to smatram big dealom). volim biti antiprotivna i autoironicna 8)

    jos pitanja?

    to će okarakterizirati osobu, to je npr. ostavilo traga na meni kao osobi,
    kuzhim sto hoces reci (i onaj dio s granicama), al opet mislim da suvise pojednostavljujes stvari. pa ne odredjuje samo takav jedan dozivljaj toliko neciji karakter, pa ni izbor partnera. valjda je tu vishe cimbenika koji se moraju posloziti ? sto reci kakvog ce si partnera pronaci osoba koja je uzivala u antiautoritativnom odgoju? nikakvog ? jer nema te osobe koja bi takvu jednu durala pored sebe (to fakat moze samo mater i otac).


    valjda je problem shvatiti ako odgoj gledas kroz prizmu autoritarnosti i granicu kroz prizmu straha...onda je stvarno tesko shvatiti kako bez moci sile, bez osjecaja krivice i bez autoriteta "ja znam, mogu i hocu vise od tebe" odgajati...
    bez sile i bez osjecaja krivice jos i nekako mogu shvatiti, al bez autoriteta? ne razumijem. jel se tu predlaze da se dijete od recimo 2 god stavi na isti nivo kao roditelja koji ima recimo 24 il vishe godina? naravno da roditelj zna, moze i treba vishe od djeteta...

    i ne kuzim paralele malo dijete po guzi-vece ne
    znaci nebitno je jel dijete ima 9 mjeseci, 9 godina il 19? uvijek ces istu prichu koristiti - recimo: objasnit ces joj da kroz uticnicu prolazi struja od 220V i da je tu moze usmrtiti. pa tko ziv, tko mrtav.

  2. #52
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    nećeš koristiti isti priču ali nećeš koristiti niti batine pa bile one i "malo po guzi".

    Netko reče da mi sve gledamo crno bijelo i pojednostavljujemo, meni se ipak čini da je obrnuto. Ja se u odgoju ne koristim metodama koje uključuju fizičku agresiju što ne znači da ja svioje dijete ne odgajam. Ja sam odgovrna za svoje dijete. Ja ga poštujem, poštujem njegove želje, on ima uvijek pravo reći s čime se ne slaže (na prihvatljiv način, kao i ja njemu) ali to ne znači i da je njemu uvijek prepuštena odluka. Moje dijete može odlučivati o pitanjima koja se tiču njegovih bioloških potreba, uglavnom sam odlučuje što će obući i sl. ali sve ostalo odlučujemo, naravno, mi. Riječ je o dijetetu koje se ne tuče, ne baca se po podu u dućanima, da se s njime uglavnom sve dogovoriti (nekada uz nešto više strpljenja), u vrtiću se nitko ne tuži na njega...sasvim super dijete, a eto, nikada tučeno :shock:

  3. #53
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    sto reci kakvog ce si partnera pronaci osoba koja je uzivala u antiautoritativnom odgoju? nikakvog ? jer nema te osobe koja bi takvu jednu durala pored sebe (to fakat moze samo mater i otac).
    ovo je jako, jako dobra poanta.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Bambi, vidim da si ti neka prijateljska osoba! znatiželjna! trebale bi na kavu , pa bi onda nas dvije za i protiv...

    a šta se tiče ovog razvoja događanja, već sam luda od svega...
    tu vlada totalni kaos, oni koji su za i oni se međusobno grizu, oni koji su protiv i oni se međusobno grizu, a međusobno da ni ne govorimo, nitko se s nikim ne slaže u vezi odgoja... a neki se opet u nečemu slaže koji su potpuno suprotni (mislim za i ne po guzi)...
    i onda mi još netko veli da je to crno-bijelo, a šareno je da ne može biti šarenije! idem ja malo na odmor, pa dok bi bebačica bude veće vratim se na ovu temu, možda se do onda nešto razbistri! barem tko je na čijoj strani? ako ništa drugo!
    Cure moje drage, sretno!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    samo još nešto za kraj:
    Citiraj "Bambi prvotno napisa
    Nije jedina igra na svijetu postoji i
    da, ali ovo prvo se igra s elastičnom trakom, a ovo drugo s nerastezljivom.
    razlika?
    drastična!
    Apricot, ova ti je stvarno legendarna!

  6. #56

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    jedno... a još bi najmanje 2-je! vidjet ćemo... :D
    baš lijepo i ja bih toliko, možda i više...

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    Bambi, vidim da si ti neka prijateljska osoba! znatiželjna! trebale bi na kavu , pa bi onda nas dvije za i protiv...
    može, radujem se, ja sam u centru zgb :D

  7. #57

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj "Bambi prvotno napisa
    Nije jedina igra na svijetu postoji i
    da, ali ovo prvo se igra s elastičnom trakom, a ovo drugo s nerastezljivom.
    razlika?
    drastična!
    Itekako drastična. Dobro si uočila, to je ono što ja cijelo vrijeme govorim. To je c-b gledište na koje ukazujem. Prije 50 god je bio dr.Spoock a danas dr. Juul.
    ...iz jedne krajnosti u drugu... za 20-50 god. doći će dr. treći i tako redom svaki će imat svoje pobornike i svaki je od njih u pravu isto kao i u krivu... Vremena se mijenjaju isto tako stajališta, vidici pa i odgoj ali nikad nećeš moć promijenit temeljna načela ljudi koji imaju svoj sustav vrijednosti i koji nikakvi znanstvenici i dr. neće promijenit( jer oni danas govore jedno a sutra drugo), a čovjek koji nema svoj stav, okreće se kao list na grani kojeg vjetar puše ,podložan utjecajima vremena i nevremena i nakon izvjesnog vremena pada na zemlju... otpuhne ga vjetar. Nije da sam na strani "lupanja po guzi" i od dr. spooka i od dr. juula i od rode i inih drugih uzet ću ono što je dobro i to ću dobro stavit na svoju vagu i ugradit u ono vlastito prvobitno moje (ne ono što su mi roditelji usadili u glavu) stajalište sve u svrhu općeg dobra, znači dobroga za moje dijete (djecu) i onoga što je dobro za mene. Jer i ja sam tu bitna, itekako bitna ja kao majka, a ne puka marioneta u rukama svojeg djeteta ali nikad apsolutno nikad se neću priklanjat krajnostima jer liče na sektavštvo iako izvana izgleda kao dobro. Čovjek koji ima pronicljiv duh vidjet će da se kod dr. Spoocka radi o egoističnom stavu roditelja, a kod ovog drugog se razvija fini, perfidan, suptilan, prikriven egoizam djeteta koje i je u svojoj biti egoistično.
    Zato smo mi roditelji tu da ga učimo nesebičnosti usmjeravajući ga ispravnim stavom za koji mi znamo koji je, a ne dijete koja nema životno iskustvo i ne može ono znat što je ispravno.
    To nije stav "ja znam bolje i više od tebe (iako je to istina) ti me bez pogovora slušaj" to nije stav izgrađen na povjerenju i ljubavi nego će svatko radit najbolje što može ali mi nismo super bića. Dakle, propusti, skretanja ne da su mogući već i neizbježni i poželjni jer na greškama se uči. Isto tako svoje dijete neću odgajat u stilu " ti si centar svemira, oko tebe se sve vrti ti si taj koji odlučuje, ja s tobom moram biti 24 sata da ti nebi imao rane odbačenosti". Istina je nepobitna da su djeca koja su mlaćena (ali ne samo po guzi) čitav život pate od osjećaja odbačenosti i manje vrijednosti te manjka samopouzdanja itd. al neću zbog te činjenice napravit drugu kardinalnu pogrešku te otići u drugu krajnost, te od svog djeteta napravit malog egocentrika, i sve to pod krinkom ljubavi. Ja svoju djecu smatram Božjim darom i postoji opasnost da iskoristim taj dar u vlastite sebične svrhe te postoji mogućnost da ga zloupotrijebim, manipulirajući njime kako me volja ali mogu ga i ugušiti vlastitom posesivnom ljubavi kako bih ispunila prazninu koju nisu ispunili oni koji su je trebali ispuniti itd..
    Svrha odgoja je da roditelji oblikuju dijete za samostalni život da shvati da majka neće uvijek fizički biti uz njega ali će mu uvijek biti podrška zato nije bitno jer zaspao na grudima, (jasno da će zaspat na grudima kad je novorođeče ali ne i kad ima 1 god . i vise) uz flašicu ili je sam zaspao u krevetiću. On neće kad odraste svojoj majci zamjerit umor, u toj najranijoj dobi jer se neče toga sjećat ali ono će se sjećat da se mama i tata nisu voljeli jer nisu imali vremena jedno za drugo jer majka je naučila da sin/kćer spava s njom jer majka doji do 2, 3, 4, 5,6,7...god. (a kako će se tek djeca smijat dječaku koji već zna čitat i pisat mnogi znaju na PC i ima maminu sisu u ustima) u čemu će onda biti ojačano njegovo samopouzdanje ili majčina posesivnost "moram dojit na zahtjev" to nije postulat stoga se ne treba majku time opterećivat. Samopouzdanje, jesam za to ali takvu koja je omeđena granicama kako nebi prešla u samodostatnost i samodopadnost. Spavanje roditelja i djece je strašno svetogrđe, razara se odnos dvoje ljudi bez kojih nema obitelji, razara se njihova komunikacija jer se udaljuju jedan od drugog, postoji napetost među njima (jer majka se 24 sata posvećuje djetetu).
    E, to je ono što dijete osjeća, zato ne treba bit ni veliko ni malo ono upija odnos oca i majke i njhov odnos se djetetu projicira te stvara njegovu percepciju muško-ženskih odnosa i tu nastaju najveće rane " mama i tata se ne vole", a da ne govorim o rastavi zbog koje on osjeća krivnju. Sad si neko u glavi konta , kako se neću posvetit bebi 24 sata, da bebi ali ne na isti način i isto količinski kao starijem djetetu. Dakle, skrećem na to da je svrha odgoja osposobit dijete da bude samostalno, a ne ga slijepo vezat uza se ( jer ono mora otić od nas jednog dana i osnovati vlastitu obitelj). Stoga, moje odgajanje nije da mu gradim osjećaj krivnje pa da se osjeća kriv za sve i uvijek, nego da osjeća krivnju kad zaista napravi nešto krivo (kako bi imao sposobnost razlikovanja dobra i zla) i isto tako da tu krivnju prizna, pokazujući mu put kako da se krivnje riješi. Dakle, odgajam ga u duhu da zna reći oprosti, pogriješio sam, ali svakako neću prihvatit model odgoja ti nisi nizašto kriv,ti nisi zločest, to su odrasli, krivnja je u odraslima jer i ja (i moj muž )njima kažemo oprosti mama(tata) je pogriješila/o bila je živčana itd. Zato model koji nudi taj vaš Juul nije uvijek primjenjiv, negdje je Spoockov, a negdje moj ili nekog desetog sve ovisi o situaciji. Jer meni je prvenstveno u cilju stvaranje osobnosti, pa kakav će muškarac recimo bit svojoj ženi kojeg je majka ko dijete nosila uza se u marami do 2 god. i s kojim spava do njegove tko zna koje god. i doji kad se malom prohtije, a on već zna na kompjuter. Kakav? Tražit će od žene da bez pogovora njemu udovoljava kao što mu je udovoljavala njegova majka ili će trčat od žene do žene nesvjesno tražeći ljubav svoje majke, a tek žena koja je spavala s roditeljima ni jedan joj muškarac neće moći udovoljiti jer ni jedan neće dovoljno moć skakat oko nje. Takvih primjera imam bezbroj i nisam pod utjecajem ovog il onog ni onog što su meni moji usadili već vlastitim promišljanjem, iskustvom i literaturom (ali ne jednosmjernom već različitom).
    A najviše o odgoju me uči ona koja je Majka svih ljudi(kako god ovo nekom zvučalo) bl. Djevica Marija, Kraljica Mira i Kraljica obitelji, zaštitnica malih i nemoćnih ona ponajbolje zna kako je biti žena, majka, odgajateljica i sve ostalo jer je to ona i sama bila. Zato ja idem u njezinu školu ljubavi i mira koju vi ne poznajete i tamo učim ljubiti bezuvjetno, nesebično, istinski ali i prihvačam sebe takva kakva jesam; da mogu pogriješiti (npr. lupiti po guzi) priznajem Bogu i sebi te grijehe i kajem se zbog njih jer sam ograničena ljudskim slabostima. Ona mene odgaja za Krista koji je pokazao kako se ljubi i ja znam da će moja djeca rasti u miru i pravom odgoju isto tako i njihova djeca jer naš odgoj nije utemeljen na ljudskoj prolaznosti već ostaje zapisan u vječnosti jer je utkan u božansko.
    Stoga,nemojte me više citirat (molim vas) niti se objašnjavat sa mnom jer ja se povlačim sa ovog foruma kao i sa ovog portala jer je vrednije da svoje vrijeme provodim u svojoj obitelji sa svojom djecom pripremajući se za najveći rođendan kad je Božansko dijete postalo Čovjekom. Neka oni koji slave Božić, u Božićnoj noći u svojoj mašti zamišljaju Mariju kako drži na grudima malo novorođenče Isusa kako ga doji, njeguje, gleda... kroz to će promišljanje od samoga Boga dobit takav dar odgoja kakav ni jedan čovjek ne može dati, ni jedna sila uništiti... neka svatko na svoj način mašta tu noć, dobit će neprocjenjiv dar za svoju djecu. Vječnost...utkanu u prolaznost...koja se ponovo vraća u neprolazno...
    Želim vam za Božić svima i vjernicima i nevjernicima da se u vama rodi nova radost koja širi mir, ljubav i veselje i da se u vašim obiteljima dogodi ljubav, takva ljubav koja nikad neće bit ugašena, ljubav koja plamti ponekad i tinja ali je nitko ne može ugasiti sada i uvijek, neka tako bude! Mir Vama! Sretan Božić!
    Pozdrav, Natalija

  8. #58
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    apri,

    juul, ne nudi nikakav model odgoja (ja se pocesto pitam, da li mi citamo iste knjige), a ponajmanje antiautoritativni odgoj, sto ljepo stoji u uvodu njegove knjige kommpetentno dijete.

    a ovu jeftinu psihologiju o djeci koja se doje na zahtjev i spavaju u roditeljskom krevetu, ne bih uopce komentirala.

  9. #59
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Bambi, Bambi, što si ti tu sve izmiješala!
    Moram reći da me stvarno smeta što se jedan pogled na odgoj izjednačava s famoznim Jesperom J. (uhvatili ste se njega ko pijan plota!). kojeg sam pročitala tek nedavno (između mnogih drugih knjiga)...a još davno prije djeteta znala sam kojim putem želim ići.

  10. #60
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    bez sile i bez osjecaja krivice jos i nekako mogu shvatiti, al bez autoriteta?

    autoritet je potreban ( recenica je cjelovita samo s naknadno dodanom - fizicnkom snagom) , ali je pitanje na osnovu cega ga stvaras - ako na osnovu fizicke jacine i siline ...onda je baziran na strahu, maknes li takvom roditelju batinu kao metodu odgoja, sve pada u vodu...
    ako autoritet gradis na uzajamnom postivanju onda batina nije nesto oko cega treba diskutirati, u odnosu u kojem su obe osobe uvazene "ne po guzi " je konstanta.
    Nema to veze s ljubavi, svi volimo svoju djecu, ima s stavom o tome sto je i tko je malo dijete ili veliko dijete.

    znaci nebitno je jel dijete ima 9 mjeseci, 9 godina il 19? uvijek ces istu prichu koristiti - recimo: objasnit ces joj da kroz uticnicu prolazi struja od 220V i da je tu moze usmrtiti. pa tko ziv, tko mrtav.
    istu pricu necu koristiti, mozda necu uopce pricati vec cu zastititi uticnicu ili odmaknuti dijete ili sto drugih stvari...ali je u biti isto - ako dijete postujem kao osobu onda ga necu - malo po ruci, guzi ili glavi... s izlikom da je ono malo/neuko/sebicno/ ...
    meni je jedina izlika za koristenje fizicke sile u odgoju - nemoc roditelja ili ne znanje rod. da mogu i drugacije.

  11. #61
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    roditelj je po svojoj definiciji netko tko pravi greske, i to svakodnenvo - pa zato molim da se to uvazi...ne bi bilo potrebe za vecinom ovog foruma da nije tako

    a ovu jeftinu psihologiju o djeci koja se doje na zahtjev i spavaju u roditeljskom krevetu, ne bih uopce komentirala.
    tocno tako...
    ako smo ko roditelji odgovorni za svoju djecu (a jesmo) onda smo valjda svjesno i odgovorno odlucili odgajati dijete na jedan nacin...za nekih 30-tak god. na nekom drugom forumu mozda cemo vidjeti sto smo uradili (zapravo zivot ce pokazati).

    tema je - malo po guzi ili ne?
    cisto da se ne zaboravi

  12. #62
    camel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    volim biti antiprotivna i autoironicna 8)
    što znači biti antiprotivna?

  13. #63

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    pa mi je veci gust napisati da sam dijete hranila formulom, sto takodjer jesam cinila (niti to smatram big dealom). volim biti antiprotivna i autoironicna 8)

    jos pitanja?
    zašto ti je gušt?

    gledaj, postavljanje hipoteza ili nekih sudova u smislu konstruktivne rasprave je super, ali provokacija radi provokacije, jer je gušt kasnije replyati na zapjenjene postove mi je malo besmislena ovdje..to se može na forumima diljem weba

    ovaj forum je u mojoj percepciji edukativan i sastoji se od niza civliziranih pokušaja ispravljanja krivih Drina..nadolijevanjem benzina zagađuje se tok..a zašto?..radi gušta :?

  14. #64
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    wow Bambi !

    bas mi je zao sto se povlacis

    stvarno si si dala truda i vidi se da si cjelovita kvalitetna osoba koja je puno promisljala o temi. jako mi se svida sto poznajes i razumijes o cemu se radi u kojem stavu prema odgoju, ali i da nema tu krajnosti te da je svako dijete prica za sebe

    Sretan i blagoslovljen Bozic i tebi!

  15. #65
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    bambi,
    sto reci, ja se osjecam zbilja tuzno kad se netko , kroz vjernicku deklaraciju, ovako izrazava o odgoju djece...

    iako sam vjernica i pripadnica crkve kao i ti, ne slazem se po pitanju odgoja s tobom i jako mi je tuzno citati kako tumacis ono sto mi propragiramo, a to je postovanje to malog bica, djeteta kojeg rodimo a kojeg nam je dragi Bog povjerio na skrb, kao covjeka od rodjenja i pruzanje makimalne skrbi koju zasluzuje i koju mu mi kao roditelji moramo pruziti i odnos s dostojanstvom prema njemu...

    i Isus je rekao:'sto uciniste najmanjem od nas, uciniste meni' a njega sigurno ne bi udarila po guzi ili po prstima , niti ikoga, niti mi je to nacin rjesavanja bilo kakvih sukoba ili razilazenja u misljenjima ili dio nacina odgoja....

    tvoji pogresni zakljucci o 24h posvecivanju djece, dojenju do iznemoglosti, djetetu kao apsolutnom centru i razaranju odnosa majke i oca me bas zaloste, jer opce nisi shvatila bit ovog nacina zivljenja i rasta u obitelji...

    i da, ona koja je Majka svih ljudi, bas ta zastitinice malih i nemocnih, koliko god iskreno u nju vjerujem, toliko ne mogu zamisliti da imalo misli kao i ti....

    kad bi malo manje bila pod utjecajem predrasuda i stereotipa, mozda bi uspjela shvatiti o kakvom se to tipu roditeljstva ovdje govori....

    i da, danas je blagdan ocekivanja poroda blazene djevice marije
    neka te prati i vodi mir i dobro

  16. #66
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    zrinka

  17. #67
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Bambi prvotno napisa
    1. On neće kad odraste svojoj majci zamjerit umor, u toj najranijoj dobi jer se neče toga sjećat ali ono će se sjećat da se mama i tata nisu voljeli jer nisu imali vremena jedno za drugo ...

    2. Spavanje roditelja i djece je strašno svetogrđe, razara se odnos dvoje ljudi bez kojih nema obitelji, razara se njihova komunikacija jer se udaljuju jedan od drugog, postoji napetost među njima ...

    3. A najviše o odgoju me uči ona koja je Majka svih ljudi(kako god ovo nekom zvučalo) bl. Djevica Marija, Kraljica Mira i Kraljica obitelji, zaštitnica malih i nemoćnih ona ponajbolje zna kako je biti žena, majka, odgajateljica i sve ostalo jer je to ona i sama bila.
    1.Šteta što odlaziš, mozgam, mozgam i nikako da shvatim zašto se tata i mama ne bi voljeli jer dijele zajedničku brigu oko odgoja djeteta? Odnosi li se i to na parove bez djece koji su zaokupljeni nekim drugim poslom, vole li se oni manje ili nikako zato jer su zaokupljeni, recimo, peglanjem ili prevođenjem? Ili su isključivo klinci krivi za kratke spojeve ili prekide veza? Može li, kod takvih parova, biti krivo bilo što?
    2. Ovo fakat ne kužim.
    Noću uglavnom ne komuniciramo već spavamo. Jedina komunikacija je što ga tresnem nekoliko puta nogom u dupe ako je zaspao prije mene i već stigao zahrkati, a ako misliš na razmjenjivanje nježnosti i seks, mi stvarno nismo ograničeni samo na spavaću sobu, nađe se mjesto dok god postoji želja.
    3.Svaka žena koja je majka, supruga i odgajateljica, kako kažeš, zna što to znači.

    Sretan i blagoslovljen Božić Natalija tebi, i tvojoj obitelji!

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Još jednoveeeeeeliko zrinki.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj Bambi prvotno napisa
    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    jedno... a još bi najmanje 2-je! vidjet ćemo... :D
    baš lijepo i ja bih toliko, možda i više...

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    Bambi, vidim da si ti neka prijateljska osoba! znatiželjna! trebale bi na kavu , pa bi onda nas dvije za i protiv...
    može, radujem se, ja sam u centru zgb :D
    Može Bambi, ja sam ti poslala privatnu poruku a si pogledaj! za dogovor!

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Zrinka

  21. #71
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj camel prvotno napisa
    Citiraj mama courage prvotno napisa
    volim biti antiprotivna i autoironicna 8)
    što znači biti antiprotivna?
    ne prepustiti se jednoumlju, posrkati tudje misljenje i prihvatiti liniju manjeg otpora, nego izreci svoj stav (koji mozda i nije popularan) i braniti ga argumentima, pa vidjeti na osnovu protuargumenata jel stav obranjiv ili ne, jesam li u pravu il u krivu.

    virgo :?

    u cemu je problem il draz da se svako malo netko kachi za moj potpis ?
    a kad napisah feministkinja, ni tu se nisu neke mogle suzdrzati, pa koristile moj potpis kao argumentum ad hominem. sto je tu bilo sporno? kome je to bila provokacija ? potpisi nikad ne bi ni trebali biti dio rasprave, stoga ne vidim ni razloga da se itko pjeni, niti da ja bilo sto vishe objasnjavam. de gustibus...

  22. #72
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Zrinka

  23. #73
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    zrinka

  24. #74
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno




    bambi (napisat cu jos par puta, da znas da ni tebi ne fali potpore

  25. #75
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    nije ovo natjecanje u potpori

    a bambine stavove neću komentirat. ionako se povukla s foruma, a ukratko

  26. #76
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    nije ovo natjecanje u potpori
    nije.
    ali ja bih ipak dala potporu ovoj virginoj izjavi:
    ovaj forum je u mojoj percepciji edukativan i sastoji se od niza civliziranih pokušaja ispravljanja krivih Drina..nadolijevanjem benzina zagađuje se tok..a zašto?

  27. #77

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    ... posrkati tudje misljenje i prihvatiti liniju manjeg otpora...
    ovdje je većina mama koje zbilja odgajaju svoju djecu onako kako su napisale..to što se katkad većina slaže ne znači da imamo lidera kod kojeg dobivamo bodove nego možda jednostavno činjenica da je tako raditi s djecom...prihvaćeno i dobro!

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    virgo :?

    u cemu je problem il draz da se svako malo netko kachi za moj potpis ?
    a kad napisah feministkinja, ni tu se nisu neke mogle suzdrzati, pa koristile moj potpis kao argumentum ad hominem. sto je tu bilo sporno? kome je to bila provokacija ? ...
    ja se nisam referirala na potpis, uopće me potpis ne uzbuđuje, nego na tvoju rečenicu da" ti je veći gušt napisati da si hranila dijete formulom". Ja sam se pitala..zašto ti je to gušt?

    Ja sam se ovdje također našla u "kontra" struji i nisam srkala tuđa mišljenja, ali ta "mainstream" struja nije sekta hipi čudakinja, nego je skupina ljudi s razmišljanjima kakva bi u našem odnosu sa djecom trebala biti prevalentna. Ja sam samo pokušala istaknuti neke, nazovimo ih "specijalne slučajeve". I mene je sporadično zasmetala potpuna polarizacija protiv svakog oblika batina, ali suštinski to je stav koji treba "furati" i koji je zacrtan u Rodinoj viziji.
    Guštanje u pariranju kontra mainstreama treba postojati u mnogobrojnim temama koje su društvena diverzija..pr konzumerizam, nepotizam, brza hrana, a ne pačanje u ono malo promicanja dječjeg dostojanstva kakva se promiče u radu Rode te vrlo živo putem njezinog foruma.

    A sad ako se ovom forumu prilazi sa strane edukacije i konstruktivne participacije, onda ta komponentna gušta prelazi u radost doznavanja korisnih informacija i preispitivanja svojih stajališta.

  28. #78
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Mamma Courage prvotno napisa
    kod opasnih stvari poput uticnice, pecnice il penjanja na prozor i sl znam da nema popravnog, pa ako dijete samo uz pomoc lupkanja po prstima (ne batina) u toj dobi moze shvatiti opasnost, onda ce to tako i biti. jer ja volim svoje dijete zhivo i zdravo, pa makar i "istraumatizirano" lupkanjem (koje se sve u svemu svelo na 2 puta), nego...
    I znaci kad dijete krene prema uticnici i ti ga klepis, znaci sve je rijeseno. Poslije toga vise nema straha da ce dijete ponovo krenuti prema uticnici ha? Rijeseno sve, ha? Super!

    Malo morgen Dijete ce kretati prema uticnici sve dok ne naraste dovoljno da SHVATI posljedice diranja uticnice. A do tada, mos ti objasnjavati, udarati, dubiti na glavi, al mu utuviti neces da je uticnica opasna jer to dijete jednostavno ne razumije. I mora narasti da bi moglo shvatiti.


    Citiraj Hana Sara prvotno napisa
    bas to. djetetu od 2, 3 godine vrlo je zamorno i kontraproduktivno popovati. ali neke stvari ga treba nauciti dok je jos malo i postaviti granice koje kasnije nece zloupotrebljavati. zato postoji po guzi. dovoljno cvrsto da peckanjem jos par trenutaka podsjeca na ne-ne poruku u malo ekstremnijem obliku, a dovoljno blago da nema sanse da bude fizicke ozljede... guza je ionako otporna na padove i razne nezgode, to je naj "podatniji" dio tijela.
    Ajme, sta tebe tvoje dijete ne slusa? :shock: Ti ga moras UDARITI da bi te poslusalo? :shock:

    Zamisli, ja svom ne popujem, niti ga udaram, a slusa me. Totalni sam mu autoritet. I zna i postuje granice. Ma, zamisli to ha? Mora da ti zvuci kao cisti SF 8)

    Citiraj Bambi prvotno napisa
    Vremena se mijenjaju isto tako stajališta, vidici pa i odgoj ali nikad nećeš moć promijenit temeljna načela ljudi koji imaju svoj sustav vrijednosti i koji nikakvi znanstvenici i dr. neće promijenit( jer oni danas govore jedno a sutra drugo), a čovjek koji nema svoj stav, okreće se kao list na grani kojeg vjetar puše ,podložan utjecajima vremena i nevremena i nakon izvjesnog vremena pada na zemlju... otpuhne ga vjetar. Nije da sam na strani "lupanja po guzi" i od dr. spooka i od dr. juula i od rode i inih drugih uzet ću ono što je dobro i to ću dobro stavit na svoju vagu i ugradit u ono vlastito prvobitno moje (ne ono što su mi roditelji usadili u glavu) stajalište sve u svrhu općeg dobra, znači dobroga za moje dijete (djecu) i onoga što je dobro za mene
    E stara moja, cini se da ti Jespera citala (ili skuzila) nisi. Da jesi, znala bi da on IZRICITO inzistira da roditelji rade po svom osjecaju a ne po onom sto kazu i propagiraju knjige (ukljucujuci i njegovu)!

  29. #79

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    nije lako nekome reći da promijeni način odgoja? a tek to realizirati? a i malo tko bi se odlučio na drastične promijene! jer to bi značilo promijeniti sebe kao osobu!
    ako i netko ima staromodne nazore, mislite da bi odjednom želio postati suvremeniji? pa zato i svi brane svoje stavove!
    ja ne mislim kao Bambi, ali potpuno razumijem takve ljude! može ona ili netko drugi promijeniti npr. tući ili ne tući po guzi, ali da ona potpuno promjeni način vjerovanja, sveukupnog mišljenja, svoje odgojne stavove stečene kroz djetinstvo?
    Možeš ti njima prodavat toplu vodu, al ona je ona! i to će zauvijek ostati! i ima puno takvih ljudi... s kojima je na ti!
    Ova tema odgoja je preopširna... počevši od vlastite obitelji, kad ste počeli zajedno živjeti s mužem, bili ste u svemu istog mišljenja? naravno da ne! dva različita odgoja je trebalo uskladiti! a kad se sve mame tu skupe svašta se nađe!
    može se razgovarati o nekoj temi u vezi odgoja, ali teško o odgoju općenito! svejedno će mama učiniti kako ona želi i misli da je najbolje za svoje dijete! jer to je ONA! mi smo različiti! i u tome je čar! zakon prirode! I samo život vodi civilizaciju naprijed, a ne par rečenica s kojima bi neka mama odlučila mijenjati sebe! to tek može njezin naraštaj! a na tome svi mi sada radimo (nesvjesno)!
    Sad ako to npr. Bambi pročita neće ona misliti da je loša mama, ona će prije misliti protiv stavova na ovom forumu! Jer njezina sigurnost je u njezinoj biti! I zato mislim da ju ne treba napadati! možda se nije prepoznala na ovom forumu! ali sigurna sam da se prepoznaje sa nekim drugim ljudima!

  30. #80
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ne smatram da bilo koga na ovom forumu treba ismijavati bez obzira kakve stavove imao, pogotovo što se forum i sastoji od iznošenja različitih mišljenja. Kad bismo svi o svemu imali isto mišljenje vrlo bi nam brzo dosadilo iznositi ga.
    Ne zastupam ničije, ovdje iznešene, stavove niti ikome dajem potporu. Iz svih ovih mišljenja samo stvaram svoje mišljenje koje nečijem može biti sličnije, a nečijem manje slično, ali nekako mi nije drago vidjeti da se tuđa mišljenja ismijavaju.
    Molim, ispravite me ako griješim.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    bambi,
    sto reci, ja se osjecam zbilja tuzno kad se netko , kroz vjernicku deklaraciju, ovako izrazava o odgoju djece...

    iako sam vjernica i pripadnica crkve kao i ti, ne slazem se po pitanju odgoja s tobom i jako mi je tuzno citati kako tumacis ono sto mi propragiramo, a to je postovanje to malog bica, djeteta kojeg rodimo a kojeg nam je dragi Bog povjerio na skrb, kao covjeka od rodjenja i pruzanje makimalne skrbi koju zasluzuje i koju mu mi kao roditelji moramo pruziti i odnos s dostojanstvom prema njemu...

    i Isus je rekao:'sto uciniste najmanjem od nas, uciniste meni' a njega sigurno ne bi udarila po guzi ili po prstima , niti ikoga, niti mi je to nacin rjesavanja bilo kakvih sukoba ili razilazenja u misljenjima ili dio nacina odgoja....

    tvoji pogresni zakljucci o 24h posvecivanju djece, dojenju do iznemoglosti, djetetu kao apsolutnom centru i razaranju odnosa majke i oca me bas zaloste, jer opce nisi shvatila bit ovog nacina zivljenja i rasta u obitelji...

    i da, ona koja je Majka svih ljudi, bas ta zastitinice malih i nemocnih, koliko god iskreno u nju vjerujem, toliko ne mogu zamisliti da imalo misli kao i ti....

    kad bi malo manje bila pod utjecajem predrasuda i stereotipa, mozda bi uspjela shvatiti o kakvom se to tipu roditeljstva ovdje govori....

    i da, danas je blagdan ocekivanja poroda blazene djevice marije
    neka te prati i vodi mir i dobro
    E, draga Zrinka da se tvoja molitva temelji na tvojem osobnom odnosu s Bogom kroz poniznost u molitvi krunice i prihvaćanju sakramenata onda bi shvatila o čemu govorim. Nisam ja za odgoj s batinama, nije ni Isus za takav odgoj a ni Bl. Dj. Marija ja sam htjela reći da su moguće pogreške (ruka mi se omakla) tvoja se naravno nikad nije omakla ti si savšena! Tvoj odgovor; nisam savšena ako ne tučem djecu. Ali češ sigurno u svojim metodama primjenit neku drugu pogrešnu metodu ili nečeš ti si savršenstvo bez mane, sva pod kontrolom. ("prigni već jednom oholu glavu svoju")Ono što ja želim reč je OPRAŠTANJE Bog u svojem milosrđu meni oprašta i ne osuđuje me kao što vi ovdje činite ali to ne znači da Bog opravdava to što činim. Tvoj odgovor; to znači da možeš tuč djecu. Ne, nesmijem ni u kom pogledu ni sada ni u budućnosti al može me zadesit jer sam podložna ljudskosti, zločestoći, bijesu. Netko će reć; znači svoj češ bijes iskalit na malom nedužnom biću. Hoču !!!! Kad pretrčava cestu, kad dira struju... al ga neču ubit ... (nek neko zove policiju jer ja sam pravi zlostavljač prijavi me) .Zadovoljne? To priznanje ste htjele? Neko drugo? Neko če reč; onda tebi treba stručna pomoč. Da, pa daj mi pomozite vi ste anđeli bez mane. Ja priznajem svoje grijehe i kajem se zbog njih padajući na koljena i mekšajući srce svoje dok vi RODE visoko letite, a nisko padate. Ajde da vas vidim lešinari izvucite moje riječi iz konteksta pa mlatite po svom i tako u donegled... Pustite me već jednom na miru!!! molim vas! Poželjela sam vam od srca sve najbolje što sam u svojoj bijedi mogla nisam spavala noćima... da ne govorim o drugom Sav moj trud oko pisanja mojih postova, oko mog promišljanja o ovoj temi, moga doprinosa ne cijenite i zato vas molim ne u ime Boga kojeg vidim ne poznajete već u ime svog(vašeg) razuma, ljudskosti, dobrote, razumijevanja(ako ga ima barem malo za mene) , ako ne u ime svega što sam nabrojala a ono u ime moje male dječice, (male i nezaštićene) na koju se toliko pozivate. DOPUSTITE VI RODE DA JA BUDEM S NJIMA, NE DA IH TUČEM VEĆ DA SE S NJMA IGRAM, PEČEM IM KOLAČE... DA SE NE MORAM BRANIT NA OVIM POSTOVIMA DA NE MORAM PROVODIT VRIJEME MOJE DRAGOCJENO ZA OVIM STROJEM. Od srca veliko hvala i velika svakom tko je odlučio svoje mišljenje zadržat za sebe, a onom kojem vraga ne da mira OPRAŠTAM, OPRAŠTAM, OPRAŠTAM ... NE 7 VEĆ 77 PUTA 7 I JOŠ TOLIKO... POZDRAV

  32. #82
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam protiv batina i ne odgajam djecu na taj način.Ali pravila su tu da se krše pa su i moje djeca nekoliko puta dobila po guzi.To su bile situacije kad su svi razgovori i sve metode bile bez ikakvog efekta i kad su moja djeca odavno prešla sve granice a ja ostala ponižena.Situacije u kojima su me toliko testirali da su počele padati uvrede i loše riječi upućene meni.Jedna razina poštovanja se mora održavati.Ja sam roditelj oni su djeca.Veliki smo prijatelji i sve rješavamo razgovorom.Kad dođe do toga da sam ja glupača i sve ono što su čuli u vrtiću ili od druge djece pa čekaju koliko će mama toga dopustiti onda mi ne pada napamet sjesti i razgovarati .Opet.Ne gazim ja njih,neće ni oni mene.U našoj kući vlada prijateljska i vesela atmosfera,ja i muž ne teroriziramo djecu,poštujemo ih i razgovaramo o svemu.Isto očekujem od njih.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ovaj forum....ovaj forum...kao da je zivo bice.
    Ako se jedna diskutantica nasmije - ovaj forum se smije.
    Ako dvije diskutantice imaju isto misljenje, a treca suprotno, forum je protiv trece.....
    Kada bi samo prestale toliko generalizovati...
    I kad bi prestale odgajati jedni druge....

  34. #84
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    nije lako nekome reći da promijeni način odgoja? a tek to realizirati? a i malo tko bi se odlučio na drastične promijene! jer to bi značilo promijeniti sebe kao osobu!
    ako i netko ima staromodne nazore, mislite da bi odjednom želio postati suvremeniji? pa zato i svi brane svoje stavove!
    ja ne mislim kao Bambi, ali potpuno razumijem takve ljude! može ona ili netko drugi promijeniti npr. tući ili ne tući po guzi, ali da ona potpuno promjeni način vjerovanja, sveukupnog mišljenja, svoje odgojne stavove stečene kroz djetinstvo?
    Možeš ti njima prodavat toplu vodu, al ona je ona! i to će zauvijek ostati! i ima puno takvih ljudi... s kojima je na ti!!
    Zanimljivo je to recimo kako Modus organizira BESPLATNE tecajeve za roditelje, evo npr. jedan divan tecaj "Trening roditeljske kompetencije". Sveukupno 24h rada s grupom i psihologicom. Divna prilika za nauciti kako raditi stvari drugacije, kako biti bolji roditelj. Zagreb je milionski grad. A nerjetko se desi, da Modus ne moze skupiti dovoljno roditelja da krene grupa s radom!! Zamislite, besplatno i zaista kvalitetno - zainteresiranih roditelja NEMA! Valjda svi misle da su super i da nista ne treba mijenjati. A najsmjesnije je to sto na te tecajeve obicno i dodju roditelji koji vec puno znaju, puno citaju, nastoje promjeniti neke svoje stvari i koji su vec sad relativno ok. A oni kojima treba stvarna pomoc, e ti zive u uvjerenju da super rade i da ne treba njih nitko nista uciti

  35. #85

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    upravo to, Anchie76! prekrasno napisano!

  36. #86

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa



    bambi (napisat cu jos par puta, da znas da ni tebi ne fali potpore
    HVALA! Al ne bih ovdje više sudjelovala iz razloga svih gore navedenih nema smisla bacat bisere pred??? One ionako ne vide... ( e sad če se mojih riječi uhvatit neko kog vrag golica u njegovu prepotenciju pa udri, udri, udaraj!!! Verbalno i ne po guzi). ja znam što većina vani misli, a ovo je tek većinska manjina." ja znam što većina vani misli" to ne znači da treba tuč djecu.. Ajte sad... Uključite moždane vijuge pa napadaj ja ionako gasim svoj PC i idem radit nešto vrednije...

  37. #87
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    ne smatram da bilo koga na ovom forumu treba ismijavati bez obzira kakve stavove imao, pogotovo što se forum i sastoji od iznošenja različitih mišljenja. Kad bismo svi o svemu imali isto mišljenje vrlo bi nam brzo dosadilo iznositi ga.
    Ne zastupam ničije, ovdje iznešene, stavove niti ikome dajem potporu. Iz svih ovih mišljenja samo stvaram svoje mišljenje koje nečijem može biti sličnije, a nečijem manje slično, ali nekako mi nije drago vidjeti da se tuđa mišljenja ismijavaju.
    Molim, ispravite me ako griješim.
    Nazalost, nemam razloga ispravljati. oni koji su ovdje u vecini (ne svi dakako, ali ima ih dobar broj) misle da ove u manjini ne samo mogu, nego i moraju castiti titulama losih, zadrtih roditelja, preodgajati ih i savjetovati .... nije mi to ok. stvarno se ne potice raznolikost misljenja.

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ajme, sta tebe tvoje dijete ne slusa? :shock: Ti ga moras UDARITI da bi te poslusalo? :shock:

    Zamisli, ja svom ne popujem, niti ga udaram, a slusa me. Totalni sam mu autoritet. I zna i postuje granice. Ma, zamisli to ha? Mora da ti zvuci kao cisti SF 8)
    eto ovo upravo potvrduje sto sam sad napisala. za tvoju informaciju, ja nisam govorila o svojoj djeci Anchie. niti tvojoj. a onda opet, govorila sam i o tvojoj i mojoj. hocu reci, ja smatram da svako dijete prije ili poslije dode u svoju nemogucu fazu, ili bar jednom prijede granice koje bi roditelj morao trpiti. pa zato postoji po guzi. i to ne znaci da su ostali nacini zakazali, nego da je to jos jedan nacin odgoja, koji i te kako dopire do malih usijanih glava.

  38. #88
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj Bambi prvotno napisa
    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa



    bambi (napisat cu jos par puta, da znas da ni tebi ne fali potpore
    HVALA! Al ne bih ovdje više sudjelovala iz razloga svih gore navedenih nema smisla bacat bisere pred??? One ionako ne vide... ( e sad če se mojih riječi uhvatit neko kog vrag golica u njegovu prepotenciju pa udri, udri, udaraj!!! Verbalno i ne po guzi). ja znam što većina vani misli, a ovo je tek većinska manjina." ja znam što većina vani misli" to ne znači da treba tuč djecu.. Ajte sad... Uključite moždane vijuge pa napadaj ja ionako gasim svoj PC i idem radit nešto vrednije...

  39. #89

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Bambi, Bambi, što si ti tu sve izmiješala!
    Moram reći da me stvarno smeta što se jedan pogled na odgoj izjednačava s famoznim Jesperom J. (uhvatili ste se njega ko pijan plota!). kojeg sam pročitala tek nedavno (između mnogih drugih knjiga)...a još davno prije djeteta znala sam kojim putem želim ići.
    A ti u svoj kolač ne moraš umiješat sve sastojke stavi samo čokoladu pa nek dobro ispadne to je tvoje umijeće kulinarstva!

  40. #90
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Bambi prvotno napisa
    a onom kojem vraga ne da mira
    Citiraj Bambi prvotno napisa
    uhvatit neko kog vrag golica
    Svašta, a koji tebe vrag vuče stalno natrag?

  41. #91
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    stvarno se ne potice raznolikost misljenja.
    Nova si na forumu, pa da ti pojasnim par stvari. Ovo nije bilo kakav forum, ovo je forum Udruge Roda. Cilj ovog foruma je edukacija. Roda ima svoju viziju i svoj statut i radi na promociji odredjenih stvari. U skladu s Rodinom vizijom se promoviraju te iste stvari na forumu: dojenje, autosjedalice, odgovorno roditeljstvo, ne po guzi, attachment parenting, itd. Tako da ovo nije forum gdje ce se s blagonaklonoscu gledati na udaranje djeteta, NECE, jer se to kosi s onim za sto se Udruga zalaze.


    hocu reci, ja smatram da svako dijete prije ili poslije dode u svoju nemogucu fazu, ili bar jednom prijede granice koje bi roditelj morao trpiti. pa zato postoji po guzi.
    Ajme vidis nisam o tome razmisljala Nego, desi se meni da mi muz debelo zagazi granicu, probat cu ja njega klepiti pa vidjeti kak ce to biti. Ak prodje ok, onda se mozda odlucim to primjeniti i na djetetu. Vidis, vidis, nisam nikad o tome razmisljala.

  42. #92
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    pa zato postoji po guzi. i to ne znaci da su ostali nacini zakazali, nego da je to jos jedan nacin odgoja, koji i te kako dopire do malih usijanih glava.

    ja bi rekla da je tvoja velika glava podosta usijana

  43. #93
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja bi dodala još nešto.A to je da bi neke mame npr mog sina mlatile do besvijesti (to sam jednom i čula od jedne poznanice) a ja na neku djecu nebi ni glas povisila a mame ubijaju boga u njima.Htjedoh reći da nisu sva djeca ista i da postoje lakše i teže odgojiva djeca.Ne kažem da onu teže odgojivu treba mlatiti ali kažem da se treba više truditi i mučiti oko njih i da jedna mama koja ima tihu,plahu,povučenu i dobru curicu ili dečkića,ne može niti shvatiti mamu koja ima živahno,glasno,otvoreno dijete sklono glupostima.
    Pa ne vidim razloga da se tako vrijeđate i tako žustro rapravljate.Peace cure,smirite malo doživljaje.

  44. #94
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    nekome je odgoj djeteta mučenje, a nekome izazov.

    ja ne odgajam dijete, ja prvenstveno odgajam sebe kroz odgoj mog djeteta. tako najlakše uviđam pogreške i ispravljam ih bez trauma. objašnjavajući sebi neke nedoumice učim i dijete kako da se nosi s nekim problemima, nedaćama ili izazovima. i nije uvijek lako. nekad je jako teško.

    ako vičem znači da nisam uspjela odgojiti sebe i krivo mi je jer prenosim pogrešnu poruku. i radim na tome stalno. i napredujem. i nikad ne udaram. i može se.

  45. #95
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    ako vičem znači da nisam uspjela odgojiti sebe i krivo mi je jer prenosim pogrešnu poruku.
    Mamita, .

  46. #96
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    a sto ako teta lupi vase dijete...ono po guzi, npr. ona je procijenila da je ono - teze odgojivo od druge djece, dapace cini opasne stvari po sebe i druge...pa ga ona malo po guzi (ili cemu vec)...mora mu pokazati granicu, ipak ju gledaju 20-tak drugih pari ociju - nece mu ostati duzna kad on nekog lupi...nego ona hop njega, pa u svakom slucaju njoj je s 20-tak djece teze nego nama s 2-3-4...
    a ta djeca- usijane glave...
    ne znam sto bi tad bilo? mozda peticija za otkaz ili peticija za barem 10% vecu placu jer je kreativnija od drugih odgojiteljica?

  47. #97

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    samo da se prisjetimo hrvatskog Zakona o zaštiti obitelji:

    Članak 4.

    Nasilje u obitelji je:

    – svaka primjena fizičke sile ili psihičke prisile na integritet osobe,

    – svako drugo postupanje jednog člana obitelji koje može prouzročiti ili izazvati opasnost da će prouzročiti fizičku i psihičku bol,

    – prouzročenje osjećaja straha ili osobne ugroženosti ili povrede dostojanstva,

    – fizički napad bez obzira da li je nastupila tjelesna ozljeda ili ne,

    – verbalni napadi, vrijeđanje, psovanje, nazivanje pogrdnim nazivima i drugi načini grubog uznemiravanja,

    – spolno uznemiravanje,

    – uhođenje i svi drugi načini uznemiravanja,

    – protupravna izolacija ili ograničavanje slobode kretanja ili komuniciranja s trećim osobama,

    – oštećenje ili uništenje imovine ili pokušaj da se to učini.

  48. #98
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Adrijana

  49. #99
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ako je uredu djete lupiti po guzi jer je zločesto onda je valjda i uredu kad muž lupi ženu jer je bila zločesta 8)

    ako je moja baba odgojila četvero djece bez udarca onda je meni dvoje pis of kejk
    i neće to biti mirna i poslušna djeca jer im je genetski zagarantirana magareća tvrdoglavost i svojeglavost i da ne zaboravim: inat

  50. #100
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ako je uredu djete lupiti po guzi jer je zločesto onda je valjda i uredu kad muž lupi ženu jer je bila zločesta 8)

    ako je moja baba odgojila četvero djece bez udarca onda je meni dvoje pis of kejk
    i neće to biti mirna i poslušna djeca jer im je genetski zagarantirana magareća tvrdoglavost i svojeglavost i da ne zaboravim: inat
    Potpisujem!!!

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •