Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 79 od 79

Tema: Uloga kućnih ljubimaca u povećanju ljudske dobrobiti...

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj MaKla prvotno napisa
    da ne spominjem kad dojim dijete u parku na klupi a oko mene trci pas veci od mene i molim se Bogu da se ne navali na moju uspavanu bebu u glavu...
    sigurna sam da ga nebi pustili sa povodca da je opasan i da postoji najmanja opasnost da napadne na mjestu gdje ima male djece i ljudi uopće.
    Usput pitanje..jel postoji razlog za strah? Kod tebe, mislim? JEsi li ikad doživila neku neugodnost, traumu zbog psa?
    Ono o kakicama stoji..iako sam se uvjerila da masu ljudi pokupi sa svojim ljubimcima.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    88

    Početno

    Postoje zakoni o držanju životinja i kad bi se on primjenjivao bilo bi takvih situacija puno manje.Ja poštujem tuđi strah i opravdan je.Meni i kad dolaze gosti psi se zatvaraju u box koji su u dnevnom boravku jer ih i onda imam na oku.Uvijek me strah da neko dijete ne gurne ruku.Ali ima isto tako roditelja koji ne sprječavaju djecu da životinji trči u susret što najčešće rezultira naslovnicama u novinama.
    Moji psi isključivo trče i obavljaju nuždu u šumi 5 km od naselja,a kad smo u šetnji povodnik,brnjica- glavni rekviziti i osigurani su u Croatia osig.
    u slučaju ugriza, oštećenja treće osobe,itd.Mislim da sam sve učinila da bi naš život s njima i život naših sugrađana bio laši,ljepši i što je najbitnije sigurniji.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    99

    Početno

    ronin i ja se često pitam a gdje da to obave?
    Rado bi da kod nas postoje parkovi za pse,jer dok ima ljudi biti će i kućnih ljubimaca.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    99

    Početno

    Ja svom retriveru odbijam,neću i ne želim stavljati brnjicu.

    Povodac DA ako ima ljudi oko nas ali kao što sam rekla izbjegavam mjesta gdje je gužva...jer mi naše šetnje znače opuštanje,mir i veselje!

    A klinci ako se žele poigrati sa psom dobrodošli su!

  5. #55
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Ivana1976 prvotno napisa
    osigurani su u Croatia osig. u slučaju ugriza, oštećenja treće osobe,itd.
    Ivana, možeš malo više podataka o ovome? Nisam još čula za takvo osiguranje, baš me zanima.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    potpuno se slazem sa time da kucnog ljubnmca treba kupiti prvenstveno SEBI a ne djetetu...
    i to u smislu preuzimanja potpune odgovornosti za brigu oko istog...

    onda su dobrobiti koje tekst spominje zagarantirane...

    nikad ne treba zaboraviti da djeca najvise ipak uce primjerom...

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    lucky day potpuno se slažem s tobom.Iluzorno je očekivati da npr.sedmogodišnjak kompletno izvršava sve obaveze vezane uz kućnog ljubimca-dio odgovornosti naravno,no pas je i veselje i obaveza svim članovima obitelji.
    I ako roditelji kupe kakicu od ljubimca,jednoga dana će i dijete preuzeti takav obrazac ponašanja.

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj Lenni prvotno napisa
    Ja svom retriveru odbijam,neću i ne želim stavljati brnjicu.

    Povodac DA ako ima ljudi oko nas ali kao što sam rekla izbjegavam mjesta gdje je gužva...jer mi naše šetnje znače opuštanje,mir i veselje!

    A klinci ako se žele poigrati sa psom dobrodošli su!
    Zašto?

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    88

    Početno

    Ugovor o osiguranju(najbitnije ):Osiguranjem životinja pruža se osiguravajuća zaštita od sljedećih rizika:uginuće osig.životinje zbog bolesti ili nesretnog slučaja,eutanazija osig.živ.zbog bolesti ili nesretnog slučaja(grom,požar poplava,eksplozija,međusobne tuče životinja,ugrizi zmija pčela,itd.posljedice vrućine ili hladnoće,trovanje.TO JE OSNOVNI UGOVOR 283,50 kn :MI imamo još jedan prošireni na koji se dodaje još 188,00 kn godišnje ( 471,50 kn -dođe premija po psu ).Taj dodatni ugov. se plaća ako želiš on je polica u slučaju da pas nekoga usmrti, povredi tijelo ili zdravlje te pokriva oštećenje ili uništenje stvari treće osobe.
    Moram ti napomenuti da osiguranje ovisi i o vrsti moji u prve kategorije opasnosti pa sukladno s tim je polica nešto veća.Oba psa su mi osigurana na iznos koji sam ih platila.

  10. #60
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    nemojmo da ova rasprava krene krivim smjerom,nema smisla da se sad kritizira o neodgovornim vlasnicima.to bi bilo kao da sad krenemo raspravljat o roditeljima koji ne brinu za djecu,a njih je i previše.kad je netko neodgovoran ,neodgovoran je imao on auto,psa,djete,ženu .............itd.
    životinje su najbolja terapija za ljude i djecu.I moram reć da me smetaju roditelji koji nabijaju svoje strahove prema životinjama na vlastitu djecu

  11. #61
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Thanks na informacijama!

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    99

    Početno

    makita zato što ni ja nebi voljela da meni neko to stavlja.
    Moje stav je takav jer ja imam iznimno miroljubivog psa ali ga svejedno ne guram među tuđu djecu i ljude pa nema bojazni zbog napada i nema potrebe za brnjicom.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    88

    Početno

    Zakon o držanju životinja čl.11
    Iz prostora dvorišta i stana psi se mogu izvoditi SAMO na uzici koja odgovara veličini i snazi psa i sa zaštitnom brnjicom bez obzira na pasminu.
    Kazne su od 500 kn do 5000kn pa ko voli nek izvoli.

  14. #64
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Ivana1976 prvotno napisa
    Iz prostora dvorišta i stana psi se mogu izvoditi SAMO na uzici koja odgovara veličini i snazi psa i sa zaštitnom brnjicom bez obzira na pasminu.
    Ja sam negdje našla da moraju svi biti na uzici, ali samo određene pasmine i sa brnjicom (retriveri nisu spadali u njih, nego neke pasmine koje se smatraju opasnima).

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Prije nekih deset godina šetala sam ulicom i na putu do moje tete (znači tuda MORAM proći) ugrize me pas za dupe.
    Iz čista mira. Dečko je stajao na kapiji i ja mu se iz nekog razloga nisam svidila, pa je skočio da me ugrize. Okrenila sam stražnjicu, jer računam tamo je mekše. Vlasnici psa se nisu nit ispričali. Saznali smo da je cijepljen.
    jednog dana nabavi ću sebi psa iz porodice bishona, jer ne vjerujem velikim psima (nakon tri ugriza i dalje ih volim, al im ne vjerujem) a ovi su mi tako medeni.
    Od mog diteta ne očekujem da će se o njemu bributi, nabavljam ga isključivo da zadovoljim sebe.
    A životinja o kojoj će se on brinuti ovisit će o njegovoj dobi, jer se lakše brinuti za papigu, nego za psa ili mačku.

    E, da, ne slažem se sa brnjicom, ali povodac obavezno. Ljudi kad se boje rade mnogo čudne stvari, a to može rezultirati štetom po oboje.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    Citiraj Lenni prvotno napisa
    Ja svom retriveru odbijam,neću i ne želim stavljati brnjicu.

    Povodac DA ako ima ljudi oko nas ali kao što sam rekla izbjegavam mjesta gdje je gužva...jer mi naše šetnje znače opuštanje,mir i veselje!

    A klinci ako se žele poigrati sa psom dobrodošli su!
    ja se sa ovim slažem. mislim da bi mom seteru bilo u prvom redu smiješno stavljati brnjicu. možda je malo glupa usporedba, ali to je kao da djeci prekeljimo usta flasterom kada smo u stanu jer susjedima smeta buka.
    pas za kojeg postoji realna opasnost da ugrize brnjicu treba imati - što je uglavnom tako. ali da zbog neodgovornih vlasnika stradaju baš svi psi i njihovi gazde? pa to je malo 2 much.

    ne znam, nekako se uvijek povodim onom činjenicom da mi nismo nikada bili sami na svijetu. uvijek su uz nas bila i druga živa bića kojima smo oduzeli i još uvijek oduzimamo životni prostor, pa mislim da bi im istog ipak trebali malo i dati.

    širenje paranoje medijima stvara atmosferu koja se meni iskreno gadi.
    kao prvo, većina stvari ovisi o gazdi. ako je on upoznat sa karakterom psa i vodi računa o tome - uvijek će se ponašati onako kako situacija nalaže.
    često zaboravljamo da kod ugriza nije uvijek stvar u psu ili nekoj drugoj životinji. djecu se treba naučiti kako se ponašati u blizini životinje. masu puta vidim da klinci idu prema psu sa nekom šibom, urlaju i u isto vrijeme trče prema psu, mašu rukama i viču. to je već potencijalna opasnost - bio pas na lajni ili ne. roditelji obično takve situacije gledaju i smiju se - što je po meni neodgovorno.
    uvijek se sjetim onih roditelja koji su tužili onaj neki eko turizam jer im je magarac ugrizao dijete. pa dobro - tko zdravog razuma pušta klinca samog da se petlja oko toliko snažnije životinje. pa frajer je mogao napraviti jedan korak i djetetu zdrobiti nogu. a onda je kriva životinja/gazda, a ne starci kojima se rađe pila kava...

    stvari nisu uvijek crno bijele.
    kao ni život.
    uostalom, postoje i opasni ljudi. ne znači da zato svi moramo u zatvor, zar ne?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    Iako se slažem sa dosta stvari koje si navela,ne mogu ne primjetiti Makla da se iz tvojih postova osjeti poprilična netrpeljivost(ili strah?)prema psima.

    Ovo mi je sasvim razumljivo za kakicu,no ova primjedba da ti na klupi dojiš dijete a pas šeće oko vas mi je već malo :/ ,jer što bi sad trebalo,zabraniti im da postoje?Oni se moraju prošetati i istrčati....a gdje da to obave?
    Nisam samo bila predetaljna, naravno da mi ne smeta pas normalne velicine koji sece, ali ogroman pas koji trci svom brzinom uokolo po parku (u kojem inace na 4 strane stoji znak da je zabranjeno za pse) i zaletava se... to je problem.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Citiraj Lenni prvotno napisa
    ronin i ja se često pitam a gdje da to obave?
    Rado bi da kod nas postoje parkovi za pse,jer dok ima ljudi biti će i kućnih ljubimaca.
    Nije pitanje GDJE da obave - nego da se iza njih pokupi!

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    [quote="lavache"]
    Citiraj Lenni prvotno napisa

    širenje paranoje medijima stvara atmosferu koja se meni iskreno gadi.
    kao prvo, većina stvari ovisi o gazdi. ako je on upoznat sa karakterom psa i vodi računa o tome - uvijek će se ponašati onako kako situacija nalaže.
    često zaboravljamo da kod ugriza nije uvijek stvar u psu ili nekoj drugoj životinji. djecu se treba naučiti kako se ponašati u blizini životinje. masu puta vidim da klinci idu prema psu sa nekom šibom, urlaju i u isto vrijeme trče prema psu, mašu rukama i viču. to je već potencijalna opasnost - bio pas na lajni ili ne. roditelji obično takve situacije gledaju i smiju se - što je po meni neodgovorno.
    I ja se slažem za brnjicu.
    Ali uzicu smatram neophodnom tamo gdje ima drugih ljudi i posebno djece.
    A ako je na parku znak da ne smije pas, onda ne smije. I tako ih ima samo nekoliko, a svuda ostalo se smije sa psom, pa zar je onda tako tesko toga se pridrzavati? Ja imam jedan park u blizini u koji ne bi smjeli psi i 5 parkova gdje smiju. I sva sretna mislila sam kak ce biti super, kak ce mi sad klinac moci trcati po travi bez straha da ugazi u kakicu, ali nista od toga. Nije bilo dana da sam tamo bila i da netko nije bio sa psom, a nakon par puta sto sam se zalila vlasnicima, poslije ves vise nije imalo ni smisla.

    I da - poanta i jeste da je stvar u GAZDI (pa nije valjda pas kriv ako se ne pokupi za njim, ili ako ga se pusti s uzice), to i govorim, Trebaju se gazde nauciti...
    A djecu nauciti sa psom je malo teze, ipak su djeca djeca i luduju i trce posvuda i oni koji nemaju psa ne znaju sto je to i kako... a vi gazde znate, i zato je na vama da cuvate djecu.

    A moram reci da osobno imam i mali strah od pasa (ali samo tudjih), bas zato sto ne ovisi nista o psu nego o gazdi, a kako da ja znam sto i kako je taj gazda naucio tog psa - i sljedece godine kad uselimo u kucu s okucnicom prva stvar koju cinimo je nabavka psa, jer imati psa ako imas kucu s dvoristem - meni je to jedino ok - i za psa i za nas.

  20. #70
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj Ivana1976 prvotno napisa
    Zakon o držanju životinja čl.11
    Iz prostora dvorišta i stana psi se mogu izvoditi SAMO na uzici koja odgovara veličini i snazi psa i sa zaštitnom brnjicom bez obzira na pasminu.
    Kazne su od 500 kn do 5000kn pa ko voli nek izvoli.

    svaka općina ima svoj zakon,kod nas nije ovakav,samo propisane pasmine moraju imati brnjicu,ne svi.što se mene tiće ja nisam za brnjice,to mi je onak, osobna procjena vlasnika za svog psa,treba li mu ili ne.glupo je da npr. doberman mora imat ,a neki živčani koker koji grize ne.ja imam kokera koji je divan ,ali znam i one koji su već nekoliko puta ugrizli.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    88

    Početno

    Moja mama je imala mini pudlu.Pudla je bila toliko živčana ,a ne znam koliko je puta ugrizla brata samo što takav pas nema snagu ugriza.Na kraju se razbolio pa smo ga uspavali.Svi smo odahnuli.

  22. #72

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj Ivana1976 prvotno napisa
    Zakon o držanju životinja čl.11
    Iz prostora dvorišta i stana psi se mogu izvoditi SAMO na uzici koja odgovara veličini i snazi psa i sa zaštitnom brnjicom bez obzira na pasminu.
    Kazne su od 500 kn do 5000kn pa ko voli nek izvoli.
    Pitala sam Lenni zašto jer mi se čini da je ovako nekako glasio zakon...al evo napisali ste da nije svugdje isto...ni za sve pasmine

  23. #73
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    honey:
    Prošli tjedan imali smo nekoliko noći problema sa spavanjem. T. se budio više puta u noći, vrištao (možda je nešto sanjao), nikako se nije mogao smiriti. To je trajalo od 2-4h nekoliko noći zaredom. Pokušavali smo ga smiriti na sve načine kojih smo se mogli sjetiti. Razbudili smo ga, palili svjetla, izlazili van, nosili ga okolo, pjevali, plesali, čuda izvodili. I tak sam jedan dan potpuno smlavljena sjela s njim u naručju na krevet, smišljala što i kako dalje. Do nas je došla mica Pika, počela se umiljavati oko bosih T-ovih nogica koje su visile nad krevetom. On je počeo po njenoj mekanoj dlaci mijesiti stopalima, ona se gurkala da mu bude što bliže. Smirio se, suze su prestale teći. Polegla sam ga na krevet, ona se stisnula pored njega, primio ju je, rukicama je prolazio kroz dlaku, za pet minuta je spavao. Hvala ti mica-maca
    ovo nije neobičan slučaj, ni slučajnost, nego odličan primjer kako mace pomažu ljudima. ima jedno poglavlje o tome u knjizi michela odenta birth & breastfeeding. između ostalog, tamo se spominje da su mačke jako dobar izbor ljubimca za curice, baš zbog stjecanja imuniteta na toksoplazmozu, a osim toga mačke neutraliziraju štetna zračenja, liječe kao pravi mali bioenergetičari i uče nas opuštenosti i samosvijesti.
    i, nije istina da je interakcija s njima manje bogata i zanimljiva, one ne slušaju i neće napraviti što im kažete, ali ja, recimo, takvu vrstu interakije ni ne želim. što se tiče sline, vidjeti garfielda i odieja...

  24. #74
    uskoro ču se logirat

    Početno

    :D Prekrasna priča s macom...nije jedina,ima puno takvih priča...
    Ja sam odrasla sa psima i mačkama,nisam mogla zamislit otič na spavanje,a da mi se maca ne uvuče u krevet,a nekad i dvije
    Čim sam se udala kupila sam psa,muž je več imao svog i sad nam dolazi beba,jedva čekam zajedničke šetnje.
    Ne moram vam niti pričat koliko puta sam naišla na neugodne situacije tipa,šta če ti "paščetine" di su ti djeca i takve stvari.
    A kad sam ostala trudna onda su me uvjeravali kako su životinje prljave i zarazne kako ih se treba "RIJEŠIT"(živiš s nekim godinama,onda ga se riješiš tek tako!!!!!!) zato jer dolazi dijete.
    To je tipično razmišljanje ljudi koji nisu nikad imali psa ili mačku,ili su imali,a nisu znali kako s njima pa su imali loših iskustava.
    Imat životinje i djecu predivna je stvar za roditelje,djecu i životinje,zato svi koji okljevate oko nabavci psa,nemojte se mislit,ali ipak morate znati da čete se oko nekih stvari ipak trebat potrudit(npr.največi problem dok steknu psi naviku piškit i kakit vani) da bi stvari savršeno funkcionirale

  25. #75

  26. #76

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Odrasla uz njemačkog ovčara nikada se nisam bojala pasa i uvijek sam im prilazila a vidjela sam svakakvih - i pasa i gospodara. Samo me jednom jedan ugrizao i to mali zločesti pekinezer. Inače su mi draže krupnije pasmine jer su obično smireniji od manjih. bar je moje iskustvo takvo. Voljela bi da moje dijete ima psa.

  27. #77
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Yorkicaaaa

  28. #78
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    Yorkica
    Gita i Zelda su odlične prijateljice, ali kad je bila mala kao tvoja Z nije smjela s njom na krevet, sad spavaju zajedno kad god to požele. Z je kraljevska pudla i ima nekih 25 - 30 kg pa me bilo strah da ju ne gurne ili se ne prevrne na nju. Nema boljeg baby alarma od Z.

  29. #79
    toolaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    80

    Početno

    eh ovaj cu tekst isprintati pa dijeliti dobrostivim savjetnicima koji me od pocetka trudnoce (a otkako se dijete rodilo da ne govorim) manje ili vise suptilno pitaju kad cu se rijesiti maca. pa cak i sugeriraju nacine na koji bi to mogla napraviti. kujica je nazalost uginula neposredno pred bebino rodjenje, a bas sam sigurna da bi se, onako stara i trapava, radovala bebi. uvijek je bila jako drustvena i privrzena svom ljudskom coporu (ili krdu, bila je neke ovcarske krvi...)

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •