Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: vijest iz splita iliti ipak se krece

  1. #1
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno vijest iz splita iliti ipak se krece

    DOVRŠAVAJU SE RADOVI NA PREUREĐENJU
    U KLINICI ZA ŽENSKE BOLESTI I PORODE
    Prvi tata "rađa" u listopadu
    Preuređenje rađaonice splitskog rodilišta na Firulama, koje će omogućiti prisutnost očeva ili neke druge bliske osobe pri porođaju, zahuktalo se i trebalo bi biti završeno do konca mjeseca. Preuređenje je omogućila tvrtka Ora-mont s donacijom od 200 tisuća kuna, a radovi obuhvaćaju izgradnju dva nova, šira boksa za rađanje, dok se prijašnjih pet boksova neće dirati i u njima će se i dalje obavljati porođaji po starome, bez prisutnosti rodiljina partnera.
    Prof. dr. Ivica Tadin, predstojnik Klinike za ženske bolesti i porode, još jednom zahvaljuje Ora-montu te poziva ostale potencijalne donatore da im pomognu opremiti nove boksove u rađaonici. Ti prostori, objašnjava, nemaju čak ni stolove za rađanje, zbog čega se apelira na bolničku upravu, kao i na sve ljude dobre volje da omoguće privođenje novog prostora svojoj svrsi. Sve osobe koje su voljne pomoći mogu se javiti u tajništvo Ginekološke klinike, osobno ili na brojeve telefona 556-451 i 556-452.
    Podrška supruga ili neke druge rodilji bliske osobe ne može se realizirati bez prethodno odrađenog tečaja, s kojima će se, kako najavljuje prof. dr. Tadin, početi sredinom listopada. U tečajeve će biti uključeni specijalisti porodničari, neonatolozi, više medicinske sestre primalje, anesteziolozi i fizioterapeuti, koji će buduće majke i njihove partnere obučavati tijekom pet radnih dana, po dva sata dnevno, nakon radnog vremena.
    Prof. dr. Tadin naglašava kako je predviđeno da se jedan sat održavaju predavanja, a drugi sat bit će rezerviran za pitanja i odgovore. Tečajevi će se najvjerojatnije održavati u velikoj predavaonici na Firulama i to kroz jedan tjedan u dva mjeseca.
    Kroz predavanja će se, napominje šef Ginekološke klinike, proći tijek trudnoće, najčešća patološka stanja u trudnoći, tijek poroda i ponašanje rodilje u porodu, zatim uloga sestre primalje, kao i vježbe tijekom trudnoće i vježbe disanja u porodu, porodničarska anestezija i anelgezija, te dojenje i odnos majka-dijete. Hoće li se tečajevi naplaćivati u bolnici još nisu donijeli odluku, a prof. dr. Tadin napominje kako će, ako i ne budu besplatni, njihova cijena biti simbolična, a uplaćeni novac će se iskoristiti za pokrivanje troškova, te za poboljšanje uvjeta u rađaonici.
    Za tečajeve se trudnice mogu prijaviti neovisno o tome u kojem se razdoblju trudnoće nalaze, a potanje informacije mogu također dobiti u tajništvu Klinike.

    D. ZENIĆ

  2. #2
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Bilo je i vrijeme

  3. #3

    Početno

    Svaki pomak u poboljšanju uvjeta u splitskom rodilištu me jako veseli, naročito sada kad sam i sama trudna. Nisam baš sigurna da bi željela muža kraj sebe u trenucima velikog finala, ali sam sigurna da bi mi jako dobro došlo njegovo smirujuće društvo za vrijeme dugih sati koji se provode u predrađaoni. Iz ovog teksta u Slobodnoj ne razumijem da li će to biti moguće jer predrađaonu očigledno neće preuređivati. Ili će možda rodilje koje žele prisustvo očeva od početka do kraja trudova biti u nekom od ta dva nova boksa?
    U svakom slučaju čini mi se da bi bilo korisno otići na ovaj tečaj sredinom listopada pa ću tamo valjda dobiti odgovore. Inače ovo mi je prvo sudjelovanje u forumu i mislim da je divna ova mogućnost razmjene mišljenja i osjećaja sa drugim ženama koje su u sličnoj situaciji. Sa Internetom se družim negdje od 1996. i još me uvijek iznova oduševljavaju njegove mogućnosti!!! Topli pozdrav ...

  4. #4
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    topli pozdrav i tebi, trudy

  5. #5
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    jos jednoj splicanki na forumu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •