Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Povećanje osobnog odbitka

  1. #1

    Početno Povećanje osobnog odbitka

    Sin je prijavljen na mojoj poreznoj kartici. Tijekom prošle godine bili smo na nekoliko pregleda kod privatnih doktora (ortopedski i alergološki pregledi i testiranja) i platili račun. Nije invalidan niti oštećen. Je li moguće da se ne može povećati osobni odbitak za iznose računa?

  2. #2
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    nije.

  3. #3

    Početno

    Citiraj egemama prvotno napisa
    nije.
    OK, preformulirat ću pitanje. Na koji način se može povećati osobni odbitak u datim okolnostima?

  4. #4
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Ja mislim da moraš u popunjenoj poreznoj prijavi priložiti te račune koje spominješ, s tim da obavezno glase na tvoje ime i prezime ili suprugovo ovisno tko će podnositi poreznu prijavu! Također uz takve i slične račune moraš priložiti i u kojoj ćeš napisati da ti lijekovi nisu bili predmet darovanja već da ste ih koristili za vlastite svrhe.
    A ako trebaš kvalitetniju pomoć mislim da je najbolje nazvati ili svratiti u Poreznu i oni će ti sve objasniti!

  5. #5
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Citiraj ripero prvotno napisa
    OK, preformulirat ću pitanje. Na koji način se može povećati osobni odbitak u datim okolnostima?
    U datim okolnostima - nikako.
    Slijedeći put možeš probati promijeniti okolnosti; dobiti račun sa svim ostalim stavkama ali bez imena, pa ga sama nadopisati (svoje, naime).
    Citiraj diči prvotno napisa
    Također uz takve i slične račune moraš priložiti i u kojoj ćeš napisati da ti lijekovi nisu bili predmet darovanja već da ste ih koristili za vlastite svrhe.
    Uvijek šaljem bez ikakve izjave pa priznaju (ili ne, ali iz drugih razloga). Jel' negdje piše da je ta izjava obvezna?

  6. #6
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    obavezna je i mene su zbog nje zvali da nadopunim poreznu prijavu, to je samo komad papira sa 1 rečenicom

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •