Stranica 2 od 17 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 828

Tema: njega djeteta nakon godine dana

  1. #51
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Potvrde o stalnom zaposlenju dobiju se u firmi.

  2. #52
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj dinosaur prvotno napisa
    Iki, pa ziher imate vremena, i nade
    A molbu smo podnijeli sigurno tek nakon 15.12., jer smo tad bili kod dr. Cvitković na kontroli, i ona nam je napisala preporuku.
    Inače soc. radnica je došla k nama doma na razgovor par dana nakon Nove godine, a na komisiju smo bile pozvane 22.1., mada su nas na komisiju malo pogurali, jer mi je već bila frka oko povratka na posao.
    Puno sreće.
    Uf, valjda ćemo stići.
    Kažeš da su vas "malo pogurali", to ste zamolili socijalnu radnicu ili ste napisali u molbi? Kod mene je ista stvar, frka da dobim odgovor do kraja 3mj. zbog isteka porodiljnog.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Zamolili smo socijalnu radnicu, ukazala sam joj na datum Petrinog rođenja. Na komisiji smo bili točno na Petrin prvi rođendan.

  4. #54
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    iki, nije problem dobiti prava preko socijalnog, puno teže je dobiti prava koji donose lovu tj. invalidninu. Kreni čim prije kod svoje soc radnice i zamoli je da pogura komisiju (to se može bez neke frke). Dok te pozovu na komisiju, ti skupiš papire i to je to. Komisija ne ide protiv mišljenja stručnjaka.

  5. #55
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Cure hvala na podršci, idem sutra u svoj CZSS i držite fige.
    Naravno, javim se sa novostima.

  6. #56
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    sta je bilo?
    jesi dobila odgovor od glasnogovornice?

  7. #57
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Citiraj iki prvotno napisa
    Cure hvala na podršci, idem sutra u svoj CZSS i držite fige.
    Naravno, javim se sa novostima.
    Znam da ćeš sve riješiti, ne brini.
    Leonisa, imaš negdje odgovor glasnogovornice, možda na onom drugom topicu.

  8. #58
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    sta je bilo?
    jesi dobila odgovor od glasnogovornice?
    Jesam, uputila me na czss i napisala općenito koje sve vrste bolovanja postoje za dijete.
    U czss sam bila, dali mi popis kaj trebam od papira skupit i opet idem (na razgovor) sa papirima u ponedjeljak.
    Unapred me soc. radnica upozorila da bi to što je mm samostalna djelatnost, mogao bit problem, grrrr.
    Javim dalje

  9. #59
    Dario

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Potvrde o stalnom zaposlenju dobiju se u firmi.
    Više puta u ovom threadu spominju se potvrde o stalnom zaposlenju. Da li oba roditelja moraju biti zaposlena u stalni radni odnos?

    Naime, ja imam stalni radni odnos, ali supruga će se zaposliti na određeno (cca 1 god) kada istekne porodiljni. I nakon toga će preko CZSS tražiti taj dopust za njegu djeteta.

  10. #60
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Stvarno ne znam.

  11. #61
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Ja sam morala donijet potvrde da smo i muž i ja stalno zaposleni.

  12. #62
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj stella prvotno napisa
    Ja sam morala donijet potvrde da smo i muž i ja stalno zaposleni.
    Također.

  13. #63
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Ja mislim da se to stalno zaposleni zapravo odnosi na to da oni vide da li nakon isteka porodiljnog osoba ima posao, tj. da li se MORA vratiti na posao ili ne.
    Ako imate ugovor u kojem stoji da je radni odnos zasnovan do (karikiram) 31.12 a porodiljni istice 1,6 pa naravno da se to tretira kao radni odnos, bez obzira sto je na odredjeno nakon porodiljnog treba se vratiti na posao.
    Jedino bi mozda komisija mogla odobriti umjesto godine dana samo do 31.12 (vezano uz ovaj primjer).
    To mi je nekako logicno

    Mene zanima jedna stvar ako netko zna, imam sina od 11 mj i krecemo na vjezbice jer se jos ne posjeda sam, a da o dizanju na nogice ne pricam, malko smo precvrsti.
    Biti cu na produzenom porodiljnom do 3. godine jer imam na to pravo.

    Pitanje, da li mi imamo pravo na djecji doplatak od cca. 800kn?
    Znaci ne treba mi pola radnog vremena ni nikakva naknada jer sam na porodiljnom,ali ne znam sto je onda sa djecjim.
    Jel se moze to posebno traziti?

  14. #64
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa, to je djetetovo pravo koje nema veze sa tvojim dopustom - mama može i raditi a da dijete prima uvećani dječji doplatak. Ali - isto morate proći komisiju tj. kategorizaciju.

  15. #65
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Hvala Mima :D

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Ja sam također dobila produženi dopust za njegu djeteta, primat ću mjesečno 2000 kn, a moram, kako mi je rekla soc. radnica, ovih dana u Žajinu s rješenjem o dopustu, nalazom liječničke komisije i molbom za dječji doplatak.
    I dobivat ćemo još tih 830 kn.

  17. #67
    i.

    Početno

    Drage mame, mene zanima:
    Prema vašem iskustvu, koliko treba vremena da komisija donese rješenje? (pretpostavljam da ga pošalju doma?)
    Kada produženi dopust stupa na snagu? U trenutku kada dobijem rješenje ili ??

    Naime ja čekam da me pozovu na komisiju, a porodiljni će mi trajati do kraja ožujka, pa nisam sigurna hoćemo li to sve stići....

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Komisiji treba oko 2 tjedna da donese rješenje, pa onda treba proći još 2 tjedna da rješenje stupi na snagu, tj. postane pravomoćno i tek od onda kreće produženi dopust za njegu djeteta. Treba se dogovoriti sa socijalnom radnicom, nama je isto bila frka oko kraja bolovanja-porodiljnog, pa je ona malo "uštimala" da nama bolje paše.

  19. #69
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj i. prvotno napisa
    Drage mame, mene zanima:
    Prema vašem iskustvu, koliko treba vremena da komisija donese rješenje? (pretpostavljam da ga pošalju doma?)
    Kada produženi dopust stupa na snagu? U trenutku kada dobijem rješenje ili ??

    Naime ja čekam da me pozovu na komisiju, a porodiljni će mi trajati do kraja ožujka, pa nisam sigurna hoćemo li to sve stići....
    Mene to isto muči.
    I mi čekamo poziv komisije i nadamo se da ćemo sve stić obavit do kraja ožujka.
    Papire sam predala 19.02. u czss i sad čekamo.

  20. #70
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    posto mi tek imamo 2.3. fizijatra, kontrolu, i sigurno cemo dobiti preporuku za produzeni jer se jos uvijek ne krecemo s mjesta....a porodiljni mi istice 23.3. zanima me da li se mogu dogovoriti s poslodavcem za neplaceni dok ne dobijem rjesenje?

  21. #71
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    leonisa, dopust nema nikakve veze sa porodiljnim, ti porodiljni možeš prekinuti i vratiti se raditi (biti na bolovanju, neplaćenom) pa onda ostvariti pravo na dopust. Samo nikako nemoj čekati kontrolu kod fizijatra da bi pokrenula postupak, nema za tim potrebe.

  22. #72
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    a onda sam sve krivo shvatila....shvatila sam da je fizijatar polaziste...ah, i onako je sad to vec prekosutra.

  23. #73
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    a računala si i onaj go na koji imamo pravo nakon porodiljnog, kao da smo radile?

  24. #74
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    a onda sam sve krivo shvatila....shvatila sam da je fizijatar polaziste...ah, i onako je sad to vec prekosutra.
    Zbunj, nama je fizijatar bio polazište, bez njegove upute za "produljenje " (to se ustvari zove njega djeteta sa posebnim potrebama) pedijatrica nije mogla/htjela pisati med. papire kojima me upućuje u czss i na komisiju.
    Ali to je bio naš put, možda se može i drugačije, Mima?

  25. #75
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zvala sam CZS i treca verzija- uopce ne trebam cekat fizijatra, treba mi formular koji je ispunio pedijatar, zahtjev usmjeren prema CZS, osobna dokumentacija i lijecnicka dokumentacija.
    nije mi spomenula potvrdu o zaposlenju :?
    iki, jel mi posaljes na PP kaj je sve trebalo i kakav je to "razgovor"?

    sad su me zvali s goljaka da je doktorica na bolovanju je mogu u travnju na kontrolu. a ja :shock: pa ne bas....ugurala nas je za utorak. mislim, ne mogu na komisiju, niti predat papire od prije 3 mjeseca...

  26. #76
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    iki, jel mi posaljes na PP kaj je sve trebalo i kakav je to "razgovor"?
    Poslano

  27. #77
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj iki prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    a onda sam sve krivo shvatila....shvatila sam da je fizijatar polaziste...ah, i onako je sad to vec prekosutra.
    Zbunj, nama je fizijatar bio polazište, bez njegove upute za "produljenje " (to se ustvari zove njega djeteta sa posebnim potrebama) pedijatrica nije mogla/htjela pisati med. papire kojima me upućuje u czss i na komisiju.
    Ali to je bio naš put, možda se može i drugačije, Mima?
    Pa ne znam, ja sam znala da ću tražiti dopust bez obzira na preporuku fizijatra, i naša doktorica mi je sugerirala da ga tražim bez obzira na fizijatra.
    Sad, da li vaši pedijatri žele napisati te papire bez specijalističke preporuke, to ne znam -- naša je npr. pisala dijagnozu Dystoni u papire koju fizijatar uopće nije upisao u povijest bolesti. Meni fizijatar nije niti sugerirao da tražim dopust nego me pitao kakvi su mi planovi, pa mi je na moje traženje napisao preporuku u povijest bolesti. U svakom slučaju, ne treba čekati pregled za tu preporuku nego se fizijatra može i nazvati i zamoliti ga da to napravi izvan pregleda (bila sam prisutna kad su doktora Žučka zvali i to ga molili).

  28. #78
    i.

    Početno

    Ja sam papire predala 20.02. Socijalna radnica mi je rekla da će na njima naposati "hitno", i da očekuje da će me zvati za 2 tjedna (još nisu). Navodno je to jedna komisija za cijeli Zagreb, pa sada kada oni odrede da možeš k njima... jojjj.. htjela bi to obaviti- nekako bi mi bilo lakše.

    Samo da još dodam, meni je neuropedijatar napisao da preporučuje ostanak doma. to smo predali..

  29. #79
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    Ima više od jedne komisije za obaviti pregled, ali napisano rješenje se je prije dosta dugo čekalo. MOžda su se popravili :?

  30. #80
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Evo da javim, papire smo u czss predali 19.02. a dobili smo poziv za komisiju 14.03. Držte fige da nam daju godinu dana.
    Što se tiče čekanja rješenja od komisije, naša soc. radnica rekla je da se ne čeka dulje od 2tj.
    Nadam se da je stvarno tako. Bila je rekla da ćemo poziv za komisiju dobiti sredinom ožujka i u tom je bila u pravu, valjda će i rješenje bit kak je rekla.
    Dinosaur kolko ste vi čekali rješenje komisije? I jeste sredili dječji doplatak?

  31. #81
    i.

    Početno

    iki, držim fige!! Javi kako je bilo.
    Mi još nismo dobili poziv za komisiju, no kako si ti predala zahtjev otprilike kad i mi, valjda će stići ovih dana...

    Bi li mi objasnili kako se sređuje dječiji doplatak?

  32. #82
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    s rješenjem komisije gdje je navedeno da dijete ima poteškoća (nije važan stupanj tj. članak) odneseš papire u Žajinu i tražiš uvećani dd zbog djetetovih teškoća. Znači, ne daješ papire o svojim prihodima, nego samo rješenje komisije.

  33. #83
    i.

    Početno

    hvala nadica_b!

  34. #84
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj dinosaur prvotno napisa
    Ja sam također dobila produženi dopust za njegu djeteta, primat ću mjesečno 2000 kn, a moram, kako mi je rekla soc. radnica, ovih dana u Žajinu s rješenjem o dopustu, nalazom liječničke komisije i molbom za dječji doplatak.
    I dobivat ćemo još tih 830 kn.
    i.- evo tu nam je dinosaur napisala kak do dječjeg doplatka.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Rješenje komisije smo čekali točno 2 tjedna, za dječji doplatak sam predala pred otprilike 10-ak dana, još rješenje nisam dobila doma, a kad kreće isplata nisu mi rekli. Vjerojatno ćemo još malo čekati.

    Dali netko zna kojeg se datuma u mjesecu isplaćuje ta porodiljna naknada od 2000 kn, dali je to individualno, gledajući datum početka porodiljnog, ili svi u isto vrijeme?

  36. #86
    i.

    Početno

    Jooj, stvaarno sam pukla, sad vidim da se već pisalo o doplatku. Još malo i neću se više sjetit ni kak se zovem

  37. #87
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Dinosaur, Mima- očekujem ovaj tjedan rješenje komisije, pa me zanima da se pripremim:
    Kako ostvarujem pravo za njegu djeteta?
    Idem svojoj dr. pa mi ona otvara vrstu bolovanja ili to drugačije ide?
    Hvala

  38. #88
    i.

    Početno

    iki, kod tebe stvarno to brzo ide... Mi još čekamo na poziv - ma već sam živčana. Već računam na otvaranje bolovanja...

    Kako je bilo na komisiji? Jeste li puno čekali, koliko je trajalo..?

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    "Kako ostvarujem pravo za njegu djeteta? " - dobit ćeš prvo nalaz i mišljenje liječnika, a nakon par dana i konačno rješenje. To možeš sama odnijeti u firmu ili šalje socijalna služba.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Curica je vidim rođena u 4. mjesecu, tako da ako će ti "faliti" par dan do pravomoćnosti rješenja, ideš do pedijatrice. Ona će ti na par dana (ako ti fali) otvoriti bolovanje.
    Tako smo barem mi morali, jer sam se morala vratiti na posao prije nego je rješenje postalo pravomoćno.

  41. #91
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Dinosaur, da i ja mislim da će mi faliti koji dan, za to ću vjerojatno otvoriti bolovanje, al što onda?
    Kako se njega djeteta vodi? Znam da se i za otvaranje porodiljnog nose doznake od dr. na posel.
    Kak je to išlo kod tebe?

    i.- na komisiji je bilo "predobro" .
    Sve sa čime inače vodimo bitku (frče nožice, posebno lijevu, diže se povlačenjem puno češće nego iskorakom, uzima sve desnom rukom-rijeđe lijevio itd.), eh a na komisiji je sve napravila 2 put za redom onak kak treba!
    Bilo mi je neugodno i drago istovremeno.
    Niš posebno, pregled ti je skoro ko da odeš kod svoje pedice.

  42. #92
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Još uvijek čekamo mišljenje liječničke komisije, prošlo je 16dana .
    A na poslu me ganjaju....

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Bolovanje sam otvorila na Petru, išla prvo kod njene pedijatrice, pa kod svoje doktorice da mi otvori bolovanje.
    Na kraju bolovanja dobiješ doznake od svoje doktorice, isplati se više( ako možeš) otvoriti bolovanje na dijete jer se plaća ne mijenja.
    Na kraju njega djeteta, tj. taj produljeni porodiljni dopust kreće od dana napisanog na rješenju, do tad si na bolovanju.
    Samo ćeš donijeti to konačno rješenje u firmu, kad ga dobiješ, i dalje nema nikakvih doznaka.
    Nadam se da sam pomogla.

  44. #94
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Pomogla si, tnx .
    Još samo da dođe više to rješenje......

  45. #95
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mi imamo danas komisiju.....mislite na nas!

  46. #96
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    leonisa, sretno!

  47. #97
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Leonisa nemaš kaj brinut, ako ti se Lea sa godinu dana ne diže sama na noge, gotovo je sigurno da buš dobila godinu dana produljenja, a pregled sam po sebi nije za bebu neugodan. :D

    Javite kak je bilo.

  48. #98
    i.

    Početno

    Mi smo na komisiji bili 19.03, i još nismo dobili rješenje. Joooj, koliko njima treba??!! Tada su mi rekli da na rješenje treba čekati mjesec dana!

    Ja sam trenutno na bolovanju.

  49. #99
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Samo da javim: dobili smo produljenje (tj. njegu) do Leinog trećeg rođendana! :D :D :D

    Sad nam je javila soc. radnica (čekali smo 3tj.).
    Sutra idem sve potpisat.
    Nadam se da je to sad gotova stvar.

  50. #100
    i.

    Početno

    Čestitamoooo IKI!!!! :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •