Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 152

Tema: Utrogestan

  1. #101

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    180

    Početno

    A gde da nadjem LH trakice? Ja sam pitala u apotekama i gledaju me ko freaka kad to trazim,.. jel ima preko neta da se negde naruce?

  2. #102
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj Gombica prvotno napisa
    A gde da nadjem LH trakice? Ja sam pitala u apotekama i gledaju me ko freaka kad to trazim,.. jel ima preko neta da se negde naruce?
    www.saveontests.com

    Ovdje je topic o LH trakicama, pa svrati... http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=50657

  3. #103

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    180

    Početno

    Hvala ti Shanti srce si
    A ja sam upravo sada zvala moju ginicku i kazem joj kako stvari stoje, i ispadne da je nisam dobro razumela,.. rekla mi je da dodjem danas poslepodne na folikulometriju takoc da :D :D drz'te fige da bude nesto, pa da muzic i ja navalimo na ,..
    btw. danas mi je 11 dc, tako da ce da se vidi sve sto treba :D

  4. #104
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj Gombica prvotno napisa
    Hvala ti Shanti srce si
    A ja sam upravo sada zvala moju ginicku i kazem joj kako stvari stoje, i ispadne da je nisam dobro razumela,.. rekla mi je da dodjem danas poslepodne na folikulometriju takoc da :D :D drz'te fige da bude nesto, pa da muzic i ja navalimo na ,..
    btw. danas mi je 11 dc, tako da ce da se vidi sve sto treba :D
    Slušaj onda dobro svoju ginićku...
    Osim toga, sad si naoružana informacijama, pa znaš da u svakom klomifenskom ciklusu moraš na folikulometrije.

    I da upali od prve ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  5. #105

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    180

    Početno

    sad kad joj uletim u ordinaciju sa sve strucnim frazama i konstatacijama,... nece se znati ko je tu dr,.. ima da uzmem uz i sama da se pregledam
    hvala vam divne ste,.. puno ste mi pomogle,... sto sa znanjem i savetima, sto da se ne osecam kao jedina na svetu koja ima neki problem..

  6. #106

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    180

    Početno

    Cure samo da vam javim Juce sam bila na folikulometriji I pogodite?
    imamo dva folikulica, jedan na desnom jajniku, jedan na levom levi je 18,6 mm a desni 20,9 mm :D :D :D
    I sad AKCIJA

  7. #107

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    6

    Početno Utrogestan i spolni odnosi

    Pozdrav svima na ovom postu,

    Nova sam i otvorila sam novu temu jer nisam znala kako se ovdje nadovezati,a nisam vidjela da je itko imao dilemu koju imam, pa evo sta sam napisala:

    Dobar dan!

    Nova sam i molim ako je moguce pomoc! Ne bih za svaku sitnicu pitala ginicku pa ako imate iskustva radije mi vi odgovorite na: Da li se smiju imati spolni odnosi dok se vaginalno koristi utrogestan.U braku sam 4 god, planiramo bebaca i sada nakon ovulacije koristim vaginalno utrogestan 10 dana po 1 tab.

    Zahvaljujem se i pozdrav svima.

  8. #108
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Naravno da smiješ.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    6

    Početno

    zahvaljujem, na brzom odgovoru Rene

  10. #110
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    da li je netko od vas koje ste koristile utrice imao osjecaj da je cijeli "natecen" iznutra? da li je to normalno?

  11. #111
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    sad kad joj uletim u ordinaciju sa sve strucnim frazama i konstatacijama,... nece se znati ko je tu dr,.. ima da uzmem uz i sama da se pregledam

  12. #112
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Gombica svaka čast

  13. #113
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    MOLIM VAS, ako neka zna (ne da mi se stalno zivkati dr.) koliko dugo nakon inseminacije trebam stavljati utrogestan? u proslom ciklusu sam imala biokemijsku trudnocu. sad ne zelim raditi prerano test. danas mi je 15. dan nakon ciljanog odnosa (nismo ovaj puta isli na inseminaciju jer je biolog bio na godisnjem, al uredno sam popila klomifen i primila stopericu) te 30. dc.ne namjeravam napraviti test prije ponediljka, jer bi me jos jedna blijeda critca koja nestaje satrala psihicki. dal da utrice gurkam jos do pon.?

  14. #114
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno utrogestan

    Pinky draga ja sam utriće uvijek koristila do bete, to znači do onog dana kada bi doktor nakon postupka rekao da uradim betu, većinom 14 dan nakon postupka. Pošto sam do sada imal ukupno 6 negativnih beta odmah kada bi saznala rezultat bete stop utrićima kako bi što prije dobila menzes, jer bi u svim dosadašnjim mojim postupcima menga mi znala kasniti po 2-3 dana.

    Zato draga ti uradi testić ili betu da saznaš rezultate a ako budu pozitivni nastavi dalje sa utrićima a ako ne onda STOP.

    Od ti želim ovu prvu varijantu da nas obraduješ sa velikim + ili ogromnom betom, pa će i korištenje utrića biti lakše, znam da dotuže stavljati.
    S R T N !

  15. #115
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno utrogestan

    Draga mislila sam da mi je od utrića menga znala kasniti i to uvijek baš uvijek.

  16. #116
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    draga Pinky, ja se nadam da ćeš ih stavljati još jaaako dugo, tamo negdje do kraja 1. tromjesečja
    i nikako nemoj prestajati s njima dok ne izvadiš betu

    inače, ja sam m dobila i preko utrića

  17. #117
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa
    inače, ja sam m dobila i preko utrića
    i ja isto, cak 6 dan nakon transfera

  18. #118
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Ja nisam, meni je M došla tek kad sam prestala s njima i to mi je uvelike poremetilo ciklus. Ginekologica mi je dala upute da ih stavljam 15 dana od ovulacije, i da tad napravim test (znači 30.dc) i ako je negativan da prestanem, da može normalno M doći.

  19. #119
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    hej
    evo ja sam danas dobila utragestan...i doktorica mi je rekla da pijem 3 tablete dnevno to znači 300 mg...inače trudna sam 6 tjedana...

    al mene zanima dali su iste tablete za vaginalno stavljanje i one koje se piju?? ove moje su male, bijele, okrugle...
    jel to znači da ove tabletice mogu stavljati i vaginalno i piti?? :?

  20. #120
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    iste, točno mogu se pit i vaginalno stavljet

  21. #121
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa
    iste, točno mogu se pit i vaginalno stavljet
    Koja je razlika? Osim sto kad ih pijem sam kao zdrogirana - vrtoglavice i samo trazim mekano i toplo mjesto za spavanje

  22. #122
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    ja sam čula da bolje djeluju kad se stavljaju vaginalno, ali ja ću ih ipak piti

  23. #123
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj tikica_69 prvotno napisa
    Citiraj pirica prvotno napisa
    iste, točno mogu se pit i vaginalno stavljet
    Koja je razlika? Osim sto kad ih pijem sam kao zdrogirana - vrtoglavice i samo trazim mekano i toplo mjesto za spavanje
    bolje djeluju ako se stavljaju vaginalano, ali nama na VV-u su rekli da ako ne možeš odležat nakon stavljanja bar 30min (posao i sl.) da ih je onda bolje popit

  24. #124
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa
    Citiraj tikica_69 prvotno napisa
    Citiraj pirica prvotno napisa
    iste, točno mogu se pit i vaginalno stavljet
    Koja je razlika? Osim sto kad ih pijem sam kao zdrogirana - vrtoglavice i samo trazim mekano i toplo mjesto za spavanje
    bolje djeluju ako se stavljaju vaginalano, ali nama na VV-u su rekli da ako ne možeš odležat nakon stavljanja bar 30min (posao i sl.) da ih je onda bolje popit
    bas posla ovo da pitam i vidim odgovor.eni je lakse piti ih ali nekako ću već preziviti i vaginalno stavljanje
    pirica

  25. #125
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa
    da li je netko od vas koje ste koristile utrice imao osjecaj da je cijeli "natecen" iznutra? da li je to normalno?
    meni se abnormalno spava od ultrica

  26. #126
    Magdalena7

    Početno

    Prije svega da Vas sve pozdravim nova sam na forumu imam 37g, sina od 15g i sad zelimo drugo dijete pa neide vec cca 2godine

    Nisam dr.mr....., ali nisam bas ni totalno neinformirana o dosta toga, tako da imam konkretno pitanje

    Pratila sam Ov LH trakicama i mjerenjem bazalne ovaj mj.paralelno Pokazalo mi je po LH da je O bila 10dc (bila je prisutna ov.bol, i grudi su pocele boljet) Medutim bazalna je pokazala mali skok sa 10dc na 11dc tek za 0,05, a sa 11dc na 12dc 0,3 sto je ok

    Tako da se sve to vise manje poklapa
    Ono sto mene muci grudi su me boljele samo 3 dana?????
    Da li je moguce da prestanu boljet pod utjecajem Utrogestana (uzimam ga redovno svaki ciklus od spontanog prije god. dana radi loseg zutog tjela)

    Hvala unaprijed svima na odgovorima

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2

    Početno DRAGE MOJE...

    Ja sam nova ovdje i nadam se da ću se snaći među vama...
    Pokušavam ostati trudna 6 mj., ginić kaže da ne ide jer nemam ovulaciju, pa sam zato dobila 3 pikice; Choragon 500, Estradiol i Dexametason...
    sada sam na utrogestanu....
    Imam bolove u trbuhu ko kada trebam dobiti, ali se ovaj puta nadam da se to mala bebica gnjezdi u maternici...
    Očajnički želim napraviti test, a opet s druge strane me tako strah negativnog rezultata.
    Ima li koja od vas sličnih iskustava?
    hvala unaprijed svima

  28. #128

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    6

    Početno

    Evo da se ovom forumu prikljucim sa prekrasnim rezultatima, plusic na testu prije 2 dana, a kasnila 3 dana.
    ''mlada mama'' od davno nisam bila na forumu od straha da ne umisljam simptome koje sam prije imala, a nisam bila trudna.Mi vec 10 mjeseci pokusavamo intenzivno i evo tek sada plusic.Ja sam za poticaj ovulacije uzimala Klomifen pa Utrogestan 10 dana. Sada ga opet vaginalno stavljam, kaze ginicka da nebi nesto po zlu krenulo. Simptomi nikakvi osim jacih grceva i kada se popenjem uz stepenice kao da planinarim.Cak su i grudi splasnule al ipak bradavice su bile malo bolne.Ako te nervoza izjeda napravi test ili odi zamoliti ginicku da ti da da vadis krv ili sta vec ona ili on zna. To su jako veliki stresovi .. iscekivanja. Ovo iscekivanje zelim ti da bude zeljeni plusic. Pusa i zahvaljujem svim pametnim zenama koje su na forumu jer mi je jako pomoglo citati njihova iskustva.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2

    Početno

    Kod mene nema plusića. opet je negativan... Bit će valjda, hrpa stvari mi prolazi kroz glavu i više mi je dosta umišljenih simptoma i razočaranja nakon obavljenog testa.Hvala vam na odgovoru i pruženoj nadi, a vama od srca čestitam!!! bravo za buduću mamicu

  30. #130

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    6

    Početno

    Hvala na cestitkama. Jos se sve to mora potvrditi kod ginicke iako si dajem oduska za veselje. Mogu ti dati savjet sto sam citala da zene daju jedne drugima, jer doista su u pravu, a to je, zadnja 2 mjeseca sam se doista opustila, cak ni BT vise nisam redovno pratila, jedini stres ocekivanje M. Promijenila sam prehranu za sebe i M, puno cinka, vitamina C i svaki dan nesto drugo, 3 salice kadulje i mente, ponekada je pio i MM. Zelim ti plusic sljedeci mjesec i tesko je al probaj biti ne razocarana i manje napeta. Pusa i sretno

  31. #131

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    u blizini Zagreba
    Postovi
    80

    Početno

    Bok svima
    kako sam od danas na utrogestanu 2x2 , 5 dana jer mi M kasni, danas je 38 dc, vrlo je mala mogućnost da sam T, imam pitanje kojemu nisam pronašla odgovor ili mi je promaknulo.

    Da li nakon petog dana uzimanja tableta dobijem M ili ??

  32. #132

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    u blizini Zagreba
    Postovi
    80

    Početno

    I još jedno pitanje da li se dok si na tabletama može napraviti test za trudnoću ( mislim znam da možeš ali da li je rezultat relevantan ??)
    hvala na odgovorima

  33. #133
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Mordana prvotno napisa
    Bok svima
    kako sam od danas na utrogestanu 2x2 , 5 dana jer mi M kasni, danas je 38 dc, vrlo je mala mogućnost da sam T, imam pitanje kojemu nisam pronašla odgovor ili mi je promaknulo.

    Da li nakon petog dana uzimanja tableta dobijem M ili ??
    jesi li radila test?
    sigurna si da nisi trudna?

  34. #134

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    u blizini Zagreba
    Postovi
    80

    Početno

    rahela,radila test u subotu mislim da je to bio 35 dc i ništa .
    Bila na uzv praćenje O od 13-20 dc nije bilo ni O od ovulacije.

  35. #135
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    onda ti je ginić dao Utriće da bi dobila M?

    pa mislim da bi trebala dobiti M., ali provjeri kod ginića ako nisi od njega dobila upute

  36. #136

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Mordana prvotno napisa
    Da li nakon petog dana uzimanja tableta dobijem M ili ??
    Rekla bih da to ovisi o debljini endometrija u trenutku pocetka uzimanja tableta.

    Utrogestan (ili Dabroston) je progesteron koji utjece na zadebljanje endometrija. U anovulatornim ciklusima na primjer nema odgovarajuceg porasta progesterona, nema zadebljanja endometrija i prema tome nema ocekivanog dolaska menstruacije.
    Poznato mi je da je za zadebljanje tankog endometrija do te mjere koja omogucava njegovo potpuno ljustenje u vidu menstruacije potrebno najmanje 12 dana uzimanja progesterona.

    Citiraj Mordana prvotno napisa
    I još jedno pitanje da li se dok si na tabletama može napraviti test za trudnoću ( mislim znam da možeš ali da li je rezultat relevantan ??)
    Utrogestan koji je kao sto sam rekla progesteron ni na koji nacin ne utjece na rezultate testova za trudnocu. Testovi za trudnocu reagiraju iskljucivo na prisustvo beta HCG hormona, a to je hormon koji je prisutan jedino u trudnoci.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    u blizini Zagreba
    Postovi
    80

    Početno

    rahela, aurora, zahvaljujem na odgovorima
    Ne razumijem ako je najmanje 12 dana uzimanja za dobiti M , ne razumijem zašto mi je dala da stavljam samo 5 dana, valjda ona zna.
    još jednom hvala na odgovorima!!

  38. #138

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    41

    Početno Novo pitanje

    Evo malo probuđujem temu, i nemogu naći odgovor kaj me zanima.
    Različiti doktori pripisuju različito kak se koristi Utrogestan. Kojeg poslušati? Muž i ja bi htjeli bebicu a nizak mi je progesteron pa imam spoting i po 10 dana. Super to dođu utrogestani samo jedni kažu da ih stavljam od13-23dc, drugi od 14-28dc a sad najnovije u Petrovoj vele od 18-25dc. Kaj je točno? Koje dane u cikusu ga vi stavljate?

  39. #139
    Arya avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    192

    Početno

    ne znam gdje postaviti ovo pitanje; ovo mi se učinilo kao logično mjesto. ginićka me uputila napraviti 21-23 dc progesteron. Pretraga je učinjena 23. dc, a mislim da se radi o drugom ili trećem danu nakon ovulacije - 18. dc LH trakica je bila pozitivna, a taj dan sam i osjećala malo napetost u donjem dijelu trbuha, te iduća dva dana jaku bol (valjda je to bila ovulacijska bol) koje više nije bilo tek 21. dana ciklusa. progesteron na 23. dc (i mislim da je to drugi ili treći dan nakon ovulacije je 35.40 (ref. vrijednost za lutealnu f. 5.3 - 86). jel to ok ili ne? :?

  40. #140

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno Re: Novo pitanje

    Citiraj sanjalica38 prvotno napisa
    Evo malo probuđujem temu, i nemogu naći odgovor kaj me zanima.
    Različiti doktori pripisuju različito kak se koristi Utrogestan. Kojeg poslušati? Muž i ja bi htjeli bebicu a nizak mi je progesteron pa imam spoting i po 10 dana. Super to dođu utrogestani samo jedni kažu da ih stavljam od13-23dc, drugi od 14-28dc a sad najnovije u Petrovoj vele od 18-25dc. Kaj je točno? Koje dane u cikusu ga vi stavljate?
    Ja ga pijem, i to 10 dana, počevši od dana nakon ovulacije. Točnije, 2 dana nakon pozitivne LH trakice. Ako ga prerano počneš piti, možeš zaustaviti ovulaciju.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Arya prvotno napisa
    ne znam gdje postaviti ovo pitanje; ovo mi se učinilo kao logično mjesto. ginićka me uputila napraviti 21-23 dc progesteron. Pretraga je učinjena 23. dc, a mislim da se radi o drugom ili trećem danu nakon ovulacije - 18. dc LH trakica je bila pozitivna, a taj dan sam i osjećala malo napetost u donjem dijelu trbuha, te iduća dva dana jaku bol (valjda je to bila ovulacijska bol) koje više nije bilo tek 21. dana ciklusa. progesteron na 23. dc (i mislim da je to drugi ili treći dan nakon ovulacije je 35.40 (ref. vrijednost za lutealnu f. 5.3 - 86). jel to ok ili ne? :?
    Trebala si napraviti progesteron 7 dana nakon ovulacije. Obično se kaže da se napravi 21 dc, ali nije to uvijek tako, jer nemaju sve žene O na 14. ili 15. dc.

  42. #142
    Arya avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    192

    Početno

    da, sada to znam
    ali tako me je uputila doktorica, a ja nisam kuzila da je vazno da bas bude 7 dana nakon ovulacije. ipak, pitala sam je u međuvremenu i veli da to znači da je folikul koji je vidjela na uzv kad sam bila na pregledu pukao i da je došlo do ovulacije. pretpostavljam da bi vrijednost progesterona još porasla da sam čekala 7. dan jer je ovo bio, mislim, tek drugi ili treći dpo.
    inače, ako netko ima ovulacijske bolove, jel ovulacija nastupa kad prestanu ti bolovi ili dok su ti bolovi. jer meni je ovaj ciklus to trajalo dva dana! :shock:

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    41

    Početno o Utrogestanu

    Evo ovaj tjedan pričam sa dr i dođem do ove formule: Lh trakicom pratim ovulaciju i dva dana nakon toga počinjem stavljat Utriće i to 14 dana 3x2. 15 dan vadim betu i ak je negativna prestajem stavljat a ak je pozitivna nastavljam. E baš mi je trebalo vremena da to. Znači važno je utvrditi kad je ovulacija. Onda je bolje stavljat 14 dana Utriće a ne 10 jer je tako podržana trudnoća, ak je do nje došlo skroz do kad se vadi beta. A da sam stavljala samo 10 dana onda bi smanjila razinu progesterona već 25 dan a tek 14 dana nakon ovulacije mogu vadit betu.
    Meni se to čini logaično, a vama?
    Jesam ja jedina kaj se sa time mučim, kad koji dan šta raditi?

  44. #144

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    sanjalica38, dobro si to složila. Betu možeš vaditi već 12 dpo, ako je došlo do trudnoće, bit će pozitivna.

    Ja sam došla do iste "formule" sama, jer mi moja gin nije tu od velike pomoći.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Molim vas za savjet:
    Pokušavamo 10 mj. dobiti bebu.
    Prije 3 mjeseca sam radila folikulometriju i dok kaže sve 5.
    Imali smo tada ciljane odnose, a nakon toga sam i ja naučila prepoznavati O
    pa ih imamo i slijedećih mjeseci.
    Vadila sam prog. 21. dan (jednog drugog) ciklusa i bio mi je 47 (ref.5.3-86).
    Uglavnom dok. mi je rekao da prema uzv vidi da je stanje hormona ok, ali ako
    želim
    može mi dati progesteron. Ja nisam htjela jer imam iza sebe dvije uspjele T kompletno
    započete i iznesene bez dodavanja hormona,potvrđenu O, M skroz redovite, nema spotinga itd.
    Dok. je rekao da naš dosadašnji neuspjeh pripisuje statistici (25-30% mogućnosti začeća po ciklusu)
    U međuvremenu dobivamo i nalaz muževog spremiograma koji je granični.
    Moje je pitanje, da li bi trebala probati uzimati progesteron s obzirom na sve gore navedeno,
    pošto je dok. to ostavio na meni da odlučim?

  46. #146
    Piko2010 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    Poz svima od nove clanice foruma
    Pinky, i ja kao i ti imam osjecaj "natecenosti" iznutra i već sam pomalo luda jer ne znam da li umisljam ili stvarno nesto nije u redu, molim te za pomoc ili savjet ako znas u cemu bi mogao biti problem, inace 09.11. sam imala prvi AIH, a od 11.11. uzimam utrogestan, hvala unaprijed na odgovoru!
    Ako je jos netko imao takav osjecaj neka se javi sa savjetom, hvala curke!!!

  47. #147
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Piko2010, a kad su ti rekli da vadiš betu? Danas je onda 14. dan i mogla bi polako...

  48. #148
    Piko2010 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    mare41, dr. mi je rekao da u cetvrtak 25.11. napravim kucni test a nakon toga betu.
    E, sad mozda jedno glupo pitanje, al nemojte zamjerit jos sam nova u svemu tome, da li betu treba vaditi ako je test negativan?

  49. #149
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Piko, šta je rekao test?

  50. #150
    Piko2010 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    Negativan je

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •