Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 152

Tema: Utrogestan

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno Utrogestan

    Hi,cure!!

    Danas sam dobila svoj nalaz progesterona,koji izgleda baš i nije neki hit-20.36 nmol/l(u lutealnoj fazi 5.3-86)..uglavnom,moj ginić kaže da sljedeći ciklus počnem piti utrogestan od 100 mg i to 2 puta dnevno.Trebam ga poćeti piti 2.dpo,pa nakon 15-ak dana vaditi beta hcg.Ako sam T,nastavljam ga piti,a ako nisam,prestajem.
    E,sad napokon moje pitanje:da li neka od vas ima iskustva s pijenjem istog i kako ga podnosite?Imate li puno nuspojava i kakvih?Malo sam u dilemi jer je to ipak uzimanje hormona...?

    Hvala vam na odgovoru unaprijed

  2. #2
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Bolja je iskoristivost progesterona ako ga se uzima vaginalno (potvrdilo mi nekoliko lijecnika), a onda nema ni nuspojava poput umora i sl.

  3. #3
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ja sam pila dabroston (nisam sigurna, ali mislim da je i jedno i drugo "umjetni" progesteron) 10 dana radi izostanka M i O, i nisam primjetila nikakve nuspojave! Nadam se da sljedeće utrić nećeš smjeti piti

  4. #4
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Sorry, greška! nadam se da češ utriće nastaviti piti

  5. #5
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Lucija Ellen, a ja sam baš čila da je kad se pije jer kad ga se stvalja vaginalano dio ipak iscuri, ali može biti...

    Ja sam ga pila i prvi-drugi dan mi je bilo kao da se vozim na brodu, a kasnije sasvim u redu. S obzirom da ti je nizak, samo ga ti pij jer ako nema dovoljno progesterona, a dođe do plodnje, veća je vjerojatnost da se bebica neće održati jer se žuto tijelo neće moći dobro razviti. Naravno, želim ti da do toga ne dođe i da ostaneš trudna i da imaš školsku trudnoću.

  6. #6
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    ja ga već tjedan dana stavljam vaginalno ali zbog održavanja trudnoće....nemam nikakvih simptoma..

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj mikonja prvotno napisa
    ja ga već tjedan dana stavljam vaginalno ali zbog održavanja trudnoće....nemam nikakvih simptoma..
    meni ga je doktor dao po defaultu kad sam zatrudnila (doduse mozda zato jer je bio visoki tjedan trud a jos se nije culo srce). Isto sam uzimala vaginalno i bez problema, osim sta je bila neka nestašica tada.

  8. #8
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    ja ga uzimam od prvog dana trudnoće, prvo tromjesečje 3x2 vaginalno, a sad u nastavku pijem 1x2 svaku večer. nuspojava nemam nikakvih

  9. #9
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa
    Lucija Ellen, a ja sam baš čila da je kad se pije jer kad ga se stvalja vaginalano dio ipak iscuri, ali može biti...
    Evo citiram dr. Harni:
    Utrogestan kapsule mozete uzimati kako oralno tako i vaginalno, no ogromna je razlika u metabolizmu didrogesterona (aktivni sastojak Utrogestana) nakon oralnog u odnosu na vaginalno uzimanje. Prilikom vaginalne primjene lijeka, najvisa koncentracija didrogesterona se postize upravo u "ciljnim" organima, prije svega maternici. Nakon oralnog uzimanja lijeka, didrogesteron podlijeze tzv. "first-pass" efektu, odnosno nakon resorpcije iz crijeva prvo prolazi kroz jetru gdje se metabolizira, i tek potom dosize ciljne organe, gdje je djelotvorna koncentracija lijeka niza nego kod vaginalne aplikacije.
    link na cijelu temu

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    Uh,sad ste mi dale za misliti...ne znam više da li da ga uzimam oralno ili vaginalno;po ovome svemu izgleda da je vaginalno bolje.Jer,meni se već sad,pri ovoj razini progesterona spava i zijeva po cijele dane,a kad su ovako tmurni dani kao ovih dana,onda pogotovo.A imam i malo niži tlak,tako da ću vjerojatno biti neupotrebljiva ako počnem ovo piti .

    Svakako,hvala vam na odgovorima.Mene je najviše brinulo da li ima nuspojava tipa naticanje,loše stanje organizma itd.A,ništa,bar ću se naspavati!Valjda neću prespavati i plodne dane

  11. #11
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Lucija Ellen hvala. Nije da sam bila nevjerni Toma, samo sam ja imala drugačiju informaciju.

    Pepina, ako možeš birati, onda ti je bolje stavljati ga vaginalno i ne samo radi bolje apsorbacije, nego su i nuspojave skoro nikakve u odnosu na oralnu primjenu.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    Pa,ne znam da li mogu birati;ginć mi je rekao 2*1 dnevno,a ove koje sam kupila su i za oralno i za vaginalno....imam još 2-3 tjedna dok ne počnem ih uzimati,pa ću valjda dotle skužiti kako da ih uzimam.
    Sad sam u fazi (ne)išćekivanja M

  13. #13
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    i ja sam jedna od onih kojima je 21DC progesteron cak 16,3, strasno!
    meni su isto rekli da je bolje vaginalno ga koristiti jer se vise toga "uhvati" na prvavim mjestima. i ja cu poceti uzimati dodatno progesteron od sljedeceg ciklusa, vaginalno.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    crvić,mislim da nam je slično...,ma uzet ću ga i ja vaginalno,inače ću stvarno usnuti zimski sam .I jutros,uz ovako relativno nizak progesteron sam jedva oči otvorila..

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    sorry,crvic,a ne crvić,malo sam brzopleta

  16. #16
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    Citiraj Pepina prvotno napisa
    sorry,crvic,a ne crvić,malo sam brzopleta
    pepina, dobro si napisala, crvić, samo ja jako rijetko koristim slova s kvacicom.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    333

    Početno

    Pepina, meni je doc rekao da ga uzimam oralno, ali sam ga dosta lose podnosila. (Doduse, ja sam uzimala jako veliku dozu 700mg dnevno). Poslije par dana sam ga pitala mogu li ga uzimati vaginalno jer sam i ja cula da su nuspojave manje, ali mi je taj doc rekao da nije isto. Vaginalno je bolje za trudnice i sl. jer usprjecava otvaranje, a kad je hormonalni balans u pitanju, da je puno bolje uzimati ga oralno.... Tako da mislim da bi trebala provjeriti jos jednom prije nego odlucis promijeniti doktorove upute. Sretno!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    Hvala ti ww na ovom upozorenju,dobro da si mi rekla,sad ću se definitivno raspitati prije kod doka.Ja doduše moram uzimati 200 g dnevno,ali tko zna kako ću podnositi...

  19. #19
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Ja sam mislila nakon ove O stavljati utriće, čak sam ih i kupila... No, odustala sam, jer ovaj ciklus trebam ponoviti progesteron, pa sam pomislila da mi onda neće biti vjerodostojan nalaz. Ne znam jesam li u pravu?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    sandrij,mislim da ne bi trebala ih stavljati prije,jer ti nalaz neće biti ispravan,ali ja bi se svakako o tome prije konzultirala s ginekologom,na tvome mjestu,da budem sigurna.

  21. #21
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    i ja razmisljam da ovaj ciklus krenem s utrićima. Idem kod gin kad dobijem M pa cu ga priupitat za njih...

  22. #22
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja sam u luteinskoj fazi i danas krećem s utrićima. Mislim da je bolje iskoristivost vaginalno, i manje su nuspojave, ali pepina u slučaju krvarenja bolje je oralno.

  23. #23
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    jos me nesto zanima...

    kako koristimo Vitex za smanjenje prolaktina dali ima nesto slicno isto na biljnoj bazi za povecanje progesterona :?

  24. #24
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    neki dan sam saznala za med, ne znam da li smijem reklamirati, jednog dr kemije, mislim da je kemicar, i koji je jako uspjesan u lijecenju niskog progesterona, a i ne samo njega.
    danas sam ga zvala pa mi je rekao da dodjem sutra do njega kako bi mi dao med. on garantira regulaciju progesterona u roku tri mjeseca, kod mene ce to ici malo duze jer sam alergicna na pelud
    ja se bas veselim i nadam se da ce i moj progesteron narasti; danas sam opet vadila krv i nalazi su mi sutra gotovi tako da mu mogu doci s friskim podacima.

  25. #25
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    e to bi i ja probala, mislim da med ne moze skoditi

  26. #26
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    OT
    crvic kad nam se vraćaš na listu? Kad središ hormone??

  27. #27
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    OT
    crvic kad nam se vraćaš na listu? Kad središ hormone??
    rene, , nadam se da cu vam se uskoro pridruziti! to iskreno zelim, stovise, zudim za druzenjem s vama

    radila sam neke pretrage pa cekam sve nalaze kako bih ih odnjela svojem ginekologu da mogu opusteno krenuti u novu trudnocu, nadam se ovoga puta uspjesnu! treca sreca

  28. #28
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    ah, moram se malo pojadati, prosli mjesec progesteron 16,3, a ovaj 15,0

    no, danas idem po med pa ga pocinjem papati

  29. #29
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    crvic napravit ce utrici i med svoje

  30. #30
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj crvic prvotno napisa
    ah, moram se malo pojadati, prosli mjesec progesteron 16,3, a ovaj 15,0
    Jesi bila s tim nalazom kod doc? To ćeš riješiti utrićima bez problema. Neću ti ja pametovati, ali obavezno odi, reci da planiraš T (što vjerojatno zna) i nakon O stavljaj utriće.

  31. #31
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    zvala sam svojeg doc-a, sada cekam jos nalaze kariograma i cervikalne briseve pa cu po utrice i u akciju :D

  32. #32
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    sandrij tek sada sam vidjela da si trudna :D :D :D cestitam ti, od srca!!!!!!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    42

    Početno

    crvic može pp o tom medu detaljnije

  34. #34
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj crvic prvotno napisa
    sandrij tek sada sam vidjela da si trudna :D :D :D cestitam ti, od srca!!!!!!
    Hvala, crvic! Nadam se da ću i ja tebi brzo uzvratiti čestitke!

  35. #35
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    kako vi kad stavljate utrogestan?

  36. #36
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    On se apsorbira za cca. pola sata, pa tempiramo prije stavljanja, odnosno negdje izmedu...

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    276

    Početno

    Sad tek ništa ne razumijem , pa koji se onda uopće rezultat progesterona smatra normalnim ako je ipak nalaz u referentim granicama :?


    Danas sam dobila svoj nalaz progesterona,koji izgleda baš i nije neki hit-20.36 nmol/l(u lutealnoj fazi 5.3-86)..uglavnom,moj ginić kaže da sljedeći ciklus počnem piti utrogestan od 100 mg i to 2 puta dnevno.
    Po Pepininim nalazim moj je onda progesteron isto nizak a nikad mi nisu ništa prepisali :/
    Prošla sam HCOSY i nalaz je bio uredan, oba prohodna , ciklus na 28 dana ..dobro u zadnje vrijeme šteka na 32 ....", MM Ok , beštija nemam , trudnoće nema 4 godine .
    Ovulaciju potvrdili folikulometrijom , ali nikad nisu vidjeli stanje žutog tjela , niti potvrdili njegovo postojanje ...

    Niti uopće znam u kakvom je stanju žuto tjelo ... a bila milion put na UZV
    Ono što mene sad znanima , da li žena može imati urednu ovulaciju , a da se žuto tjelo kasnije ne pojavi ili da bude lošije kvalitete?
    Pa zato nema trudnoće ili ?

    Kako prolaktin utjeće na progesteron ....jer i on mi je malo povišen ,u biti prelazi zadnju decimalu na refer. vrijedn. ali isto su rekli ne treba ništa ????

  38. #38
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    ancica ja sam bila sa svojim nalazima kod svojeg socijalnog doktora koji mi je rekao kako je progesteron nizak, a onda sam dosla kod ginekologa koji me "prati" vec duze vrijeme i on mi je rekao da mi je progesteron u redu :?
    mene je to zacudilo, ali ipak vjerujem, u biti, i dalje vjerujem kako mi je progesteron prenizak!
    ja sada koristim med za podizanje progesterona i nadam se da ce mi nalazi vec ovaj mjesec biti bolji!
    zelim ti, vec ovaj mjesec veliki +

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Međimurje/Varaždin
    Postovi
    188

    Početno

    stelerina, vitex se koristi za smanjenje prolaktina, to utječe ujedno i na kvalitetu ovulacije, pa čim ti je ovulacija bolja ti se odmah i progesteron podigne!
    a recite vi mene, o kakvom je to točno medu riječ??? :?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    anćice,ja sam u međuvremenu imala biokem.T,a ovaj ginekolog koji mi je rekao da moram uzimati Utrogestan me malo razočarao.Tako da samotišla kod drugog ginekologa,koji je 100 puta bolji i on je poludio kad je vidio da mi ovaj propisuje Utriće nako samo jednog nalaza.Kao,to treba pratiti ciklički,pa onda možda.Također ja rekao da taj moj nalaz ne znači da mi u trudnoći ne naraste dovoljno progesteron(ja ga nisam provjeravala u doba dok sam još bila T).Tako da ne možemo znati kakav je u T:Uglavnom,ovaj moj ginić kaže da je progest. krivac za samo oko 10% pobačaja,a za moju biokem.T nije sigurno kriv moja razina progest. i da ja,pogotovo u roku ovog i sljedećeg ciklusa ne uzimam nikakav Utrogestan.Tako da,eto on ne misli da mi išta treba;rekao je da bi mi on eventualno dao da ga uzimam kad budem opet trudna(kako to lijepo zvuči-opet trudna )
    Eto,izgleda da ta razina prog. ipak nije toliko preniska.Ja sam se spasila da ne moram uzimati Utriće,jer sam ihe se dobrano nakljukala sada kad se pokušavalo nešto spasiti od moje T.

    Ali,ako postoji mogućnost da mi taj med malo povisi prog.-rado bih i ja probala,pa crvic,draga,ako ti nije problem da malo napišeš o tome...koji med,koliko...?Hvala ti unaprijed

  41. #41
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    za med sam saznala od svoje rodjakinje koja je imala povisen prolaktin i snizen progesteron. ona ga je uzimala tri mjeseca i sada su joj svi nalazi i vise nego dobri. :D
    njoj je trebalo tri mjeseca, nekima treba vise, drugima manje. meni je dr rekao da ga uzimam mjesec dana i da nakon toga napravim kontrolu hormona da vidimo da li se treba pojacavati doza ili je pogodjena mjera bas za mene. od cega je med, ne znam, kojih sastojaka ima, isto ne znam, ali znam da je kontroliran na agronosmkom fakultetu, a ja sam taj fax pohadjala, pa znam da je sve 100% prirodno. tako da ga ja konzumiram vec nekoliko dana, u srijedu ce biti tocno tjedan dana.
    mogu vam poslati pp s brojem telefona i imenom dr-a ciji je med.
    e da, ja sam alergicna na pelud, super sam agronom , tako da je moj med bez peludi i nesto je slabiji od ostalih jer je pelud isto jako bitna stavka.
    nadam se da nisam nista izostavila. jedva cekam 21DC da prekontroliram progesteron.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Međimurje/Varaždin
    Postovi
    188

    Početno

    crvic, molim podatke na pm!! :D

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    crvic,nadam se da se i ja mogu ogrebati za podatke na pp

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    crvic,hvala ti

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    142

    Početno

    drage moje recite mi sto se radi kada je endometrij slabasan? negdje sam procitala da je dobar caj od vrkute u kombinaciji sa andolom,...
    prihvacam sve vase savjete ako ste imale slicne probleme-a pomoglo je!!!!

  46. #46
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj bak prvotno napisa
    drage moje recite mi sto se radi kada je endometrij slabasan? negdje sam procitala da je dobar caj od vrkute u kombinaciji sa andolom,...
    prihvacam sve vase savjete ako ste imale slicne probleme-a pomoglo je!!!!
    Znam da su neke cure jele ananas

  47. #47
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    da li vas od utrogestana bole sise? meni je za poludit, ne mogu leć na trbuh!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    Citiraj Suzzy prvotno napisa
    Citiraj bak prvotno napisa
    drage moje recite mi sto se radi kada je endometrij slabasan? negdje sam procitala da je dobar caj od vrkute u kombinaciji sa andolom,...
    prihvacam sve vase savjete ako ste imale slicne probleme-a pomoglo je!!!!
    Znam da su neke cure jele ananas
    Meni se čini da treba piti sok od ananasa,a ne jesti ga,ali nisam sigurna,nek me ispravi netko tko zna točno :/

  49. #49
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa
    da li vas od utrogestana bole sise? meni je za poludit, ne mogu leć na trbuh!
    Daaaaaa

    A sto se tice ananasa , neke su jele , ja sam pila jer sam procitala da ananas preradom izgubi enzim koji u vecim kolicinama dovodi do pojacanih kontrakcija materice i pobacaja . Taj ciklus mi je endometrij bio zdebljan sto je potvrdila i obilna M puna debelih komada endometrija

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    Ma,znala sam ja da će betty znati,ona nam ovdje uz pujicu dođe nešto kao dežurni ginekolog

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •