Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Preporuka za školu na Jarunu

  1. #1
    ivarica

    Početno Preporuka za školu na Jarunu

    Koja osnovna skola na jarunu je najbolja?
    prema pristupu djeci, prema ponasanju same djece i sl?
    necakinja mi dolazi u zg, drugi razred, pa zelimo saznati sto vise.

    kako sam vidjela na stranicama grada zagreba, tri su skole na Jarunu - Mestrovica, Alojzija Stepinca (spojene?) i Bartola Kasica.

  2. #2
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    s obzirom da si mi rekla adresu, ne znam da li bi joj uopce dozvolili upis u B Kasica jer bi svakodnevno morala prelaziti zaista veliko raskrsce.

    koliko je meni poznato tocno su odredene granice koja ulica spada u koju skolu.

    mislim da dilema ostaje izmedu I Mestrovica i A Stepinca (obje su joj i puno blize).

    i mene zanima odgovor buduci nas ceka ista dilema za 2 god.

  3. #3
    ivarica

    Početno

    ege, to sam te mislila pitati, s koje su strane ceste i - zaboravila

  4. #4
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    kako mislis s koje strane ceste?

    uglavnom, do BK bi sigurno morala proci ono veliko raskrsce i imala cca 10-15 min pjesice.

    do IM odnosno AS ima od 1-najvise 7-8 min pjesice i ovisno o tome na kojem su broju ima mozda za preci jednu cestu na kojoj je semafor.

    ajde pitaj sestru na kojem su broju.

  5. #5
    ivarica

    Početno

    mislila sam s tvoje ili s davorkine strane ceste

  6. #6
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    IM/AS su s moje strane ceste - iza moje zgrade, a BK je kod davorke.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Čuj, meni je BK najbliže, čula sam za tu školu da je isto podijeljena na 2 škole i kao jedna je OK, druga nije. Sad sam upravo pričala s kolegom kojem obje cure idu u BK i on kaže da je škola OK, ali da naravno sve ovisi o učitelju kojeg dijete dobije. Dakle trebalo bi se raspitivati o učiteljima jer u svakoj školi imaš boljih i gorih, ja mislim da načelno ne može biti loša škola.

  8. #8
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    I mene to zanima iako mi je Leonček još jako mala, ali sumnjam da ćemo se seliti iz ovog super kvarta

    Samo, nažalost, Davorka,,da te razuvjerim, zaista postoje i generalno katastrofalne škole, recimo OŠ Sveta Nedjelja u koju sam ja išla...

    Kaj da ti velim, odlikašica, maltene đak generacije, za dužinu nosa me pretekao neki štreber iz drugog turnusa i dođem ja u X. gimnaziju i na polugodištu imam tri zaključene jedinice!!!!!!!!

    A svi profači kad su čuli koju sam osnovnu završila bi klima glavom, ajoooooooj, još jedno jadno dijete iz Svete Nedjelje, to je katastrofalna škola, niš vas ne nauče i onda se jadni odlikaši tako išokirate kad dođete u neku težu srednju

    Mislim, onda sam ja uz puno truda i nadoknađivanja poslije prolazila sa 4-5 ali tu muku ne želim svom djetetu i to je jedan od glavnih razloga zašto se ne želim ni u ludilu vratiti živjeti tamo

  9. #9
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    svaki roditelj je potpuno slobodan u izboru skole, vise ne vrijede jasne podjele (ko nekad na ulice ) i moze se dijete upisati u koju god skolu zelis (iako ti to rijetko u skoli kazu, mislim upute na to pravo ).

  10. #10
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    da, i ja mislim ko i flower.
    mislim da ja luciju necu upisati u ovu skolu u koju 'spadamo' po mjestu stanovanja jer mi se cini katastrofalna.

    kaj se tice skola na jarunu- ne znam nis friskije od nekih 15 godina kad je mm isao tamo.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    255

    Početno

    mogu li ja pitati...a kako odbijete skolu u koju pripadate po adresi?????

    evo ja u panici ne mijenjam osobnu iskaznicu do 2006 (taman i istice onda) da mi Patriku ne prave probleme oko upisa....skola mi je preko puta kuce ,ali moja adresa pripada skoli koja je na drugom kraju ulice ,u totalno drugom kvartu !!!!

  12. #12

    Početno

    Prošle školske godine sam svog Marka upisala u školu koja je meni odgovarala, zbog blizine svekrve. Po našoj adresi stanovanja, spadamo u drugu školu.

    Nitko me ništa nije pitao, ni kako ni zašto, a škola je stvarno prebukirana učenicima.

  13. #13
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    zanamala, u zakonu lijepo pise da je dijete skolski obveznik, i ti ga mozes upisati u bilo koju skolu, tu nema odbijanja, to je tvoje pravo ekvivalentno izboru ljecnika jednostavno prijavis dijete u skolu koja tebi iz nekog razloga odgovara, oni te moraju primiti

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    144

    Početno

    Ja sam upoznala ravnateljicu OŠ Alojzije Stepinac i super je zena, sposobna, razumna.... brine o djeci, a ravnatelj Meštrovica (upoznala sam i njega) je meni sušta suprotnost. E sad ima li to veze, ne znam. Ja bih se osobno ipak odlucila za Stepinca

  15. #15
    ivarica

    Početno

    Irena, tvoja preporuka nam stigla prekasno
    sestra je vec upisala kcer u IM, prvi dojam joj je ok, a ja sam stvarno zatecena slikom praznih razreda :shock: :/ , mislila sam da je to problem samo kod nas u centru :/ ali i u njihovoj skoli su samo 2 razreda, a i b, a u jednom 24 djece (super za broj). Nas je bilo a,b,c,d,e a u svakom 30-34

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    144

    Početno

    Bas mi je zao. Da, problem je u te dvije skole sto su kad je naselio Jarun napravili dvije jer je bilo jako puno djece i sad se desilo da zadnjih par godina imaju jako malo djece pa su skoro pred otpustanjem nastavnika. Inace ja sam isla u IM, ali to je bilo jaaako davno.

  17. #17
    mamek1

    Početno

    irena, i ja sam išla u IM, isto je bilo davno, ha ha, možda se i znamo
    a što se tiče škole, upisala sam svog prvašića u BK 1, evo u srijedu startamo

  18. #18
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    i ja isla u IM

    vec skoro imamo cijeli razred bivsih IM

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    144

    Početno

    Ja sam isla od 1976-1979. godine. To su bila vremena, na Jarunu kao da si na selu, kukuruz, oranice...

  20. #20
    mamek1

    Početno

    cure s jaruna pozdrav
    ja sam davne davne 1974 krenula u 1. razred
    i da , jarun je onda bio pravo selo a mi smo imali divno djetinjstvo

  21. #21
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    ja sam ipak medu onim prvim doseljenicima u nove zgrade, iako je jos preko puta moje zgrade bio kukuruz i oranice.

    u IM sam isla '83.-'86.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •