Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Deset dana prije termina..

  1. #1

    Početno Deset dana prije termina..

    Deset dana prije termina,odem ja na redovan pregled kod svoje ginekologice.Tokom pregleda,ona kaze da sam vec tri prsta otvorena,da se cudi kako nisam imala nikakve bolove,i da bi ona to jos tu vecer poradjala. Ja onako sva zbunjena,sokirana i nespremna na sve to,krenem kuci da se spakujem i da idem nazad na kliniku.Dosla sam kuci,nazvala muza na posao i rekla mu da ja moram nazad u bolnicu jer trebam da se porodim jos istu vecer.On jos vise zbunjen nego ja samo mi prekida vezu i za 5 minuta se stvara ispred zgrade.Dosla sam na prijemno, raspremila se, i tokom pregleda razbila toplomjer, a pritisak mi je skocio na 150/100. Toliko sam bila preplasena da nisam mogla ni govoriti,sve mi se to jos prije par sati cinilo tako dalekim, da sam mislila da imam jos vremena na pretek da se psihicki pripremim.
    I tako dolazim ja u sobu,doktorica me ponovo pregleda,prokida vodenjak i tada pocinju moje muke.Daju mi indukciju,i bolovi postaju sve veci i cesci. Tada sam na porodiljskom proglasena za najgoru,i naj neposlusniju trudnicu u historiji klinike.Kad god bih vidjela doktoricu da ulazi u sobu i navlaci rukavice pocela bih toliko da placem i vristim kao da me sjeku.
    I tako lezim ja na stolu i gledam na sat,koji kao da se ne mice,i cekam kada ce nocna mora da se zavrsi.
    Lezala sam na krevetu od 13:30 sve do 20:30 kada su bolovi postali toliko cesti da vise nisam imala kad da gledam na sat.Prebacili su me u porodjajnu salu,i polegli na stol. Preko puta mene u susjednoj prostoriji,poradjala se djevojka od 17 godina,kako su vrata bila sirom otvorena, sve sam vidjela. Da stvar bude jos gora,ona je imala strasno tezak porod i ja to sve gledajuci postajem jos nervoznija i pocinje da me hvata jos veca panika.
    I napokon dodjoh i ja na red,okupile se one sestrice oko mene,imala sam osjecaj da ih je stotina.Bolovi su poceli i ja sam gurala iz sve snage,uz dvije kontrakcije i naravno epiziotomiju moj bumbac je dosao na svijet. Jos onako mokrog i sa pupcanikom sestrica mi ga je stavila na grudi.Kada me je pogledao svojim prekrasnim krupnim okicama i proplakao, sva bol koju sam prije par sekundi osjetila je nestala.
    Darija sam rodila 11.10.2006.god. u 20:45 bio je tezak 3 480 dug 51cm.
    Kuci smo vec bili 13.10. i to bas na petak 13. nadam se da ce mu 13 broj biti sretan u zivotu.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno


  3. #3
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ja bi tu doktoricu za uš izvukla

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    Super da sje sve dobro :D
    Ali tu doktoricu...


  5. #5
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    a jesu te prešli nisi čitala rode ranije? No dobro, bitno da je mali bumbac dobro

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno Re: Deset dana prije termina..

    Citiraj mamin_andjelak prvotno napisa
    Tada sam na porodiljskom proglasena za najgoru,i naj neposlusniju trudnicu u historiji klinike.
    ha ha i ja sam jedna od tih

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ja bi tu doktoricu za uš izvukla
    kažu da baš zato (zbog uši) u našim bolnicam i rutinski briju

    (sunce mi udarilo u glavu )

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    pardoncek, cestitam ti na rodjenju Darija i zelim dobroooo-doslicuuuu na forum!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •