Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Babyproofing katastrofa

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno Babyproofing katastrofa

    Molim da podijelite svoja iskustva s babyproofingom, osobito:
    - ima li smisla stavljati zaštite na ladice (za što treba bušilica i ostanu rupe ako se poslije izvade, ili ima neki sistem bez bušenja?)
    - jeste li štitili npr. radijatore, ne toliko zbog vrućine nego oštrih rubova

    E je puzalica i diže se ako se ima za što pridržati, a to nešto obično proklizava na parketu/pločicama pa su padovi česti iako sam stalno u blizini i pazim...

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno Re: Babyproofing katastrofa

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    Molim da podijelite svoja iskustva s babyproofingom, osobito:
    - ima li smisla stavljati zaštite na ladice (za što treba bušilica i ostanu rupe ako se poslije izvade, ili ima neki sistem bez bušenja?)
    - jeste li štitili npr. radijatore, ne toliko zbog vrućine nego oštrih rubova

    E je puzalica i diže se ako se ima za što pridržati, a to nešto obično proklizava na parketu/pločicama pa su padovi česti iako sam stalno u blizini i pazim...
    Kad sam imala bebe puzalice sadržaj ladica sam uglavnom izvadila i pometala na police tak da djeca nemreju do toga. U ladicama sam ostavljala bezopasne stvari poput krpa, ljevaka, plastičnih posudica, kuhača itd. Poneke ladice sam zaljepila velikim trakama prozirnog salotejpa tak da ih beba ne može otvoriti i pričepiti prste. Jedno vrijeme sam kantu za smeće držala na šanku (zamamnog li prizora). Radijatore nisam ničim zaštitila i u svim tim godinama nisu se ni jednom udarili u radijator.

    Jedino mi imaju smisla zaštite za uglove stola i zaštite za utičnice.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Ladice selotepom zaljepi (nema ona toliko znage da ga pokida) a vrata npr. dupla (od kuhinje i ormara) onda uzmes cvrstu gumicu i povezes po ručkama
    onak da ti gumica stoji u 8. Na radijator naslonis samo npr. sjedalice sto budu na stolicama ili neke jastucice.. utičnice široki selotep i nedizi paniku oko toga da ce se ozljediti svi to prodju .. pogledaj sebe

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    postoje i plasticne zastite za ladice koje se samo zalijepe izvana

    nama su dobro sluzile (i jos sluze), premda znam da su se neke mame zalile kako su im djeca brzo skuzila sistem otkopcavanja takvih zastita - ja na srecu nemam tako pametno i spretno dijete

    inace, ja sam sve sto sam mogla, zastitila raznovrsnim kupovnim plasticnim zastitama (ili prebacila opasne stvari na nedostupna mjesta).

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    ja uzela te điđice što se lijepe na ormare u mulleru i super zadovoljna

  6. #6
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Mi smo stavili zaštitu, one plastične kvačice na ladice s unutarnje strane. Nemam živaca svaki puta odljepljivati selotejp kad mi nešto treba iz ladice. Buše se rupe za to, ali su iznutra i uopće se ništa ne vidi izvana. Zaštitila sam samo dvije ladice s oštrim predmetima, ostale su pune posuđa, krpa i ostalih bezopasnih stvari.

  7. #7
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja nikad nisam nista stitila ni micala nit ista
    bas nis

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ja isto nigdje nisam stavljala ništa, radije čamim u blizini i učim je što je opasno.
    Meni su osobno bile najveća opasnost superglatke pločice u bivšem stanu na kojima bi se ova moja okliznula ako bi bile tri kapi vode. A protiv toga baš i nema neke zaštite. Ako je dijete toliko maleno da ju/ga treba zaštititi, onda je bolje da je netko uz nju/njega.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    180

    Početno

    je shvacam svrhu micanja i premjestanja stvari :? :? :? :?
    dok nam je sin bio mali skontali smo da jako kopira sve sto mi radimo pa smo lijepo dok ja kuham dala njemu plasticne posude i tjesto i kuhacu pa je i on kuhao.
    Kedino kaj smo digli na visu razinu ( ne zato sto ej on to cackao nego zbog mm mira) to su komponente tehnike. Ladice je otvorio ali smo mu lijepo objasnili da to nemre raditi i da su njegove igracke sasvim dovoljna igra.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Ma kod mene je problem što E ne zanimaju baš igračke, stalno je u pokretu a nema još kontrolu. Predmeti je zanimaju samo ako su zanimljivi pod jezikom (omiljeni: patentni zatvarači, papirnate maramice, čičak trake...) i moram jako paziti da nigdje u njenom dohvatu nema ništa problematično. Ladice vuče za ručku, pa se pridigne, pa padne, mogla bi pričepit prste ili zviznut glavom u kut pri padu i slično. Mislim da ću probat ovo iz Mullera.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Inače i meni je princip da što više uključim dijete u to što radim a ne da bude samo u 100% sigurnom okruženju, ali i kad sam prisutna lakše mi je da ne moram brinuti bar za neke opasnosti koje se mogu izbjeći. Npr zaštitili smo kutove "cokni" od podnih pločica koji su jako šiljasti - nisam utrenirani golman da ju uhvatim ako počne padati u tom smjeru

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Mi smo stavili te zaštite na ladice (usprkos rupama ). Još uvijek nam traju, jer Andrej nema grif da otvori zaštitu (nema ni moja mama ), ali bi itekako imao snage i grifa skinuti selotejp ili gumicu. Nije stvar u tome da je sadržaj ladica opasan za njega (uostalom, većina ladica mu je dostupna i "njegovo vlasništvo", zatvorili smo samo manji dio), nego da ne želim da razbacuje neke papire, dokumente i sl. - nisu svi sadržaji ladica dječja igračka.
    Na ormare smo stavili one, kako Annie kaže, điđice koje se lijepe iz Mullera, i to je funkcioniralo do otprilike godinu i pol, sad ih bez ikakvog problema sam otvara i zatvara. One zaštite za ormar iz TL-a je uspio potrgati (toliko o tome da malo dijete nema snage potrgati zaštitu). Ipak, poslužile su svrsi dok je trebalo, a sad mi ne preostaje drugo nego da ga lijepo zamolim da zatvori ormar - najčešće i posluša.
    Što se tiče zaštite za rubove stola, stalno su nam otpadale, pa ih je on sam vraćao natrag uglavnom, nisu služile ničemu.
    Što se tiče radijatora, zaštitili smo samo jedan, koji je nizak i uz koji se često igra. Stavili smo neki debeli poplun preko radijatora, pa služi i kao zaštita i kao dekoracija. Sad baš razmišljam da bismo ga trebali ponekad i oprati...

  13. #13
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    Inače i meni je princip da što više uključim dijete u to što radim a ne da bude samo u 100% sigurnom okruženju, ali i kad sam prisutna lakše mi je da ne moram brinuti bar za neke opasnosti koje se mogu izbjeći. Npr zaštitili smo kutove "cokni" od podnih pločica koji su jako šiljasti - nisam utrenirani golman da ju uhvatim ako počne padati u tom smjeru
    baš tako; ako zaštititš stan, ne znači da si to na napravila da bi se dijete samo igralo, a ti spavala u drugoj sobi (iako, moram priznati, ponekad maštam i o tome )

    ja sam imala zaštite na oštrim čoškovima od stola, a i neke ladice sam zaštitila, da ih ne može baš sve pootvarati i, naravno, utičnice; tada sam bila puno sigurnija i opuštenija

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    596

    Početno

    mi smo zaštitili ivice od stola, utičnice, jer je par puta bio spreman nešto zagurati u njih, kuhinja mu je tek sada interesantna, ali može dohvatiti samo lonce i poklopce, i još jednu ladicu smo zaljepili sada ga više ne interesuje i to je sve što smo mi uradili

  15. #15
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Svakako zaštitite utičnice.

    Ja sam bila skroz mala ali jako dobro sjećam trenutka kad sam krenula s dvije ukosnice prema utikaču - i gurnula ih :shock: Srećom ne istovremeno, jer ne bih sada ovo pisala, ali me bacilo na suprotnu stranu kuhinje u zid i prilično zdrmalo .. tako da -- zaštitite utičnice

  16. #16
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj gejsha prvotno napisa
    Ladice selotepom zaljepi (nema ona toliko znage da ga pokida) a vrata npr. dupla (od kuhinje i ormara) onda uzmes cvrstu gumicu i povezes po ručkama
    onak da ti gumica stoji u 8.
    Nije mi bas jasno - koliko puta dnevno onda ljepis i skidas taj selotejp - npr. ja na dan puuuno puta otvorim i zatvorim ladice pa mi se to ljepljenje i stavljanje gumica ne cini bas prakticnim :?

    H je inace skinula sve zastite za kuteve, a isprobali smo ih od Chicca, iz DM-a i one Safety First - to joj je bio izazov da odmah dodje do njih i skida. Onda smo na one najizlozenije coskove zaljepili neki stiropor s debelim selotejpom - jako ruzno, ali sta ces.

    Za ladice imam neki patent iz Chicca - dva kruga povezana trakom,pa jedan okrenes i otvoris patent - i to je skuzila.

    Mislim da su sve kupljene zastite bez veze.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    310

    Početno

    Joj meni bi trebale te zaštite iz tog Mullera za ladice jer one u TL gtreba zabušiti. Bi li mi to netko mogao kupiti i poslati? Ima li dobrovoljaca?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Ja ću ići sljedeći tjedan, javi mi se glede adrese

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Bembolina

    bila sam danas u Muelleru u City Centru koji je prilično poharan nakon blagdana i uspjela ugrabiti zadnje:
    - zaštite za ladice 3 kom
    - zaštite za vrata ormara 2 kom

    Jedno i drugo se lijepi na vanjsku površinu namještaja s tim da se ovo za ladice može iskoristiti samo ako je bočna strana ormarića slobodna, dakle ne može ako su ladice u sredini bloka kuhinje. Naime sastoji se od dvije pločice ljepljive pločice spojene gumenom trakom, jedna ide na prednju stranu ladice a druga na bočnu stranu elementa s ladicama. Nadam se da sam uspjela objasniti.
    Zaštita za ormar je predviđena za dvokrilni, a ako imaš jednokrilni opet bi išla ova kao za ladice ali ti treba slobodna bočna strana.

    Što da ti od toga pošaljem? Nije problem ako mi nešto ostane jer ću iskoristiti.

    Eventualno postoji mogućnost da Mueller na trgu bana Jelačića ima još nešto bolje (Annie, tanja_b ??) ali to mi nije baš usput, možda za koji dan...[/b]

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Hm, neki dan sam bila u Mulleru na Trgu, ali na brzinu, i sve što sam uspjela vidjeti su iste ove zaštite koje si i ti opisala. Za ladice. Za ormare nisam vidjela (ali možda ih ima, nisam pažljivo gledala).
    Mi imamo ove za ormare, i kako rekoh, u početku su nam se pokazale jako dobre, a sad su beskorisne, ali ipak smo ih ostavili.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    ja za ormare imam one koji se provuku kroz ručke i za sada funkcioniraju!
    od ladica sam zaštitila samo jednu, onu u kojoj je alat, i to ovom ljepljivom trakom iz mullera
    i super su mi štitnici za vrata jer se rok stalno njima igra - to je ono da si ne može pričepiti prste ako hoće zalupiti vratima...
    e, da - i za utičnice, naravno...

  22. #22
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    meni su zaštite za utičnice iz TL koma. Tobože bi se trebalo moći stavljati i vaditi utikač, ali nakon što to 2 puta napraviš, više ne funkcionira. tako da smo ih sve ispokrivali nekako.
    Ladice koje su na udaru povezala sam nekakvom trakom, ormar ni ne može otvoriti, a ormariće u kuhinji - učim ga da ne otvara, ali i tako u njima nisu neke opasne stvari - suđe koje ne može razbiti.
    Problem su nam rubovi stola jer je u kratkom roku poodljepljivao sve one od safety first (TL također) pa više nismo ni stavljali nove. Al ni ne udara se. Radijator sam zaštitila velikim jastukom, tu gdje se on uglavnom nalazi, a u kuhinji nisam ništa stavila pa se također nije nikad udario.

  23. #23
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja nikad nisam nista stitila ni micala nit ista
    bas nis
    ovako

  24. #24
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Ako nekome pomogne - moja frendica je veoma jeftino i učinkovito još prije pet godina rješavala problem s utičnicama - stavljala je u njih onu žutu plastiku iz kinder jaja. Je da su morali prvo pojesti par kinder jaja, ali nisu se bunili.

    Rekla je da to bez problema utakne unutra i izvadi van, a mala ipak nije mogla. Ja osobno nisam probala (moj gimnastičar stiže tek za neka dva mjeseca tako da mi još to neko vrijeme neće trebati), ali se sjećam da mi je to bilo jako simpa i domišljato jer meni osobno to nikad na pamet ne bi palo (i tad sam ju pitala da li to stvarno uspijeva izvaditi van i bilo mi je neobično)...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •