Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 75 od 75

Tema: Reakcija na novinske napise o potpomognutoj oplodnji ...

  1. #51
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Kao majka, mogu reći samo da je SVAKO DIJETE DAR. Bez obzira kako nastalo, i od kuda došlo svojim roditeljima u zagrljaj.

    A post suncice.. tužno je kako postoje neuke osobe u svijetu gdje je informacija dostupna na klik mišem. Ali to govori nešto o njima samima, a ne o nama.. sadašnjim i budućim roditeljima.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    30

    Početno sunčici

    ovo napisano od sunčice ...samo

    ... nego draga , jedno pitanjce tebi ...
    što bi bilo da ti ne možeš ni u jarku , ni u šumarku ????
    bi li ko Sara (mislim da je ona bila ) unajmila sluškinju da legne s tvojim mužem i "rodi ti" dijete ... tako nešto piše u Bibliji zar ne ????

    ... a poslije odgovora možemo i o etici i o moralu

  3. #53
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno Re: sunčici

    Citiraj katita17 prvotno napisa
    što bi bilo da ti ne možeš ni u jarku , ni u šumarku ????
    Ovo sam ja mislila napisati! Ali kako niti najgorem neprijatelju ne bi htjela priuštiti borbu s neplodnošću...
    Međutim, činjenica je da ljudi bez provjerenih činjenica vrlo lako osude nešto, a kad se sami nađu u istom problemu počnu razmišljati na drugi način. Tako da Sunčici mogu reći da je sretna što nije imala problema oko začešća, a moju neplodnost i borbu i moje čudesne bebe nek pusti na miru!

  4. #54
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj martina123 prvotno napisa

    Nekon sto proucite dobro medicinsku stranu potpomognute oplodnje, reakcije tijela, nuspojave terapija te sazrijevanje embrija ili sto on uopce znaci (od samog pocetka) te sva znacenja jednog postupka i tek kada ce se to u vasem tekstu i vidjeti tek tada mozete pisati o ovoj toliko ozbiljnoj temi u koju se upustaju osobe koje niti su strucne u tom podrucju niti o toj problematici ne znaju ni makar pola o tome o cemu pisu!
    mislim da je ovo bit svega

    + jedna meni jako draga recenica:

    "razmisljati je tesko, pa bi svi sudili" (ili bili suci)

  5. #55

    Početno

    Ova nasa Suncica vise se nije javila .
    Pa draga Suncice gde si sad ti ?
    Cure ne vredi gubiti zivaca zbog vakvi kao nje.Odoh ja na odbrojavanje da saberem malo pozitivne energije jer trebami za sledeci postupak.
    Lubim vas sve

  6. #56

    Početno

    • Ova nasa Suncica vise se nije javila .
      Pa draga Suncice gde si sad ti ?
      Cure ne vredi gubiti zivaca zbog vakvi kao nje.Odoh ja na odbrojavanje da saberem malo pozitivne energije jer trebami za sledeci postupak.
      Lubim vas sve

    Taj gost sam ja Roze .
    Pa sto mi nije se pojavilo moje korisnicko ime :?

  7. #57

    Početno

    Drage moje, sve ste rekle.
    Samo ne znam još je li Sunčica neki provokator, šaljivdžija ili opaki neznalica ali jedno je nažalost sigurno, takvih Sunčica ima zabrinjavajuće puno u Hrvatskoj, pa i Italiji, koju držimo za razvijenu Europu.
    Osim što sam sad ljuta i što nemam vremena argumentima pobijati svaku smislenu rečenicu (hm...ima li uopće takvih u njenom tekstu) koju je dotična nabaljezgarila ovdje, samo ću poručiti njoj i sličnima; ne lupetajte bez veze i držite se podalje od MPO-a, tj. ukoliko niste spremni uložiti određeni napor kako biste svladali osnovne pojmove i shvatili što je uopće Potpomognuta oplodnja, držite se podalje od nje, dakle, za početak bez komentara, molim!

  8. #58

    Početno

    Ahhh...evo me ovdje, ovaj ghost iznad sam ja, fritulica.

  9. #59
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj ia30 prvotno napisa
    Sunčice draga,plaćam ti kavu gdje god da si ako mi napišeš što znači OVULACIJA?Možda sam ipak previše pitala... :/
    Moram priznati da sam kuhala i kuhala i spremala se da napisem takav odgovor na post ovog gosta gore , ali kad sam procitala ovo sto je ia30 napisala pocela sam se smijati Svaka cast zeno u pravu si !

    Nego , Goste , ko si da si Imas li djecu ?
    I ti hoces da mi kazes da je zlocin sto JA hocu da budem majka ?!
    Takvih poput tebe ce biti uvijek , na zalost .
    Sreca pa su oni malo trezveniji ipak ustrajali . Da smo slusali takve poput tebe , jos uvijek bi ljudi umirali od kuge i upale pluca , a zene spaljivane kao vjestice , zemlja bila kockasta i sve se vrtilo oko nje . Sreca pa ima mudrih ljudi , obezbjedise nam struju , klozetsku solju , tv ,internet . Omogucise mi pravo koje mi sigurno nije oduzeto od Boga , pravo da budem majka .
    Ako vec toliko vjerujes u to sto pricas , GOSTE , zasto ides zubaru vaditi pokvaren zub , nemoj ici doktoru da ti izvadi upaljeno slijepo crijevo . Ne dozvoli da skrnave tvoje tijelo . Prepusti se sudbini , ako te ikad ista zaboli Suncice ,sta ces to ti je od Boga .
    Po meni je zlocin biti glup i zatucan . A sramota je sto se za ono o cemu pojma nemas usudjujes tako oholo govoriti .
    Sramota ..

  10. #60
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Mislim da Suncica samo provocira.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    sva u glazbi
    Postovi
    150

    Početno komentar

    Donekle razumijem onu izjavu da je danasnje drustvo nestrpljivo i da nema strpljenja vec zeli sve dobiti onda kad zeli....No mismo izabrali ovaj sistem, mi smo izabrali kapitalizam.
    Mogli smo lijepo ostati zivjeti u onom idilicnom sistemu, tada to "zlo" koje se zove centar za potpomognutu oplodnju uopce ne bi postojao. Svi bi zivjeli ko u snu, bezglavo bi stovali nekog vrlo mudrog politicara, nikad ne bi culi za uloske sa krilcima a onog tko dodje iz Njemacke sa nekoliko tamo jeftinih poklona bi smatrali Bogom.

    Meni nije jasno nesto.
    Vec sutra netko ce se obliti u obliznjem parku, netko ce se predozirati a netko ce odluciti srusiti neki rekord (koji plemeniti cilj) i skocit ce bungee jump sa najveceg moguceg mosta.
    Za prvu dvojicu ce ljudi pozvati hitnu, jednom ce ispumpati zeludac i dobit ce krevet u bolnici, drugi slicno a treceg ce spremno cekati kola hitne u slucaju da ne bi ugrozio svoj prevrijedni zivot kojeg izlaze pogibiji zbog male doze adrenalina.
    A mi, koji nikom nismo nista skrivili, koji nismo izbarali nase stanje, koji zelimo samo ono na sto ima pravo svaki covjek dan od Boga - nama nitko ne bi trebao pomoci. Niti bi trebali uopce traziti pomoc.
    Mi bi trebali stoicki trpjeti i ignorirati nasu bolest, ne bi trebali uopce postojati nikakvi centri koji bi nama mogli pomoci - zato sto je jedino humano rjesenje trpiti i cekati......

    Sto smo mi zarazni...sugavi...sto?

    Zasto ne pustiti alkoholicara da se otrijezni ili jednostavno umre, pa sam se je napio za Boga milog, narkoman se mozda izvuce a ako ne pa sam si je zaboo iglu, tko mu kriv sto nema "dovoljno volje da se skine sa droge", obaraca rekorda pustiti neka radi sto god zeli, pa kola hitne imaju dovoljno posla za ljude koje je zaista zadesila nesreca.
    A nas - a valjda pustiti da nekako prezivimo ili umremo od tuge...

  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    128

    Početno

    Zaista , prva reakcija je bila lagani rast živaca i mog inače visokog prolaktina, ali onda shvatiš da ovo stvarno nije vrijedno naših živaca i vremena i da ću to jednostavno IGNORORATI i čak mi ju je žao u jednu ruku, a dalje neću jer mi naviru pogrdne stvari , a ne bih to htjela...

  13. #63

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    24

    Početno

    cure ona nije vrijedna toga da ju spominjemo i osvrćemo se na njene komentare, takve kao ona treba ignorirati a bolje za nju da se nikada ne sretnemo jer onda sigurno neću biti fina

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    263

    Početno

    Ja sam najsretnija zena na svijetu jer imam dvoje prekrasne djecice zacete "umjetnom oplodnjom" :D i nikakvo mi sunce ne moze pokvariti raspoloženje

  15. #65
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    jedva cekam moju "umjetnu" djecicu!!

  16. #66
    suncica lee

    Početno evo mene opet...

    sta vi napraviste od mog testa... ali nema veze. kao sto netko rece, svatko ima pravo na svoje misljenje....sto je nekada dobro, a nekada i ne.

    zelim se za pocetak ispricati svima koji su se nasli uvrijedjenima, nije mi to bila namjera!

    valjda se barem u jednom slazemo: donosenje zakona je prijeko potrebno da se prestane sa svakim malverzacijama sjemena, jajasaca i embrija. to je prestrasno!

    a stanje neplodnosti se itekako treba i moze lijeciti, ko i svaka druga bolest. e sad ide onaj ALI....

    sve se ovdje vrti oko prirodnog principa nastanka covjeka i pocetka zivota. od trenutka kad se spoje spermij i jajasce pocinje jedan novi ljudski zivot, sve je tu- u pocetku, samo se sve dalje razvija i diferencira...

    meni su spermici i jajasca, a posebo embriji, predragocjeni da bih bila za bilo kakve manipulacije od strane trece osobe ili donacije...

    plemenit i dobar cilj je dobiti dijete, i vjerujem i znam i da je to izuzetno tezak problem osobito u primitivnim sredinama gdje te okolina gusi...i ljudi zele sebi samo najbolje... ali cilj nikada ne moze opravadati sredtsvo!

    sto ce vam lijecnici ponuditi- svatko prema svom znanju... svaka cast onima koji lijece uzrok i hoce ga potaziti i lijeciti,ali ja uglavnom znam za slucajeve gdje samo napisu: indicirana MPO! sto ce covjek onda nego po njihovom.... kad je to kao jedini izbor...

    tema je teska, komplicirana i jako jako osjetljiva...

    vec sam u onom crnom prvom tekstu rekla: pogledajmo prirodu i ucimo od nje!!!

    a sto se tice toga da se djeca ne sjecaju... nemojte se zavaravati- djeca se ne sjecaju ali itekako osjecaju!!!

    svaka cast svim dobrim roditeljima i onima koji to zele postati!
    i ja zelim samo dobar zakon o metodama potpomognute oplodnje bez ikakvog oplodnog turizma (ili kako se to vec zove).

    srdacan pozdrav,

    suncica

  17. #67
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno Re: evo mene opet...

    Citiraj suncica lee prvotno napisa
    sta vi napraviste od mog testa...
    Ne znam zašto, ali čini mi se da se ovdje ne radi o tipfeleru

    Citiraj suncica lee prvotno napisa
    zelim se za pocetak ispricati svima koji su se nasli uvrijedjenima, nije mi to bila namjera!
    A što ti točno je bila namjera? Mislim da nisam jedina kojoj je nejasno.. :?

    Citiraj suncica lee prvotno napisa
    meni su spermici i jajasca, a posebo embriji, predragocjeni da bih bila za bilo kakve manipulacije od strane trece osobe ili donacije...
    Nama, naravno, nisu predragocjeni i samo čekamo da ih treca, druga, peta, sedma osoba izmanipulira.
    A što se donacija tiče..možda bi trebalo ukinuti i darivanje organa? Pa usput i darivanje krvi?

    Citiraj suncica lee prvotno napisa
    pogledajmo prirodu i ucimo od nje!!!
    Mislim da gledamo samo i isključivo prirodu i učimo od životinja, ti se baš i ne bi dobro provela

  18. #68
    suncica lee

    Početno

    draga moja, ako ti hoces, samo hajde i uci od zivotinja...

  19. #69
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj suncica lee prvotno napisa
    draga moja, ako ti hoces, samo hajde i uci od zivotinja...
    nadam se da će uskoro krenuti i transplantacije koje će i tebi moć pomoć.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    srca....?...ne... to već rade odavno!
    Onda je valjda u pitanju onaj drugi organ na M.....(a nije maternica,očito je s njenom sve u redu) :/

  21. #71
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Bez obzira na to što ne podržavam mišljenje sunčice, mislim da je komunikacija u ovih nekoliko postova malo neprilična našem forumu.
    Molim vas cure, svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali nitko nema pravo na vrijeđanje....

  22. #72
    suncica lee

    Početno

    svaka cast roza.... vrijeđaje je bezveze!

    daj boze da nikom nitko ne napise da mu treba IVF ili kakva transplantacija... a kad smo kod transplantacija, je li netko gledao emisiju Na rubu znanosti.. vrlo zanimljivo o toj temi, kako ni to nije tako kako se obicno predstvalja jer svaka stanica u nasem tijelu ima pamcenje i bla bla bla, kako neki ljudi kojima su presadili srce ili neki drugi organ se pocnu ponasati kao pokojnik, imati neke snove ili cudne navike, sjecanja.... Ali to je druga tema.

    Nadam se da ce u nasoj lijepoj domovini ozivjeti jedan humaniji pristup pomaganja da dobiju djecicu oni koji to zarko zele.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    sva u glazbi
    Postovi
    150

    Početno bla bla bla

    Svakako, mozda da se nas problem i svi problemi rijese sa nekoliko seansi kod psihijatra. To je humano.
    I srcanim bolesnicima je bolje otici na par savjetovanja kako podnijeti svoju bolest nego da dobiju tudje srce i osjecaju "da stanice njihovog srca ne pripadaju njima".

    Ma meni je cijeli ovaj topik bla bla bla da citiram Suncicu.

    Odoh ja zivjeti sa prirodom (koju by the way jako volim) i izmoliti par krunica da djeca nase Suncice nikad ne snadje sto i nas jer onda bi se mogla sjetiti ovog topica..............................

  24. #74
    Romana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    258

    Početno Re: bla bla bla

    Citiraj Dodo prvotno napisa
    Svakako, mozda da se nas problem i svi problemi rijese sa nekoliko seansi kod psihijatra. To je humano.
    I srcanim bolesnicima je bolje otici na par savjetovanja kako podnijeti svoju bolest nego da dobiju tudje srce i osjecaju "da stanice njihovog srca ne pripadaju njima".

    Ma meni je cijeli ovaj topik bla bla bla da citiram Suncicu.

    Odoh ja zivjeti sa prirodom (koju by the way jako volim) i izmoliti par krunica da djeca nase Suncice nikad ne snadje sto i nas jer onda bi se mogla sjetiti ovog topica..............................
    Nemam niš za dodati.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno Re: bla bla bla

    Citiraj Romana prvotno napisa
    Citiraj Dodo prvotno napisa
    Svakako, mozda da se nas problem i svi problemi rijese sa nekoliko seansi kod psihijatra. To je humano.
    I srcanim bolesnicima je bolje otici na par savjetovanja kako podnijeti svoju bolest nego da dobiju tudje srce i osjecaju "da stanice njihovog srca ne pripadaju njima".

    Ma meni je cijeli ovaj topik bla bla bla da citiram Suncicu.

    Odoh ja zivjeti sa prirodom (koju by the way jako volim) i izmoliti par krunica da djeca nase Suncice nikad ne snadje sto i nas jer onda bi se mogla sjetiti ovog topica..............................
    Nemam niš za dodati.
    Samo potpisujem u potpunosti.
    U ovakvim trenucima kad se borimo da dobijemo bebicu ne trebaju nam provokacije kao ove od strane Sunčice. Da ima imalo srca i suosječanja nikada ne bi piknula među nas kojima treba pomoć liječnika da dobijemo bebu. Samo ću ponoviti da ću se i ja moliti da njena djeca NIKAD ne iskuse ovake probleme kakve mi imamo, ali i zahvaliti ću dragom Bogu na svim načinima koji mi pomažu da jednog dana i ja primim svoj zamotuljak u ruke, zahvaliti ću Mu se i na svim divnom liječnicima koji svakodnevno vode bitku za nas da nam pomognu i vode nas korak bliže našem snu.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •