Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Bobanovi i posvojenje

  1. #1
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno Bobanovi i posvojenje

    Ne mogu izdržati a da ne komentiram. Čini mi se da su oni prekrasni ljudi i stvarno nemam ništa protiv njih, čak nisam ni zainteresirana stranka (nisam pokrenula postupak posvojenja), ali kad čitam i čujem koliko se vi i drugi ljudi muče da usvoje dijete, a o drugom usvojenju ne mogu ni sanjati pitam se kako neki ljudi uspjevaju usvojiti četvero djece. :?
    Možda će ovaj komentar negome izgledati pre oštar, ali stvarno se pitam kako ...

  2. #2
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Kod posvojenja ne postoji nikakva "lista čekanja" kao što mnogi krivo misle. Ne bira se dijete roditelju nego roditelj djetetu. Tu se ne radi o tržištu nego o najprikladnijem zbrinjavanju pojedinog djeteta. Dakle, ako povjerenstvo u pojedinom centru prosudi da je netko najprikladniji roditelj za neko dijete/djecu, da je to najbolji mogući izbor, posve je zakonito i u redu da tom paru/osobi da dijete. Tu nema ništa protuzakonito niti loše.

    Meni je žao svih onih koji dugo čekaju na dijete. Osobno ih poznam mnogo, pa mi je utoliko više žao. I ja sam sama među onima koji već dugo čekaju drugo dijete. Postavilo bi se pitanje imam li i ja pravo dati molbu za drugo dijete i je li u redu da neki centar izabere mene i MM za roditelje, iako već imamo jedno dijete. Ja mislim da je to sasvim u redu i nadam se da će neki centar isto to zaključiti.

    Meni je lijepo da su Bobanovi posvojili četvero djece. Stvorili su prekrasnu obitelj i, kao javne osobe, svima jasno pokazali da se prekrasna obitelj može stvoriti posvojenjem. Oni su mladi ljudi, žive u stabilnom braku, okrenuti su obiteljskim vrijednostima, mogu djeci pružiti ne samo materijalne uvjete nego topli dom, stabilnu obitelj i još mnogo toga dobrog. Ja bih im isto dala dijete. A svima koji čekaju, uključivši i sebe, preporučam da se što više angažiraju i da ne gube nadu da će oni postati roditelji.

  3. #3
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Zdenka,

  4. #4
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Zdenka2 sve što si napisala stoji (ako je vjerovati svemu što pišu novine), krasni ljudi, okrenuti obiteljskim vijednostima, ali mislim da se fjora pitala bi li dobili četvero djece na usvojenje da nisu toliko medijski eksponirani i bogati, i ruku na srce, da nemaju veze.
    Vjerujem da ima puno krasnih parova, koji bi isto tako rado usvojili djecu i pružili im stabilni dom, pa ne mogu jer je tako malo djece za posvojenje.
    Kamo sreće kad ne bi bilo ni jednog djeteta za posvojenje, da su sva zbrinuta u toplim obiteljima, ali je realnost takva da je puno nezbrinute djece, a malo ih se može posvojti i mislim da nije u redu da netko dobije četvero, a netko ni jedno dijete. Zašto nisu posvojili stariju djecu već uvijek dobiju bebu?
    Nemam ništa protiv njih, nisam zainteresirana za posvojenje, ali razumjem u potpunosti fjorino pitanje.

  5. #5
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Malo sam umorna od ove teme, pa ću samo napisati da se nadam da će jednog dana u nekom centru na isti način doživjeti i MM i mene kad predamo molbu za posvajanje drugog i trećeg djeteta. Do tada bih im bila neizmjerno zahvalna da zaključe da bismo bili dobri roditelji barem jednom djetetu.

  6. #6
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ja u potpunosti razumijem aleksandru70vanju, a pogotovo otočanku. Ta pitanja koja aleksandra70vanja postavlja mogu se postaviti, jasno. Bi li oni dobili djecu da nisu bogati, poznati, da nemaju veze, ne znam. Znam jako mnogo ljudi koji su dobili djecu, a nisu sve to. Smeta mi, to se čulo i danas na TV-u uvjerenje da su svi koji su dobili dijete/djecu "dali kovertu". S obzirom da ja nisam dala ni kovertu ni ništa drugo, time se osjećam osobno uvrijeđena, kao i ostali posvojitelji.

    S mog gledišta, kada treba zauzeti stav o posvojenju djece Bobanovih, to je onaj koji sam napisala, uza sve rezerve koje priznajem. I ja sam čekala i čekam dijete i znam u kojem sam stanju bila dok nisam dobila sina. Međutim, koliko god to okrutno zvučalo, činjenica je da su briga ljudi u centrima djeca koju imaju za posvojenje, a ne posvojitelji. Njihov posao je da djecu zbrinu na najbolji mogući način. Ja uopće ne sumnjam u to da ima još odgovarajućih obitelji koje su mogle dobiti te blizance, ali mi je odabir Bobanovih isto tako u redu. Žao mi je svih koji čekaju, žao mi je što meni vrijeme protječe i sve su mi manje šanse da dobijem drugo dijete, ali, objektivno, ne vidim da su Bobanovi i oni koji su im dali djecu učinili išta loše.

  7. #7
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    to što Bobanovi rade je meni predivno
    ako su i dali kuvertu - neka su...mogu, hoće, žele
    ako su i potegnuli veze - neka su...
    ako su ne znam ni ja šta napravili da bi dobili tu djecu ... neka su...
    jer
    ta djeca će biti sretna i zadovoljna u obitelji koja ih voli i želi
    ne znam znate li da su Bobanovi prvo bili udomitelji toj dječici i da su zato što su im bili udomitelji bili prvi na listi za posvajanje

    ja im se divim i svaka im čast
    divim im se jer posvajaju "veliku djecu" a ne traže i ne bore se za bebače, divim im se na hrabrosti što "velikoj djeci" pružaju dom i nastoje ih naučiti kako je to živjeti u obitelji, kako je to odjednom imati još jednog bracu i seku, kako je to živjeti s mamom i tatom...
    svaka im čast

    čula sam od Bobanovih prijatelja da su predivni ljudi i da je Zvone predivan otac, da se jako puno posvećuju djeci oboje te da su predivni roditelji...

    još jednom....svaka im čast...kamo sreće da je više ljudi njihovog "kalibra" krenulo njihovim stopama...ne bi bilo toliko tužnih i samih lica u onim domovima...

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj brane prvotno napisa
    to što Bobanovi rade je meni predivno
    ako su i dali kuvertu - neka su...mogu, hoće, žele
    ako su i potegnuli veze - neka su...
    ako su ne znam ni ja šta napravili da bi dobili tu djecu ... neka su...
    ...
    :/
    Mnoge stvari se kod nas rješavaju na tom principu mogu, hoće, žele, s naglaskom na mogu. Ne znam koliko je to moralno i ispravno da oni dobiju djecu zato što to mogu.

    Citiraj brane prvotno napisa
    ja im se divim i svaka im čast
    divim im se jer posvajaju "veliku djecu" a ne traže i ne bore se za bebače,
    Pa ne znam baš, potaknuta ovom temom malo sam prosurfala, prvu curicu su posvojili kad je imala manje od godnu dna, dječaka sa samo 3 mj, a ova djeca će imati 2 godine.
    To su sve bebe.
    Što nisu udomili neku školsku djecu?
    Citiraj brane prvotno napisa
    čula sam od Bobanovih prijatelja da su predivni ljudi i da je Zvone predivan otac, da se jako puno posvećuju djeci oboje te da su predivni roditelji...

    još jednom....svaka im čast...kamo sreće da je više ljudi njihovog "kalibra" krenulo njihovim stopama...ne bi bilo toliko tužnih i samih lica u onim domovima...
    Ponavljam ništa protiv njih, ali mislim da bi bilo fer drugim parovima omogućiti da dožive veličanstven osjećaj držanja svog djeteta u rukama i da pokažu kakvi predivni roditelji mogu biti.

    A sama lica u domovima nisu zato što nema usvojitelja.
    Ima ih i previše i to i tužnih i samih u svojim domovima željnih da u njima čuju dječji smijeh.

  9. #9
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    Ponavljam ništa protiv njih, ali mislim da bi bilo fer drugim parovima omogućiti da dožive veličanstven osjećaj držanja svog djeteta u rukama i da pokažu kakvi predivni roditelji mogu biti.

    A sama lica u domovima nisu zato što nema usvojitelja.
    Ima ih i previše i to i tužnih i samih u svojim domovima željnih da u njima čuju dječji smijeh.
    tesko da tu Bobanovi mogu pomoci ili odmoci nekome, sustav je takav da se tesko gube rod. prava i da je zapravo vrlo malo djece koja su cistih papira za posvojenje.

  10. #10
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    tesko da tu Bobanovi mogu pomoci ili odmoci nekome, sustav je takav da se tesko gube rod. prava i da je zapravo vrlo malo djece koja su cistih papira za posvojenje.
    upravo ovo
    zar blizanci nemaju 3g?

    ispričavam se ako sam krivo informirana ali ja sam čula da je curica bila 3g i dječak da je imao 2g..ispričavam se ako to nije istina...

    u svakom slučaju...super od njih što su to napravili... :D

  11. #11
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Eto, ja pokušavam već dvije godine posvojiti malo veće dijete, jer upravo to želimo. I znate što - takve djece ima za posvojenje daleko manje nego beba, upravo zbog toga što centri rijetko pokreću procese za oduzimanje roditeljskih prava biološkim roditeljima, a i kad to čine, sudovi rijetko presuđuju tako.

    A što se tiče "žele, mogu itd" smatram da je potpuno u redu da svatko u težnji za ostvarenjem svoje želje koristi sve svoje prednosti, dok je to u skladu sa zakonom, dakle bez koverte. Poznam puno posvojitelja i pouzdano znam da nitko od njih nije dao novac za dijete, a nisu ni Bobanovi. Oni su inače jako angažirani u pomoći nezbrinutoj djeci i to čine na tih način, ali sigurno ne tako da bi platili vlastitu djecu.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    Citiraj brane prvotno napisa
    Citiraj flower prvotno napisa
    tesko da tu Bobanovi mogu pomoci ili odmoci nekome, sustav je takav da se tesko gube rod. prava i da je zapravo vrlo malo djece koja su cistih papira za posvojenje.
    upravo ovo
    zar blizanci nemaju 3g?

    ispričavam se ako sam krivo informirana ali ja sam čula da je curica bila 3g i dječak da je imao 2g..ispričavam se ako to nije istina...

    u svakom slučaju...super od njih što su to napravili... :D
    Pročitala sam da je riječ o blizancima, curici i dečku, starih godinu dana. Sto izvora, sto priča...No isto tako sam negdje pročitala da Bobanovi redovito vode brigu o jednom dječjem SOS selu pa onda nije ni čudo da dobiju dječicu tako lako.

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Potpisujem Otočanku.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •