Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 72 od 72

Tema: Nasilje u Waldorfskoj školi

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Klia super si napisala!
    Svaka ti je riječ na mjestu
    Da znaš kako je meni teško u bilo kom kolektivu jer sam "čudna"
    ne vrijeđam i ne omalovažavam djecu
    trudim se prilagoditi program svakome posebno
    naprednijima i onim sporijima
    djeca sa mnom mogu slobodno razgovarati
    motiviram ih na samostalan rad i istraživanje
    jel da da sam grozna?
    ne derem se ,a slušaju me
    fakat mi treba dat otkaz jer se ne uklapam u sivilo i žabokrečinu mašeg školstva

  2. #52
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    klia, potpisujem.
    maria, zar su učitelji poput tebe zbilja u našem školstvu čudaci ... a ja mislila da je to sad ipak malo drugačije, e jesam naivna...

    od školskih trauma sjećam se jedne učiteljice koja nam je u OŠ predavala u nižim razredima.
    Dakle ona je tjerala na hodnik sve cure koje su imalae dužu kosu i ako nismo imale svoje gumice, morale smo si svezat kosu žnirancima (iliti špigetima, pertlama).
    Ta ista je jednom (barem to pamtim) jaaako ispljuskala pred pločom učenicu ( kojoj školski program baš nije išao), jer nije znala riješiti matematički zadatak.
    Jadnica je bila crvena ko rak - što od pljuski, što od srama i sva u suzama.

    Sjećam se i šopanja (u dnevnom boravku) od iste osobe.
    Ja sam srećom manje više sve jela, ali jadna djeca koja nisu mogla- tjerala ih je da sve pojedu.
    Jednom kad je bila posebno "raspoložena" je natjerala isto jednu učenicu da sve pojede, pa kad je ova to povratila, tjerala ju je da ponovo jede to ispovraćano ...

    Ovo se stvarno događalo, a sad mi zvuči kao noćna mora ...a mi klinci smo mislili da se to smije raditi djeci ...
    A o tome da su nas znali zvati "stoko" i sl. neću posebno ni isticat ...

  3. #53
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Prozivanje mene kao problematicnog djeteta (jer sam zadatke zavrsavala ranije od drugih pa mi je bilo dosadno) i upiranje prstom da sam lazljivica jer sam glasno rekla da domar, koji je stalno visio u kuhinji, a mi smo imali dezurstva u kuhinji kad smo pomagali kuharici, psovao sve i svasta. To smo cule jedna cura i ja - nju su ubijedili da nije istina da je psovao, a mene proglasili lazljivicom i problematicarkom (4. osnovne) jer nisam odustajala od tvrdnje da covjek socno psuje.

    U visim razredima bilo je jako puno vrijedjanja i psovanja na nas, povlacenja za kosu i lupanja ucenika glavom o glavu (dvije cure na tehnickom zavrsile posao i pricaju tiho, tip dodje, ulovi ih za kosu i lupi glavom o glavu). :/

    Srednja je ipak bila malo bolja, ali se nitko nij etrudio ni mrvicu vise nego minimalno oko genijalaca ili problematicnih, a bila sam u "elitnoj" srednjoj. (mos misliti!)

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    128

    Početno

    Grozno!

    A sto je najbolje, onda jednom krenes i na fax, i umjesto da nas sto vise pozavrsava taj klinac da bi drzava napredovala opet se moras nositi s profesorima koji studentima otezavaju napredak svojim xxxxx (Admin editirao nepristojnu rijec) i u ovako zahebanom skolstvu. Zvuci sirovo, al je tak.

  5. #55
    Bigmama

    Početno

    Ovo je strašno ! :shock:
    Od koljevke pa do groba najljepše je đačko doba!
    Uvijek sam se tomu smijala. Nasilje u školi od strane učitelja (profesora) nije rijetka pojava. Mislim i na tjelesno i na duševno zlostavljanje.
    Mi roditelji trebamo biti odvažni i nedopustiti takve vrste nasilja nad našom djecom.
    MM i ja imamo zasad 5-ero đaka u osnovnoj (1, 2, 4, 6, 7 r.)
    Dakako da su roditelji najvažniji učitelji svoje djece, a učitelji u školi su samo neka vrst pomoći, koju mi plaćamo iz proračuna i to im trebamo dati do znanja, ako im nije jasno.
    faj, jako mi je žao kad čujem kroz što sve prolaze tvoja djeca.
    Postoje valjda i neki kontrolori učitelja, ravnatelja..

  6. #56

    Početno

    Evo i nastavka:
    http://www.htnet.hr/vijesti/hrvatska...1/0618006.html

    http://www.htnet.hr/vijesti/hrvatska...1/0435006.html


    Čitala sam dana s i na teletextu o ovome.
    Oprostite što ponovno vraćam temu, ali mogu ovo tek tako staviti u ladicu.

  7. #57

    Početno

    umjesto lijekova nestručna osoba djeci davala homeopatske pripravke
    E sorry, ali ako je ovo istina ja bi ih kompletno pozatvarala...to je jednostavno nedopustivo BILO GDJE, čak i da je škola savršenstvo i da nema ni tračka zlostavljanja.

  8. #58
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Draga bebe, nažalost, ne mogu se složiti s tobom po pitanju ovoga:

    "onda jednom krenes i na fax, i umjesto da nas sto vise pozavrsava taj klinac da bi drzava napredovala opet se moras nositi s profesorima koji studentima otezavaju napredak svojim xxxxx"

    Naime, ne bi bila idealna situacija kad bi se budućim profesorima još i olakšavalo završavanje studija koji je većina njih i upisala ne s namjerom da se bavi tim poslom, nego tek tako, da nešto završe pa da rade bilo što drugo, a kad im se takav plan izjalovi, onda svi zasjednu za "profesorske" jasle, državna služba, kolika tolika sigurnost i slične fore. A, ponavljam, od vokacije, dakle poziva koji bi učitelj ili profesor trebao osjećati skoro kao što svećenik mora osjećati svoj, ako misli kvalitetno obavljati svoj posao ( pun iskušenja i težine ), ni v! I tada ostaje samo - golemo nezadovoljstvo te osobe koja je, zapravo, u životu htjela nešto drugo.
    Olakšavanje studija dovelo bi do još veće inflacije učiteljskog i profesorskog kadra, što nažalost, u našem društvu ne bi vodilo ka njegovoj profiliranosti, odnosno primanju onih najsposobnijih i najmotiviranijih u službu, nego do gomilanja kadra na zavodu za zapošljavanje koji je i ovako krcat...
    No, pretpostavljam da si ti mislila općenito na sve službe i sve fakultete, ne samo na profesorski. I tu je situacija slična. Studiranje bi trebalo biti najveći stupanj inicijacije budućih zaposlenika za svoje zvanje. Zašto bi svi morali studirati??? Ova zemlja treba i obrtnike i poljoprivrednike i stručne ljude različitih profila, ali ne nužno s diplomama fakulteta.
    Za to sam da se djeci maksimalno olakša osnovno školovanje ( odnosno ono obvezno, pa i kad u to uđe i srednje ), da ih se rastereti od viška informacija, ali da se talentiranoj djeci, s druge strane, omogući vrlo rano razvijanje u smjeru za koji se primijeti da je dijete stvoreno. Dakle, nisam ni za to da se na račun prosjeka zakidaju nadprosječni.
    No, fakultet mora biti zahtjevan. Dakako, slažem se s tobom da i tu ima luđaka koji koriste situaciju što nitko ne nadgledava njihov rad pa se na studentima - iživljavaju. Na žalost, i to su činjenice. :/

  9. #59
    J&D avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    628

    Početno

    Drage moje, evo ovako ja sam druga generacija koja je izasla iz waldorfske skole, to je bilo najljepse doba moga zivota, rad u epohama, 17 predmeta koje ni ne osjetis, rad bez pritiska, od 6 razreda smo sami kuhali sebi rucak koji je bio zdrav, i sastavljali smo sami meni za sljedeci tjedan, te dobili buđet za njega i ucili raspolagati novcima,naravno uz nadzor! U cijeloj skoli nije bilo niti jedno pretilo dijete, sto mislim da je pohvalno I svi smo sve pojeli jer nam je bilo zanimljivo posto smo sami kuhali! Imali smo nastavu u prirodi, sajmove rukotvotina, ples, igra, heklanje, strikanje, dvaki razred je imao svoje zivotinje za koje se brinuo, mi smo imali zeceve! Bilo nas je 13 u razredu, svaki profesor bi svakom od nas ponaodob objasnio gradivo jer je za to imao vremena! Nema pritiska od ocjena, profesorima smo govorili Ti jer su smatrali da nisu nista vrjedniji od nas! Roditelji su u ljetnim praznicima dolazili sa nama kreciti ucionice, i radili smo otiske ruku, i tako smo bili ponosni na to.Ja cu svoje djete upisati u waldorfsku skolu sigurno! I samo jos nesto prije pocetka nastave smo molili oce nas! Ja sam se upisala u jezicnu gimnaziju nakon oš, prva na popisu! Oslobođena mature jer sam prosla 5.0 sve razrede, upisala fakultet i evo sa 27 hodina zavrsavam drugi fakultet sa prosjekom 5,0 imam dvije firme i 4 likovne izlozbe iza sebe! E sad tko trazi drugaciji pridtup ucenju ima se gdje obratiti, jedino sto kad sam ja isla skolarina je iznosila 730 kn a mislim da je od toga proslo 13 god!

  10. #60
    Commawhite avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    43

    Početno

    jest da je meni rano razmišljati o školi, al imam i nećakinje, jedna je taman stasala za vrtić i razmišlja se o waldorfskom vrtiću u Rijeci. Koliko shvaćam, cijena državnog vrtića i waldorfskog je otprilike ista pa njezini roditelji više naginju toj opciji. Meni cijela filozofija odlično zvuči i nadam se da ćemo mi našeg mališana moći poslati u takvo okruženje. Baš mi je drago da si iznijela pozitivne dojmove

  11. #61
    J&D avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    628

    Početno

    Samo naprijed, necete pogrijesiti, ako imas jos kakvih pitanja samo pitaj!!!

  12. #62
    Ozujak avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj J&D prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje, evo ovako ja sam druga generacija koja je izasla iz waldorfske skole, to je bilo najljepse doba moga zivota, rad u epohama, 17 predmeta koje ni ne osjetis, rad bez pritiska, od 6 razreda smo sami kuhali sebi rucak koji je bio zdrav, i sastavljali smo sami meni za sljedeci tjedan, te dobili buđet za njega i ucili raspolagati novcima,naravno uz nadzor! U cijeloj skoli nije bilo niti jedno pretilo dijete, sto mislim da je pohvalno I svi smo sve pojeli jer nam je bilo zanimljivo posto smo sami kuhali! Imali smo nastavu u prirodi, sajmove rukotvotina, ples, igra, heklanje, strikanje, dvaki razred je imao svoje zivotinje za koje se brinuo, mi smo imali zeceve! Bilo nas je 13 u razredu, svaki profesor bi svakom od nas ponaodob objasnio gradivo jer je za to imao vremena! Nema pritiska od ocjena, profesorima smo govorili Ti jer su smatrali da nisu nista vrjedniji od nas! Roditelji su u ljetnim praznicima dolazili sa nama kreciti ucionice, i radili smo otiske ruku, i tako smo bili ponosni na to.Ja cu svoje djete upisati u waldorfsku skolu sigurno! I samo jos nesto prije pocetka nastave smo molili oce nas! Ja sam se upisala u jezicnu gimnaziju nakon oš, prva na popisu! Oslobođena mature jer sam prosla 5.0 sve razrede, upisala fakultet i evo sa 27 hodina zavrsavam drugi fakultet sa prosjekom 5,0 imam dvije firme i 4 likovne izlozbe iza sebe! E sad tko trazi drugaciji pridtup ucenju ima se gdje obratiti, jedino sto kad sam ja isla skolarina je iznosila 730 kn a mislim da je od toga proslo 13 god!

    Moram priznati da me se dojimo jako ovaj tvoj post.

    Kolegica bi svoju kćer upisala u ovu školu, a ja sam odmah krenula u istraživanje za svoje dečke (5g i 3,5g)..
    Malo sam zabrinuta koliko djeca iz ove škole znaju na kraju.. kako se snađu u srednjoj školi u kojoj je sistem učenja potpuno drugačiji nego ovaj na koji su navikli.. Vidim da su se neki raspisali o rupama u znanju kada su krenuli u srednju. Da im je bilo općenito teško se priviknuti. I zato mi je drago da sam pročitala ovako jedan lijep primjer.
    Da li si ti u waldorfskoj školi iskakala po talentu, znanju ili je to više-manje tako i sa ostalom djecom?
    Osim vezanja, kukučanja, plesa i sl.aktivnosti, da li postoji kakav sport?
    Na jezicima se jako radi, no što je sa matematikom, fizikom, kemijom na kraju? koliko djeca iz waldorfske škole papriraju onima iz državne kada kreću u srednju?
    I da li si naučila stvarno svirati.. flautu, klavir ili violinu?
    Puno pitanja.. ali kada me puno zanima..
    Posljednje uređivanje od Ozujak : 26.03.2013. at 13:26

  13. #63
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    ovaj topik je iz 2004, da ne bi netko fulao kao ja, pa da se sekira oko skandala u wald..

  14. #64
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ne znam za skandale, ali zato sam čuo za masakr - to je izraz koji najbolje opisuje prolaz prve Waldorfske generacije srednjoškolaca.

  15. #65
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Zar te to iznenaduje? Nase klasicne skole i Waldorfska su dva razlicita svijeta.

  16. #66
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ma super je to da su waldorfske škole na nekom drugom svijetu. Šteta je samo što učenike ne pripreme adekvatno za nastavak školovanja na ovom svijetu.

  17. #67
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    bila na danima otvorenih vrata radi UPISA djeteta u školu.pobjegla glavom bez obzira.

  18. #68
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Citiraj lasica prvotno napisa Vidi poruku
    bila na danima otvorenih vrata radi UPISA djeteta u školu.pobjegla glavom bez obzira.
    obrazloži malo.

  19. #69
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    pa,nisu mi se sviđala djeca i njihovo ponašanje,i još par detalja oko nekakve opće atmosfere i organizacije školskog života i recimo isto dojam da su djeca tamo previše hermetički ideologijski zatvorena u neki "program".najgori primjer:ima nekakva kućica vani u dvorištu i moj sin (tada 5 godina) je ušao tamo (kao kućica na drvu) i došla su djeca iz škole (3-4 dečka),i počela ga nasilno gurati van.i ja pitam pa dobro zašto to radite? a oni meni vele da je to njihovo,jer oni tu idu u školu i da on nema pravo na to.i ja velim pa dobro,zašto ne može pogledati,dani otvorenih vrata su,ovo ono,ali oni ni pet ni šest njega na pod oborili i onako mu zafrču ruku iza leđa i dižu u zrak tak da sam bila uvjerena da je ključna kost već ispala.i ja vičem pustite ga,moj sin vrišti jer ga boli i sve jače mu zatežu ruku,a oni još jače.i onda smo MM i ja fizički doslovno skidali klince sa svog sina (jedva!) da bi nakon balade vidjeli malo iza kućice neke djelatnike škole koji su to šutke gledali i ni riječi nisu rekli niti reagirali na to,dapače bili su jako opušteni i nezainteresirani.inače,vidjeli smo i superkul djecu i par superkul učitelja,sviđaju mi se i neke metode,ali onak-ovo me toliko potreslo (uz još par nekih obzervacija o samoj školi u smislu organizacije nastave,gradiva i sl.) da mi više nije palo na pamet tamo dati dijete.iako sam svjesna da je tako i u drugim školama. ali druge škole nisu privatne,ne plaćaš ih toliko i ne moraš voziti dijete sat i pol do tamo.tako da...trud i ulaganje da bih dobila isto što imam pred zgradom.

  20. #70
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    iako,moja rođakinja je jako zadovoljna koliko kužim tamo,tako da smo mi imali možda i bad luck.ali velim,i da nije bilo incidenta,jednostavno nije to waldorf kakav sam iskusila u njemačkoj.(ne mislim materijalno)

  21. #71

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ovo od J&D zvuči idealno, ako se tako radi.

    (Ne sviđa mi se jedino dio s očenašom, jer prejudicira katoličke polaznike :/ )

  22. #72

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    1

    Početno

    kada bi vi samo znali koliko u rijeci i zagrebu ima roditelja koji bi vam mogli ispričati takve i slične priče za glavu bi se uhvatili.i ja sam jedan od bivših roditelja.grupa nas htjela je još prije par godina obznaniti medijima nezakonite radnje unutar škole u rijeci.odustali smo . razlog odustajanju bio je činjenica da su u tom trenutku u školi radili učitelji koji u tom trenutku jednostavno nisu imali kud a nisu svi bili krivi za situaciju u kojoj se ona našla kao niti za ono što se u njoj događalo. drugi razlog su bila djeca čijim je roditeljima odgovaralo da netko drugi bude roditelj umjesto ili su bili uplašeni demagogijom nekih valdorfskih učitelja po kojoj su državne škole pune nasilja,učitelji ne obraćaju pažnju na djecu,nastavni program ne valja itd. za vrijeme školovanja mog djeteta unutar valdorfske škole u rijeci došli smo do saznanja da ista radi po starom nevažećem statutu, da ugovor koji roditelji potpisuju sa školom krši zakon o ljudskim pravima samim tim i pravima djeteta,da razrede vode učitelji koji nisu zadovoljili.obećanja koja su nam data pri upisu a koja su vezana uz nastavne predmetenisu se ispunjavala ili su se ispunjavala uz puno muke i na inzistiranje roditelja.u školi je vladalo ozračje nepovjerenja.roditelji nisu dobivali konkretne i istinite informacije,roditelji su plaćali privatno stručne suradnike jer im ih škola nije osigurala iako je to morala i po statutu i po ugovoru.
    ravnateljica je trošila novac na nešto od čega bi vam se doista zavrtilo u glavi, a novca nije bilo tj, škola je bila u minusu od 400 tisuća kuna od čega je dug roditelja iznosio oko 30 tisuća kuna. mnogi su se roditelji puno žrtvovali vjerujući kako time pomažu stvoriti dobro ozračje za svoju djecu. to žrtvovanje odnosi se na konkretan rad za koji bi svugdje drugdje bili i priznati i plaćeni.nažalost upravo su mnogi od tih napustili školu razočarani.iza ljepih slika dječice i divnih priča o uspjesima nekolicine njih koji bi uspjeli da su išli u bilo koju školu krije se velika ljubav prema novcu i dominaciji.iz današnje perspektivegledajući dobro je što smo se makli u normalan život u kojem je moje djete u petom razredu državne škole savladavalo tablicu množenja.vrlo dobar je učenik bez problema je upisao srednju školu. trebalo mu je dosta vremena da se uklopi u društvo ali je uspio i zahvaljujući učiteljicama u osnovnoj školi.nakon našeg odlaska iz valdorfske škole istu je napustila većina učitelja.ravnateljicom je postala osoba koja je trebala dobiti otkaz jer nije zadovoljila ali je ostala raditi u školi zahvaljujući roditeljima koji su taj čin smatrali nehumanim iz ovog iskustva izvlačim pouku da sam ja taj koji je odgovoran za svoje djete, da tu odgovornost ne smijem prebacivati ni na koga i da nikad nesmijem nikome bez pogovorno vjerovati kada je moje djete u pitanju.što se tiče nasilja u školi bilo ga je i dok smo bili tamo,djeca se zovu za svjedoke i slične gluposti,bilo je i krađa ali su zataškavane.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •