Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Addenda osiguranje i povrat poreza

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    39

    Početno Addenda osiguranje i povrat poreza

    Prikupila sam sve papire za povrat poreza i još mi nedostaje potvrda od Addenda osiguranja o uplaćenim iznosima za dva mjeseca (od firme sam dobila potvrdu da je uplaćivano). Od Zagreb osiguranja sam dobila potvrdu s time da tvrde da oni ne mogu dati za to uplaćeno u Addendu (a portfelj su preuzeli).
    Telefon u addendi ne radi, maila i ostalih stvari nemaju, a potvrdu nisu poslali.
    Zna li netko hoće li mi se u poreznoj prijavi priznati ta dva mjeseca ako ne dobijem potvrdu od Addende? Ili eventualno kako da dođem do te potvrde?

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam uredno od zg osiguranja dobila postom tu potvrdu o uplatama

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ups, sad sam pogledala, potvrda je od 1.5. nadalje.

    ne znam sto cu onda s ta prva 4 mjeseca u addendi

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    39

    Početno

    Ima potvrda od firme da su uplaćivali addendi. Ne znam je li to dovoljno, s obzirom na to da je opće znanje da su ovi odsvirali.

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja imam potvrdu u vidu bankovnog izvoda (placala sam trajnim nalogom)...
    ali trenutno nemam volje kopati i boriti se (8. mjesec trudnoce, na strogom sam mirovanju), pa ako netko sazna nesto, super, a ako ne, odbijam se zivcirati 8)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    39

    Početno

    U poreznoj ne znaju, ali su rekli neka sve što imam priložim pa će se vidjeti. Pa ti priloži onda te potvrde.

    Nije to neki iznos, a onda opet naplaćala sam se prošle godine što zbog svog neznanja, što zbog neznanja sestre kod doktora popriličnu svotu a vezano za pretrage neplodnost, pobačaj, prekoncepcijske testove itd... A činjenica da imam to dodatno nije pomoglo. Priznaju samo hzzovo, tako da iako mi se čini lošije od ostalih, mislim da ću ove godine prijeći na njih.
    Npr. zbog oslobođenja plaćanja za kariogram, što je ipak veliki iznos, trudna sam hodala 4 puta na rebro i do svojeg doktora dok konačno uputnica nije bila popunjena kak spada.

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    evo meni je jucer stigla potvrda od addende.

    samo što sam ja već odnijela prijavu, rano su se sjetili

  8. #8
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    ja mislim da možeš naknadno nadopuniti

  9. #9
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mislis, otici na poreznu i traziti da nadju moje papire i jos i to ubaciti??

  10. #10
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    zašto ne i tako nisi ti kriva

  11. #11
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa ne znam, ja imam osjecaj da sad dodjem da nema sanse da bi nasli moju prijavu (ja si to zamisljam kao da sve te prijave slazu u neku veliku sobu s papirima od poda do stropa, bez ikakvog reda )

  12. #12
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    prema broju koji si dobila bi trebali moći naći, ako ih ne slažu po nikakvom redu onda jadni oni

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    39

    Početno

    Stigla potvrda i meni. Otišla u svoju poreznu ispostavu, natezala se s babom i ubacila potvrdu u spis. Izgleda da sve prijave drže kod sebe do kraja veljače.

  14. #14
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Ajde neka se i meni jednom pokaže pametnim što čekam zadnji tren

  15. #15
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    kad smo već kod adende... ja sam krajem 4.mj. prošle godine poslala njima račuje za povrat participacije. Od novaca ni n! Kad mi se jednom prilikom, valjda slučajno, netko tamo javio, gospođa mi je otresito rekla: Znate vi otkad mi nismo dobili plaću???? Iskreno, uopće me nije briga, ja sam svoju policu uredno plaćala i očekujem povrat tih novaca od njih. Mislim, stvarno su katastrofa.

  16. #16
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj iva2405 prvotno napisa
    Iskreno, uopće me nije briga, ja sam svoju policu uredno plaćala i očekujem povrat tih novaca od njih. Mislim, stvarno su katastrofa.

    mislim da je to moguće jedino tužbom :/

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno Bolnice se osiguravaju od profesionalne odgovornosti

    ne mogu trenutno naći primjereniji topic, pa stavljam ovdje
    Bolnice se osiguravaju od profesionalne odgovornosti

    Zbog sve većeg broja i visine odštetnih zatjeva pacijenata koji bi mogli ozbiljno ugroziti poslovanje bolnica, Ministarstvo zdravstva uvodi obvezno osiguranje zdravstvenih djelatnika od profesionalne odgovornosti koje će se uplaćivati iz limita zdravstvenih ustanova, doznajemo od ministra zdravstva Darka Milinovića. "Osiguranje od profesionalne odgovornosti treba imati svaka zdravstvena ustanova i obvezno osiguranje uvest ćemo čim definiramo model prema kojem će se ono provoditi", izjavio je za Poslovni dnevnik ministar Milinović koji je o tome već nekoliko puta razgovarao s predstavnicima Hrvatske liječničke komore.

    Najveća se cijena mora platiti za osiguravanje od pogreške kirurga

    Najveća se cijena mora platiti za osiguravanje od pogreške kirurga

    Grubi nemar
    "Inzistirali smo na tome da zdravstvene ustanove uvedu osiguranje od odgovornosti, osim u slučaju grubog nemara ili namjerne pogreške liječnika, što već ulazi u kaznenu odogovornost i ne može se ni osiguravati. Velik broj bolnica danas nije osiguran prvenstveno zbog toga što su ravnatelji procjenjivali da im se to ne isplati jer bi premije od osiguranja bile previsoke u odnosu na visinu odštetnih zahtjeva. Očekujemo, međutim, da će odštetnih zahtjeva ubuduće biti znatno više jer su pacijenti svjesniji svojih prava, aktivnost odvjetnika sve je veća, tako da će neki vid osiguranja biti nužno potreban", ističe predsjednik HLK Hrvoje Minigo. Štoviše, i nedavne izmjene Zakona o obveznim odnosima jamče izbijanje znatno većih sredstava iz bolničkih blagajni u slučaju da izgube sve brojnije slučajeve v ezane uz profesionalnu odgovornost zdravstvenih djelatnika. Među ostalim, po novom se kamate na iznos odštete ne zaračunavaju od dana presude kao dosad, već od dana pokretanja tužbe, što znatno povećava iznos odštete u vrlo čestim slučajevima da proces traje godinama. U Hrvatskoj, međutim, još ima mnogo bolnica koje nemaju nikakvo osiguranje od profesionalne odgovornosti. "Najveći dio bolnica u Hrvatskoj ima policu osiguranja koja je zapravo alibi polica jer je potpuno neprimjerena i sa stanovišta vrste osiguranih osoba i kad su u pitanju osigurani slučajevi, a osigurana svota preniska je i uopće ne opravdava svrhu", kaže Ivan Lukovnjak. Prema izračunu Udruge, prosječna odšteta za profesionalnu odgovornost liječnika u Hrvatskoj danas iznosi oko 800 tisuća kuna, a bolnice s tendencijom da im premija bude što niža ugovaraju osiguranje na 250 do najviše 400 tisuća kuna po štetnom događaju. "Problem je u tome što ne postoji stručan i kvalitetan pristup osiguranju od liječničke odgovornosti, a to je jedina metoda kojom će se moći riješiti problem", upozorava Lukovnjak.Model koji zagovara Hrvatska liječnička Komora najsličniji je modelu osiguranja od profesionalne odgovornosti koji provodi Klinička bolnica Sestre milosrdnice od 2004. godine. Godišnja polica u KB Sestre milosrdnice pokriva više štetnih događaja u iznosu do 400 tisuća kuna te jedan štetan događaj u vrijednosti do milijun kuna. Pritom agregatni limit pokrića, odnosno maksimalna isplata svih šteta u toku jedne osigurateljne godine iznosi četiri milijuna kuna, a bolnica plaća godišnju premiju u iznosu od oko 700 tisuća kuna.

    Godišnja premija
    Kako doznajemo od Sanje Jakopčić-Car, pomoćnice ravnatelja za pravne poslove, policom su osigurani svi liječnici i inženjeri medicinske radiologije zaposleni u bolnici te oko četvrtina medicinskih sestara za koje je procijenjen najveći rizik. Iako je osigurana ustanova, cijene se formiraju prema zaposleniku, pri čemu su "najskuplji" kirurzi, dok osiguranje za medicinske sestre ima nižu cijenu od liječnika. Iako je osiguran na višu svotu od velikog broja bolnica u Hrvatskoj, KB Sestre milosrdnice uskoro bi mogao povećati policu. "Procjenjujemo da ćemo u idućem razdoblju morati povećati iznos pokrića na 500 tisuća kuna po štetnom događaju zbog povećanja iznosa koji se utužuju. Broj tužbi eksponencijalno raste i kvalitetna polica osiguranja nužnost je koja se ne može izbjeći", kaže Jakopčić-Car.
    www.osiguranje.hr

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •