Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 72 od 72

Tema: Kako beba izađe iz trbuha?

  1. #51
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Eto, bas zato ja pricam s njima o tim stvarima svakom prilikom koja nam se pojavi jer pobiru sve i svasta sa strane i ovo nam je jedini nacin da ispravljamo krive Drine.

    I da znaju da nam ovo nisu tabu teme a i da detaljnijim, smislenijim i opsirnijim objasnjenjima sebe izgradimo kao veci autoritet po tim pitanjima od drustva s dvorista.

    Zato smo na isti nacin pricali (s varijacijama u pristupu i rijecniku) i kad su imali dvije godine, i kad su imali cetiri, i sad kad imaju pet i sedam.

  2. #52
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Moj se počeo naglo interesirati kada sam bila trudna s blizićima, iako smo mi već čitali to sve iz enciklopedije za djecu od 4-7 g. On je već znao što su jednojajčani, a što dvojajčani blizanci, pa mu je bilo jasno da će mama dobiti dvije različite bebe.. Ali naravno pitao je više detalja, ja mu rekla da ima jedna rupica kroz koju beba izađe. Ali da će mama najvjerojatnije ići na carski rez (a tako je i bilo). On se zabrinuo zbog reza, kao to je opasno. Međutim, ja sam se normalno držala i objasnila da to nije ništa strašno. A kako bebe ulaze u bušu, to je već sve u toj dječjoj enciklopediji vidio, prilagođeno njegovoj dobi..

  3. #53
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Mi smo imali interesantnu diskusiju o veličini rupice kroz koju se dijete rodi. Rupica je njegov izbor riječi, ja koristim rodnica kad smo na toj temi. Mučilo ga je kako dijete izađe kroz tako malu rupicu, zar se toliko raširi (uz izraz užasa na licu). Onda sam objasnila da je djetetova glava mala i da se presloži u porodu, a da je moja zdjelica velika i da su na njenom dnu mekani mišići. I da dijete izađe najužim dijelom glave.

    Nisam ga baš uvjerila pa sam počela objašnjavati o majicama koje oblači, a koje imaju mali otvor za glavu, a ipak mu se mogu prevući preko glave, bez da se rašire se puno. E to mu je sjelo, s tim je bio zadovoljan.

    Za menstruaciju sam objašnjavala puno kraće nego Ančica, ali moj V. je mlađi od njene P., rekla sam da se moje tijelo svaki mjesec priprema za bebu, da sluznica u maternici naraste da bi mogla prihvatiti i hraniti bebu, a ako se beba ne napravi, onda se taj dio odljušti i to je menstruacija.

    A zanimljivo mi je i kako trebam ponavljati objašnjenja. Pričali smo svojedobno da beba nastaje od dijela mame i dijela tate, da se spoje mamino jajašce i tatin spermij, pa raste beba, ali je on nakon nekog vremena zabrijao da beba nastaje od mame i tate, ali da to izgleda tako da je gornji dio tijela bebe od mame, donji od tate, i onda se oni spoje u mami :D.

  4. #54
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Htjela sam ovog smajlića , a ne onog skakutavog, ali dobro.

  5. #55
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Moj M. isto ima 6,5 godina. Prije par mjeseci pitao me i objasnila sam mu kako beba uđe i kako izađe, ko točno kako je, njemu prihvatljivim rječnikom. Uzeo je to na znanje i mislim da za sada još takvu mogućnost uopće ne primjenjuje ne sebe.
    i ja sam mislavu objasnila
    niti sam sto skrivala, niti se pravila da mi je neugodno
    uvijek moze rjecnikom prilagodjenim dobi djeteta reci istinu
    i onda dijete to prihvati najnormalnije

    kad pricam o porodu, pricam kao o necemu lijepome i vidim da i on ima takav stav prema tome, cak je upitao a zasto zene moraju u bolnicu da bi rodile

    mm je umro od smijeha, kaze ma vidi roda dijete

  6. #56
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Za menstruaciju sam objašnjavala puno kraće nego Ančica, ali moj V. je mlađi od njene P., rekla sam da se moje tijelo svaki mjesec priprema za bebu, da sluznica u maternici naraste da bi mogla prihvatiti i hraniti bebu, a ako se beba ne napravi, onda se taj dio odljušti i to je menstruacija.
    Kad sam ja svojim curama to objasnila,pa kad su skuzile da ja zapravo svaki mjesec mogu zatrudniti, njihovu odusevljenju nije bilo kraja!
    Kad se smirilo skakanje po kuci i uzvici "Huraaaa!" i kad sam se ja pribrala od šoka one su se vec dogovorile da zele jos jednog brata i to mi svečano priopćile.

  7. #57
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Sjajne su !

  8. #58
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj dijanam prvotno napisa
    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Za menstruaciju sam objašnjavala puno kraće nego Ančica, ali moj V. je mlađi od njene P., rekla sam da se moje tijelo svaki mjesec priprema za bebu, da sluznica u maternici naraste da bi mogla prihvatiti i hraniti bebu, a ako se beba ne napravi, onda se taj dio odljušti i to je menstruacija.
    Kad sam ja svojim curama to objasnila,pa kad su skuzile da ja zapravo svaki mjesec mogu zatrudniti, njihovu odusevljenju nije bilo kraja!
    Kad se smirilo skakanje po kuci i uzvici "Huraaaa!" i kad sam se ja pribrala od šoka one su se vec dogovorile da zele jos jednog brata i to mi svečano priopćile.


    Tocno ih mogu zamisliti.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    mi smo danas došli već na temu zašto dečki stavljaju gumicu na pimpek (kad je curka našla među špecerajem paketić, i krenula škarama to otpakiravati)
    I kaj na to odgovoriti ?

  10. #60
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Zato sto mama i tata zele voditi ljubav ali ne zele da mama zatrudni. Pa tata stavi kondom na penis tako da spermiji koji iz njega izadu tijekom vodenja ljubavi ne dodu u spoj s maminim jajascem vec ostanu u kondomu iliti gumici.

  11. #61
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kad pricam o porodu, pricam kao o necemu lijepome i vidim da i on ima takav stav prema tome, cak je upitao a zasto zene moraju u bolnicu da bi rodile
    ovako i zara
    porod je za nju nešto prekrasno i stalno "rađa" bebe
    međutim, ne želi biti trudna jer ne želi povraćati

  12. #62
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    da ju citiram:
    "pa zašto se mora ići u rodilište roditi kad ni mama ni beba nisu bolesne??"
    najveće istine iz najmanjih usta, kao i uvijek

  13. #63

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    eh Ančice, puno si ti riječi nabrojala tu koje 4-godišnjakinja (odnosno još malo pa će 5) još ne kuži. Tako bi se mogli razgovarati da ima 6,7, sad bi joj 70% toga objašnjenja bilo nejasno, i opet sam na početku.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    objašnjeno im je polovično...objašnjavam ovisi o pitanju dio procesa na koji se pitanje odnosi. mislim - još nismo došli do stavljanja penisa u vaginu ali zato znaju da dijete započinje kao točkica u maminom trbuhu i da od tuda izlazi kroz vaginu vani.
    pred nekog vremena smo objašnjavali spermiće i jajašca...
    znaju za menstruaciju jer nikad ne zaključavam banj i ne pravim problem ni scenu od golih dijelova tijela iako ih učim da ne smiju ni pod razno pokazivati intimne dijelove drugim ljudima... i nitko pišu ne smije dirati itd. ali to je sad već druga tema.
    znaju da tata pravi djecu u maminom trbuhu ali nekako nismo došli do tog tehničkog dijela.. meni će biti vau a njima ko domaći iz likovnog - no problem

  15. #65
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Apsolvirali smo i tehnički dio. Mama, ali kako se spoje jajašce i spermij? Pa je prvo išla slika jajašca i spermija kako se spajaju. Onda slika kako se to događa u ženskom tijelu. Pa mama otkud dođe spermij? Iz penisa. Napravi se u testisima i izađe iz penisa. Onda se penis i rodnica moraju dodirnuti? Da. I moraju biti goli? Da. I ne samo da se moraju dodirnuti, nego penis uđe u rodnicu. Aha. Eto. Lako.

  16. #66
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    I ne samo da se moraju dodirnuti, nego penis uđe u rodnicu. Aha. Eto. Lako.
    Petri je neki dan konacno sjela slika u glavu i reakcija je bila za popisat se

    Al je brzo nakon tog zakljucila da joj mozda nece biti tako gadljivo kad bu odrasla

  17. #67

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    da, reakcije znaju bit za leć od smija... prijateljičina mala je pitala jesam li ti puzila uz nogu do droba uz neki streskajući mot....

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jarun
    Postovi
    188

    Početno

    Kaj se tiče bojazni da će se djete bojat poroda tipa, neću nikad rodit, moju Saru se jedino negativno dojmila igla koja je virila iz ruke nakon poroda. Opće ne razmišlja o porodu kao o boli.

  19. #69
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ja sam rekla istinu, o dva nacina izlaska :kroz pisicu ili kroz trbuh uz to su gledale dvd o blizancima national geografica i l. se odlucila za carski a z. za tiskanje kroz zube kako ona kaze

  20. #70
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Moja cura je imala 3,5 god kad sam ja ostala trudna. Isla je s nama na ultrazvuk i vidila da je beba u pupi. Tada je to i nije puno zanimalo.
    Sada ima 5,5 (jos malo pa 6 - za 3mj) i to joj je jako zanimljivo.

    Medjutim, njoj je bilo dovoljno objasnjenje da se mama i tata vole
    pa su napravili bebu (ima jedan zanimljiv biser kad je rekla tati da je nije dobro slozio misleci na crte od zglobova prstiju sa unutrasnje strane, tata ostao :? a ona ce njemu : pa rekla je mama da si me ti napravio ).

    Ali ju je interesiralo kako je beba izasla. Tu je prihvatila objasnjenje da se rupica rasiri a da je bebina glavica jos mekana pa se prilagodi jedno drugome i beba izadje.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Mog Josipa inače fascinira način na koji će beba izaći,pogotovo kako je taj trenutak sve bliži

    Zna razliku u fizionomiji muško-žensko,pa je neki dan stručno ,u manirama starijeg brata,objašnjavao Roku da će beba izaći "kroz rupicu"

    no onda se zamislio i krenuo malo "dublje"u ginekološke teme,i pitao me "a kako se ta rupica raširi"?

    ajme majko pitanja!!!

  22. #72
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    odlican je od N geografica dvd o trudnoci i porodu

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •