Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 200

Tema: CARSKI REZ - buduća mama moli pomoć

  1. #151
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    k2007

    imaš pravo tražiti porod za koji smatraš da ti najbolje odgovara.
    imaš pravo na svoje želje.
    bori se za ono što želiš.

    kakve god tvoje želje bile - ja želim da ti se ostvare. neka ti beba bude živa i zdrava, voli ju najviše na svijetu... i sve će biti u redu.


  2. #152

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Kad bi to znala da je to razlog za carski ja bi stavila obje ruke u vatru za garanciju, da trudovi i tolerancija bolova koju je zensko tijelo sposobno napraviti zatomit ce svaki problem eventualni iz psihicki ili fizicki problem iz proslosti. Bol je tu savim drugacije gledana od strane zenskog tijela i omamljivanje od trudova je tako jako da zene nisu svjesne koju jacinu boli odjednom mogu izdrzati. Vjerujem da to svaka zena moze podnijeti bas iz ovog razloga jer trud ne unistava zenu koja rada, on je omamljuje u toj mjeri da izlazak djeteta je na kraju dozivljava kao najmanje bolan makar je najbolniji... Zato jos jednom kazem garantiram ti da sam porod uz dobru organizaciju nece umanjiti ili promjeniti tvoj osjecaj prema djetetu, on ce te procistiti u svakom smislu...
    ... a što ako nije riječ o strahu od bolova? pa postoji i epiduralna, hvala Bogu! koja bi budala odabirala radije operaciju... (sad se malo šalim na svoj račun, bez uvrede drugim curkama)
    što ako su neki drugi faktori upleteni, ne samo - vjerujem tipični za svaku ženu koja rađa 1.dijete - strahovi o porođajnih bolova i sl.?
    tko može meni ili bilo kojoj drugoj garantirati bilo što?
    jer drugo je biti SPREMAN na porod (tada se događa tvoj slučaj, najbolniji trenutak izlaska djeteta postaje najljepši), a drugo zbog psihičke nestabilnosti (izazvane određenim iskustvima ili bilo kojoj emocionalnoj povredi) NESPREMAN. ono što u ovom kontekstu nespremnu mamu čeka poslije stresnog poroda, ne može mi niti jedna koja se tada osjećala imalo drugačije garantirati.

  3. #153

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    kako znaš kakvi su osjećaji xx žene - da možeš garantirati da se osjećaji prema djetetu neće umanjiti ili promijeniti, kako znaš da to može pročistiti u svakom smislu???

    pa tvoje iskustvo ne može biti garancija za DRUGU ženu. ono može biti garancija za tebe.[/quote]

    UPRAVO TAKO. ali nije problem što xy osoba, boljerečeno osobe, s ovog foruma to ne shvaća/ju, što misli/e da sam glupa, neozbiljna, neodgovorna prema svom djetetu, nezrela, nepromišljena...nije problem ni što to misle moja mama ili moji prijatelji. jedini problem u mojoj situaciji je što u RH ne postoji ginekolog koji misli drugačije od opisanog(bar ne onaj kojem ne trebaju kuverte da bi učinio nešto u prilog svojoj pacijantici)

  4. #154

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    k2007

    imaš pravo tražiti porod za koji smatraš da ti najbolje odgovara.
    imaš pravo na svoje želje.
    bori se za ono što želiš.

    kakve god tvoje želje bile - ja želim da ti se ostvare. neka ti beba bude živa i zdrava, voli ju najviše na svijetu... i sve će biti u redu.

    hvala, sorciere. jedino ti cijelo ovo vrijeme braniš i pratiš moj stav 's pozitivom'
    glupo je da se ovdje treba 'braniti' od napada osoba drugačijih iskustava i mišljenja...ali o tome sam se već izjasnila. najmanje što sam htjela ovom temom postići jest 'pokefati' rodine forumašice...hahahaha

    pusa i tebi, S!

  5. #155
    hrgovanv

    Početno

    k2007
    U Hrvatskoj postoje liječnici koji će podržat tvoju želju ili zahtjev, sad s kovertom il bez nje to je druga priča i govori o svakom od njih ponaosob.
    Najbolja stvar kao i uvijek u životu je dobro se raspitati ili ti ga informirati.Pogotovo kad je u pitanje zdravlje ili kao u ovim prilikama donošenje novog života na svijet.
    Zato pitaj, saznaj i dogovori ali i to zahtjeva određeni angažman i ako ga se ozbiljno prihvati, rezultat neće izostati.
    Imaš i moju podršku,jer moj je najaći i najjednostavniji argument za sve "pa u kojem stoljeću živimo"?

  6. #156

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Jak ti je argument.

  7. #157
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ja ti garantiram i uvjeravam te da je neindicirani carski pogresan...i ....mislim da tolika razlicitost medu zenama na porodima ne postoji na koju se vi pozivate u svojim argumentacijama...
    ...a ovo nije moj osobni stav ili osobni stav nekih meni slicnih zena, nego je to tako...a to provjeriti je lako...ako se mjesas u porod bilo kakvom kemijom i zahvatima, porod ima drugaciji tok...

  8. #158
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    k2007 ti si sad trudna i ne bi htjela da pogresno shvatis moje postove...
    Na kraju ti o svemu odlucujes, ne ja ili netko drugi...
    Napravi najbolje kako mislis i najbolje za tebe...Ja ti zelim da u svim nakanama uspijes i da sve prođe dobro...sa kuverte i bez nje...
    Svatko ima svoj put i svatko odlučuje za sebe...ja ne sumnjam da ti znaš što želiš i drago mi je da si tu s nama i želiš čuti mišljenja pro cesario...
    Ja sam protiv njega kao što znaš i pitam se što tu radim na tvom topiku, zato ću te čitati, ali neću više komentirati jer sam offtopic.
    Puno sreće...

  9. #159
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    I ja sam odlučila pustiti topic na miru i zaželjeti ti svako dobro!

    Još samo da prokomentiram ovo, ne mogu odoljeti:

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj dupla duplica prvotno napisa
    E sad, taj tvoj primjer je težak i slažem se da je porod kao takav "big deal" i ozbiljna stvar. Zato potpisujem što je netko rekao - ova žena koju si opisala trebala bi se javiti psihologu.
    Ako netko misli da je to nešto pogrdno, neka kaže zašto? Pa psiholozi baš i služe za upravo takve situacije...
    :? :? :?

    moje iskustvo: žene koje su rodile na način koji su SAME IZABRALE - nisu padale u depresiju.

    sva sreća da psiholozi razmišljaju na drugi način, i treba ih posjetiti. ali u svrhu da nam potvrde kako je s nama sve u redu - jer nastojimo ostvariti svoje želje na svoj način - neovisno o tome što neki misle o njima.
    :? Koji to psiholozi i na koji drugi način? I psiholozi su ljudi, ergo svaki sa svojim stavom, profesionalnost je nešto drugo - vjerujem da bi ovoj ženi svaki psiholog ponudio razgovor...

    Što se tiče ne padanja u depresiju kad sam nešto biraš, stoji da smo uvijek veseliji kad vjerujemo da mi držimo konce u rukama. Caka je u tome da ne držimo često. A pri carskom ih dobrim dijelom drži onaj koji drži nož, plus tu su razni drugi medicinski rizici. Naravno da u većini slučajeva bude sve u redu, hvala Bogu. Ali što ako se nešto zakomplicira? Tada će se žena koja je to sama izabrala i te kako loše osjećati. Dakle, nema garancije za ništa, tako ni za bilo koju vrstu poroda da će proći dobro. Zato se i svodi na izbor, a jedino o izboru (i argumentima za i protiv) mi ovdje i diskutiramo. (hoću reći, svjetonazori se nemaju šta sukobljavati, samo argumenti)

  10. #160
    hrgovanv

    Početno

    Pa nije da živim u Beću , zna se da tamo nova godina stiže mjesec dana prije!

  11. #161

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    k2007 ti si sad trudna i ne bi htjela da pogresno shvatis moje postove...
    Na kraju ti o svemu odlucujes, ne ja ili netko drugi...
    Napravi najbolje kako mislis i najbolje za tebe...Ja ti zelim da u svim nakanama uspijes i da sve prođe dobro...sa kuverte i bez nje...
    Svatko ima svoj put i svatko odlučuje za sebe...ja ne sumnjam da ti znaš što želiš i drago mi je da si tu s nama i želiš čuti mišljenja pro cesario...
    Ja sam protiv njega kao što znaš i pitam se što tu radim na tvom topiku, zato ću te čitati, ali neću više komentirati jer sam offtopic.
    Puno sreće...
    Ovo je primjer nenasilne argumentacije i komunikacije!

    Svaka čast!

  12. #162
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ja mislim da će teško proći bez kuverte

  13. #163

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Jel ovo neki zakljucak na kraju?

  14. #164
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Zapravo kad se uzme u obzir da vjerojatno bez koverte neće ići, te da je i doktorima malo problematično HZZOu (zbog razlike u cijeni) opravdati SC bez indikacija (tj mislim na ovo kad sami odabremo, jer se to od nas legalno ne može) najbolje i najjednostavnije je ipak otići psihologu (pitala sam svoju liječnicu OP informativno) popričati s njim i tražiti od njega pismenu uputu (više tipa njegovo mišljenje) da je iz tih i tih razloga SC u vašem slučaju medicinski zapravo opravdan. Tada biste i vi i liječnici bili bez problema.

    Ne znam, stvarno želi da vam porod što bolje prođe iako se iz mojih dva -tri posta može zaključiti da sam za prirodan porod iako sam(ili baš zato ) prošla upravo SC.
    O slobodama izbora trebamo novi topic.

  15. #165

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    k2007 ti si sad trudna i ne bi htjela da pogresno shvatis moje postove...
    Na kraju ti o svemu odlucujes, ne ja ili netko drugi...
    Napravi najbolje kako mislis i najbolje za tebe...Ja ti zelim da u svim nakanama uspijes i da sve prođe dobro...sa kuverte i bez nje...
    Svatko ima svoj put i svatko odlučuje za sebe...ja ne sumnjam da ti znaš što želiš i drago mi je da si tu s nama i želiš čuti mišljenja pro cesario...
    Ja sam protiv njega kao što znaš i pitam se što tu radim na tvom topiku, zato ću te čitati, ali neću više komentirati jer sam offtopic.
    Puno sreće...
    hvala na pozitivnom stavu, i lijepim željama. zbilja vjerujem da su iskrene i to me veseli :D

    no nisam nikoga htjela potjerati i istjerati... :?

  16. #166
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Nemaš brige...mene nisi potjerala nego mi se čini da nećeš dobiti odgovore na svoje pitanja ako dalje budemo raspredali za i protiv carskog reza, a pošto ja nemam što pametno reći za...padam u stupicu "odvračanja od carskog", a to smo već imali na drugim topicima i ti argumente vjerovatno znaš...
    Ovako ćeš prije dobiti praktične ideje kako i što napraviti da bi ostvarila to što želiš...
    Ako promjeniš mišljenje i počneš se eventualno kolebati, što se isto često dešava trudnicima i trebaš ipak argument u drugom smjeru, možemo i dalje nastaviti polemiku.
    Uživaj u trudnoći i opusti se....cure su već smislile načine...

  17. #167
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    I moram još nešto nadodati gornjem postu...ne bi htjela da te diskusije na bilo koji način povrijede...

  18. #168

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    ma nisu me diskusije povrijedile, daleko od toga. volim diskusije, ali ne i one koje pređu neku određenu mjeru pa se naprave 'dvije strane', koje se bore i bore, argumentirajući unedogled svoje,ne tolerirajući tuđe... jer bez obzira na ovu temu, takve diskusije uvijek ostaju 'nedovršene', jer kao što rekoh - nitko nema pravo, i istovremeno ga imaju svi. i svatko će uvijek ipak na kraju napraviti po svome (što je sasvim ok).

  19. #169
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    K2007, skroz se slažem.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno


  21. #171

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ja ću reći samo ovo: dijete nije sredstvo za liječenje sebe, svoje veze, svojih strahova i slabosti. To treba riješiti prije.

  22. #172
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Ja ću reći samo ovo: dijete nije sredstvo za liječenje sebe, svoje veze, svojih strahova i slabosti. To treba riješiti prije.
    ???

  23. #173

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ostala sam ko pegla na ovo

  24. #174

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    iz koje je priče to ispalo :shock: ???

  25. #175

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Ja ću reći samo ovo: dijete nije sredstvo za liječenje sebe, svoje veze, svojih strahova i slabosti. To treba riješiti prije.
    da...baš sam zamolila ljubljenog mužića da mi napravi dijete kako bih 'riješila svoje slabosti'. molim te.

  26. #176
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Ja ću reći samo ovo: dijete nije sredstvo za liječenje sebe, svoje veze, svojih strahova i slabosti. To treba riješiti prije.
    Da. Svakako. Ali nije niti sredstvo za dizanje ega, rekvizit u glumljenju super mame...

  27. #177

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    132

    Početno

    A ja se isto svaki put navučem... Žena je u naslovu i u svom prvom postu lijepo, pristojno i jednostavno napisala kaj treba. Pa ne mogu vjerovati u što se to na kraju pretvori... Strava i užas.

  28. #178
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    ljudi moji...pomozite ženi...

    k2007 probaj na SD. Ja znam da sam bila pitala Dr Asima Kurjaka i on je rekao da nema problema oko carskog samo da dodje 1 mj prije termina da se dogovorimo, a onda je on taman otišao iz bonice ...

  29. #179

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    SD inače slovi kao bolnica najnaklonjenija carskom rezu - zato sam i ja tamo išla 8) ...

  30. #180

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Ja ću reći samo ovo: dijete nije sredstvo za liječenje sebe, svoje veze, svojih strahova i slabosti. To treba riješiti prije.
    da...baš sam zamolila ljubljenog mužića da mi napravi dijete kako bih 'riješila svoje slabosti'. molim te.
    Žao mi je ako si krivo shvatila. Htjela sam reći da ljudi misle kako će se rođenjem djeteta sve u njihovim životima i vezama posložiti kao u priči. Stvarnost je upravo suprotna, ako postoje slabe točke one se produbljuju, problemi tipa depresije, fobije, slabe komunikacije s partnerom, loše slike o samoj sebi, pa do banalnosti tipa neorganiziranosti u svakodnevnom životu. Može te dijete navesti da se sama natjeraš nešto poduzeti, ali samo majčinstvo nije po sebi "ljekovito".
    Smatram da se porod ipak može gledati kao trenutak, u usporedbi s cijelim životom djeteta - pa samim tim ipak manje važan od onog što te čeka poslije. Bez obzira da li će biti (porod) prema tvojim očekivanjima ili ne.
    A ako očekuješ da će te strah od poroda toliko zablokirati, možda je stvarno bolja opcija elektivni carski, nego da ginekolozi pokušaju raznoraznim dolantinima, petidinima i sličnim narkoticima koji se rutinski koriste u porodu kao analgetici, "ublažiti" tvoj strah.

  31. #181

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Citiraj k2007 prvotno napisa
    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Ja ću reći samo ovo: dijete nije sredstvo za liječenje sebe, svoje veze, svojih strahova i slabosti. To treba riješiti prije.
    da...baš sam zamolila ljubljenog mužića da mi napravi dijete kako bih 'riješila svoje slabosti'. molim te.
    Žao mi je ako si krivo shvatila. Htjela sam reći da ljudi misle kako će se rođenjem djeteta sve u njihovim životima i vezama posložiti kao u priči. Stvarnost je upravo suprotna, ako postoje slabe točke one se produbljuju, problemi tipa depresije, fobije, slabe komunikacije s partnerom, loše slike o samoj sebi, pa do banalnosti tipa neorganiziranosti u svakodnevnom životu. Može te dijete navesti da se sama natjeraš nešto poduzeti, ali samo majčinstvo nije po sebi "ljekovito".
    Smatram da se porod ipak može gledati kao trenutak, u usporedbi s cijelim životom djeteta - pa samim tim ipak manje važan od onog što te čeka poslije. Bez obzira da li će biti (porod) prema tvojim očekivanjima ili ne.
    A ako očekuješ da će te strah od poroda toliko zablokirati, možda je stvarno bolja opcija elektivni carski, nego da ginekolozi pokušaju raznoraznim dolantinima, petidinima i sličnim narkoticima koji se rutinski koriste u porodu kao analgetici, "ublažiti" tvoj strah.
    oprosti ti meni što sam krivo shvatila (i tako reagirala-valjda hormoni, haha)...shvatila sam tvoj komentar jako grubo, ispada kao da bi svaka žena prije začeća trebala proći razgovor s psihijatrom( možda bi trebala biti podvrgnuta testu inteligencije... ) ...samo što vjerujem da bi tada malotko imao 'dopuštenje' roditi. jer svi mi imamo svoju dijagnozu, htjeli ili ne
    mene moje "ludilo" ne koči u ljubavi prema svom budućem djetetu, niti ću to dopustiti. samo bih voljela sebi izaći u susret (to, nažalost, ne mogu sama, zato sam se i obratila vama da mi pomognete) i poštediti se "duševne boli"...ma filozofiram previše......hoću samo reći da mislim da je majčinstvo prekrasno i da sam svjesna da iziskuje neke žrtve. ali isto tako, velika je razlika između požrtvovne majke i one koja se bezrazložno žrtvuje i time pati - a ne mora. nego samo zato što će tako ljepše izgledati 'na papiru'.

  32. #182

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    ljudi moji...pomozite ženi...

    k2007 probaj na SD. Ja znam da sam bila pitala Dr Asima Kurjaka i on je rekao da nema problema oko carskog samo da dodje 1 mj prije termina da se dogovorimo, a onda je on taman otišao iz bonice ...
    iridana2666, sorry ako te tlačim, ali izmijenile smo neke pp, i UŽASNO me zanima odgovor na poslijednju (vezana uz određene ginekologe). pa ako stigneš, bila bih ti zahvalna da mi odgovoriš.

    inače.......danas sam bila na pregledu, mirovanje su mi još postrožili. mama je bila sa mnom, jer valjda obzirom na moje godine moj me doktor nikako ne uzima za ozbiljno (kad je o mojim željama riječ), ona ga je 'uhvatila pod ruku' i pokušala s njime popričati o carskom...ali on samo bunca i priča svašta, a ništa konkretno :?
    rekao je da dođem sljedeći put za 4 tjedna (sad sam u 32-om), pa ćemo onda vidjeti... i uopće ne znam što je on time mislio, ima li nade i dal da čekam doma prekriženih ruku još ta 4 tjedna...ili da hodam uokolo (a ne smijem hodati!!).......rado bih na sveti duh, čula sam brojne preporuke ali kako da im sad, u 32. tjednu 'uletim' - ja bi carski, nađite indikaciju, bilo kakvu - kad niti sam tamo vodila trudnoću ni ništa......... JOOOOOOJ

  33. #183
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ojoj draga....

    na sveti duh možeš sa 32 tjedna trudnoće. bez problema. nisi vezana pupčanom vrpcom za "svog" doktora .

    u međuvremenu bi bilo dobro da posjetiš psihologa i psihijatra, jer mi se čini da bi oni (u tvom slučaju) mogli dati najbolju apsolutnu indikaciju za carski rez. budi iskrena i otvorena, i reci što i zašto te muči. i zašto ti je važno da rodiš carskim rezom.

    ne postoje odgovori koje oni žele čuti. postoje samo odgovori koji njima ukazuju na to da li si, i koliko, svjesna mogućih posljedica.

  34. #184

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    i budem. prvo kod psihijatra, pa svog doktora, pa ako ne uspije onda na sd. curke, hvala što ste uz mene! malo sam već ovisna o ovom forumu, visim na njemu non stop, a ne bi trebala tak drugo sjediti :/
    baš bih vas htjela jednom vidjeti na kavici!! puse

  35. #185

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Jedna od mojih cimerica na SD je imala carski zbog svoje dijagnoze (psihoza) iako je tada bila u remisiji.
    Sretno!

  36. #186

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    rado bih na sveti duh, čula sam brojne preporuke ali kako da im sad, u 32. tjednu 'uletim' - ja bi carski, nađite indikaciju, bilo kakvu - kad niti sam tamo vodila trudnoću ni ništa......... JOOOOOOJ
    na SD ionako ne primaju prije 36 tjedna! ja sam do tada cijelu trudnoću vodila kod privatnika i tek u 36. ili 37. tjednu otišla na SD!

    inače, imaš i varijantu da ti neki doktori iz bolnice rade i u privatnim poliklinikama pa ako hoćeš, mogu ti javiti za jednoga pa vidi ... on je konkretno meni napravio carski rez, na hladno... i, koliko znam, nije sklon carskom kod prvorotki ali ako mu dođeš s nekim papirom (tipa psihijatra ili sl.) mislim da ne bi trebalo biti problema... moja frendica mu je došla s preporukom neurokirurga zbog hernije diska i nije bilo frke!

  37. #187

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa

    inače, imaš i varijantu da ti neki doktori iz bolnice rade i u privatnim poliklinikama pa ako hoćeš, mogu ti javiti za jednoga pa vidi
    ajde molim te javi! može i na pm! hvala! :D

  38. #188
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    miha, plemenita dušo, hvala što pomažeš našoj k2007. Ja sam prije 4 god bila u istoj situaciji i zato uistinu suosjećam sa njom . Možda i a prikupim korisne informacije ako se odlučim na treće :/

  39. #189

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    javi se u svakom slučaju psihologu, pa ako ti da dijagnozu koja će biti indikacija za carski, valjda ne bi trebalo biti oko toga problema.

    A možda naletiš i na dobrog psihologa, pa te riješi straha (nisam čitala od početka zbog čega želiš carski).

    Inače, ja bih željela da svaka žena može proći lijep i ispunjavajuć prirodan porod, sama sam prošla jedan lijep i jedan manje lijep porod.

    Imala sam strah nakon prvog poroda, o svačemu sam razmišljala (epiduralna npr.), na kraju sam odlučila da neću dozvoliti da mi netko zbrlja moj porod makar bio fight oko toga.

    Ono što ja mogu učiniti, pozvati te u Varaždin da vidiš rodilište, i razgovaraš sa primaljama i glavnom sestrom rađaone, dragom i apsolutno smirujućom gđom. Erikom.

    To ti ne bi trebao biti problem, odnosno pokušati otkloniti strah na bilo koji način prije konačne odluke. Ako te i nakon toga bude strah, onda psihologu; tako nećeš imati što zamjerati sebi ako i ne bude taj carski onakav kakav si zamislila.

    dođeš k meni na čaj usput , sad je lijepo vrijeme evo pozivam te sljedeći tjedan na izlet do nas.

  40. #190
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Ne mogu spavati pa ću kratko komentirati.

    Želim reći samo jedno.
    Kako god ja imam strah od toga da mi neće dozvoliti "prirodan"porod kakav si želim,bez bezpotrebne liječničke intervencije,i koliko god sam ljuta što mi kao trudnice i žene nemamo pravo "birati" porod kakav želimo,nego o životu naše dijece odlučuje netko deseti,toliko sam i ljuta na nas žene koje se borimo za pravo izbora, a da drugima koje misle i žele drugačije, osporavamo to pravo!!!!!!

    Ako se borimo za pravo izbora,onda moramo razmišljati i o tome da ljudi žele različite stvari,to je demokracija.
    Pravo izbora nije "diktatura": samo je prirodni porod dobar,ili inducirani,ili carski.To je jednoumlje i ono je uvijek opasno.Tu nema izbora već nametanja svoje volje i mišljenja,tj.davanja sebi za pravo da si pametniji od onoga koji živi i razmišlja drugačije od tebe.

    Ako tako razmišljmo onda smo isti kao oni doktori koji npr.nama koje želimo prirodan porod osporavaju to pravo,i onemogućuju nas u tome raznim svojim argumentima!

    Ako imamo pravo na izbor,onda se podrazumjeva,da izbor=različitost,uvažavanje,pravo na osobno mišljenj,odluku,pravo na informaciju.

    Koliko ja znam kada idemo na izbore imamo jako puno stranaka za koje možemo glasati,znači više izbora.

    Samo se u diktatorskoj državi ne provode izbori-i sam znate zašto!!!

    Bez obzira na moje mišljenje o carskom rezu,podržavam svačije pravo na izbor i mišljenje,bez da ga se omalovažava!

    Žene dajte jednom budite složne i solidarne tj,udružite se .
    Dok god se mi ovako prepiremo nećemo ništa postići i naše će jadno egocentrično zdravstvo i dalje nad nama provoditi svoj diktatorski teror=MI ZNAMO ŠTO JE NAJBOLJE ZA VAS!!!!!

  41. #191

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa

    Žene dajte jednom budite složne i solidarne tj,udružite se .
    Dok god se mi ovako prepiremo nećemo ništa postići i naše će jadno egocentrično zdravstvo i dalje nad nama provoditi svoj diktatorski teror=MI ZNAMO ŠTO JE NAJBOLJE ZA VAS!!!!!
    slažem se ivana sa cijelim tvojim postom, pogotovo krajem.... baš me zanima postoji li, je li ikada pokrenuta, u RH kakva akcija, protest... ne za ovakav ili onakav porod nego čisto za ŽENSKO PRAVO da izabere porod kakav hoće? o pravu za pobačaj bilo je puno glasa, puno prepirki. ali je li i za ovo itko ikad pokrenuo ikakvu ideju koja bi u budućnosti rezultirala kakvom promjenom zakona i sl.?

  42. #192

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    tinnaZ,
    prije svega hvala na pozivu, i naravno podršci. čaj ćemo morati odgoditi za poslije poroda, a za posjet bolnici neću imati mogućnosti jer već sam ušla u 32.tjedan uz napomenu strogog mirovanja, tako da svaka vožnja autom otpada

  43. #193

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    K2007, jedan praktični savjet - pokušaj naći doktora koji ima dovoljno veliku ekipu i koji radi na taj način da ti razdvoji trbušne mišiće, a ne reže popreko. To nije važno samo zbog estetike, nego ti trbušnjaci čine važni dio potpore kralježnici.

  44. #194

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    K2007, jedan praktični savjet - pokušaj naći doktora koji ima dovoljno veliku ekipu i koji radi na taj način da ti razdvoji trbušne mišiće, a ne reže popreko. To nije važno samo zbog estetike, nego ti trbušnjaci čine važni dio potpore kralježnici.
    za sad idem u merkur, pa ako uspijem dobiti carski vjerujem da će se kirurški dobro pobrinuti za mene (jer mi je član obitelji koji gore radi kirurg)...samo treba do toga doći
    hvala na praktičnom!

  45. #195
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    I pitaj za laserski rez bez šavova (takav sam imala ja). Najmanje bolan, nema krvarenja, najmanja mogućnost infekcije, a nakon koje godine vidi se jedino ako priđeš na 2 cm sa povećalom Tkogod je gledao, nije vidio Moja doktorica je rekla da u cijeloj svojoj karijeri nije vidjela nešto savršenije, ne samo periferno već i sam rez na maternici. Kaže, tkogod to radio treba mu dati Nobelovu 8)

  46. #196
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja nemam pojma kak su me rezali prije skoro 15 godina . nisam ni čula za laser :/ ...

    ali sam se jako brzo oporavila, a što se reza tiče - mogla sam nosit mini-bikini... mogla sam i ništa ne nositi...

  47. #197

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    ma ožiljak me još najmanje brine....

  48. #198

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    kad sam već tu...da ponovno priupitam 'iskusne carice', hehe...
    ovo ne mijenja moju odluku za carskim, samo me zanima par informacija koje nisam mogla nigdje pročitati... kad kreće 'normalan tijek' života? u smislu - nakon onog prvog oporavka (znači izlaska iz bolnice, pa još par tjedana pretpostavljam) kad mogu prvi puta: duuuugo se močiti u kadi, početi se baviti sportom, otići u solarij (ili na sunce), prvi nakon poroda s dragim voditi ljubav... i sl.? :?

  49. #199
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    ma ožiljak me još najmanje brine....
    onda smo riješili sve tvoje brige .

  50. #200

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    evo, meni je dr. kojeg sam ti spomenula radio metodom da nije rezao nego razmaknuo trbušne mišiće...

    i konci nisu bili vanjski (nije ih kasnije trebalo vaditi) nego oni unutarnji koji su se raspali...

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •