Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: RTL - težina djeteta i težina školske torbe

  1. #1
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno RTL - težina djeteta i težina školske torbe

    Ne znam je li netko u petak gledao emisiju, ime joj je "exploziv", mislim...

    Prilog je bio o dječaku Borisu i njegovoj školskoj torbi, a tema "Je li školska torba preteška?"
    Mali ide u drugi razred, torba mo je teška 5,5kg i naš poznati dječji ortoped (dr. Čalaga) kaže kako je to u redu, jer svako dijete može podnijeti teret koji je 10-15% njegove težine.
    Da.... Boris u drugom razredu ima 50kg - neka se neki ne uvrijede, ali to dijete je debelo!
    Zovem Čalagu!

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Zvala sam Čalagu - opet je televizija montirala prilog kako je njima odgovaralo. Ali zašto?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Boze sacuvaj!!! Ja u sedmom imala toliko i bila debela

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    50 kg??? :shock: :shock: :shock:
    Toliko sam imala tek u srednjoj....u prvom osnovne oko 17-18kg.....ne znaš tko je tu luđi...

  5. #5
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Kad malo razmislim... niti jedno moje pojavljivanje u medijima nije prošlo u integralnom obliku. Čak ni "Parlaonica", gdje je svaki spomen Rode iščezao.

  6. #6
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    50 kg!!! :shock: :shock: :shock:

    ja na svojim 172cm imam 52kg!

  7. #7
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Tvigice ZBOR

  8. #8
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Cure koje imate školsku djecu, možete li zvati RTL?
    Ja sam jutros razgovarala s djevojkom koja je zadužena za tu emisiju (Monika, 3654 280). Tražila bih ja kontakt s novinarkom, ali je možda glupo da se trpam ja koja imam jasličko dijete.
    Ovo je, čini se, bila emisija "Pod pokroviteljstvom Ministarstva.... bla bla...".

  9. #9
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Citiraj Nani prvotno napisa
    50 kg??? :shock: :shock: :shock:
    Toliko sam imala tek u srednjoj....u prvom osnovne oko 17-18kg.....ne znaš tko je tu luđi...
    Ja ih još nikad nisam ni imala!!!!!!!!!!! :shock:

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    ma koga oni to zezaju, pa jesu ljudi vidjeli tog dečkića koji ima 50 kg i očito je više nego predebeo za svoju dob???
    Koje je dijete takvo? Mislim da su rijetka. Od mojih frendica klinci idu u školu (što ćeš, ja se kasno udala), jedva su natukli kilažu za prvi razred (ne znam koliko točno, mislim da se vrtila oko 20 kg).
    Jednoj skoro malog nisu pustili u školu jer je imao 18 kg, pa ih je uvjerila da ga puste.

    Često viđam dječicu kak idu u školu dok šećem s klincima, "ide torba nema đaka", jadni malci

  11. #11
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Učiteljice bi trebale najaviti koje knjige klincima trebaju sutra za nastavu. Npr. sutra iz hrvatskog imamo samo vježbu pa vam treba samo bilježnica. Ili učimo novo pa nam treba samo udžbenik i bilježnica, a ne vježbenica i sl.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    69

    Početno

    Evo ja izvagala torbu svoga prvašića i teži nešto malo više od 5 kg (imam običnu vagu, nije baš precizna )...to je znači negdje skoro 25% njegove težine (22kg) ...Danas sam mu je opet nosila do škole, premda smo od škole udaljeni jedva 100tinjak metara...ali torba je STVARNO preteška :/ ...
    E da sam gledala emisiju ...

  13. #13
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Matilda, neke učiteljice to čak svakom prvašiću i zapišu u bilježnicu ili blok da mame vide, a dijete se i sutradan pojavi kompletno sa svim knjigama na nastavi...

  14. #14
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zato su meni super one torbe na kotačiće koje klinci vuku za sobom

  15. #15
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    :shock: :shock: :shock:

    nisam gledala, ali tom doktoru treba oduzet dozvolu za rad ... ja jedva podignem kikičinu torbu njoj na leđa, a kako joj je tegliti - bolje da ne pričam.

    šest sati, šest predmeta - torba 8 kila . a ona ima 50 (u 7. razredu).

    može li se negdje na internetu pokrenuti akcija??? koja je web stranica tog bajnog ministarstva??? mislim da se preko rtl-a ne može ništa napraviti (osim možda "sanja talk show" ).

    lutonjice, te torbe nisu dobre za klince. već sam probala "progurati" ideju , ali u školama su obično velike gužve i može se dogoditi samo ono što ne treba. da ne kažem da dijete stalno vuče torbu jednom rukom.... a tu su i stepenice i seljakanja iz razreda u razred.

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    :shock: :shock: :shock:

    nisam gledala, ali tom doktoru treba oduzet dozvolu za rad ...
    Nije doktor kriv.
    Ja ga zvala i on sam se isčuđava montaži!
    On stoji iza podatka da dijete smije nositi 10-15% od svoje težine - sve ostalo je montaža!

  17. #17
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    i mi smo probali te torbe s kotacicima i jedva sam uspjela uvjeriti cure da ih vuku, zapravo je to bilo vise kao naredjenje. jer im je bilo prekomplicirano. a te torbe su teske same po sebi, pa kad trebaju uz/niz stepenice, onda jos i tezinu torbe dodaj na tezinu knjiga. pa kad je vani kisa/bljuzga/snijeg... :/

    sad imaju neke lagane s dobrim tregerima
    i meni otpadaju ledja kad im pomognem nositi (jako rijetko)

    apricot, pa zasto se doktor iscudjava, zar nije sam primjetio da dijete koje su doveli nije prosjecno sicusno dijete iz drugog razreda? ako zna koliko djeca smiju nositi (ako se time bavi) kako onda ne zna koji je prosjek kilaze u drugom razredu

  18. #18
    Pahuljica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    122

    Početno

    Nije doktor kriv.
    Ja ga zvala i on sam se isčuđava montaži!
    Ovo ti vjerujem jer znam za još jednu Sanjinu emisiju u kojoj je gostovala jedna gospođa koja se žalila da su joj iz njene priče izdvojili dijelove i time bitno izmijenili kontekst svega, tako da i ovo
    apricot, pa zasto se doktor iscudjava, zar nije sam primjetio da dijete koje su doveli nije prosjecno sicusno dijete iz drugog razreda? ako zna koliko djeca smiju nositi (ako se time bavi) kako onda ne zna koji je prosjek kilaze u drugom razredu
    vjerovatno ima veze s tim. Možda je dr. primjetio i komentirao tu kilažu ali to jednostavno nije prikazano pa je ispalo tako kako je ispalo.

    Reportažu nisam gledala ali vjerujem da je u pitanju kriva montaža. Ispravite me ako griješim

  19. #19
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ajde dobro da znam, meni su baš super izgledale te kotač-torbe.... možda se nešto promijeni dok zara krene u školu...

  20. #20
    Pahuljica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    122

    Početno

    možda se nešto promijeni dok zara krene u školu...
    Možda već za koju godinu klicni umjesto torbi prepunih knjiga počnu nositi neke lagane laptope pa više neće biti tih problema

  21. #21
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ili se, možda, vrate na pločicu i kredu - tad nije bilo problema!
    Jedna pločica, jedna kreda...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    255

    Početno

    kad smo mi postavili slicno pitanje nasoj uciteljici (zasto unaprijed ne kaze koje knjige za slijedeci dan) dobili smo objasnjenje da iako program postoji za svaki dan nikad ne znaju kako ce se situacija razvijati....ponekad uz gradivo ne treba radna biljeznica ,ali tijekom predavanja uciteljica skuzi da klinci nisu usvojili nesto iz predhodna dana pa se moraju vracati na staro,a tada im treba bas TA radna biljeznica

    susjedina mala je dvije godine nosila onu torbu preko jednog ramena na koso pa preko prsa(a jesam objasnila!)....enivej....sad hoda nakoseno :/ ....6 razred je ....

    totalan shit...

    btw. sto je ovo danas u vecernjaku... :? Waldofska???

    i naravno...uredno pratim poruke nasem vrlom ministru primorcu ))))

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    255

    Početno

    Vecernji list 08.09.2004.

    U primorske klupe!
    Predlazem da ministar Primorac,u skladu s komunikacijskim dostignucima-internetom,mobitelima,laptopima...-sljedecih 15tak dana svoje radno vrijeme provede u ucionicama,medju ucenicima primorskih skola,kako bi osjetio svu blagodat ovogodisnjeg kalendara skolske godine koju je "poklonio" ucenicima i nastavnom osoblju...........


    moji klinci su "odusevljeni" ucenjem na 30 stupnjeva..i nakon prije podnevne torture u prevrucim ucionicama (kao male biljcice u plasteniku ili stakleniku -bolje receno),doma dodju mrtvi.....ma MRTVI!

    nemam milosti do veceri ni pomisliti reci im ...jeste li napisali zadacu ili naucili sve za sutra!!!!!! pa ovo je strasno....zasto nitko ne snimi te jadnike kako zombijaju iz skole u podne ...a druga garnitura..na pol luda ulazi u parnu kupelj zvanu skola !!!!

  24. #24
    Pahuljica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    122

    Početno

    zasto nitko ne snimi te jadnike kako zombijaju iz skole u podne ...a druga garnitura..na pol luda ulazi u parnu kupelj zvanu skola !!!!
    I onda se pitamo zašto klinci ne vole školu Kad na sve to dodaš knjige i domaće zadaće, pa nije ni čudo

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    148

    Početno

    kad sam ja isla u OS u prva 4 razreda - mi nismo nosili sve knjige - tj. nosili smo doma samo radne biljeznice za zadace - a ostale knjige su bile u vitrini u razdredu. Tako nismo morali svaki dan teglit sve knjige.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    255

    Početno

    jucer je stariji sin (7 razred) dosao kuci bijel kao kreda...kaze mama u skoli ti se ne moze disati...otvoreni su svi prozori,ali skola je na vrh brda i sunce drma direkt u stakla....
    u skoli jos traju radovi(ni to mi nije kjaro....zasto ucenici+ gradjevinski radnici+ prasina?????) oko uredjena ucionica za produzeni boravak i oko novih toaleta,tako da skola nema vodu ! za pice!!!

    i kaze mali da im je profesorica matematike dozvolila da si na stolu drze flasu s vodom da ne bi opali u nesvijest od toplotnog udara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    bem ti primorca.....

  27. #27
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    ajme, zanamala, uzasno mi je zao.

    vidis, da nema tebe ja uopce ne bi razmisljala o tome da ovo nije idealan pocetak skolske godine. kod nas su jutra oko 8 stupnjava, danju oko 20. idealno!

    trebalo bi ministra staviti da sjedne u klupe s razredom tvog sina

  28. #28
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj zanamala prvotno napisa
    bem ti primorca.....
    sorry moram se malo obzirom na tvoju lokaciju. primorac muči dalmatince ... (ali ne samo njih. muči i kontinentalce )

    a sad ozbiljnije. pitanje za "radne rode", tj. one na radnom forumu: priprema li se neka akcija da se stanje malo popravi???

    strašno mi je zvučala rečenica koju sam čula od kikice: NEMAMO PRAVO GLASA pa smo se prilagodili . kakav osjećaj nemoći zapravo proživljavaju naša djeca - a njih nitko ništa ne pita...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •