Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: 1 recept za koliko kutija ljekova?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    168

    Početno 1 recept za koliko kutija ljekova?

    Kao trudnica koja pojačano troši Utrogestane (1 kutija traje 5 dana) obradovala sam se kada mi je sestra kod ginek. rekla da mi na 1 recept može napisati mjesečnu dozu, u mom slučaju 4 kutije. Međutim, kad sam došla u ljekarnu nagli obrat situacije : ne smiju izdati više od 2 kutije po recptu??! Kako nemam baš volje zivkati tkozna koliko brojeva na HZZO-u potrazi za odgovorom, molim vas da mi se javite ako ste imale slična iskustva.

  2. #2
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    po novome čak jedan recept jedan lijek tj. jedna kutija :/

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nazvala sam svoje kolegice u ljekarni: po novom pravilinku o izdavanju lijekova, nema više te mogućnosti za 4 kutije . Na jedan recept mogu ići najviše 2 kutije lijeka.

    A ako je jedna kutija dovoljna za mjesec dana, onda može samo jedna kutija na recept.


  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    I to nije baš friško: taj pravilnik je od prije barem 2 mjeseca (negdje od studenog vrijedi), u ordinaciji bi to već trebali znati.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    168

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Nazvala sam svoje kolegice u ljekarni: po novom pravilinku o izdavanju lijekova, nema više te mogućnosti za 4 kutije . Na jedan recept mogu ići najviše 2 kutije lijeka.

    A ako je jedna kutija dovoljna za mjesec dana, onda može samo jedna kutija na recept.

    Hvala vam na odgovorima!
    Ali zar nije malo obrnuta logika : ako je jedna kutija dovoljna za mjesec dana onda može SAMO jedna kutija na recept, ali ako trudnica mora 3 puta mjesečno kod ginek. čekati red da bi dobila recept e onda NE MOŽE 3 kutije na recept?! Ali ono što me najviše čudi je to što sam danas ipak u drugoj ljekarni dobila 3 kutije na 1 recept, bez pitanja i podpitanja?!!
    Enivejs..jasno je samo jedno : nista nije jasno!

  6. #6
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Evo još jedne žderačice utrogestana: na jedan recept možeš dobiti 2 kutije. U mom slučaju, uvijek dobijem 2 recepta, a teta u ljekarni drugi stavi s strane s ceduljicom da treba napisati kasniji datum - npr. 10 dana. Na taj način mi izda ukupno 4 kutije, a sebe papirnato pokrije. Ne znam jesam li bila jasna...
    Nuikad još nisam imala problema s dobivanjem utrogestana ni u jednoj ljekarni.

  7. #7
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mayda prvotno napisa
    Ali ono što me najviše čudi je to što sam danas ipak u drugoj ljekarni dobila 3 kutije na 1 recept, bez pitanja i podpitanja?!!
    Onda su se u ljekarni zeznuli.
    Na 1 rp najviše 2 kutije.

  8. #8
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Meni isto kutija utrića traje 5 dana. Dobila sam recept na samo dvije kutije. A onda opet ispočetka po novi recept...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •