Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 140

Tema: Hoće li Iva Majoli biti kažnjena?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno Hoće li Iva Majoli biti kažnjena?

    Što je 2-mjesečno dijete vozila držeći ga u naručju, doživjela saobraćajku, a potom svoje herojstvo stiskanja bebe uz sebe u trenutku kad je vidjela da neki auto nalijeće na njih sada pomovira po novinama...

    Ili su kazne predviđene samo za 'obične smrtnike'?

    Što mislite?

  2. #2
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    hm...dobro pitanje...

  3. #3
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    Ma hoće, pa ipak je ovo pravna država i svi smo jednaki!

  4. #4
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    nece dobit kaznu!!
    ne znam da li je policija ikad ikog kaznila zbog nevozenja bebe u autosjedalici!!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Ma, možeš si misliti.
    Imala je više sreće nego pameti, jer da nema takav auto, tko zna kako bi malena završila... :/

    Užasno neodgovorno.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    ne znam da li je policija ikad ikog kaznila zbog nevozenja bebe u autosjedalici!!
    žalosno ...

  7. #7
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Pa vjerojatno bi završila kao i ona beba u Zagorju prije koji mjesec...

    Ne daj Bože nikome...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    zašto odmah kazna?vjerovatno nije informirana.....pa da nisam surfala po Rodi nemrem dati ruku u vatru da mi imala autosjedalicu u autu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    zašto odmah kazna?vjerovatno nije informirana...
    ajmo onda ovako:

    sjećate li se kampanje 'pametni znaju čemu služi pojas' i reklame o 100 kn za ne vezanje istog?

    zašto se informiranje o važnosti autosjedalica provodi samo na Rodi?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    jedna je stvar biti neinformiran o autosjedalici, a druga je stvar biti dovoljno glup da se sa bebom voziš naprijed... pogotovo ako voziš!
    za to nema isprike, ali nikakve.

  11. #11

    Početno

    ja prije dvanaest godina kad sam prvi put rodila nisam surfala porodi jer nije ni postojala, pa sam imala sjedalicu za auto... dobro, danas kad razmisljam o njoj mislim si, kakva li je bila i otkud mi ideja da vozim dijete u tako necemu vezanim za sjedalo obicnom brodskom spagom ali se u isto vrijeme sjetim da mi je djetetu spasila zivot kad smo imali sudar sa starim stojadinom.... nakon toga mi nikad nijedno dijete nije bilo vozeno bez sjedalice...

  12. #12
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Žalosno je to što stvarno mislim da policija nikad nije nekoga kaznila zbog nekorištenja autosjedalice...ili ako je, to su stvarno rijetki slučajevi.

    Roditeljima kojima se desi prometna nesreća, a dijete je nevezano i sva sreća prošlo bez ozljeda...mislim da bi im netko trebao posalti svijeću da je zapale na Kamenitim što djetetu "nije bilo ništa", jer im novčana kazna ionako ništa ne znači...

    Daj Bože, da se Iva i drugi neodogovorni roditelji opamete..

    A tu moram podijeliti sa vama nešto što sam vidjela prije 3 dana kod Mercatora.

    Mama vozi neki "kvazi" teretni auto, iza suvozačkog sica lijepo učvrćena (prazna) sjedalica, a iza mame sjedi vjerovatno baka sa cca trogodišnjom unukom u krilu, a u unukinim ustima lizalica...i mama koči (lagano) jer je u sporednoj cesti i izlazi na glavnu, a djetetova glava boing na štitnik od njenog sica.... što bi se tek zbilo pri malo žešćem kočenju, ne želim niti misliti...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    163

    Početno atuo sjedalica

    ja sam jedna od onih ''neka se vozimo sigurno''. i pred 9 godina kada sam kupovala one male maxi cosi sjedalice za bebu su me po gradu gledali kao ludu jer što će ti to? pa valjda će se netko voziti s tobom i držati dijete?
    doživjela sam x situacija kada su se derale iz sveg glasa jer im je bilo dosadno u autu, bake su se svesrdno nudile da ih izvade iz sjedalica u sred vožnje, nisam popustila.
    i pred cca 2 mj me zaustavi policajac reda radi (morao taj dan zaustaviti x vozila) i ja ga pitam za kažnjavanje vozača koji voze djecu bez sjedalica a on se grohotom nasmijao. jel treba što još napisati?

  14. #14
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    a ja san po izvještajima novinara iako nije izričito rečeno zaključila
    da je beba bila u autostolici,nije mi ni palo na pamet da netko može
    voziti i držati bebu u naručju
    trebalo bi je kazniti i zbog vožnje bez AS i za ugrožavanje bebinog života
    ma meni stvano nisu jasni takvi ljudi pa ako imaš love za takvo auto
    valjda imaš i za AS i ako si tako samouvjeren u svoje vozačke sposobnosti otkud znaš kako onaj drugi vozi
    uffffff odmah mi se digne tlak i evo gledam susjede kupili novi auto
    ali naravno AS nemaju X100000000000000

  15. #15
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Nitko odgovoran ne bi vozio bebu ili malo dijete bez autosjedalice, bez obzira na postojanje ili nepostojanje reklame.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    pa žalosno je što se većina nas vozila u maminom krilu i što ima toliko ljudi koji nisu informirani.ja ih znam brdo koji još i danas ne stavljaju pojas kad sjednu u auto.Jedno je kad netko zna da mora imati pojas pa ga ne stavi,a drugo kad netko nema pojma da beba mora bit u sjedalici.Nema isprike za to kaj se vozila sa bebom na prednjem sicu ali nisam za to da je se kazni zbog toga . Imala je nažalost školu

  17. #17
    Darinka

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Nitko odgovoran ne bi vozio bebu ili malo dijete bez autosjedalice, bez obzira na postojanje ili nepostojanje reklame.
    potpisujem.

    I samo da napišem da sam prije par godina bila svjedok kako je policajac kaznio vozačicu jer dijete nije bilo u sjedalici. Stajala sam na autobusnoj stanici u Dubravi kad je policajac na motoru zaustavio (baš na stanici) ženu koja je vozila dijete bez autosjedalice koje je stajalo između vozačevog i suvozačevog mjesta. Održao joj je "bukvicu" o tome što se moglo desiti i naplatio kaznu. Kad je htjela krenuti opet ju je zaustavio i pitao- a kuda gospođo? I rekao da il nek zove nekoga da dođe sa sjedalicom ili nek ide pješice doma jer će je inače svakih 10 metara zaustavljati i globiti, i da ne radi to jer je zločest nego da želi tom djetetu omogućiti da živo dođe doma.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Nitko odgovoran ne bi vozio bebu ili malo dijete bez autosjedalice, bez obzira na postojanje ili nepostojanje reklame.
    možda bi kad bi ih se lupalo po đepu, hrvati smo...

    a ja san po izvještajima novinara iako nije izričito rečeno zaključila
    da je beba bila u autostolici,nije mi ni palo na pamet da netko može
    voziti i držati bebu u naručju
    i još nadodaje: "Natukla sam rebra da jedva dišem, a boli me i noga i vrat od trzaja. Stipu također boli vrat, no Miji nije ništa"
    možda samo ne zna reći?!

    sad bi MUP trebao uzeti nju za glasnogovornicu projekta 'sigurno u autosjedalici' kao što je prije koju godinu uzeo onu neku missicu koja je skoro poginula vozeći se frendici u krilu u dvosjedu SMART!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Citiraj lavache prvotno napisa
    jedna je stvar biti neinformiran o autosjedalici, a druga je stvar biti dovoljno glup da se sa bebom voziš naprijed... pogotovo ako voziš!
    za to nema isprike, ali nikakve.
    i to je živa istina

  20. #20

    Početno

    cekaj, sad sam ja neinformirana.... zar nije pisalo da je sjedila s mijom na zadnjem sjedalu?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    A meni uvijek prođe kroz glavu Ena Begović i njena malena. Jel se meni samo čini ili je isto tak pisalo da je Ena zaštitila malenu svojim tjelom privivši je uz sebe? Što znači 0 bodova za AS...

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Annie prvotno napisa
    A meni uvijek prođe kroz glavu Ena Begović i njena malena. Jel se meni samo čini ili je isto tak pisalo da je Ena zaštitila malenu svojim tjelom privivši je uz sebe? Što znači 0 bodova za AS...
    fakat...

    daphne - je, piše da je sjedila iza. no, mislim da to nimalo ne mijenja stvari...

  23. #23
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    Citiraj Annie prvotno napisa
    A meni uvijek prođe kroz glavu Ena Begović i njena malena. Jel se meni samo čini ili je isto tak pisalo da je Ena zaštitila malenu svojim tjelom privivši je uz sebe? Što znači 0 bodova za AS...
    fakat...

    daphne - je, piše da je sjedila iza. no, mislim da to nimalo ne mijenja stvari...
    e meni sad stvarno ništa nije jasno
    a tko je onda vozio ne spominju da je više itko bio u autu :?

    Darinka tog policajca bi trebalo nagradit da je barem više takvih

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    Citiraj daphne prvotno napisa
    cekaj, sad sam ja neinformirana.... zar nije pisalo da je sjedila s mijom na zadnjem sjedalu?
    ja sam po ovom prvom postu skontala da je onda vozila sa bebom u naručju

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    a koji tekst vi to čitate :? ?

    u gloriji je tekst s velikom majinom slikom s mijom, i manjom slikom razbijenog džipa...
    piše da je vozio muž (stipe), a ona s malom na rukama sjedila iza.

    nije mi samo jasno kako i stipu i nju boli vrat od trzaja, a maloj nije ništa?! kako to da ona nema trzajnu ozlijedu?

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj lavache prvotno napisa
    ja sam po ovom prvom postu skontala da je onda vozila sa bebom u naručju
    sorry, očito sam nespretno napisala, ali mislila sam na...

    - vozila se s malom na rukama

    a ne na:

    - vozila je s malom na rukama

    kriva sam... nisam mislila da će biti razumljivo...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    aaa...ok... sad mi je jasnije...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Miha,ima par verzija,različitih. Da je bila sama u autu s malom,pa da je onda muž odmah došao, da su bili svi zajedno i da je bila iza i još jedna da je bila naprijed...
    tko zna šta je uopće bilo...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    zašto odmah kazna?vjerovatno nije informirana.....pa da nisam surfala po Rodi nemrem dati ruku u vatru da mi imala autosjedalicu u autu.
    Po zakonu je AS obavezna, isto kao što je po zakonu obavezno stati na crveno svjetlo na semafor, i slično.

    To što policija ne provodi zakon drugi je problem. Nedavno sam se posvađala na jednom drugom forumu, jer su me neki likovi išli uvjeravati da su dobili SLUŽBENU obavijest od MUP-a o tome kako AS nije obavezna (makar će je oni koristiti), i nisu se dali krstiti. U međuvremenu sam ja zatražila očitovanje o tome od Službe za odnose s javnošću MUP-a, i naravno da mi je rečeno da se čl. 163 Zakona može tumačiti samo i jedino kao "AS uvijek i bez iznimke" (da skratim). Proslijedila sam taj e-mail moderatorici tog foruma i ona ga je objavila, ali na stranici gdje se rasprava o tome vodila, dok je topic u međuvremenu natukao još 20-ak stranica. Tako da nisam sigurna da je šteta koju su napravili šireći pogrešne informacije (taj forum čita puno više ljudi nego što je registriranih članova) stvarno popravljena.

    Za Enu Begović: ona je stradala tako što je panično izašla iz automobila na uzbrdici, koji se zatim cijelom težinom prevrnuo na nju. Ne znam gdje je bilo dijete, čini mi se da je ostalo u automobilu.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Nina_Zg prvotno napisa
    Za Enu Begović: ona je stradala tako što je panično izašla iz automobila na uzbrdici, koji se zatim cijelom težinom prevrnuo na nju. Ne znam gdje je bilo dijete, čini mi se da je ostalo u automobilu.
    Panično iskočila s malenom na rukama. Auto ju je poklopio, a mala joj je nekim čudom ispala iz ruku i tako preživjela. Dakle, definitivno nije bila u autosjedalici.

    Inače, "možda ne zna" mi je šugava isprika. Dok je po dućanima s baby opremom kupovala kinderbet, kolica i ostala čuda nije mogla ne vidjeti autosjedalicu.

    Ironično je što je autosjedalica NAJNUŽNIJI dio baby opreme, bez sveg ostalog se može, a mnogi je ne kupuju jer smatraju da je to bacanje novaca.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno Ispravka - zakaj nema edita

    Zapravo moderatorica je e-mail iz MUP-a objavila na istom topicu i ne na "staroj" stranici, ali je topic bio općenit ("Što sve treba za bebu") i glomazan pa mi je promaklo. Isprike.

    Napisah da policija ne provodi Zakon u praksi - nadam se da sam u krivu, i da je ovakvih slučajeva kakav je navela Darinka više, a ovih koje spominje Zorka manje.

    Ipak ostaje potreba za agresivnijom kampanjom, čini mi se.

  32. #32
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Darinka prvotno napisa
    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Nitko odgovoran ne bi vozio bebu ili malo dijete bez autosjedalice, bez obzira na postojanje ili nepostojanje reklame.
    potpisujem.

    I samo da napišem da sam prije par godina bila svjedok kako je policajac kaznio vozačicu jer dijete nije bilo u sjedalici. Stajala sam na autobusnoj stanici u Dubravi kad je policajac na motoru zaustavio (baš na stanici) ženu koja je vozila dijete bez autosjedalice koje je stajalo između vozačevog i suvozačevog mjesta. Održao joj je "bukvicu" o tome što se moglo desiti i naplatio kaznu. Kad je htjela krenuti opet ju je zaustavio i pitao- a kuda gospođo? I rekao da il nek zove nekoga da dođe sa sjedalicom ili nek ide pješice doma jer će je inače svakih 10 metara zaustavljati i globiti, i da ne radi to jer je zločest nego da želi tom djetetu omogućiti da živo dođe doma.
    Da je barem više ovakvih!!!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Inače, "možda ne zna" mi je šugava isprika. Dok je po dućanima s baby opremom kupovala kinderbet, kolica i ostala čuda nije mogla ne vidjeti autosjedalicu.

    Ironično je što je autosjedalica NAJNUŽNIJI dio baby opreme, bez sveg ostalog se može, a mnogi je ne kupuju jer smatraju da je to bacanje novaca.
    Slažem se, isprike nema. Ako se educiramo o tome koji prenatal piti u trudnoći, koja kolica kupiti, koje pelene su bolje, one sa zekom ili s medekima...

    Doživjela sam čak i "sugestivno" pitanje u smislu: "a što ako ja nemam novaca za AS... meni se čini da ovaj potrošački mentalitet diktira... blablabla, kako smo mi preživjeli bez sjedalica...?". Pa sam odgovorila da na žalost nismo svi preživjeli u dječjoj dobi, jel, a što se tiče nemanja novaca, neka zbog toga pokuša ne otići na tehnički i po registraciju kad za to dođe vrijeme, i neka policiji kaže da odbija tehnički jer je živcira potrošački mentalitet.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Nina_Zg prvotno napisa
    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Inače, "možda ne zna" mi je šugava isprika. Dok je po dućanima s baby opremom kupovala kinderbet, kolica i ostala čuda nije mogla ne vidjeti autosjedalicu.

    Ironično je što je autosjedalica NAJNUŽNIJI dio baby opreme, bez sveg ostalog se može, a mnogi je ne kupuju jer smatraju da je to bacanje novaca.
    Slažem se, isprike nema. Ako se educiramo o tome koji prenatal piti u trudnoći, koja kolica kupiti, koje pelene su bolje, one sa zekom ili s medekima...

    Doživjela sam čak i "sugestivno" pitanje u smislu: "a što ako ja nemam novaca za AS... meni se čini da ovaj potrošački mentalitet diktira... blablabla, kako smo mi preživjeli bez sjedalica...?". Pa sam odgovorila da na žalost nismo svi preživjeli u dječjoj dobi, jel, a što se tiče nemanja novaca, neka zbog toga pokuša ne otići na tehnički i po registraciju kad za to dođe vrijeme, i neka policiji kaže da odbija tehnički jer je živcira potrošački mentalitet.
    Ja takve pitam jesu li kupili kinderbet, vrtić ili kolica..."Pa, naravno". Na to samo prokomentiram da to nisu stvari od životne važnosti, dok autosjedalica to jest, a košta manje od navedenih stvari, pa ako već negdje žele vježbati odupiranje potrošačkom mentalitetu, neka krenu s tim stvarima.

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Inače, "možda ne zna" mi je šugava isprika. Dok je po dućanima s baby opremom kupovala kinderbet, kolica i ostala čuda nije mogla ne vidjeti autosjedalicu.
    uostalom, mogu se kladiti da ima najskuplja 3u1 kolica iz italije...

  36. #36
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Jel mi mozete napisati u kojim ste sve novinama vidjeli da pise o ovoj saobracajci?

  37. #37
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Gloria

  38. #38
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    gloria i vecernji!!
    u vecernjem ne pise da je iva malu drzala u narucju,ali u novom broju glorije pise!i to je bas ivina izjava!!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    a ja mislim da će ovaj topic biti zalokotan jer se spominje imenom i prezimenom javna osoba................

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    između ostalog

  41. #41
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Story

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    jučer je bilo u gotovo svim dnevnim novinama ( mislim da ima i u Story-u)

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    a ja mislim da će ovaj topic biti zalokotan jer se spominje imenom i prezimenom javna osoba................
    naprotiv, riječ je javnoj osobi i priči objavljenoj u više tiskovina - javne osobe, pogotovo s nečim što same iznesu u javnost, ne 'podliježu' zakonu o privatnosti (u tom konkretnom slučaju)...

  44. #44
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ancice evo sto sam nasla na netu:

    Iz Glorije

    Sreća u nesreći

    - Vraćali smo se s ručka kod Stipinih roditelja. On je vozio, a ja sam sjedila iza držeći Miju u naručju. Kad sam krajičkom oka vidjela da sa strane prema nama juri kombi, zažmirila sam i stisnula kćer - opisuje Iva Majoli Marić prometnu nesreću koju je s mužem Stipom Marićem i dvomjesečnom Mijom doživjela oko pet popodne na Staru godinu na raskrižju Draškovićeve i Boškovićeve u Zagrebu. Na stražnji dio njihova range rovera naletio je, prošavši kroz crveno, dostavni kombi, a range rover je odbačen desetak metara dalje (dolje) na parkirani auto.
    - Odmah smo prebačeni u bolnicu gdje je ustanovljeno da nitko nije ozbiljno ozlijeđen. No, natukla sam rebra da jedva dišem, a boli me i noga i vrat od trzaja. Stipu također boli vrat, no Miji, hvala Bogu, nije ništa - kaže Iva. Tako je obitelj Marić silvestarsku večer provela po bolnicama, u Traumatološkoj i Klaićevoj, a Novu godinu dočekali su doma - uz tablete protiv bolova.


    Iz Cropress-a:


    Iva Majoli i beba Mia neozlijeđene u prometnoj nesreći.


    U prometnoj nesreći u kojoj su sudjelovala tri automobila, a koja se dogodila sinoć oko 18 sati na sreću nema ozlijeđenih barem prema prvim neslužbenim informacijama, ali je pričinjena znatna materijalna šteta.

    Na Range Rover registarkih oznaka ZG 1208 IM kojim je upravljala poduzetnica i bivša tenisačica Iva Majoli naletio je kombi registracije ZG 6159 AB, a stradao je i Volvo koji je ondje bio parkiran. Nesreća se dogodila na raskrižju Draškovićeve i Boškovićeve ulice u Zagrebu. No, udes je mogao imati i teže posljedice s obzirom da je s Ivom u autu bila i njezina kćerkica Mia stara svega mjesec i pol dana. Brižna majka ju je odmah odnijela na pregled u bolnicu, ali na sreću i beba je prošla bez ikakve ozljede.

    Kako doznajemo na mjestu događaja vozač kombija je prošao kroz crveno svjetlo na semaforu i udario u auto kojim je upravljala Iva Majoli. Od siline udarca, njezin auto se zarotirao i prednjim dijelom udario u Volvo koji je ondje bio parkiran. U nesreći je potpuno uništen prednji kraj njezinog automobila. Svjedoci iz obližnjeg kafića koji su istrčali pogledati što se događa nakon što su čuli strahovit prasak, kažu da su Iva i bebica imale pravu sreću što su bile u tako "jakom" autu.

    Sa sajta Javno.com

    Iva Majoli imala je lakšu prometnu nesreću.


    U prometnoj nesreći koja se dogodila oko 18 sati, u kojoj su sudjelovala tri automobila, prema prvim neslužbenim informacijama, na sreću, nema ozlijeđenih, ali je pričinjena znatna materijalna šteta. Naime, na Range Rover registarkih oznaka ZG 1208 IM kojim je upravljala poduzetnica i bivša tenisačica Iva Majoli naletio je kombi registracije ZG 6159 AB, a stradao je i Volvo koji je ondje bio parkiran. Nesreća se dogodila na raskrižju Draškovićeve i Boškovićeve ulice u Zagrebu. No, udes je mogao imati i teže posljedice s obzirom da je s Ivom u autu bila i njezina kćerkica Mia, stara svega mjesec i pol dana. Brižna majka ju je odmah odnijela na pregled u bolnicu, ali na sreću i beba je prošla bez ikakvih ozljeda.

    Kako doznajemo na mjestu događaja, vozač kombija je prošao kroz crveno svjetlo i udario u automobil kojim je upravljala Iva Majoli. Od siline udarca, njezin auto se zarotirao i prednjim dijelom udario u Volvo koji je ondje bio parkiran. U nesreći je potpuno uništen prednji dio njezinog automobila. Svjedoci iz obližnjeg kafića koji su istrčali pogledati što se događa, nakon što su čuli strahovit prasak, kažu da su Iva i bebica imale pravu sreću što su bile u tako "jakom" autu, jer bi u suprotnom posljedice bile puno teže. Ubrzo je na mjesto nesreće, vidno zabrinut, stigao i Ivin suprug, Stipe Marić. Djelatnici policijske uprave zagrebačke još uvijek obavljaju očevid kako bi se točno utvrdili uzroci nesreće. Zaustavljen je i tramvajski promet.
    Iz Vecernjeg

    NESREĆA U automobil u kojem je tenisačica bila sa suprugom i kćeri naletio kombi
    Iva Majoli ozlijeđena u sudaru, automobil potpuno uništen


    Bivša tenisačica Iva Majoli, njezin suprug Stipe Marić i njihova jednoipolmjesečna kćerkica Mia doživjeli su prometnu nesreću u središtu Zagreba. Nezgoda se dogodila na Staru godinu oko 18 sati na raskrižju Draškovićeve i Boškovićeve ulice. Na sreću, sve troje prošlo je bez težih ozljeda, no počinjena je znatna materijalna šteta, a njihov automobil potpuno je uništen. Prometna nesreća dogodila se kada je na njihov "range rover" naletio kombi, a od siline udarca automobil se zarotirao i prednjim dijelom udario u "volvo" koji je bio parkiran u blizini.
    Još smo pod šokom. Oboje smo natučeni, ja sam razbio usnicu, a Ivi je ozlijeđena glava i osjeća bolove po cijelom tijelu. Silno smo se zabrinuli za Miju pa smo odmah nakon nesreće s njom odjurili u Klaićevu bolnicu na pregled. Na svu sreću, nije ozlijeđena. Za dva dana opet ćemo s njom u bolnicu na pregled, rekao je još vidljivo potreseni Stipe Marić i dodao da se nesreća dogodila jer je vozač kombija prošao kroz crveno svjetlo na semaforu.

    Iako obitelji Marić-Majoli ovo nije bio najveseliji ispraćaj Stare godine, Iva i Stipe sretni su što je njihova kćerkica Mia dobro i što u nesreći nije ozlijeđena. Novu su godinu ionako s nedavno rođenom kćeri namjeravali provesti kod kuće, no nadali su se da će to biti u ugodnijem i bezbrižnijem raspoloženju. (Mi. Ma.)

    Iz 24 sata

    U Range Rover Ive Majoli u nedjelju u 18.55 na uglu Boškovićeve i Draškovićeve ulice u Zagrebu udario je kombi, koji je, navodno, prošao kroz križanje dok je na semaforu bilo crveno svjetlo. Nakon sudara dvaju automobila Range Rover se zarotirao na cesti pa je Iva udarila i u parkirani Volvo. U nesreći je najviše stradao baš Ivin Range Rover, čiji je prednji kraj potpuno uništen. U Range Roveru je u trenutku sudara s Ivom bila i njezina 1,5-mjesečna kćerkica Mia. Na sreću, svi su sudionici u sudaru zadobili samo lakše tjelesne ozljede, a šteta na automobilima je vrlo velika.
    Nakon nesreće, čijega krivca policija tek treba utvrditi, bivša tenisačica je sa svojom bebom medicinsku pomoć potražila u Traumatološkoj bolnici u Zagrebu. Tamo smo doznali kako su i majka i kći dobro te da imaju tek trzajne ozljede, koje nisu ozbiljne. Nakon liječničke pomoći pustili su ih na kućnu njegu.

  45. #45
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    I tko sad zna što je tu u svari bilo, tko je bio u autu i tko je vozio.

  46. #46
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Toliko o točnosti i vjerodostojnosti novinarskih informacija...
    Ne želim nikog povrijediti, ali ovdje se stvarno ne zna tko, gdje i kako...

  47. #47
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    zašto odmah kazna?vjerovatno nije informirana.....pa da nisam surfala po Rodi nemrem dati ruku u vatru da mi imala autosjedalicu u autu.
    ja bi samo napomenuo da neznanje nije izgovor pred zakonom

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    a mi ovdje hvala Bogu svi poštujemo sve zakone

  49. #49
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    zašto odmah kazna?vjerovatno nije informirana.....pa da nisam surfala po Rodi nemrem dati ruku u vatru da mi imala autosjedalicu u autu.
    i da stavi na stranu sigurnost djeteta (a očito je stavila), Zakon bi, kao vozačica i vlasnica automobila, morala poznavati.
    Ako zna da svjetla moraju biti upaljena danju, ako zna da se noću ne smije trubiti u naseljenim mjestima, ako zna da mora imati trokut, prvu pomoć i fluorescentni prsluk... e onda bi MORALA znati i da mora imati sjedalicu!

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    koliko sam shvatila Glorija jedina daje vijest u obliku konkretno Ivine izjave - pa ne bi valjda išli tako daleko da izmišljaju što je rekla i to stavljaju u obliku citata :? ?

    mislim, ja sam novinarka pa mi je takvo što teško zamislivo! a opet...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •