Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Kada stavljati dijete na spavanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    296

    Početno Kada stavljati dijete na spavanje

    Evo moja beba će za dva tjedna navršiti 6 mj. Stavljam je na spavanje oko 6-pola 7, spava do 22-24, kako kad, jede i opet spava do 4-5 , jede i onda se diže bez obzira kada je zadnji put jeo.. Ja bi nekako voljela da mi on odspava u komadu barem od 11-12 navečer do nekih 6 ujutro, da se ne moram dizati oko pola pet ili oko 12-1. Sada sam probala ga staviti na spavanje oko pola osam, kada i jede pa ću vidjeti kada će se probuditi. Ne znam kada vi stavljate dijete od 5-6 mj. na spavanje i koliko on odspava, kada je kupanje, a kada se ide u krevet sa 5-6 mj.?Jel moja metoda malo prerano-kupanje u pola 6 spavanje do pola7? Kako vi to rješavate? Jel se budi noću?

  2. #2
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno Re: Kada stavljati dijete na spavanje

    Koliko sam ja u toku, bebe na ovom forumu NE spavaju
    Pogotovo tako male bebice, rijetko koja ima takav ritam da odvali spavati veći dio noći...

    Baš me zanima koliko će se vas javiti, kojima bebe čore all night long

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    Meri danas ima 6 mjeseci i ide spavati u pola 9. Spava do 5-6 ujutro bez hranjenja, onda podoj i jos sat-dva.

  4. #4
    ninni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    386

    Početno

    nina nikad nije odspavala noć u komadu 8)
    ali bez obzira na to hoće li se budit ili ne frogice, čini mi se da malo prerano stavljaš bebu na spavanje. probaj kasnije. mi smo, npr., dugo na kupanje išli oko 19.30, pa spavanje oko 20. zadnjih dana mi nešto više spava po danu (cca 2-2.5 sata što je vow, jer zadnjih mjeseci ne bi skupila niti 1 sat po danu), pa neće zaspat oko 20 nego se još malo igra pa zaspi negdje oko 21.30. i s nekoliko noćnih sisanja, spava do 7.30-8.00.

  5. #5
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Meni se to isto čini malo rano za spavanje, bez obzira na to da li spava cijelu noć u komadu ili ne. Pa samo da spava do 6 ujuto to je već punih 12 sati, a gdje su još dnevna spavanja. Mi sad idemo oko 20, a samo ponekad zaspe i oko 22 (danas npr. ).

  6. #6
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    meni se isto čini da je to prerano za spavanje, mi u principu idemo spavati kad ona želi, a to je između 20.30 i 21.00, a nekad se zalomi i 22h, ali rijetko i budimo se ujutro između 7.00 i 8.00, a između ciki xyz puta, odustala sam od brojanja , ali je cifra sigurno dvoznamenkasta

  7. #7
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    L će u subotu imati puna 4 mjeseca i kupamo se svaku večer u 19.30, nakon toga papanje i zaspi do 20-30. Obično se probudi u 4 ili 5 ujutro zbog papanja i onda nastavi spavati do 7 ili 8. Zna nam se zalomiti i noć koju cijelu prespava bez papanja.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Baš sam se mislila javiti, s obzirom da je topic bio na 3-6(godina), da naše dite (ono od 5 godina) ponekad prospava noć, da ne dolazi kod nas u krevet.
    Kod mlađeg diteta takvo čudo ne očekujemo bar još godinu dana.
    Mame spavača blago vama!

  9. #9
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    opet tema o spavanju tj. nespavanju!?
    dakle, odgovor na ovo pitanje:
    Kako vi to rješavate? Jel se budi noću?
    'rjesavam' tako da mu dam cicu. ne znam koliko puta se budi nocu, ali sigurno 2 puta vise od tvoje bebice.

    tvoja bebica je jos mala da bi od nje mogla ocekivati da ti prespava 6-7 sati u komadu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb- Vinkovci
    Postovi
    136

    Početno

    mi se kupamo oko 8 i idemo spavati oko pol 9-9. Uglavnom spava do 4-5 sati, klopa i opet spava do 8. Ovu noćnu granicu stalno produžuje, prije mjesec dana se budio u 2 pa u 3, a sad već tjedan dana između 4-5. al ja se izdajam i tako mu dajem klopati i prije spavanja pojede 150ml, pa sam sigurna da se najeo. al imam nećakinju od 6 mj. koja doji (sad je krenula s dohranom) i češće se budi po noći nego moj Lovro koji još nema ni 3 mj. Ne znam dal to ima kakve veze s izdajanjem

  11. #11
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Ah, blazeno i milosrdno moje dijete: kupanje oko 20 h, zaspi oko 21, spava do 07:30 bez budjenja i cicanja, najcesce. Ponekad se probudi oko 5-6 za podoj i onda opet ospava dva sata. I tako vec par mjeseci - sad ce 7,5 skoro...

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Kod nas je bilo solidno do godine dana, a onda su počeli tulumi. Nakon godine dana, naime, neka djeca već ulaze u pubertet .

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    A. se kupa oko 19.30-20.00, i zaspe oko 20.30-21.00. Spavamo obično do 8 ujutro, a buđenja i cicanja ne brojim (i u najmirnijim noćima barem 4).

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    A. se kupa oko 19.30-20.00, i zaspe oko 20.30-21.00. Spavamo obično do 8 ujutro, a buđenja i cicanja ne brojim (i u najmirnijim noćima barem 4).
    E ovako je i kod nas!

  15. #15
    Tinkili avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ombla
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj mimazg prvotno napisa
    mi se kupamo oko 8 i idemo spavati oko pol 9-9. Uglavnom spava do 4-5 sati, klopa i opet spava do 8. Ovu noćnu granicu stalno produžuje, prije mjesec dana se budio u 2 pa u 3, a sad već tjedan dana između 4-5. al ja se izdajam i tako mu dajem klopati i prije spavanja pojede 150ml, pa sam sigurna da se najeo.
    Ovo kao da sam ja pisala, isto izdajam, moj mali ždero pojede i do 180 ml ali i mjesec je dana stariji, uglavnom prvo buđenje nam se pomicalo od dva u jutro pa evo sada do nekih pet, pola šest, i zatim odspava još do pola osam - osam.

  16. #16
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Evo izgleda da smo i mi među rijetkima kojima spavanac počinje oko 19 h.
    Spava po danu sat i pol i u 19 je već gotov. I nema šanse da to prolongiramo jer on jednostavno zaspe i gotovo. Naravno da se do ponoć budi milijun puta, ali od ponoć do 7 samo jednom, dvaput. Stvarno me ubije to buđenje-već 10 mjeseci ne smijem maknuti nakon 19 sati iz kuće!! Postoji li rješenje ili treba samo čekati?

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Kod nas sasvim obrnut problem, neće da zaspe do 23h!! I budi se nekad 4-5 puta, nekad samo 1-2..

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    hehe a moj je prva 4 meseca spavao ponoći, odnekih 21 pa do 5, pola 6 ujutro a nekad je znao i do 7...
    no to vrijeme je prošlo, sad je kupanje oko pola 8, 8... spavati ide oko pola 10 i budi se stalno , al ono stalno... :/
    mislim da to možda ima veze sa ad mlijekom jer odkada sam ga počela nadohranjivati njime ne spava košto je spavao ili se to možda slučajno poklopilo

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    martinaP, malo ću promijeniti temu.....
    čeprkam po forumu i naišla ja na tebe i tvoj post u kojem piše da ti maleni ima 10 kg????? ja još stvarno nisam u toku sa svime time, moj će 6 mj za 2 dana a ima oko 8 kg?? pa jel moj prepremali il je tvoj preveliki il je to jednostavno normalno??? :shock:

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    smiješno je to da smo bili kod pedice u ponedjeljak i da je rekla da je možda malo bucmast...

  21. #21
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Citiraj mlukacin prvotno napisa
    martinaP, malo ću promijeniti temu.....
    čeprkam po forumu i naišla ja na tebe i tvoj post u kojem piše da ti maleni ima 10 kg????? ja još stvarno nisam u toku sa svime time, moj će 6 mj za 2 dana a ima oko 8 kg?? pa jel moj prepremali il je tvoj preveliki il je to jednostavno normalno??? :shock:
    Nije to sin naše MartineP, već naše Suny75- Martin. I da te ispravim ima nešto preko 10 kg.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj mlukacin prvotno napisa
    martinaP, malo ću promijeniti temu.....
    čeprkam po forumu i naišla ja na tebe i tvoj post u kojem piše da ti maleni ima 10 kg????? ja još stvarno nisam u toku sa svime time, moj će 6 mj za 2 dana a ima oko 8 kg?? pa jel moj prepremali il je tvoj preveliki il je to jednostavno normalno??? :shock:
    Nemamo mi 10kg, to sam ja kvotala Suny75 čiji Martin ima 10kg (isto ljetna beba). Mi smo prije 3 tjedna imali 7600 g i 65 cm.


    Ali sve je to normalno za dojene bebice.

  23. #23
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    kupanje u 20, cicanje do 21 i spavanje. poceo se buditi u pol jedan sto je meni koma jer do tada spavam dva sata pa sam zombi. nakon toga zna oko sest ili ko danas u pol pet (mokar, treba presvlacenje). spavamo do devet, deset.
    moram se nadovezati na raspravu i reci da su i martinovi mama i tata jako visoki, pa je i on velika beba. no opet ja 1,63, a jan sa 4 i pol mjeseca 8kg!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    martinaP hehe sorry... već sam mislila da imaš malog diva
    nisam čitala sve tak da....

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    ovaj... znam da sam dosadna al moram se još malo pohvaliti...
    dobili smo jučer i danas donje jedinice.... 8)

  26. #26
    cyber-mama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    Mi se kupamo oko 20 - 20:30 , nakon toga papa a zaspi kako kada, nekad već u 21 a nekad je i do 24 budna (ako je spavala kasno popodne).Ako zaspi oko 21 tada tada spava do 3 (hranjenje) pa smo mirni do 9 ujutro a ako zaspi oko 23-24 tada je hranjenje oko 5-6 pa mir sve do 11.

    Uglavnom sada imamo samo jedno noćno hranjenje, prije mjesec dana su bila dva a inače je s 1,5 mjesec do jedno 4,5 mjeseca znala prespavati cijelu noć (punih 11 -12 sati) bez hranjenja.

  27. #27
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Mi izgleda najranije idemo na spavanac, kupanje nam je oko 17.30.-18.00 i oko 18,30. E. već spava! :D I spava do šest - sedam ujutro i naravno uz puuuno cicanja do cca. do ponoći, a poslije spavam ko top, cice su vani i vjerovatno je sve automatika, jer se ujutro ja baš ničega ne sijećam. Meni i njoj to odgovara, tako smo se naučile i zadovoljne smo. Po danu spava dva do tri puta po pola sata. Kad će kasnije padati mrak, E. će vjerovatno i kasnije u krevet.

  28. #28
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    Mi se kupamo 19-19i30 i do 20 već spava - nema šanse da ne zaspe ..jednostavno je umorna .Spava do cca 7 ali buđenja...svakih 2 sata..evo, danas sam išla sa firmom na ručak - i veli jedan ponosni deda kako njegov mali unuk / također 6 mj./ spava cijelu noć..tja, pukoh od ljubomore..
    Mi imamo 8 kg i 71 cm..

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    Kod nas je kupanje u 19.30 i nakon toga cicanje i zaspi između 20.30 i 21h! Prvo buđenje je negdje oko 1.30h, pa slijedi 4h i 7h i onda oko 8-9h je buđenje - naravno to je kod nas idealna situacija! Vrlo često se desi da se puno češće budi po noći i da se puno ranije digne!

  30. #30
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    Mi imamo kupanje oko 18.00 i vec smo u krevetu oko 18.30 i ide se na spavanje ,Mia je jednostavno meni nametnula taj ritam i ja sam se prilagodila,naravno spavanje uz sisu i tako do 19.30-20.00 i tako spava do 00.30.-01.00 zavisi i oped pristek i tako nekoliko puta kroz noc i budenje nam je oko 6.00-7.00 ,a dnevno odspava po tri-cetiri puta nekad po sat vremena nekad po pol sata zavisi

  31. #31
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    do treceg mjeseca isla je spavati oko 9-10.
    cikila bi u 3 i u 6. pa bi sat, dva bila budna i opet spavala jos 2h. bilo je faza kad bi odgulila u komadu do 6.
    onda je pomaklana 8. isto je znala odvaliti do jutra u komadu.
    kad smo se ratili s mora (skoro 6 mj.) pocela je micati spavanjac na 7. bilo me frka kak ce to izgledati kad se pomakne sat- pospano cendranje vec u pola 6. tada se pocela buditi i imala faze budnosti 3-5 sto je ukljucival i nosanje.
    sat se pomaknuo, stala je a 8.
    pocela se nasisavati po noci.
    sada ide spavati u 8, pola 9. nekad zaspe za 3 minute, nekad za pola sata.
    ako je budna po noci (ono 3-5) odvalit ce do 7-8, a ako se samo tisucu puta pobudi i ugrize sisu, u 6 je budna i sprena za zivot.

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    73

    Početno

    Mi idemo spavat kako kada. Nekad je toliko umoran da zaspe u 8, al se probudi u 3 i tulum do 5 pa spavanac do pola 10. Najčešće zaspe oko 22 i u toku noći se probudi 2-3 puta, pocica 5 minuta i zaspe do pola 10. Kupamo ga oko pola 9, 9.
    Takav tempo spavanja ima već dva mjeseca. Kad je imao 6 mjeseci kupali smo ga u pola 9, 9 i već bi bio umoran u pola 10 i onda bi išao spavat. Spavao bi do pola 10 uz 2-3 buđenja na 5 minuta zbog cicanja. akonstanta nam je buđenje u pola 10 . I onda bi još spavao 2x po 2 h po danu.Već sam mislila da nešto nije u redu s njim kad tak puno spava, al sve je ok. Super napreduje sam kaj voli pavati.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    moj slatkiš ima četiri i pol mjeseca...
    kad zaspe u sedam i pol probudi se jedanaest onda smo nadrapali.
    onda nema spavanja do jedan sat u jutro!!!!!
    onda smo našli kompromis idemo spavato oko devet i pol, deset.
    znam da je kasno, al na taj način izbjegnemo tulumarenje u kasne (rane) noćne (jutarnje) sate
    budimo se ujutro u devet
    a vi šta imate djecu koja spavaju od devet naveče do pet ujutro
    e pa blago vam se !

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Italia
    Postovi
    113

    Početno

    Hm, ova moja ne ide na spavanje pre 22-23. Onda se budi oko 3-4, a nekad i oko 5, kako kad, pa je sledece budjenje oko 8-9. E onda je termin za presvlacenje i malo "igre" od nekih pola sata i onda opet spavanje jos sat-dva! Ali je zato prvih mesec dana stalno visila na mojoj cici!

  35. #35
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Vodeci se time da jede kad hoce i koliko hoce, A. sada sa 4mj i 6 dana ima oko 8.5 kg i 69 cm! A zaspe oko 20.30 i prvo hranjenje mu je vec u ponoc ipo, a onda jos 2,3 puta i pravo budjenje oko 7.30. Bolje je spavao kad je imao mjesec-dva, nego sad. Onda je znao od 20.30 spavati do 3,4 sata! A sto da mu ja radim. U krevetic ga vise ni ne stavljam, jednostavno nemam snage ga dizati i vracati natrag...

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Kod nas je vrijeme kupanja oko 20-20.30, onda hranjenje i spavanje kreće od 21, nekad do 22 i u komadu spavaju do 6-7h, cura zna i do 8h bez buđenja,dečko se budi oko 6-7. Tako je već mjesec dana, s njom nije bilo problema ona je brzo počela spavat u komadu, al on se budio u 3h i tražio ciku, nakon dva mjeseca davala sam mu dudu umjesto cike i uspavljivala u to doba (u 3h), par noći se bunio al je na kraju popustio tako da se po noći naspavam jer po danu me iskoriste skroz.

  37. #37
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj mlukacin prvotno napisa
    hehe a moj je prva 4 meseca spavao ponoći, odnekih 21 pa do 5, pola 6 ujutro a nekad je znao i do 7...
    no to vrijeme je prošlo, sad je kupanje oko pola 8, 8... spavati ide oko pola 10 i budi se stalno , al ono stalno... :/
    mislim da to možda ima veze sa ad mlijekom jer odkada sam ga počela nadohranjivati njime ne spava košto je spavao ili se to možda slučajno poklopilo
    Ma, nema to veze s ad mlijekom! Ida je mjesec i pol spavala po 6 sati u komadu, a sad bi cijele noći bila na cici.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    54

    Početno

    i mi smo u grupi kasnih spavaca,idemo pajkiti oko 21-22, a ovih dana kada su posjete i oko 23h
    ali po danu spavamo 3 puta
    oko 11 po sat vremena
    a popodne dva puta po dva sata
    jednostavno beban ima takav ritam
    sve stignemo obaviti po danu
    navecer se mazimo i igramo
    i cekamo noc kada se nece buditi 3 puta

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    158

    Početno

    moja devojcica je znala spavati od 22 do 6h, u prva 2,3meseca sada imamo 4 lezemo oko 23h,placemo,budimo se non stop. Zubici ili tkz. skok u razvoju??????

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •