Stranica 17 od 17 PrviPrvi ... 7151617
Pokazuje rezultate 801 do 828 od 828

Tema: njega djeteta nakon godine dana

  1. #801
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj Adi prvotno napisa
    pale da li ti je zahtjev zaprimljen i poslan na komisiju bez obzira što ti nije došla soc. doma? Jer ako je nemoraš brinuti.
    Kad me zvala prvi put da će doći mi je rekla da je protokoliran, je li to to. :?

  2. #802
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    pale pa onda ti je zahtjev zaprimljen i čekaš poziv za komisiju. Ne znam još ti provjeri.
    Ko zna kad će meni doći poziv, sad će Uskrs.

  3. #803
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    [quote=nicky]
    Citiraj Tanči prvotno napisa
    Citiraj "ivana z
    Ja sam za to da one majke koje to žele mogu s djecom ostati doma do njihove 3godine života!!!!! [/quote
    prvotno napisa

    Pa mogu, al na neplaćenom dopustu.Tako sam ja napravila,iako sam imala bolesno dijete,nikakva produljenja nismo dobili.Čak sam i socijalno za sebe plaćala,jer se nisam mogla nikako drugačije osigurati za vrijeme neplaćenog dopusta
    Cure, mene zanima jel to spada u neplaćeni ili u mirovanje radnog odnosa do treće godine ? Tanči, možeš li mi ukratko reći što mi je za činiti da bih mogla ići na tu varijantu ako želim ostati sa djetetom nakon 1. godine. Ako to zatražim od poslodavca, mora li mi po sili zakona isto omogućiti ili trebam imati nekakvu medicinsku dokumentaciju. Mislim, moj maleni ima neurodermitis i ja bih svakako ostala s njim nakon 1. godine, pa makar morala sama plaćati sve doprinose. Bum jela žgance svaki dan ak treba samo da budem sa svojim djetetom


    Mirovanje radnoga odnosa do tri godine djetetova života

    Članak 70.

    Nakon što je istekao rodiljni dopust jedan od roditelja djeteta ima pravo ne raditi dok dijete ne navrši tri godine života, za koje mu vrijeme prava i obveze iz radnog odnosa miruju, a pravo na zdravstveno osiguranje i zdravstvenu zaštitu te pravo na mirovinsko i invalidsko osiguranje ostvaruje u skladu s propisima koji uređuju ta područja

    A, ako želiš produljeni porodiljni radi njege dijeteta, javi se centru za socijalni rad u svome kvartu, tj. tamo gdje ti je mjesto prebivališta, skupi sve nalaze koje imaš u vezi dijagnoze svoga dijeteta, mada ćeš bez obzira na dijagnozu morati imati i nalaza;neuropedijatra,fizijatra, otorinolaringologa i okuliste. Uglavnom tvoja soc. radnica će ti sve objasniti, s tim nalazima, potvrdama o mjestu prebivališta, domovnicama, rodnom listu bebe, i potvrdama da ste i ti MM u radnom odnosu, odeš kod svoje soc. tamo napišeš molbu, i onda čekaš da soc. pošalje to komisiji, i čekaš poziv na vještačenje, a nakon vještačenja,još koji tjedan i njihovu odluku. Ako te odbiju, mislim da se imaš pravo žaliti u roku 15 dana i ideš na drugostupanjsku komisiju.

    Ako želiš biti s dijetetom do njegove 3g. života, poslodavac ti to ne smije odbiti i nemožeš dobiti otkaz-to je mirovanje radnog odnosa, poslodavac ti ne plaća nikakve doprinose, ne ide ti staž, ali te posao čeka.
    U svakom drugom slučaju, osim zbog dijeteta, poslodavac može odbiti odobriti radniku mirovanje radnog odnosa-tako su meni ovdje na forumu objasnili. 8)

  4. #804

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    54

    Početno

    Ivana zg, hvala puno

  5. #805
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    ja sam otvorila njega djeteta nakon godine dana 2.dio pa možemo nastaviti tamo, ako moderatorice dopuste, jer nisam mogla otvoriti 17 stranicu

  6. #806
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    baš super, sada se otvorila -moderatorice vi odlučite, je li ostajemo ovdje ili idemo na 2.dio

  7. #807
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Evo meni bila socijalna radnica jutros... kaže da će ovo sve skupa trajati barem još mjesec dana, jer sad će Uskrs, pa ljudi uzmu godišnji, pa 15 dana do pravomoćnosti rješenja, sad sam već luda. Za 7 dana bi trebala početi raditi ili ne, poslodavac nije za to da radim tih mjesec dana, pa onda da idem na 4 sata, ili jedno ili drugo, ne znam još za bolovanje za dijete ako uspijem dobiti. Ajme samo da to završi već jednom

  8. #808
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    pale uzmi onda bolovanje

    evo ja iso ćekam poziv za komisiju već 3 tjedan. Vjerojatno ga nisam dobila jer su sad Uskrsni praznici pa ću valda poslije njih dobiti neki poziv. Trebam početi raditi 21.04. pa ću valjda uspjeti to rješiti do tada. A ukoliko neriješim ili ću malo raditi puno radno vrijeme ili na bolovanje.
    S obzirom da sam tajnica ne znam kako će u firmi urediti da radim samo 4 sata. Tko će raditi ostala 4 sata? Nemam pojma kako će to izgledati.

  9. #809
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj Adi prvotno napisa
    pale uzmi onda bolovanje
    Ne znam samo oće li mi ova pedica htjeti dati bolovanje, a poslodavac nije baš sretan da malo radim puno radno vrijeme, pa onda pola, treba i on to sve organizirati, a privatnik je pa mu sve to teško pada

  10. #810
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    ma naša država. Prvo ti daju to pravo da koristiš dopust za njegu djeteta a onda komplikacije na poslu.
    Imam sreću što sam u državnoj firmi pa mi moraju izaći u susret, al da sam kod privatnika ko zna.

  11. #811
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    U petak sam dobila poziv, tj brojeve telefona, psihologa, soc. radnice i pedijatra kojima se moram javiti da se dogovorimo termin vještačenja. Znači ja sve radim sama

  12. #812
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    mi jo nismo pozvani na komisiju,od prvog mjeseca a na czss mi se ne jvaljaju na telefon

  13. #813
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    Pink-Os od prvog mjeseca?!
    da nisu zagubili papire?

  14. #814
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    ma kad sam se prijavila,rekli su nam da kud smo požurili tako da nas garant zavlače,a obzorom da njeno stanje će ostati neprojenjeno dakle neće joj narasti ruka ja sam smatrala idemo to odraditi da mi se nezbuksa sve u 2 mjeseca al izgleda da će mi ipak morati sve raditi na frku
    ADI kako ste vi,što ima?

  15. #815
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    ništa još od poziva za komisiju, a niš izgeda da će sve biti na knap.
    Ko da oni gledaju kad ti istiće porodiljni!

  16. #816
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    hvala Bogu dobila sam danas poziv za ponedjeljak u pedijatrijsku ambulantu u Španskom dr. Vesna Bošnjak Mlinarić.

    Eto nadam se da ću dobro proći.

  17. #817

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno

    Molim malenu bebu i ostale da mi kažu koja to pretraga kojom se vidi da li je bilo krvarenja i koji je stupanj. Moja mala ima hipotoniju i na zadnjem pregledu neuropedijatrica me poslala da napravim ultrazvuk mozga (iako je rađen po rođenju i bio ok), vadim krv, i neke dvije pretrage zovu se EEG EMNG ili tako nešto. Napravila sam uz mozga i ok je, ali mi piše kontrola za 1 mj. Nije mi jasno zašto traži opet ultrazvuk 3 put ako je ok. I koje su ovo dvi pretrage (mislim da je rad mozga i tonus mišića). Inače radimo vježbe i u fazi smo ostvarivanja prava na produljeni porodilji - utorak smo pozvani na vještaćenje u centar za soc. skrb.
    Pomogla su mi vaša iskustva! Hvala.

  18. #818
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    mojoj Loreni se vidjelo preko uzv mozga. EEg je kad bebi stave elektrode po glavici i snimaju rad mozga dok beba spava. Ovo drugo ne znam šta je.

  19. #819
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj Adi prvotno napisa
    hvala Bogu dobila sam danas poziv za ponedjeljak u pedijatrijsku ambulantu u Španskom dr. Vesna Bošnjak Mlinarić.

    Eto nadam se da ću dobro proći.
    :D Nadamo se da će sve proći OK. Mislimo na vas.

  20. #820
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    hvala

  21. #821
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj Pink-OS prvotno napisa
    ma kad sam se prijavila,rekli su nam da kud smo požurili tako da nas garant zavlače,a obzorom da njeno stanje će ostati neprojenjeno dakle neće joj narasti ruka ja sam smatrala idemo to odraditi da mi se nezbuksa sve u 2 mjeseca al izgleda da će mi ipak morati sve raditi na frku
    ADI kako ste vi,što ima?

    draga to su rekli i meni, ali pošto sam se ja ovdije informirala što mi sve treba od dokumentacije, ja sam ti to sve prikupila sama, i otišla osobno u CZSS 8)
    Odi ti do svoje soc. i vidi što se događa, ako ti se ne javljaju na telefon

    Zrinka imaš pusu od mene i Emanuele

  22. #822
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj Pink-OS prvotno napisa
    ma kad sam se prijavila,rekli su nam da kud smo požurili tako da nas garant zavlače,a obzorom da njeno stanje će ostati neprojenjeno dakle neće joj narasti ruka ja sam smatrala idemo to odraditi da mi se nezbuksa sve u 2 mjeseca al izgleda da će mi ipak morati sve raditi na frku
    ADI kako ste vi,što ima?
    Pink-Os tek sam sada pročitala tvoj post......ti ja ..... i ovu državnu administraciju . Idi tamo i digni frku, traži šefa i sve po spisku. Već si odavno mogla dobiti rješenje pa bi mogla tražiti uvećani DD + što mislim da tvoja mala zvjezdica ima pravo na invalidninu.

  23. #823
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    Da cure moje znam BEZOBRAŠTINA! javili se kažu do 15.4 smo na ko
    misiji,vidjet će mo!
    mg 1975 a za invalidninu su nam već rekli da neće imati pravo,al ja ću se žaliti!baš me zanima što će biti na komisiji!!!

  24. #824
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    evo mi stigli sa komisije. Ljubazno su nas primili. Pregledali uho grlo i poslušala pluća. Doktorica mi je bila ok. Kad je izbio prvi zubić i tak. socijalna također. Pitala jel to naš stan i ko će čuvati malu dok sam na skraćenom radnom vremenu. Psihologica isto ok. Pita šta Lorena sve zna. Kad je počela sjedit, itd. i da joj neke igračke da se igra.

    Nisu mi rekli kad će biti rezultati. Nadam se brzo jer me ovi sa posla dave da oni nemogu ništa organizirati bez mog rješenja.

  25. #825
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    ADI super,drago mi je da je prošlo bez veće traume!!!
    cure a jel oni kažu odluku odmah na koisiji,ili bar nešto natuknu ili se mora čekati rješenje za odluku

  26. #826

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    432

    Početno

    Citiraj mg1975 prvotno napisa

    Pink-Os tek sam sada pročitala tvoj post......ti ja ..... i ovu državnu administraciju . Idi tamo i digni frku, traži šefa i sve po spisku. Već si odavno mogla dobiti rješenje pa bi mogla tražiti uvećani DD + što mislim da tvoja mala zvjezdica ima pravo na invalidninu.
    Naravno da ima nažalost...
    Do sada se nisam javljala na ovu temu, niti sam je citala, jer sam dobila sve sto sam trazila, ali s mukom i borbom..

    Moj sin isto ima problem kao curica od Pink-Os, tj... slican problem, te je dobio invalidninu u iznosu 1000 kn al tek nakon natezanja dobrog, al pokrenula sam postupak za isplatu svih zaostataka koje nije odmah dobio od prvog trazenja te sam dobila i to
    al tek s debelom informiranošću, oni kazu da ne mogu tako maloj djeci odredit invalidninu..
    Mogu, dal ce njemu šaka i prsti narast?????????' to mi je bilo pitanje,
    te dal ce misic pectoralis sam od sebe se stvorit????

    Pitala sam tko je od njih čarobnjak da to napravi, pa ako itko moze da necu trazit ni jedno pravo svoje kod njih te da cu imat kompletno zdravo djete...
    Tu su zasutili, i nista nisu rekli...
    Al meni nije bilo dosta, nadovezala sam se kako nasi strucnjaci doktori te nalazi koje sam im ispostavila, pisu da nisu u stanju radit tu prvu operaciju u hr..tj. da nisu nikad radili te da upućuju vani..

    Ako vas sto zanima, samo pitajte, mislim da sam se nazalost dovoljno informirala u vezi takvih stvari...

    OT. Pink Os, mala ti je premedena...

  27. #827
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    nažalost je kod nas tako. Meni nije jasno ti radnici u HZZO-u i u CZSS-u pa ko da od svoje plaće oduzimaju lovu za dopust, indvalidninu i slično. A najgore je što nigdje nemožeš dobiti potpunu informaciju, nego moraš svagdje pitat pa to skupljati.
    A to je sve zato jer su svi u takvim zavodima naučeni na dobivanje poklončića itd.
    Radim u državnoj firmi i vidim svašta. Moraš nekog potkupiti da bi radio svoj posao.

  28. #828
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    ja sam otvorila njega djeteta nakon godine dana 2.dio pa možemo nastaviti tamo, ako moderatorice dopuste, jer nisam mogla otvoriti 17 stranicu
    Tvoj sam izbrisala, jer ste se zapričale ovdje.


    Ali sam ja otvorila isti novi sa linkovima na ovaj.

    A na ovom evo vam link na
    NOVI TOPIC pa lijepo molim da tamo nastavite priču.

Stranica 17 od 17 PrviPrvi ... 7151617

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •