Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 64

Tema: Pokloni tetama?

  1. #1

    Početno Pokloni tetama?

    Ja imam tek od ove godine djecu u vrtiću. Pa ne znam pravila. No- imam oči, a one su vidjele da mame i tate dolaze s punim torbama darova za tete, a ja samo s "lijepom riječi..." 8)

    Sad mi recite, da li je to uvriježeno i što se nosi na poklon i da li vi nosite poklone?

    Uvijek smo imali u razredu ljude koji su bili aktivni u skupljanju love za dar ondašnjim drugaricama u školi, moram priznati da mi je to išlo na živce, jer, primjerice mojoj mami ili mojem tati nitko za Novu Godinu nikad nije poklonio ni čašu vode, kamoli punu torbu čokolada i pića. No možda griješim...dar ne mora biti sredstvo kupovanja naklonosti nego znak pažnje...pa što onda uzeti za taj znak pažnje zbog lijepog tretmana djece?

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    na sličnom topicu o pedijatrima mukica i ja smo navijale za stvarčice (ukrase, crteže, kolačiće) koje si izradila s djecom.

    i rodini kalendari 8)

  3. #3
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    ne znam, ja to nisam primijetila u nasem vrticu, a toncek je vec predskolac.
    mozda je to razlicito, od vrtica do vrtica (ili sam ja jako corava), ovisno o tome kakva je ekipa roditelja.
    Ili je to ko domino, kad jedan donese, svi pomisle da moraju i oni.

  4. #4
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Poklonile smo bijeli caj i kavu (jedna teta pije bc, druga k) i - Rodin kalendar.

  5. #5
    nina nana

    Početno

    mi smo odnijeli nesto simbolicno za sve tete koje su ukljucene u cuvanje naseg malisana (cak njih 5). simbolicno = za svaku mala zdjelica sa suhim vocem. prosle smo godine poklonili bozicne case za caj i unutra kuglica za bor.

    mislim da ako se vec poklanja, poklon ne bi trebao biti "preglasan".

  6. #6

    Početno

    to sam i ja mislila, nešto sitno...ali bome...jedna je mama furala darove u torbi za špeceraj :shock:

  7. #7
    nina nana

    Početno

    Virgo30 a sto reci na to? da sam teta, meni bi bilo neugodno to primiti...

  8. #8

    Početno

    hehehe..meni ne bi bilo neugodno smazati griotte

  9. #9
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    ajoj, znaci fakat se poklanja? a ja nis

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    mi smo bas jutros odnijeli fontana bombonjericu "da se oslade uz kavu" i cestitku koju je david izradio i na kojoj je SAM napisao "DRAGE TETE, SRETAN BOZIC, DAVID". N je napisao naopacke, kao cirilicno I i slova mu plesu, ali teta (koja mi je i inace jako simpaticna) jer pokazala pravo odusevljenje i vidjela sam da njemu rastu krila od ponosa.

    to je sve od poklona.

  11. #11

    Početno

    a zakaj...
    ja ću sada napisati neformalnu tarifu studetnima...pa nek se uvriježi

    obično držanje nastave: bajadera 50 g
    sporadične konzultacije..bajadera 500 g
    česte konzultacije...hennesy + griotte 400 g
    zatvaranje očiju na ispitu...pa jedno 1000€

    tako ide ta gradacija 8)

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Mi smo kupili šalice za kavu...velike, lijepe, šarene....

  13. #13
    nina nana

    Početno

    Virgo30 e sad to su ipak studenti....
    da si u srednjoj ili osnovnoj, mozda bi i proslo, djeca pod utjecajem roditelja koji znaju da "lijep darak, sva vrata otvara"
    ovako okruzena si mladim ljudima vjeruju u pravnu drzavu pa cete te jos i prijaviti 8)

  14. #14
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Virgo30 prvotno napisa
    zatvaranje očiju na ispitu...pa jedno 1000€
    jel tisucica po oku il po ispitu?

  15. #15
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    neznam ali meni je to poklanjanje :/ mislim zašto pa rade svoj posao
    isto kao i doktori a poklanjanje njima već spada pod mito,zar ne
    znam reči čete pa to je samo znak pažnje ali di je granica
    koliko znam u našem vrtiću nije običaj poklanjati tetama ništa a danas
    bi se samo izvikala na njih jer dolazi djed mraz/božićnjak i svi roditelji
    su dobili ceduljicu s obavijesti da dođu po djecu u 12.30 i nema ručka
    a inače rade do 15

    iako moran priznati poklonila san im rodin kalendar kad sam nosila brošure od autostolica da ih stave

  16. #16

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Citiraj Virgo30 prvotno napisa
    zatvaranje očiju na ispitu...pa jedno 1000€
    jel tisucica po oku il po ispitu?
    ionako je prosjek izlazaka jedno 3-4 puta...može..po izlasku

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Ja sam danas odnijela svakoj teti 10 dag kave. Nitko me nije natjerao, ja sam im htjela nešto pokloniti.

  18. #18
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Meni je vrijeme tako proletilo i tek sam jutros skužila da je danas zadnji dan vrtića prije Božića.
    Imala sam u planu nešto izraditi sa Svenom, ali eto, vrijeme mi proletilo.
    Tako smo Sven i ja jutros otišli prošetati i teti kupili lijepu šalicu sa podloškom za čaj ili kapučino i uz to kutiju Jacobs kapučina. Eto, tek znak pažnje, kako je Sven rekao za "kafi brek".

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    dobro da Lea ovih dana nije išla u vrtić jer bi ja očito ispala jedina tuka bez poklona. dobro, valjda bi vidjela da drugi nose

    ok, dobro je znati

  20. #20
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    mi smo svim tetama (imamo ih 9 8) ) kupili po mirisnu svjećicu s ukrasnom čašicom i čokoladu
    kako su i Tino i Luka bolesni već 10 dana, jutros smo Luka i ja odnijeli njegovim tetama...teta Ana je to primila s takvim iznenađenjem i takvom srećom a iznad glave su joj bili ogromni upitnici :? :? :? "a ćime smo mi to zaslužile, pa mi samo radimo svoj posao..."
    "mi smo joj rekli da je to samo mali znak pažnje za njih 6 koje paze na naše dijete kad nije s nama

    većeras vodimo Tina na predstavu u njegov vrtić pa ćemo i njegovim tetama pokloniti isto

  21. #21
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Ja sam kupila objema tetama po čokoladu i kuglu za kupanje iz Lusha. Na svaki paketić sam još stavila kuglicu koju sam sama radila i to je to.

  22. #22
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Svaka teta dobila je mali svjećnjak - borek, nekoliko komada lijepog nakita za bor, finu božićnu bombonijeru i čestitku koju je napisao M. Teta iz muzičke dobila je prekrasnu staklenu kuglu s notama, još par komada nakita i bombonijeru Mozart - srce, jer je ipak ona glazbenica, kaže M.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    ooo pa super su vam ideje - bit ce nam za drugu godinu. Mi za pocetak totalno nemastovito: veliko pakiranje cokoladica Merci za svaku tetu (2)

  24. #24
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    dobro da Lea ovih dana nije išla u vrtić jer bi ja očito ispala jedina tuka bez poklona. dobro, valjda bi vidjela da drugi nose

    ok, dobro je znati
    Mislim da ne nose svi, naprotiv. Tu i tamo neki roditelj nešto donese.

    A propos ove diskusije o sveučilištu: dok sam radila na sveučilištu nisam dobivala nikakve poklone, niti sam ih očekivala niti sam ih htjela. Više puta sam dobila bukete ruža i to mi je uvijek bilo neočekivano, ali i drago.

  25. #25
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    E, kad smo već kod sitnica i poklanjanja, dajte me savjetujte.
    Mame s kojima se ja družim nose tetama darove, pa sam tako i ja to prihvatila pod normalno. Čak mi je jedna rekla da im, s vremena na vrijeme, odnese kapućinac ili kavu jer ih se njeno dijete u "velikoj" kupovini sjeti.
    Pa sam tim stopama krenula i sama, ali naišla na tvrd orah. Dakle, jedna od naših teta je tako tvrdokorna u odluci da mi vrati tu kavu da se ja nakon nekoliko minuta načisto smorim objašnjavajući joj da je to samo maleni, financijski zanemariv znak pažnje, da je i ona sad dio našeg života i da dijete o njoj doma rado zbori i td.
    Druga teta reagira normalno, zahvali se i ćao.
    Sad kad sam već zarotirala taj krug glupo mi je iz njega iskočiti zbog ove druge tete koja ne drami oko toga.
    Jučer nam je bio zadnji dan u vrtiću i odnijeli smo svakoj teti po jedan Ferrero rocher, kapućinac i lijepo aranžiran cvijetić. Jedna teta sa smješkog zahvalila, a druga mi održala lekciju.
    Mislite li da je reda radi ili žena fakat, fakat ne želi niti sitnicu?
    Treba li se na to oglušiti jer je dobra namjera na malo višem nivou od pukog trošenja novca za isto... ili ju poslušati?
    Još da dodam kako sam bila pažljiva prema drugim roditeljima (i prema tetama) pa sam došla ranije da me se ne vidi kako nosim vrečice hodnikom, vrečice ostavila u njihovoj sobi, pozdravila se sa tetama u dežurstvu, poželjela im sve najbolje i kao uzgred im napomenula da sam im ostavila sitnicu u sobi.
    Rafal ove druge me dočekao kad sam došla po dijete :/ .

    Inače, ja više volim darivati nego primati. Ne čini mi se to neki big deal.
    Vama?

  26. #26
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    E, kad smo već kod sitnica i poklanjanja, dajte me savjetujte.
    Mame s kojima se ja družim nose tetama darove, pa sam tako i ja to prihvatila pod normalno. Čak mi je jedna rekla da im, s vremena na vrijeme, odnese kapućinac ili kavu jer ih se njeno dijete u "velikoj" kupovini sjeti.
    Pa sam tim stopama krenula i sama, ali naišla na tvrd orah. Dakle, jedna od naših teta je tako tvrdokorna u odluci da mi vrati tu kavu da se ja nakon nekoliko minuta načisto smorim objašnjavajući joj da je to samo maleni, financijski zanemariv znak pažnje, da je i ona sad dio našeg života i da dijete o njoj doma rado zbori i td.
    Druga teta reagira normalno, zahvali se i ćao.
    Sad kad sam već zarotirala taj krug glupo mi je iz njega iskočiti zbog ove druge tete koja ne drami oko toga.
    Jučer nam je bio zadnji dan u vrtiću i odnijeli smo svakoj teti po jedan Ferrero rocher, kapućinac i lijepo aranžiran cvijetić. Jedna teta sa smješkog zahvalila, a druga mi održala lekciju.
    Mislite li da je reda radi ili žena fakat, fakat ne želi niti sitnicu?
    Treba li se na to oglušiti jer je dobra namjera na malo višem nivou od pukog trošenja novca za isto... ili ju poslušati?
    Još da dodam kako sam bila pažljiva prema drugim roditeljima (i prema tetama) pa sam došla ranije da me se ne vidi kako nosim vrečice hodnikom, vrečice ostavila u njihovoj sobi, pozdravila se sa tetama u dežurstvu, poželjela im sve najbolje i kao uzgred im napomenula da sam im ostavila sitnicu u sobi.
    Rafal ove druge me dočekao kad sam došla po dijete :/ .

    Inače, ja više volim darivati nego primati. Ne čini mi se to neki big deal.
    Vama?
    nemoj me krivo shvatiti molim te ali meni "tvoja teta" zvuči, po ovom napisanom, vrlo prepotentno
    svi mi volimo darove
    evo ja gledam većeras naše tete na predstavi...obična čokolada i mirisna svjećica ih je rastopila
    pa to je obični znak pažnje
    dok sam stažirala jedna curica me je jako zavoljela, na Valentinovo mi je poklonila čokoladu "volim te" i sama je flomasterom pored tog "Volim te" dodala Teta B. miška mala....preprepredivno nešto
    na tvom mjestu ja joj više ne bi ništa nosila...
    očito je da joj nešto smeta..pa ok...smeta joj...neka...pokloni drugoj teti i to je to

  27. #27
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Mi smo svakoj teti donijeli veeeeeeliiiikuuuu bombonjeru i kalendar (ali nažalost ne rodin, ne sjetih se) jer mi je nekako normalno pokazati određenu zahvalnost ljudima koji se brinu za moje dijete kad ja to nisam u mogućnosti dok radim.
    Ne smatram to nikavim podmićivanjem, ali na svakome je, pa i njima, da to protumači kako misli da bi trebalo. A sad radile samo one svoj posao ili ne radile......

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Zašto bi bila prepotentna ako to ne želi?
    Ni meni to ne bi bilo ugodno!
    Ja ne nosim.

    Sviđa mi se kada roditelj i dijete nešto sami naprave

  29. #29
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj brane prvotno napisa
    pa to je obični znak pažnje
    Citiraj Stijena prvotno napisa
    normalno pokazati određenu zahvalnost ljudima koji se brinu za moje dijete
    Pa i ja tako mislim i zato mi je čudno njeno negodovanje duže od bilo koje granice podnošljivosti!
    Pomislila sam da možda postoji neki kodeks ponašanja u institucijama toga tipa za koji ja ne znam ili je žena osobno imala neko neugodno iskustvo sa darovateljima, ne znam...
    Mislim da ću mjesečnu kavu za obje davati drugoj teti u ruke, a bude li ova naša prva i sljedeći puta rekla "da bi mi sad to najradije vratila" ili "drugi puta to nemojte činiti" - to će joj, ujedno, biti i poslijednji put. Na moju veliku žalost, naravno.

  30. #30
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Meni je čudno da tako odbija sitne znakove pažnje, ali ako ona tako hoće ne bih joj više donosila.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Nekome je sitnica, nekome nije....

  32. #32
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Ja sam dosad za to poklanjanje teta cula samo na forumu... I ne svidja mi se, nastavlja li se onda praksa za uciteljice?

    Jedino sto mogu shvatiti je ako dijete nesto izradi...

  33. #33
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    moje dijete ide petu godinu u vrtić i ja nikada nista nisam nosila. To ne znaci da ih ne postujem ili da nisam zadovoljna njihovim radom, nikako. Postivanje pokazujem na taj nacin da im donesem informaciju o nekom zgodnom dogadjaju u gradu, donesem knjigu (posudim) ako mi se cini zgodna i sl.

    Ove godine sam se sjetila da je B zadnju godinu u vrticu pa smo skupa izradili cestitke koje je B odnio teteama...

  34. #34
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Nekome je sitnica, nekome nije....
    Ma, gle, Janoccka, slažem se da je nekome određeni iznos velik, dok drugome neće puno faliti, ali ja svoje kune definitivno nisam našla na cesti, kao uostalom, niti bilo tko od nas.
    Ja sam možda ostala bez božićnog stolnjaka, novih jaslica ili reflektorke u kupaoni, jer ne mogu kupiti sve u jednom mjesecu. Ali sam za svoj novac odlučila darivati tete.
    Zato mi i jest na neki način žao što ona moju odluku da na nju potrošim svoj novac prizemljuje na jedan takav grub način. Ako joj je to baš toliki bed mislim da ima poštenijeg načina i drugih prilika da mi to stavi do znanja , a ne da se u trenutku moje sreće zbog darivanja i njene zahvale - trgenjamo .

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    pa sam došla ranije da me se ne vidi kako nosim vrečice hodnikom, vrečice ostavila u njihovoj sobi, pozdravila se sa tetama u dežurstvu, poželjela im sve najbolje i kao uzgred im napomenula da sam im ostavila sitnicu u sobi.
    Viš... meni se ovo nimalo ne sviđa i potpuno razumijem tu tetu. Ti misliš da je to OK, ja ne. Tvoj izbor je što ti to želiš, njen da ona to ne želi primiti.
    Zašto ti nju ne razumiješ, a očekuješ da ona razumije tebe?

  36. #36
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Zašto ti nju ne razumiješ, a očekuješ da ona razumije tebe?
    Ovdje ti je odgovor:
    Ako joj je to baš toliki bed mislim da ima poštenijeg načina i drugih prilika da mi to stavi do znanja , a ne da se u trenutku moje sreće zbog darivanja i njene zahvale - trgenjamo
    Osim toga, ja nju pokušavam razumjeti, o tome ovdje i razgovaram s vama .
    Svejedno mislim da sam ja prema njoj učinila lijepu i dobronamjernu gestu, što za njen način, bez obzira koji joj je motiv, ne mogu reći.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    ... vrečice ostavila u njihovoj sobi... i kao uzgred im napomenula da sam im ostavila sitnicu u sobi.
    Meni ovo ne zvuči lijepo...

    Koliko sam ja shvatila teta je već dala do znanja da ne želi kave i poklončiće?
    Ako dijete i tebe to veseli zašto joj onda zajedno ne napravite neki poklončić? Možda bi se tako našli na pola puta?

  38. #38
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    ... vrečice ostavila u njihovoj sobi... i kao uzgred im napomenula da sam im ostavila sitnicu u sobi.
    Meni ovo ne zvuči lijepo...
    Koliko sam ja shvatila teta je već dala do znanja da ne želi kave i poklončiće?
    Ako dijete i tebe to veseli zašto joj onda zajedno ne napravite neki poklončić? Možda bi se tako našli na pola puta?
    Tebi to ne zvuči lijepo, a ja od toga nisam željela raditi veliku stvar. Da je bilo načina da joj to uručim osobno toga trenutka, ja bih to učinila - ako na to aludiraš?
    Osim toga, nikada prije se nisam susrela s nekim tko odbija znak pažnje i to je sve. Ja, osobno, ga ne odbijam, jer ne vidim u tome ništa loše. Kada bih naslutila da se radi o nečem nemoralnom, to bi promijenilo stvar.
    U stvari, da je ona decidirano, jasno i glasno to odbila prvi puta, ja ne bih insistirala ubuduće. Ako sam se ja nepristojno oglušila, ona je, jednako tako, ipak poklon zadržala.
    Nemam ja namjeru nikoga siliti, ali, u situaciji kad smo bile jedna na jednu prvi puta - trebala je kod svog stava ostati do kraja. Ovako mi je poslala krivu poruku.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Iskreno... ne kužim te, odnosno situaciju, baš u potpunosti... pogotovo ovo sa mjesečnim kavama... ali ne kanim ulaziti u to 8)
    Jednostavno mi se nije svidjelo da se teta nazvala prepotentna zbog toga što odbija darove, znakove pažnje ili kako god...
    Ne vidim gdje bi tu, u kompletnom društvu, trebala postojati granica...

  40. #40
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Iskreno... ne kužim te, odnosno situaciju, baš u potpunosti... pogotovo ovo sa mjesečnim kavama... ali ne kanim ulaziti u to 8)
    Jednostavno mi se nije svidjelo da se teta nazvala prepotentna zbog toga što odbija darove, znakove pažnje ili kako god...
    Ne vidim gdje bi tu, u kompletnom društvu, trebala postojati granica...
    Granica je tamo gdje ju svatko od nas za sebe postavi.
    Ja uvijek frizerki ostavljam tringelt jer sam zadovoljna kako mi napravi i nikada nisam pomislila da bi se mogla uvrijediti radi toga. I konobaru ponekad kažem da zaokruži. U nekim zemljama postoji i bonton o tringeltu iliti bakšišu.
    Ti možda ne i sve pet .
    Ne kužim zašto me ne kužiš? Ako ja sada ovdje o tome pričam, ne znači da tetu cukam za rukav i silim je. O ovome se samo rasprela produžena diskusija.
    Ne mislimo isto i neće svijet propast radi toga.

  41. #41
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ja ne bih rekla da je teta prepotentna, ali ako je odrzala lekciju, onda je svakako nepristojna.

  42. #42
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ako je vise puta rekla da ne zeli poklone, ja ne vidim zasto ti i dalje zelis nositi i ostavljati za njih obje kod ove druge tete :?
    ne mislim da je prepotentna
    meni bi isto bilo glupo da nekome moram 5 puta objasnjavati da ne zelim nikakve kave ili sitnice, a ta osoba ih i dalje nosi...

  43. #43
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    ako je vise puta rekla da ne zeli poklone
    ovo sam propustila teta onda definitivno nije ni nepristojna

  44. #44
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ja nisam ni rekla da je teta prepotentna.
    U toj priči nije sve tako crno niti je sve tako bijelo.
    Moje pitanje je, otprilike, bilo mislite li da nećkanje neke osobe u toj situaciji koja na kraju uzme stvar, možemo gledati dvojako?
    Prvo, kao nećkanje "reda radi" ili drugo, kao isključivo "ne".
    Nikako nije bilo:mislite li da sam u pravu ja ili teta?
    U svakom slučaju, cijenim mišljenja koja ste iznijele.

  45. #45
    cinderella avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    329

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    jer mi je nekako normalno pokazati određenu zahvalnost ljudima koji se brinu za moje dijete kad ja to nisam u mogućnosti dok radim.
    Ne smatram to nikavim podmićivanjem, ...
    potpisujem. mnogi daruju skupe i veeeelike poklone ljudima koji su za njih učinili manje od "tete" koja im odgaja i čuva najdragocjenije blago - dijete. za to su zaslužile znak pažnje koji ne smatram mitom niti mislim da će "teta" dijete koje je dalo poklončić bolje čuvati. mnoge "tete" za djecu u grupi učine više nego bi trebale pa je u redu nagraditi ih simboličnim poklončićem.
    :D [/quote]

  46. #46
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Moje pitanje je, otprilike, bilo mislite li da nećkanje neke osobe u toj situaciji koja na kraju uzme stvar, možemo gledati dvojako?
    recimo, da si darak donesla meni ja bi isto tako postupila - rekla bi ti da ne želim darove ali bi vjerojatno taj put darak ostavila jer bi mislila da je prebezobrazno da ti ga vratim u ruke. Dakle, poštivala bi to što si donesla darak i uzela ga ali bi isto tako jasno naglasila da ga ubuduce ne zelim. A o tebi ovisi kako bi ti to protumacila...

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa
    Ja sam dosad za to poklanjanje teta cula samo na forumu... I ne svidja mi se, nastavlja li se onda praksa za uciteljice?

    Jedino sto mogu shvatiti je ako dijete nesto izradi...
    nažalost se ne nastavlja ta praksa . svatko voli dobiti poklon osim ako nije normalan. to može biti i jedan bombon-nije bitno. lijepo je kad ti netko na taj način pokaže da te cijeni i da misli da dobro radiš svoj posao.

    ja sam bembovim dvjema tetama u vrtiću za ovaj božić poklonila od versace-a relaxing gel za lice, a za druge dvije tete koje su u grupi do bembove (dijele ih samo harmonika vrata) po merci bombonjeru. ostalim tetama u vtiću sam donjela pola kg kave. bembove dvije tete su se skoro rasplakale (nisu odmotale poklon ispred mene) kad su vidjele posvetu gdje sam napisala: "drage tete, hvala vam što me volite i pazite. mama kaže da nisam mogao dobiti dvije bolje tete.voli vas bembo." pitale su me čime su to zaslužile i da ćemo ih bembo i ja razmaziti, a ja sam bila tako sretna da sam ih razveselila. te su dvije tete divne i pravdaju svoju profesiju na najljepši mogući način. j nikad do sad nisam došla u vrtić po njega, a da on nije bio u naručju jedne od njih-nikad! nikad mi dijete nije došlo crvene guze, mokar, slinav, jako šporke robe... a što je najvažnije on ih obožava. ne trebam ni reći da je svaki dan neka aktivnost tipa: crtanje, bojanje, oblici od tijesta, pravljenje kolača, pjevanje pjesmica... ja se svaki dan iznenadim kad vidim što je moje dijete radilo i naučilo. i jedino što mogu da im pokažem koliko sam im zahvalna jest to da im dam neki darak za božić s posvetom koju će vjerujem sačuvati.

  48. #48
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    svatko voli dobiti poklon osim ako nije normalan
    ja sam skroz na skroz nenormalna

    Dakle, ovo je svakako pretjerivanje. Naravno da volim dobivati poklone od svojih bližnjih ali za posao koji obavljam, principijelno, niti želim dobijati niti želim davati poklone. I uopće ne kužim zašto je to nenormalno :?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    svatko voli dobiti poklon osim ako nije normalan
    ja sam skroz na skroz nenormalna

    Dakle, ovo je svakako pretjerivanje. Naravno da volim dobivati poklone od svojih bližnjih ali za posao koji obavljam, principijelno, niti želim dobijati niti želim davati poklone. I uopće ne kužim zašto je to nenormalno :?
    očito se ne kužimo jer smo skroz različite po ovom pitanju. ništa zato. sorry za ono normalan. stvarno nisam do sad nikad srela osobu koja tako razmišlja.

  50. #50
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Mi nismo odnjeli ništa, nije mi palo na kraj pameti, V je ovaj mjesec bila 5 dana u vrtiću, uove dane darivanja smo bili samo 21.12 kad je dolazio DM, i odnjeli smo 1 bombonjeru i kavu med. sestri za zahvalu jer nam je napravila uslugu, tete se jednostavno nisam sjetila darivati. Možda odnesem idući tj. sitnicu, još nije završilo vrijeme darivanja.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •