Stranica 3 od 17 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 828

Tema: njega djeteta nakon godine dana

  1. #101

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    cure, molim pomoc.

    koliko ranije treba od fizijatra traziti produljenje porodiljnog?
    naime, mi jucer bili na pregledu, i ja pitala fizijatricu, no, ili se nismo razumjele-mislim da je ona shvatila da ja to trazim vec sada, a ja samo pitala informacije radi...-ili se ona pravila malo....ne znam.

    sljedeci pregled imamo za 2,5 mjeseca kada ce malci imati 11 mjeseci. cini mi se to malo prekasno...

    i pitanjce...produljila sam porodiljni na 3 godine, ali mi nitko nije u obzir uzeo podatak da su rodjeni 6 tjedana ranije...mogu li traziti ispravak???


    hvala

  2. #102
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Val, prije isteka 3-godišnjeg porodiljnog doneseš u Kolvićevu potvrdu ginekologa da su rođeni ranije i riješeno! Još provjeri, ali mislim da je tako.

  3. #103
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj iki prvotno napisa
    Samo da javim: dobili smo produljenje (tj. njegu) do Leinog trećeg rođendana! :D :D :D

    Sad nam je javila soc. radnica (čekali smo 3tj.).
    Sutra idem sve potpisat.
    Nadam se da je to sad gotova stvar.
    sad tek vidim!!!
    weeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee juhuhuhuuuhuu!!!! :D

    (mi jos cekamo, al mi vi dajete nadu )

  4. #104
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj iki prvotno napisa
    Samo da javim: dobili smo produljenje (tj. njegu) do Leinog trećeg rođendana! :D :D :D

    Sad nam je javila soc. radnica (čekali smo 3tj.).
    Sutra idem sve potpisat.
    Nadam se da je to sad gotova stvar.
    sad tek vidim!!!
    weeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee juhuhuhuuuhuu!!!! :D

    (mi jos cekamo, al mi vi dajete nadu )

    Nesmijem još slaviti, tek kad dobim papir u ruke!
    Nadam se da će to biti ovaj ili najkasnije idući tjedan.....

  5. #105
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Leonisa, kako je kod vas prošlo?
    Mi smo sutra kod fizijatrice i nadam se da ćemo dobiti preporuku jer mi je pedijatrica rekla da nam je to polazišna točka.
    Držite fige da ovo sutra dobro prođe.

  6. #106
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zvali su me da dodjem ispotpisivati sve, dobili smo!!! ne znam jos koliko ali jesmo!!!! :D :D

  7. #107
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    lara01 drzim vam fige!!!!

    joj, mi bi trebali sutra ici u centar a sutra imam kontrolu u petrovoj (Lea i ja zbog dijabetesa) i popodne goljak, pa mi je rekla da dodjem u ponedjeljak. ocu li izdrzati do ponedjeljka???

  8. #108
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    lara01 drzim vam fige!!!!

    joj, mi bi trebali sutra ici u centar a sutra imam kontrolu u petrovoj (Lea i ja zbog dijabetesa) i popodne goljak, pa mi je rekla da dodjem u ponedjeljak. ocu li izdrzati do ponedjeljka???
    Leonisa pa nazovi svoju soc. rad. i pitaj je do kad ste dobili!!!!
    Pa nećeš valjda čekat ponedeljak :shock: !
    Ja sam svoju tak pitala.


    Lara01, sretno!

  9. #109
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Leonisa super :D

    I mi se vratili sa Goljaka sa preporukom fizijatra :D

    Samo da ponovim gradivo, sutra zovem svoj CZS i tražim svoju socijalnu radnicu koja mi mora dati nekakve formulare sa kojima idem pedijatrici, pa ponovo u CZS nakon čega slijedi čekanje komisije.

    Znam da imam dovoljno vremena do komisije, ali možete li mi malo detaljnije napisati, ili ovdje ili na pp, kako to izgleda.

    Hvala svima na vibrama

  10. #110
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    lara01 imaš pp .

  11. #111
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    ja imam pitanjce za cure koje su nedavno bile na komisiji. trenutacno sam u fazi cekanja poziva komisije, ali moj jan je imao skok u razvoju i u roku tjedan dana poceo puzati na sve cetiri, posjedati se i dizati na noge. dizao se rukicama, ali vjezbam s njime, pa sada u vecini slucajeva ide iskorakom(dakle pravilno). sve mi neugodno tamo doci kad mi dijete rastura zadnji pregled kod fizijatra nije sjedio uopce tako da nam je ona na osnovu toga dala preporuku. ili ja mozda kao mama mislim kak je on super a doktori ce mu naci 101 gresku?
    kak to tamo izgleda? taj pregled mislim?

  12. #112
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Dinosaur, da li ste vi dobili riješenje za dječji doplatak?
    Ja sam predala 17.04. i još niš. :?

  13. #113

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Rješenje nisam dobila ali evo već drugi mjesec lovu dobivam, i dobili smo i zaostatke. Ja sam predala negdje početkom 3. mjeseca.
    Nazovi ti njih tamo u Žajinu pa provjeri kaj se dešava.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Imam jedno pitanje. Lucian je 10.04.2007., napunio godinu dana. Otada sam doma, što godišnji, što bolovanje (zbog sebe), a zanima me da li mogu zatražiti njegu djeteta odsad pa nadalje, dakle od njegovih 15 mjeseci, ili sam to morala baš s godinu dana prije isteka porodiljnog.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Pa mislim da se ne mora točno kad dijete navrši godinu krenuti s tim, ako dijete ima neke zdravstvene probleme vjerojatno se molba može predati bilo kad.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    Svi pišete da su vam tražili potvrdu da su oba roditelja zaposlena za stalno, a ja sam dobila papir (sa šaltera na czs) gdje nam traže da donesemo potvrdu da smo zaposleni puno radno vrijeme.

    Sutra nosim papire pa me zanima da li će mi onda priznati ovu potvrdu za puno radno vrijeme :/

  17. #117
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    pa ak su ti to dali onda to i traze.

  18. #118
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Baš to traže

    Pretpostavka za ostvarenje prava je rad u punom radnom vremenu.

  19. #119

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    48

    Početno

    Da traže potvrdu o zaposlenju za mamu i tatu.
    Meni porodiljni ističe za 3 dana i rekli su mi da dok ne dobijem produženi porodiljni moram vuči bolovanje jer ne smijem prekinuti radni odnos.

  20. #120
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Romy prvotno napisa
    Imam jedno pitanje. Lucian je 10.04.2007., napunio godinu dana. Otada sam doma, što godišnji, što bolovanje (zbog sebe), a zanima me da li mogu zatražiti njegu djeteta odsad pa nadalje, dakle od njegovih 15 mjeseci, ili sam to morala baš s godinu dana prije isteka porodiljnog.
    bilo kada mozes traziti. stvar je u tome da se sve ne dogadja preko noci tako da ce proci i mjesec dana do rjesenja plus nuznih 2 tjedna do konacnosti.
    znaci- Romy predaj sto prije!

    pretpostavka je trajno zaposlenje i puno radno vrijeme oba roditelja.

    iki, znaci rjesenje se ceka i ceka i ceka....

    šnapi, pregledava ga pedijatrica. ono- uho, grlo, pluca i na onom pokretnom krevetu za lezanje je npr. Leu pokusala natjerati da puzi, no nista previse.
    mislim da je i onako najbitnije misljenje specijaliste i nalazi koje prilazes.
    sretno!

  21. #121
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Romy pročitaj cijelu ovu temu, već su cure pisale o tome, no ja nisam sve zapamtila, ima toga...

  22. #122
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    leonisa pitala ja za to prije sto godina a u medjuvremenu bili na komisiji i dobili 6 mjeseci! no prvo su se zeznuli i rekli mi da sam dobila do 2011-te godine!

  23. #123
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    lol, sad vidim

    i kako 6 mj? do sada sve koje znam su do djetetovog 3. rodjendana.

  24. #124
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja sam dobila samo do drugog roođendana

  25. #125
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    lol, sad vidim

    i kako 6 mj? do sada sve koje znam su do djetetovog 3. rodjendana.
    pa valjda je pokazao svoje zavidne vjestine on stvarno ne kaska za vrsnjacima, jer vjezbamo od drugog mjeseca. sve je ustanovljeno rano tako da nema frke. trenutacno je u fazi samostalnog stajanja i pokusava nekad zakoracit naprijed sam, pa padne. dakle korak smo do hodanja, a eto tek mu je 11 proslo.

  26. #126
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    SUPER! bolje da je dijete zdravo

  27. #127

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    48

    Početno

    Ja danas bila na CZSS-u i potpisala. Od danas rješenje o produljenom porodiljnom postalo je pravomočno. Jupi !

  28. #128
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    A znate li kako je za jednoroditeljske obitelji? Tj., zasto je bitno to stalno zaposlenje i puno radno vrijeme?

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    a kako bi to kod nas prošlo, Greta se još uvijek ne posjeda sama, počela je po malo gmizati
    naime, stvar je u tome da ja i MM imamo svoju firmu, mi smo "direktori" , da li bi zezali na komisiji zbog toga :?

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    Citiraj nikolicc prvotno napisa
    a kako bi to kod nas prošlo, Greta se još uvijek ne posjeda sama, počela je po malo gmizati
    naime, stvar je u tome da ja i MM imamo svoju firmu, mi smo "direktori" , da li bi zezali na komisiji zbog toga :?
    da ne bi krivo zvučalo, mi i radimo, MM je uvijek na terenu, a onaj dio posla koji sam inače ja obavljala sada plaćam drugu osobu koja ga radi 8)

  31. #131

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    48

    Početno

    Citiraj Dolisa prvotno napisa
    A znate li kako je za jednoroditeljske obitelji? Tj., zasto je bitno to stalno zaposlenje i puno radno vrijeme?
    Vjerujem da to vrijedi i za jednoroditeljske obitelji, ali uvjet je UVIJEK stalno zaposlenje. A zašto stalno zaposlenje ? Meni su na to odgovorili da ona majka koja nije zaposlena ionako ostaje kući sa djetetom pa što će joj onda produženje. Upravo radi toga sam morala vuči bolovanje kada mi je malena napunila godinu do danas kada je rješenje pravomočno, jer su mi rekli da ako prekinem radni odnos gubim pravo.
    Najbolje bi bilo da odeš na CZSS i da se tamo raspitaš za detalje.

  32. #132

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    48

    Početno

    Citiraj nikolicc prvotno napisa
    a kako bi to kod nas prošlo, Greta se još uvijek ne posjeda sama, počela je po malo gmizati
    naime, stvar je u tome da ja i MM imamo svoju firmu, mi smo "direktori" , da li bi zezali na komisiji zbog toga :?
    Vrijedi pokušati. Ja sam mislila da neču uspjeti, a etoipak jesam. Najbitnije je da ti specjalista da preporuku.
    A to što ste "direktori" to nema veze. Bitno je da si uredno plačate doprinose tj. da ste prijavljeni.

  33. #133
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    TABITA, hvala na odgovoru
    Budem pokusala, najgore sto mogu reci je ne.
    Btw, moj odnedavno isto odbija dohranu...samo cikimo, ali ima skoro 13kg
    Ne znam bas...mislim da to ne bi proslo :/



  34. #134

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    48

    Početno

    Dolisa: Ja sam i predala zahtjev zato jer mi je jedna poznanica sa CZSS-a rekla da, koliko ona zna, komisija nikada ne daje negativan odgovor ako specjalista da preporuku.
    Na komisiji mi je jedna doktorica rekla: "Nebi se reklo da ne jede.",a opet su mi produžili.( moja Ana samo ciki, ali po kilaži spada u tešku kategoriju. Cila je u kolutovima od debljine).
    Ja sam prvo vadila krv i utvrdila da je anemična (iako ne previše) zato jer ne jede ništa osim mljeka, zatim sam otišla kod gastroenterologa (jedna prekrasna doktorica) koja je rekla da je malena zdrava, a da bi bilo šteta prekinuti dojenje i napisala mi preporuku.

  35. #135

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Tabita, sori ako sam krivo shvatila, doktorica je dala preporuku produljenog rodiljnog dopusta jer tvoja malena gotovo isključivo doji? Koliko je stara? (beba, ne doktorica )

  36. #136
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Nije anemican, a ne jede ni d od dohrane, samo pije vodu i ciki...
    Naravno, to je zacudilo osoblje u bolnici, jer su mi rekli da sam Boze sacuvaj, kako maloga ne forsiram na dohranu, da ce mi biti sto posto anemican, da se nece pravilno razvijati...itd.

  37. #137

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    48

    Početno

    Citiraj Minnie prvotno napisa
    Tabita, sori ako sam krivo shvatila, doktorica je dala preporuku produljenog rodiljnog dopusta jer tvoja malena gotovo isključivo doji? Koliko je stara? (beba, ne doktorica )
    Malenoj je 13 mjeseci i ISKLJUČIVO doji.
    Kad joj uspijem staviti nešto od dohrane u usta radi kao da će povratiti i neče da guta. A probala sam dati joj kravlje mlijeko i (kršitelj koda) na bočicu i neče da pije iako sam ju prethodno izgladnila misleči da će jesti ako je gladna.
    Doktorica je rekla da je to ovisnost o majčinom mlijeku, ali da nije nikakva bolest. Isto dako je rekla da je moram pomalo forsirati i na drugu hranu.

  38. #138
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Ja i dalje čekam riješenje za doplatak (predala sam 17.04), jel netko predao nakon nas a da je već dobio riješenje?

    I da, jel se njega djeteta vodi ko bolovanje, pa se može možda tražiti ona jednokratna pomoć ko kad sam bila na komplikacijama. pa sam nakon 90dana ostvarila pravo na jednokratnu pomoć?

  39. #139
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    ni meni nije stiglo to rješenje, predali smo početkom 5. mjeseca :?

  40. #140

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Mi smo predali još u 3. mjesecu i rješenje još nije stiglo.

  41. #141
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    A jel dobivate novce, makar nije stiglo rješenje?
    Netko je pisao da mu sjedaju novci a nije dobio rješenje :/ , ili sam nekaj krivo shvatila.

  42. #142
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    sjeda mi samo onih 2000

    jel netko zna hoćemo li onda dobiti naknadno te doplatke koji nisu isplaćeni ili ćemo ih dobijati od dana rješenja?

    ovo je već bezobrazno, treba im u mom slučaju preko 3,5 mjeseca da napišu to rješenje

  43. #143
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    pa bas sam i ja pitala socijalnu radnicu jer uplacuju zaostatke, a ona mi rekla da se novci dobiju od dana kada se preda zahtjev. dakle vi cete dobiti te zaostatke. ja jos nisam predala jer mi je rjesenje od komisije stiglo prosli tjedan, a dijete vec navrsilo godinu dana. cini mi se da ja prvu uplatu ni necu dobiti 800 kn nego manje za onoliko dana koliko sam kasnije predala zahtjev. no to sam si sama kriva

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Koliko se sjećam zaostatke smo dobili s prvom isplatom doplatka, ali evo mi već oko 4 mjeseca dobivamo doplatak (baš mi je jučer "sjeo" na račun), a rješenja još nema.
    Glavno da novac stiže

  45. #145

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    310

    Početno

    Mom filipu je dijagnosticiran Dystony sindrom s 3 mjeseca, stalno smo bili po vježbicama. Nikada nije puzao, podizao se na noge kako bi uspio, nikada nije hodao uz namještaj bočno. Samo se s 21 mjesec pustio i prohodao. Onda je i prpuzao. Mene nitko nije uputio da mogu na produženi porodiljni ili da bar (pošto radim na pola radnog vremena) dobijati invalidninu od 831kn.
    Tako da sam ja sada ( jer Filip vrlo malo priča iako sve razumije i objašnjava rukama) zatražila invalidninu i dobila je.
    Rješenje mi je stiglo skoro za 3 dana. Invalidnina je stupila na snagu 7.07. ove godine, a ja sam 17.08. na račun dobila 4157kn, a sutradan 1250kn porodiljne naknade( tolika mi je jer radim na pola radnog vremena-SRAMOTA, a nezaposlene majke imaju 1663kn).
    Što mislite da je ovaj veliki iznos? (nije da se bunim-bilo bi dobro da ga uplaćuju svaki mjesec ).

  46. #146
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj dinosaur prvotno napisa
    Koliko se sjećam zaostatke smo dobili s prvom isplatom doplatka, ali evo mi već oko 4 mjeseca dobivamo doplatak (baš mi je jučer "sjeo" na račun), a rješenja još nema.
    Glavno da novac stiže
    Eto i meni sjeo doplatak sa zaostacima :D , a rješenja nema......

  47. #147
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    čini se da su i meni sjeli zaostaci :D (imam višak novaca na računu 8) )

  48. #148

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    cure pomoć :? da li znate prema nekom novom zakonu nemam pojma kojem to sam jučer čula...da supruga koja nema primanja nikakva a brine se o suprugu koji je 100%invalid -(nemože boravit bez pomoći i nadzora druge osobe)ima pravo na naknadu od 2000kuna mjesečno ili je to samo za djecu! :?

  49. #149
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    ne znam, možda da probaš otvoriti novi topic s tim pitanjem :?

    mi smo na ovom topicu sve mame koje inače rade i imaju primanja, one koje nisu u radnom odnosu nemaju pravo na tih 2000 kn ni za djecu (odnosno ne mogu dobiti dopust za njegu djeteta, nego na neki drugi način ostvaruju prava)

    čula sam i ja nešto o tom novom zakonu , čini mi se da je termin bio mame njegovateljice (za djecu), ali nisam baš pažljivo pratila jer ne spadam u tu grupu

  50. #150

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    ma ne spadam ni ja, ali se raspitujem za nekog.
    Znam da su tema djeca ali ipak ako je netko u tome onda možda zna nešto i o njezi za odraslog! :?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •