Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 294

Tema: pričajmo o pelenama

  1. #51
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Ma ja sam ženu jadnu okrivila, (ajd dobro, piše stvarno konfuzno) ali nam je izlazila u susret i danas cijeli dan chat-a sa mnom preko email-a, ne znam tko bi to još radio

  2. #52
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    pljes, pljes za Mirandu!!!

  3. #53
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    ma ništa posebno, nego kada dođe do nekakvih problema trebaš im pisati 48 puta da uopće pomisle da bi ti mogli odvratiti.
    sjećam se da je i sa Vodenjak isto bilo nekih ignoriranja kod njih.
    paket mi je kasnio pola stoljeća, naravno da je i poslan tjedan dana nakon narudžbe, a i tu me najviše opalila carina.
    ureknuti je taj sajt kad vam kažem...biver ov d tvinkl...

  4. #54
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    josi nemoj Čeksi samo spominjati carinu

  5. #55
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Ja sam molila da šalje mojoj sestrični u UK, i uvijek se držala dogovorenih termina, zvala, primala fax-ove kad mail nije radio, evo i sada je stornirala narudžbu, uplatila natrag novac na karticu i poslat će ljude po taj paket koji je slala zabunom.

    Znači cure moje, ništa od ovih greškom poslanih UK pelena

  6. #56
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj cekana prvotno napisa
    Ma ja sam ženu jadnu okrivila, (ajd dobro, piše stvarno konfuzno) ali nam je izlazila u susret i danas cijeli dan chat-a sa mnom preko email-a, ne znam tko bi to još radio
    ja znam barem dvije. 8)
    no dobro, valjda se žena obratila.

  7. #57
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Ma, laknulo mi je što mi nije pokupila još dodatnih 1000 kn zbog pelena.... MM bi me ...

  8. #58
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    Citiraj cekana prvotno napisa
    Ma ja sam ženu jadnu okrivila, (ajd dobro, piše stvarno konfuzno) ali nam je izlazila u susret i danas cijeli dan chat-a sa mnom preko email-a, ne znam tko bi to još radio
    ja znam barem dvije. 8)
    Potpisujem.

  9. #59
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Ah... naravno... ali evo 23h a ona neumorno odgovara na svaki moj vau, ali dosta sam joj novaca ostavila, neka!

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    baš mi je drago da je topic prihvaćen..baš nam dobro dođe.
    dakle, i ja ocat stalno,samo sam sada zbunjena kako ih čuvati do pranja!?
    suho ili mokro?
    e jeste se raspisale

  11. #61

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ja čuvam tako da isperem pelenu pod mlazom vode, pogotovo ukakane ili ranojutarnje, i onda pufnem u mašinu (punjenje odzgora), dodam bodiće, neki ručnik, svoje i njegove gaće - operem svaki drugi dan sa 40/50 ml nekog det. Odavna ne dodajem ni ocat ni ništa. Sušim vani ako je lijepo, na radijatoru ako je ružno.
    Mijenjam svakako. Neva je ujutro često gola i poput pasića piški po različitim omiljenim točkama po stanu (i sada zimi) ili ima samo pelenu bez covera. Onda se u nekom trenutku (čitaj: nakon par sati) obučemo i odemo negdje - onda joj promijenim pelenu svaka tri ili četiri sata (zna piškiti i po žbunjima, ali više je ne pitam, gnjavim, nudim nego kad baš sama počne skidati pelenu). Noću ne piški već više od pola godine, pa ima samo pelenu da ujutro ne moramo juriti.
    Meni su sve pelene dobre, ali posebno HM Hildi i moje. Kamaris su mi opet ok nakon što sam skinula one uši. Popolini frotirne one size su nam sada knap i nekako čudno stoje, mada su nam prije bile stvarno super. Kushies cl. su mi smeće oblikom i uspješnošću. Ostalo nemam.

  12. #62
    shogi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    285

    Početno

    Prije smo stavljali isprane pelene u kantu s vodom i malo octa, onda smo to promijenili pa sad samo isperemo i stavimo u praznu kantu. Pranje svaka dva do tri dana...sve ok. Sušenje zimi na radijatoru, ljeti vani na štriku.
    Sad me marta zaintrigirala s postom da se kamenac nakuplja u pelenama, a kod nas ga u vodi ima i prekoviše, pa se možda opet vratim na kantu s vodom i octom.
    Koristim tekući DM deterdžent, malu količinu. Kad se pelene operu, uvijek na 60 C, vratim još jedno ispiranje i stavim par kapi lavandinog ulja umjesto omekšivača.
    Sve naučeno baš tu, na forumu .

  13. #63
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Ovca i janje, kakve "uši" na Kamarisu?

  14. #64
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj shogi prvotno napisa
    Prije smo stavljali isprane pelene u kantu s vodom i malo octa, onda smo to promijenili pa sad samo isperemo i stavimo u praznu kantu. Pranje svaka dva do tri dana...sve ok. Sušenje zimi na radijatoru, ljeti vani na štriku.
    Sad me marta zaintrigirala s postom da se kamenac nakuplja u pelenama, a kod nas ga u vodi ima i prekoviše, pa se možda opet vratim na kantu s vodom i octom.
    Koristim tekući DM deterdžent, malu količinu. Kad se pelene operu, uvijek na 60 C, vratim još jedno ispiranje i stavim par kapi lavandinog ulja umjesto omekšivača.
    Sve naučeno baš tu, na forumu .
    Kamenac se nakuplja od pranja u tvrdoj vodi, a ne od mokraće. Zato ne kužim kako držanje "na suho" pospješuje gomilanje kamenca?!

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Pod ušima mislim na one dodatke na kojima stoji čičkoviti dio čička.

  16. #66
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Ja isperem samo pokakane. Sve ih odlažem u kantu na suho i perem svaki treći dan. Prije pranja ih isperem dva puta i uvijek uključim dodatno ispiranje. Istina, smrde po urinu prije pranja, ali se sve dobro opere. Neke imaju flekice, ali to nije jako, a i ne smeta mi kad znam da je to samo pigmentacija, a ne prljavština u smislu bakterija.

  17. #67
    shogi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    285

    Početno

    Citiraj momtobe prvotno napisa
    Kamenac se nakuplja od pranja u tvrdoj vodi, a ne od mokraće. Zato ne kužim kako držanje "na suho" pospješuje gomilanje kamenca?!
    Ne pospješuje, nego onaj kamenac šta se nađe u pelenama kad ih izvadiš oprane i mokre(vlažne) iz mašine.

  18. #68
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    sad cu ja uletiti kao padobranac u ovu temu:

    meni je zeleni racman sa njihovim uloskom zakon za noc, izdrzi po 10h bez curenja

    znala sam stavljati tetru i cover kad mi se nebi posusile pelene, imam par frotir gacica pa onda to navucem da drzi tetru jer je ne znam sloziti onako kak treba

    od octa sam odustala isto zbog toga sto nisam vidjela razliku da su mekse

    probala sam drzati pelene u vodi al mi je grozno onak ih mokre vaditi rukom i stavljati u masinu
    inace sam jako gadljiva po prirodi...jel se vama to gadi? nekad mi se povraca kad ona kanta smrdi po amonijaku

    mi se presvlacimo recimo svaka 3 sata, nekad 2, ak skuzim da se pokakao onda ga odmah presvucem

    mi nemamo flekice jer stavim svaki puta papiric u pelenu

    mene jos uvijek brine crveni trbuscic, guza nam je super i nikad nije bila crvena
    taman mu prode i ono opet, sad ga mazem kantarionom, ne vise kremama
    teta mi je doktorica i kad je vidjela rekla je da je to pelenski osip :shock:

    jel od cajevca stvarno ne smrde? ili moze bilo koje etericno ulje?
    dal onda moram drzati ih u vodi?

  19. #69
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj shogi prvotno napisa
    Citiraj momtobe prvotno napisa
    Kamenac se nakuplja od pranja u tvrdoj vodi, a ne od mokraće. Zato ne kužim kako držanje "na suho" pospješuje gomilanje kamenca?!
    Ne pospješuje, nego onaj kamenac šta se nađe u pelenama kad ih izvadiš oprane i mokre(vlažne) iz mašine.
    Ok,pelene se osuše, u njima ostane kamenca, a kad se popiške/pokakaju, taj kamenac ostaje tamo bez obzira stajale one u vodi ili ne- tako ja to vidim.
    Negdje sam čitala da za skidanje kamenca treba povremeno upotrijebiti Calgon i tome slične proizvode.
    edino ako se pelene drže u vodi sa octom, to mi ima smisla. I ako se peru umjesto omekšivača sa octom...

  20. #70
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    cure, help, u panici sam!!
    tek smo počeli s platnenima i kombiniramo s jednokratnima jer nemam još dosta platnenih za cijeli krug - dan, noć, pranje, sušenje.. nekoliko zadnjih noći smo u platnenima.. uglavnom, kad ga ujutro presvlačim mi se penis čini sav zgužvan i stisnut.. imam osjećaj da ga jako stišću pelene.. a svi ovi ulošci kad upiju tekućinu nabubre i budu nekako tvrdi, grubi (u usporedbi s jednokratnim).. a ako stavim samo jedan onda promoči.. noćas sam probala pocketice sa 2 uloška i fino je izdržalo, al opet se sav "zgužvao". čak mu je vršak malo crven!! možda je od flisa, možda od stisuntosti, možda me to samo pere paranoja.. ne znam ni sama što da mislim..

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    I Pipu je je takav. MM kaže da mu je na tatu

    To ti je normalna pojava jer ipak nije u suhom već u vlažnoj peleni. Ako ga ostaviš malo golog vidjet ćeš d crvenilo brzo prođe.

  22. #72
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    i nas bude zguzvan

  23. #73
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    ...ja nemam pojma, prije nego što uspijem pogledati rukica je već dolje i razvučen je do krajnjih razmjera rastezljivosti

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj cekana prvotno napisa
    ...ja nemam pojma, prije nego što uspijem pogledati rukica je već dolje i razvučen je do krajnjih razmjera rastezljivosti
    I kod nas ovako

  25. #75
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Citiraj cekana prvotno napisa
    ...ja nemam pojma, prije nego što uspijem pogledati rukica je već dolje i razvučen je do krajnjih razmjera rastezljivosti
    I kod nas ovako
    I tu, i tu!

  26. #76
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    znači nije strašno ak je sav spljeskan jadan?
    a pazim da mu nisu preuske pelene i prejako zakopčane.. pa mi je svejedno to tak malo zabrinjavajuće izgledalo..

    a što se tiče kante za pelene..
    jučer me zove moj tata dal trebam što iz metroa. da, trebam kantu s poklopcem, za pelene..
    kad evo njega.. nosi onu plastičnu škrinju (za igračke će biti super) i prozirnu četvrtastu s 9kg ariela unutra :shock: nije znao koju da izabere pa je uzeo obje, a kao u ovoj imaš i prašak odmah (mislim, ne koristim ariel već bar 5-6 godina - za našu robu faks, za medinu dm-ov).
    ali, moram priznati da nije tako loše ispalo to s tom kantom - fino stane puno pelena unutra, poklopac je dobar, prozirna je.. jedino što piše ariel na njoj a s onih 9kg ću već nekad nešto oprati, da se iskoristi..

  27. #77
    shogi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    285

    Početno

    momtobe, naravno da nisam mislila da se kamenac nakuplja od držanja pelena "na suho" :shock: ...

    nego, jeste povješale pokakakne pelenice da se sunčaju?

    Mama Medo, i ja mislim da nije ništa štrašno. I kod nas je isto.

  28. #78
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj shogi prvotno napisa
    momtobe, naravno da nisam mislila da se kamenac nakuplja od držanja pelena "na suho" :shock: ...
    Ma znam da nisi to mislila, ja samo raspravljam kakva korist od držanja u vodi...

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj shogi prvotno napisa
    nego, jeste povješale pokakakne pelenice da se sunčaju?
    Nego šta, stavila ih prati čim sam sinoć čula prognozu. Imam 3-4 tako gadno pokakane, fleke ni nakon 3 pranja nisu otišle, idem na balkon viditi u kakvom su stanju.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    :D Bijele ko snijeg :D

  31. #81
    shogi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    285

    Početno

    i naše su bijele :D :D

  32. #82

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Nema više flekica lalalala

  33. #83
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Izmislila žena topic na kojem ćemo lamentirat samo tako

    Nego, zgužvani pišulinci, nije to niš strašno iako ni ja to više ne vidim jer se mladi gospodin odmah potrudi "izravnat" zgužvano i malo se poigrat.

    Čuvanje, u vodi, na suho votever. Nijw vam to niš jako velika razlika. Ja sam češće imala u vodi pelene pa ih iperem na večer i stavim frišku vodu, pa su zapravo do pranja prilično isprane. Na suho kad stoje, onda na pranju stavim dodatno ispiranje.

    Flekica nemamo jer koristimo FB, HH i neke moje i hm fittedice koje su u bojama iznutra a i ja odmah isperem kakač pa ne ostanu fleke.

  34. #84

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Ja ću još malo o fluflama - nemogu vjerovati da je ta pelena mekana i pufasta i kad se ne suši u sušilici :shock:

  35. #85
    shogi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    285

    Početno

    paula imaš slikicu da ne tražim okolo?

  36. #86
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Ja ću još malo o fluflama - nemogu vjerovati da je ta pelena mekana i pufasta i kad se ne suši u sušilici
    Eh šta ti je moderna sintetika

  37. #87

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    mi imamo kokicu i nije zgužvana, samo možda malo crvenija nakon nekoliko sati u mokroj
    peleni,ali prođe.
    stavila sam pelene u vodu sa octom,ali nekako mi se to ne čini kao dobro rješenje jer imam
    malu kantu,a i mislim da ću smočiti cijelo kupatila kad ih budem vadila iz kante.
    ja i kad idem odmah ispirati pelene, svejedno ostanu flekice.
    moram se pohvaliti da je danas mm po prvi puta namjestio cover na pelenu, uz riječi: ''ajde
    da vidim hoće li meni procuriti''

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj may prvotno napisa
    ja i kad idem odmah ispirati pelene, svejedno ostanu flekice.
    Pa kad je bebica još mala. Kad krene dohrana, onda će i kakica biti čvršća, pa će se lakše ukloniti (bar se nadam, ubijaju me u pojam tekuće kakice).

  39. #89
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    i ja držim pelene na suho, mene ko Diu mrzi preturati mokre, natopljene pelene po rukama.....a flekice, to samo daje 'štih' pelenama pa izgledaju ko 'domaće'
    i prijavljujemo zgužvanog pišu, ja kad skinem jutarnju pelenu, puhnem mu u guzu da rastjeram miomirise i to nam je kao nekakav ritual jer D to škaklje pa se cerekamo da se razbudimo

    ja se držim cekanine magične - za noć fitted i cover i nikakva izmišljanja.
    cover me ili popolini i nema brige hoće neće curit.

  40. #90
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Ne mojte me zezati da je ovo zubato sunce izblijedilo fleke :shock: :? ne vjerujem!!!

  41. #91

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj cekana prvotno napisa
    ...ja nemam pojma, prije nego što uspijem pogledati rukica je već dolje i razvučen je do krajnjih razmjera rastezljivosti
    Ima nas jos takvih. Ja se nekad zabrinem kad vidim kako ga rastegne k'o zvakacu gumu, a on zadovoljan i bezbrizan.

  42. #92

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Hm, moj to još nije otkrio.

    Možda mu ipak nebi trebala stavljati Jagodicu Bobicu i sl. curkaste pelene

  43. #93

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Ajmo opet malo o flekicama

    Zanima me kad zapoćnem s dohranom hoće li se flekice jednako lagano skinuti s pelene?

  44. #94
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Zanima me kad zapoćnem s dohranom hoće li se flekice jednako lagano skinuti s pelene?

    nije više tako tekuće pa se teže skida

  45. #95
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    pošto je ovo svaštarski topic...
    Cocci suuuuper ti je avatar

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    131

    Početno

    A meni se jako sviđa avatar od momtobe!!!

  47. #97
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    Citiraj Snowflake prvotno napisa
    A meni se jako sviđa avatar od momtobe!!!
    i meni

  48. #98
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    Citiraj Snowflake prvotno napisa
    A meni se jako sviđa avatar od momtobe!!!
    i meni
    Hvala!

    To je fotka sa http://www.annegeddes.com/
    Nekima je to kič, a meni se baš sviđaju slikice...

  49. #99
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj CoccI prvotno napisa
    Je l' se ti to iskupljuješ što mi još nisi odgovorila na pp?
    :? , nisam dobila tvoj pp

  50. #100
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Možda bi ovo bilo više za ono "što koristite za noć", ali ovdje se okuplja najviše iskusnih pa ću zato tupriupitati: da li je neka od vas probala koristiti onu staru, klasičnu kombinaciju: deblja tetra između nogu i tanka u trokut oko guze i između nogu da drži ovu deblju pa gore neki cover? Isprobala sam svakakve kombinacije i svaka nam nakon 12 sati malo promoči (nije da ne traži papati u tih 12 sati, ali se ne razbudi dovoljno da bi ju premotala). Već sam se pomirila s tim da svaku noć ima drugu piđamu i plahticu

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •