Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Manje osipa s platnenim pelenama??

  1. #1
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno Manje osipa s platnenim pelenama??

    Surfajuci netom u potrazi za nekim informacijama o platnenim slucajno sam naletila na ovo:

    Medical Library

    Treating Diaper Rash


    The best way to treat diaper rash is to prevent it from starting in the first place. Try changing your baby’s diapers regularly and rinsing with water only. It also helps to give your baby some time to “air out” each day by going without a diaper for a period of time. If despite your best efforts diaper rash does develop, try the following to clear up the rash:

    • *Change wet or soiled diapers often.
      *Use clear water to cleanse the diaper area with each diaper change
      *Using water in a squirt bottle lets you clean and rinse without rubbing
      *Pat dry; do not rub; Allow the area to air dry fully
      *Apply a thick layer of protective ointment or cream (such as one that contains zinc oxide or petrolatum) to form a protective coating on the skin; These ointments are usually thick and pasty and do not have to be completely removed at the next diaper change
      *Remember, heavy scrubbing or rubbing will only damage the skin more

    Check with your pediatrician if the rash:
    • *Has blisters or pus-filled sores
      *Does not so away within 48 to 72 hours
      *Gets worse
      *Use creams with steroids only if your pediatrician recommends them; They are rarely needed and may be harmful

    There has been much discussion about cloth and disposable diapers and their role in diaper rash. Research suggests that diaper rash is less common with the use of disposable diapers. In child care settings, children who wear super-absorbent disposable diapers tend to have lower rates of diaper rash. Regardless of which type of diaper you use, diaper rash occurs less often and is less severe when you change diapers often.

    If you use a cloth diaper, you can use a stay-dry liner inside it to keep your baby drier. If you choose not to wash cloth diapers yourself, you can have a diaper service clean them. If you do your own washing, you will need to presoak heavily soiled diapers. Keep and wash soiled diapers separate from other clothes. Use hot water and double-rinse each wash. Do not use fabric softeners or antistatic products on the diapers because they may cause rashes on young, sensitive skin.

    Whether you use cloth diapers, disposables, or both, always change diapers as needed to keep your baby clean, dry and healthy.

    © Copyright 2000 American Academy of Pediatrics

    Sta kazete? :/

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    bulšit

    mozda, mooozda u slucaju da ih roditelji mijenjaju nakon svakog pisanja, al ne znam niti jedne koji tako rade.

  3. #3
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Prema ovome sto citam u tekstu, Anchie, nije li naslov trebao biti "Manje osipa s jednokratnim pelenama" ? :?

    Disposable=jednokratno

  4. #4
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Emily

    Pa namjerno sam stavila takav naslov, jer cure koje koriste platnene tvrde da je manje osipa s platnenim, a ovaj clanak tvrdi suprotno

    Mozda da sam napisala, "manje osipa s platnenima, hm?"

  5. #5
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Pa jel vi to podržavate platnene ili ne :/ Mislim, svaka čast curama koje klincima stavljaju platnene.Skidam kapu!Ja sam jednom prije par tjedana slučajno ostala bez jednokratnih za vrijeme posjeta mami, pa smo se sjetile da bi malcu mogli staviti platnene,onako kako je meni mama stavila kad sam bila beba.Kod nje sam odnijela sve male stvari i među njima i platne pelene koje smo koristili kao švedske.Na dvije pelene smo stavili još i plastične gaćice.Ne moram vam reći to da se mali stalno čapao dolje.Valjda ga je nerviralo što je mokar.Na kraju se još i pokakio u nju. :shock: :shock: Umrla sam dok sam to počistila kad sam došla doma.A guza!!!Sva mu se osula.Prestrašno!!!Nisam mu to mogla zaliječiti tjedan dana.Inače nikad nismo imali problem s osipom.Ja ne razumijem zašto kompicirati život kad si barem to možemo olakšati.Moja mama kaže da bi dala sve na svijetu da je to imala kad smo brat i ja bili klinci.A ona barem dobro zna što su to platnene pelene.Budući da smo brat i ja 13 mjeseci razlike, u isto vrijeme smo oboje nosili pelene.Kaže, da joj je to razdoblje bilo strašno.Ja definitivno ne bih više isprobavala s platnenim!Jednokratne su zakon!!! :D

  6. #6
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Cuj Ivancica

    Ja sam DEFINITIVNO pobornik PLATNENIH pelena

    I to prvenstveno zbog zdravlja djeteta. Sama pomisao da su mozda jednokratne nezdrave i lose za plodnost ili mokracne puteve mog djeteta, i kosa mi stoji na glavi metar - te se samo nadam da to nista nije istina, jer si nikad ne bih mogla oprostiti sto prije nismo presli na platno. No i da to sve nije istina, i da su jednokratne isto zdrave kao i platnene, polazim od sebe da ne bih htjela biti 2 godine u plastici i gelu, nego radje u pamuku - pa tako gledam i na njega.


    Ovaj clanak sam stavila jer sam se bas iznenadila kad sam vidjela. Nemam dovoljno iskustva da mogu reci da je to tako ili nije (ne koristimo dovoljno dugo platnene), pa sam zato stavila ovdje da bih vidjela sto druge cure koje koriste platnene misle.

    A sto se upotrebe platnenih tice. Vjeruj mi da je lakse u ovim platnenima koje mi koristimo nego u ovoj kombinaciji koju si ti imala - jer npr. mi koristimo papriric za kakicu. Tako da nema nikakvog posla - uzmes papriric s kakicom i bacis u WC 8)

    I znas sto je jos fascinantno - moje dijete ce mi reci da piski samo kad je u platnenoj peleni. Hm, mozda zato sto konacno osjeti kad piski I sto je najbolje, onda mu promijenim pelenu, i on je onda suh do sljedeceg piskanja. Tako da nema da mu je guza u mokraci - sto je naravno slucaj u jednokratnoj - jer kad ima jednokratnu fakat nemam pojma kad je piskio :?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    ...Jednokratne su zakon!!! :D
    Imam nešto i za tebe:

    Let's talk about our children's health and the mounting evidence about the synthetic chemicals and their by-products that can be found in disposable diapers. Below are some defining characteristics of the chemicals 'known' for their acute and chronic effects that we put against our baby's skin. And I say 'known,' because so many of our man-made chemicals and their by-products HAVE NOT been studied - and we are all aware that what we don't know CAN hurt us/our children. Whether or not some of the information is speculative should not allow us to dismiss the possibilities. My children are NOT guinea pigs for the next generation. I'll lean to the conservative side!

    SODIUM POLYACRYLATE - This is the chemical, added in powder form to the inner pad of a disposable, that makes it super-absorbent. When the powdered form becomes wet, it turns into a gel. THESE ARE THE 'SHINY GEL-LIKE CRYSTALS' I FOUND ON MY DAUGHTER'S 'PRIVATES' WHEN CHANGING HER.

    Properties:
    *Refer to 'Sources' at the end of Scene 3 for corresponding references.*

    * It can absorb up to 100X its weight in water (1).
    * It can stick to baby's genitals, causing allergic reactions (2).
    * Reported to cause severe skin irritations, oozing blood from perineum and scrotal tissues, fever, vomiting and staph infections in babies (2).
    * When injected into rats it has caused hemorrhage, cardiovascular failure and death (4).
    * Banned from tampons in 1985 because of its link to Toxic Shock Syndrome (1).
    * Has killed children after ingesting as little as 5 grams of it (5).
    * Causes female organ problems, slows healing wounds, fatigue and weight loss to the employees in factories that manufacture it (6).

    DIOXIN - This is the chemical by-product of the paper-bleaching process, using chlorine gas, in the manufacturing of diapers.


    Properties:
    *Refer to 'Sources' at the end of Scene 3 for corresponding references.*

    * It is a carcinogenic ~ cancer-causing chemical (3).
    * The EPA lists it as the MOST TOXIC of all cancer-linked chemicals(7).
    * In small quantities it causes birth defects, skin/liver disease, immune system suppression & genetic damage in lab animals (2),(5).
    * Banned in most countries, but not the United States (6).

    What is the problem with CHLORINE? Diaper

    "The pulp and paper industry's practice of bleaching pulp 'whiter than white' with chlorine produces a large class of chemicals known as organochlorines, some extremely persistent and toxic, which include the infamous dioxins and furans."
    ". . . their effects are particularly threatening to the most vulnerable of us all: developing infants and children."

    Source: Liz Armstrong & Adrienne Scott: "Whitewash; Exposing the health and environmental dangers of women's sanitary products and disposable diapers - what you can do about it."

    TRIBUTYL TIN (TBT) - An environmental pollutant, considered highly toxic, that spreads through the skin and has a hormone-like effect in the smallest concentrations.

    *It harms the immune system and impairs the hormonal system (3,6)
    *Speculated that it could cause sterility in boys (6).

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Kasniš! Ivancica je već uzela kroj za pelene... bude ona sve vas prešišala kada dođe beba

  9. #9
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Bas mi je smijesno doslo vidjeti kako je Ivancica davnih dana napisala "jednokratne su zakon"

    Sta nam uradi edukacija

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Eh, kad nisam u toku...

    Ali, možda dođe dobro još nekima koji misle da su jednokratne zakon.

  11. #11

    Početno

    mi potvrdjujemo manje osipa od kad smo u platenenima....
    a usput smo i razvili alergiju na pampers i to takvu da se sva osipa kad joj ih stavim, ali samo i iskljucivo pampers...
    iako jos po noci imamo jednokratnu, pronasli smo huggies... ali ipak su mi puno draze platnene

  12. #12
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Kasniš! Ivancica je već uzela kroj za pelene... bude ona sve vas prešišala kada dođe beba
    Koja beba?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj Nika prvotno napisa
    Koja beba?
    Ma mislila sam jednom... kada bude...
    Ispričavam se zbog dovođenja u nedoumicu

  14. #14
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    cuj, tko zna, pricekajmo da se ivancica vrati s mora

  15. #15
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Ma mislila sam jednom... kada bude...
    Ispričavam se zbog dovođenja u nedoumicu

    ok

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •