Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 106

Tema: ah, ti muzevi....

  1. #51
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    čitam sve te komentare NM-ova, koji su to sve izljevi opravdanja
    sve samo da se izvuku (neki, naravno)...

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    sve radi



    jel tko sumnjao u mene

  3. #53

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    326

    Početno

    MM mijenja pelene... platnene... i rješava se njihovog sadržaja... i ispire ih... i baca u kantu... i trpa u mašinu... i u sušilicu... i na štrik... i slaže ih u ormar... i mijenja... i uspavljuje, i kupa, i zabavlja, i čita slikovnice, i šeta ga,... i obavlja spizu, usisava, kuha, pegla, pere,... imamo zajedničku obitelj i zajedničko kućanstvo i kao što dijelimo postelju i novce, dijelimo brigu za djecu i kućanske poslove. zar drugačije može, SMIJE biti?

  4. #54
    bubimirko

    Početno

    Citiraj džez prvotno napisa
    MM mijenja pelene... platnene... i rješava se njihovog sadržaja... i ispire ih... i baca u kantu... i trpa u mašinu... i u sušilicu... i na štrik... i slaže ih u ormar... i mijenja... i uspavljuje, i kupa, i zabavlja, i čita slikovnice, i šeta ga,... i obavlja spizu, usisava, kuha, pegla, pere,... imamo zajedničku obitelj i zajedničko kućanstvo i kao što dijelimo postelju i novce, dijelimo brigu za djecu i kućanske poslove. zar drugačije može, SMIJE biti?

    ak on to sve radi.....kaj onda ostane za tebe.....lakiranje noktiju i odlazak kod kozmetičara??????

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    326

    Početno

    aj ne zezaj... mene si našao s noktima i kozmetičarem

    naravno da ne radi sve to sam u jednom danu, radimo to naizmjenično,... ko ti i tvoja cura, ne?

    samo sam imala potrebu naglasiti da su mu svi ti poslovi NORMALNI, i da ni od jednog ne bježi "zato što je muško", uključujući i vešmašinu

  6. #56
    bubimirko

    Početno

    Citiraj džez prvotno napisa
    aj ne zezaj... mene si našao s noktima i kozmetičarem

    naravno da ne radi sve to sam u jednom danu, radimo to naizmjenično,... ko ti i tvoja cura, ne?

    samo sam imala potrebu naglasiti da su mu svi ti poslovi NORMALNI, i da ni od jednog ne bježi "zato što je muško", uključujući i vešmašinu
    mogao bih rastaviti sva čuda tehnike i sastaviti ih ponovno.....bez viška djelova i k tome da ponovno rade ispravno....ali vešmašina mi je totalna enigma(nema kompliciranijeg stroja) za to bi trebao neki tečaj proći

  7. #57
    bubimirko

    Početno

    [quote="džez"]MM mijenja pelene... platnene... i rješava se njihovog sadržaja... i ispire ih... i baca u kantu... i trpa u mašinu... i u sušilicu... i na štrik... i slaže ih u ormar... i mijenja... i uspavljuje, i kupa, i zabavlja, i čita slikovnice, i šeta ga,... i obavlja spizu, usisava, kuha, pegla, pere,... imamo zajedničku obitelj i zajedničko kućanstvo i kao što dijelimo postelju i novce, dijelimo brigu za djecu i kućanske poslove.

    zaboravio sam te pitati......si ti možda veća i jača od njega :?

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    :? fakat ne kužim.......kaj je vašim muževima/dečkima fakat to problem....ja sam svoje dijete presvlačio jednako često kao i cura......koji bi prvi skužio da je potrebno taj je to i učinio.....ili čak i zajedno ak bi dijete bilo pokakano "do koljena"......isto vrijedi i za kupanje......i bilo šta drugo po kući......sad ispada da se hvalim ali nikakve stvari oko dijece ili kuće nisu mi teške ili nepoznanica(izuzev vešmašine).....sve mi to dođe pod NORMALNO
    Slažem se. Ja isto ne kužim da je nekim ženama problem zaminit žarulju ili nešto slično. Al kad je MM kući, prepustim to njemu. A on meni veš mašinu.

    A viš ti Džez, ona svog muža ko sport bili-spremi u malu torbicu, naštrca se parfemom i u šetnju po gradu. A kad dođe kući, izvadi dragog iz borše, sjedne turpijat noktiće dok on riješi sve po kući

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    on je tata
    kao sto sam i ja mama
    i djelimo posao oko djeteta, uskacemo jedno drugom

    meni je nepojmljivo da mi kaze presvukao sam ti malu
    isto bi ja njemu mogla reci zar ne?

    mislim, nemam ja ekskluzivno pavo na dijete, osim na dojenje a sve ostalo je nasa briga....

    zato mislim da je bitno muza u sve ukljuciti od pocetka, da se i on sto prije sjedini s tim da je postao tata , kao sto smo se mi sjedinili s tim da smo mame...i da smo se zbog toga promijenile
    i shvatile tko je na prvom mjestu u zivotu nam

    ovo kako se ponekad kao automatski shvaca da je sva briga oko djece iskljucivo majcina - hm
    Potpisujem sve i ubrajam se u kategoriju onih čiji je MM jedan od onih najboljih na svijetu. Ili bi se moglo reći - normalan? Ja to ne stavljam u tu kategoriju, jer općenito ne volim stvari prihvaćati zdravo za gotovo. Ja sam mu zahvalna za to što je toliko divan isto koliko je on zahvalan meni.

  10. #60
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Ne kužim muškarce koje treba tjerati da presvuku svoje dijete! Kao što je već rečeno - zajedno smo ga napravili - zajedno se i brinemo o njemu! Ali kod nas inače nema podjele poslova, osim što smo se dogovorili da će on uvijek nacijepat drva a ja ću uvijek peglat i to je jedino što radimo isključivo. Ostalo je zajedničko, a o brizi o djetetu da ne govorimo. To nije trebalo dogovarati!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    194

    Početno

    Mislim ja vam zavidim cure, a da se malo mjenjamo

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    20

    Početno

    Naprosto ne mogu da odolim, a da ne pohvalim svoga muza barem ovako )..otkako smo dosli iz bolnice kupanje je preuzeo, a isto tako i presvlacenje i oblacenje prije i poslije kupanja..kad je kuci jedva ceka da ga presvuce kao da mu je to najveca nagrada i uvijek me pogleda kao ono mogu li ja.. naravno da mozes, dragi...
    vikend je nas, a radnim danima dolazi kasno oko 7, 8 h kako kad tako da ga se bas pozeli.. posto zivimo sa svekrvom ona samo gundja i govori kako on to ne zna, nema pojma, pusti majci ona bolje zna.. kao ne moze gledati kako on to nespretno radi, ja joj kazem da onda i ne gleda.. to su tako dragocjeni trenuci za obojicu i sad da li je pelena najbolje stavljena i kojom brzinom on to radi to je nebitno..vazno je da ne propusti..a njih dvojica se izigraju...
    na srecu on ne reaguje na majcine komentare, barem zasad..
    jedna moja prijateljica kad joj je muz rekao kako joj pomaze, ona je odgovorila da ne pomazes meni vec ti je to duznost.. mislim da je u pravu..cure borite se...
    mm samo previse strijepi, jos mu ne sjece nokte, to se boji..ili iscackati nos, tu sam ja..

  13. #63

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    86

    Početno

    Nama je naš tata najbolji tata na svijetu...

    Inače, mala se budi oko 8. Nakon malo igranja u krevetu, ona se uredno svakog jutra pokaka. To joj je ritual... MM je uzme, presvuće joj pelenu, nahrani je i obuče "za van". Ja sam u to vrijeme-još u krevetu, naravno jer se obožavam "u miru" izležavati barem pola sata. Nakon mog ustajanja, muž ide u nabavu i kuha ručak, dok ja šećem gradom i ispijam kavice... I tako skoro svakog jutra kad smo oboje doma(ja sam na porodiljnom, a MM je većinu zime doma jer radi "u turizmu"). Njemu to uopće ne smeta, ali je meni malo krivo. Ipak ne bunim se jer će se ionako sve promijeniti kad počnem raditi.
    Nije mu problem mijenjati pokakane pelene (bio je problem prvih 2-3 mjeseca), hraniti malu, pomagati mi kod kupanja, izvoditi je u šetnju, ali ni usisati kuću, oprati suđe... Jedino mrzi prati robu i peglati je...Ma nemam riječi...

  14. #64
    choko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    285

    Početno

    A nas radi sve..koliko stigne! Kad dode s posla uhvati se spremanaja
    Uvijek on pere podove ,usisava....u zadnje vrijeme pegla do 2 sata u noci,pere sude-pa skoro sve.
    Ja kuham i pospremam "tekuce" stvari u danu
    Ako je on s Noom onda ja napravim nesto...ali nikako pranje kupaonice jer kaze da mi steti udisanje domestosa i sl. preparata
    S Noom se naucio sve!U pocetku je bio malo preplasen ali sada sta treba to napravi.
    I popdne kada smo svi doma uglavnom me pita da odem se odmoriti
    A uz sve to za uzvrat ima zenu tiranina ...pa mi bude zao!
    Nadam se da su hormoni ili nesto prolazno ...

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    moj radi sve oko male al za sve ostalo treba jake poticaje. a ako ja pijem kavu sa susjedom ili sam na telefonu on baš tad treba 100 odgoora na 10000 pitanja. a kad kažem da usisa ili odnese veš u na pranje , prvo me ne čuje , pa ne shvaća , pa samo zaje jer valjda misli da ću ja odustati ali ja ne odustajem , ne mislim njemu robovati i dobro se za sad borim za ravnopravnost.on ne kuha i ne pegla i jaaaaaaaaaako rijetko opere kupaonu , ali to su mi onda glavni aduti
    ali što se tiče Eme , o njoj mu nije teško brinuti(osim noćna hrajenja ali postigli smo dogovor) samo koji put ne misli glavom , ali i to se brzo riješi. npr,neki dan ju je pretanko odjevenu prošetao vani navečer pa je za kaznu u kratkim rukavima išao doma.slutim da mu to nikad više neće pasti na pamet.,smrzo se ko .....muški jako dobro uče ako iskuse na svojoj koži.i samo tako , inače moš pričat do besvjesti , kao da im se odbije od mozga.

  16. #66
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj zeko prvotno napisa
    Nama je naš tata najbolji tata na svijetu...

    Inače, mala se budi oko 8. Nakon malo igranja u krevetu, ona se uredno svakog jutra pokaka. To joj je ritual... MM je uzme, presvuće joj pelenu, nahrani je i obuče "za van". Ja sam u to vrijeme-još u krevetu, naravno jer se obožavam "u miru" izležavati barem pola sata. Nakon mog ustajanja, muž ide u nabavu i kuha ručak, dok ja šećem gradom i ispijam kavice... I tako skoro svakog jutra kad smo oboje doma(ja sam na porodiljnom, a MM je većinu zime doma jer radi "u turizmu"). Njemu to uopće ne smeta, ali je meni malo krivo. Ipak ne bunim se jer će se ionako sve promijeniti kad počnem raditi.
    Nije mu problem mijenjati pokakane pelene (bio je problem prvih 2-3 mjeseca), hraniti malu, pomagati mi kod kupanja, izvoditi je u šetnju, ali ni usisati kuću, oprati suđe... Jedino mrzi prati robu i peglati je...Ma nemam riječi...
    Ovo je stvarno najbolja pronatalitetna politika , ja bih ih ovako mogla imati desetoro. Niti ja nemam što reći po pitanju kućanskih poslova (jučer sam usisavala prvi put nakon 3 i pol godine jer MM ima gripu, i skoro pa se nisam mogla sjetiti kako se to radi), ali ovo s izležavanjem i kavicama stvarno bi se dalo tako biti na porodiljskom.....

  17. #67
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Kad je Megi bila bebica mm i ja smo se doslovce utrkivali tko će prije do prematalice... fakat smo bili ludi i nadobudni.

    Sad nakon četiri godine roditeljskog staža i još jedne kakalice nije da se baš utrkujemo, ali i dalje smo u svemu ravnopravni.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    86

    Početno

    Hej Stijena, ma nije sve tako idealno... Opisala sam naša idealna jutra... Popodne ipak ja nastupam s metlama, tanjurima, vešom, prašinom... Ali kad nešto zapne, i tu mogu očekivati pomoć...

  19. #69
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ovakvi topici me uglavnom žaloste. Ispada kao da je vrhunac zajedništva, bračne ljubavi, sloge.... oprati suđe.
    To baca kompletno novu sliku na ukupnost zapisane i nepisane povijesti, književnost, poeziju...
    Na primjer:

    Moj prepjev stihova Pabla Nerude

    Ove noći

    Ove noći mogu napisati najtužnije stihove.

    Napisati, na primjer: “Noć je puna zvijezda,
    Trepere modre zvijezde u daljini”.

    Noćni vjetar kruži nebom i pjeva.

    Ove noći mogu napisati najtužnije stihove.
    Prao sam joj suđe a katkad je i ona meni prala.

    U noćima kao ova, držao bih je u svom naručju.
    Prao sam joj suđe, koliko puta, pod beskrajnim nebom.

    Prala mi je suđe, a katkad sam i ja njoj prao.
    Kako da ne perem te njene velike nepomicne lonce.

    Ove noći mogu napisati najtuznije stihove.
    Pomisao da je nema. Osjecaj da sam je izgubio.

    Slusati beskrajnu noc, bez nje jos beskrajniju.
    I stih pada na dusu kao rosa na livadu.

    Nije vazno sto moja sklonost pranju suđa nije mogla zadrzati.
    Noc je zvjezdovita i ona nije uz mene.

    Ista noc odijeva bjelinom ista stabla.
    Mi sami, oni od nekada, nismo vise isti.

    Vise joj ne perem suđe, zaista, ali koliko sam ga oprao.
    Moj glas je iskao vjetar da joj dodirnem uho.

    Drugome. Pripast ce drugome. Kao prije mog peruckanja.
    Njen glas, Njeno sjajno tijelo. Njene beskrajne oci.

    Vise joj ne perem suđe, zaista, a mozda ga ipak perem.
    Tako je kratko pranje suđa, a tako dug je zaborav.

    Jer sam je u nocima, kao ova, drzao u svom narucju,
    Moja je dusa nespokojna sto ju je izgubila.

    Iako je ovo posljednja bol koju mi ona zadaje,
    I ovi stihovi posljednji koje za nju pisem.

  20. #70
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj zeko prvotno napisa
    Hej Stijena, ma nije sve tako idealno... Opisala sam naša idealna jutra... Popodne ipak ja nastupam s metlama, tanjurima, vešom, prašinom... Ali kad nešto zapne, i tu mogu očekivati pomoć...
    meni bi i ovakvo jutro, pardon, meni bi samo i isključivo jutro da se mogu izležavati (a i MM se isto tako voli izležavati, mi smo dva lijena jutarnja izležavača) značilo SVE u životu, ali to si nisam priuštila..... a ni ne sjećam se više otkad

  21. #71
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    davore, dobar uradak!

  22. #72
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Davore

  23. #73
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Dok je Neruda pisao 100 soneta o ljubavi..tko je sto puta sude oprao?

  24. #74
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    povrh brige oko djeteta, ono što je mene počelo istinski nervirati je doživljavanje mene kao majke- zdravo za gotovo, kao žene- zdravo za gotovo i kao takvih, mojih potreba- e to posebice, zdravo za gotovo...
    npr.,ja bih trebala/mogla/morala biti otuširana svaki treći dan, oprane kose jednom tjedno, depiliranih nogu svaka 4 mjeseca..., ali ispada da sam zapuštena, neženstvena, ne držim do sebe...
    očekujem da mi se omogući gore navedeno jer dijete ne mogu i ne kanim vući, primjerice, kozmetičarki na depilaciju ili slično...
    meni je to negiranje mojih prava, osjećaja i dostojanstva kao majke, supruge i prvenstveno žene...

    iliti, ajmo ovako:
    -u posljednjih 7 mjeseci od Lukina rođenja
    ON je:
    bio "solo" na kavi (s dečkima, bez mene, bez malog) svaki dan
    bio na trodnevnom macho skupu u jednom primorskom gradiću
    bio na par večernjih seansi kartanja uz pivo i kikiriki
    bio na 3 fešte, povod nebitan
    bio na jednoj momačkoj
    bio na svadbi...
    bla, bla, bla...


    u tih istih sedam mjeseci
    JA sam:
    bila na ravno 3 kave "na solo" s frendicama.
    bila na depilaciji komada 1
    bila 2 puta kod frizera.
    Točka.

    jer ja sam sad mama. znači, moj život, moje potrebe su prestale postojati. moja jedina svrha je održavanje doma i skrb o djetetu.
    za sve to će mi se, kao nagradu, omogućiti 2 slobodna sata jednom godišnje...isključivo je moja krivica ako ih ne znam iskoristiti u najbolje moguće svrhe.
    Tih istih dva sata će me se zivkati na mobitel svakih 10 minuta jer ja kao državnu tajnu čuvam mjesto gdje stoji robica, pelene, žličica za kašicu...ili štogod već se ne može naći iz sjedećeg položaja u fotelji...usput, kad smo već na lin iji će me se podsjećati da mi je od tih 2 sata preostalo još toliko i toliko minuta koje i ne moram iskoristiti do kraja obzirom da će se svijet srušiti iste sekunde ako se što prije ne pojavim doma i još sa vrata uzmem djete jednom rukom dok drugom vitlam čarobnim štapićem koji za mene kuha, prostire stol, pegla, čisti, posprema...no, obzirom da su mi nožni palci još slobodni smatra se da ne ispunjavam svoje kapacitete do maksimuma, te mi se iz istoga slobodno prigovori kako se po kući ne bih vukla kao lijena, debela mačketina...

    da se ne bi mislilo kako zapravo djelujem u rigoroznim uvjetima 3 puta dnevno mi se omogućava odlazak na piškenje, pri čemu se nestrpljivo tapka nogom ispred kupaonskih vrata da bi mi se dalo do znanja kako piškim 7 stotinki predugo...

    iz svega navedenog proizlazi kako sam zapravo lijena, nesposobna, krajnje neorganizirana i dozlaboga sebična osoba, što mi se, također, kako to ne bih smetnula s uma, napominje minimalno 10 puta dnevno, a sve u cilju poboljšanja mene kao kvalitetne supruge i majke.

    ...and isn t it ironic?!...

  25. #75
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    petarpan, ovo stvarno da nije tragično, umrla bih od smijeha nad tvojim opisima
    moram priznati da me je nekoliko puta ćopilo slično raspoloženje koje si biranim riječima opisala (doduše kod nas se ne radi o nekakvim prevelikim izlascima, nego čisto o doživljavanju svega navedenog), ali s vremenom sam shvatila da ukoliko ništa ne poduzmem SADA odmah, to da je to tako, bit će samo i isključivo moja greška...jer, naime, u početku mama sve najbolje sama zna, tata ne zna ništa, nesposoban je, nezainteresiran, nema vremena jer radi, a mama je na porodiljnom, cijele dane doma i češe.....
    e, ali kad se to tako gleda nije niti čudo da onda naši M-ovi tako reagiraju, vrlo vjerojatno zato jer smo im mi takvim stavom to dopustile.
    Treba ih, po mogućnosti odpočetka, ali nikad nije kasno, što više angažirati na svim poljima zajedničkog života (jer ko što se ovdje već pisalo - sve je to naše - dijete, kuća, stan, hrana, život, brak.....).
    I moram priznati da je zahtjevalo nešto truda, čak niti ne previše (ali dobro, mora postojati i volja s one druge strane da bi se nešto primilo) i danas stvarno kad malo nešto zaškripi primijenim već iskušanu metodu "uključivanja" (ako ništa drugo postanem dosadna s onim: ajde mi donesi ovo, stoji tu i tu, ajde sad, uzmi ono i stavi tamo....., jer ja naravno jednom rukom držim dijete, a drugom npr. kuham) i čovjek ne može, a da ne uskoči - htio, ne htio...a onda jednog dana to sve počne sam od sebe, samo zato jer sam mu ja to dozvolila. Da sam to i dalje sve radila sama, naravno da bi mu puno dulje trebalo da neke stvari dođu do mozga...i ne mislim da oni to neće (dobro, možda ima i graničnih slučajeva, ali vjerojatno se broje u milipromilima) nego samo vide da sve funkcionira i bez njih i to im postane normalno.
    A što se tiče odlazaka bilo frizeru ili što sl. - najbolja je taktika dovesti pred gotov čin - kad se više nema kamo onda tek postanu svjesni svojih sposobnosti...probala i funkcionira

  26. #76

    Početno Re: ah, ti muzevi....

    ja moram ipak pohvaliti svog muža, Laris ima 8mj i presvlaći ga svaki put kada ja to nemogu bez obzira na to što mu to i nije baš najdraže druženje sa sinom

  27. #77

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    moj polako uči...od samih početaka je totalno zaljubljen u nju tak da treperi oko nje konstantno kad je doma. A na presvlačenje ga nisam tjerala...znam ja MM, doći će i njemu milo kad vidi kako mama i kikica pričaju, kako se igraju... i bilo je tako. Sad je presvlači, nema problema, a svladali smo i pokakane pelene kad je mam u autoškoli. A moja kikica ko da zna pa se ko za inat svaki put pokaka kad mene nema
    Ali što se kupanja tiče......... ja moram sve pripremiti....i pospremiti, aon onda uživa u najboljem dijelu.
    Ali ajde dobro, kad ga ne tjeram i ne peglam da napravi nešto, onda se obično sam javi, al treba čekaaaat

  28. #78

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    jer ja sam sad mama. znači, moj život, moje potrebe su prestale postojati. moja jedina svrha je održavanje doma i skrb o djetetu.
    za sve to će mi se, kao nagradu, omogućiti 2 slobodna sata jednom godišnje...isključivo je moja krivica ako ih ne znam iskoristiti u najbolje moguće svrhe.
    Tih istih dva sata će me se zivkati na mobitel svakih 10 minuta jer ja kao državnu tajnu čuvam mjesto gdje stoji robica, pelene, žličica za kašicu...ili štogod već se ne može naći iz sjedećeg položaja u fotelji...usput, kad smo već na lin iji će me se podsjećati da mi je od tih 2 sata preostalo još toliko i toliko minuta koje i ne moram iskoristiti do kraja obzirom da će se svijet srušiti iste sekunde ako se što prije ne pojavim doma i još sa vrata uzmem djete jednom rukom dok drugom vitlam čarobnim štapićem koji za mene kuha, prostire stol, pegla, čisti, posprema...no, obzirom da su mi nožni palci još slobodni smatra se da ne ispunjavam svoje kapacitete do maksimuma, te mi se iz istoga slobodno prigovori kako se po kući ne bih vukla kao lijena, debela mačketina...

    da se ne bi mislilo kako zapravo djelujem u rigoroznim uvjetima 3 puta dnevno mi se omogućava odlazak na piškenje, pri čemu se nestrpljivo tapka nogom ispred kupaonskih vrata da bi mi se dalo do znanja kako piškim 7 stotinki predugo...

    iz svega navedenog proizlazi kako sam zapravo lijena, nesposobna, krajnje neorganizirana i dozlaboga sebična osoba, što mi se, također, kako to ne bih smetnula s uma, napominje minimalno 10 puta dnevno, a sve u cilju poboljšanja mene kao kvalitetne supruge i majke.

    Znaš i ja se ponekad tak osjećam... iako je mm ustvari sasvim ok ima dana kad bi ga najradije naglavce izbacila kroz prozor kad mi počne dramatizirati o tome kak sam kopčicu za kosu ostavila na frižideru.
    I ako sam dobre volje onda se nasmijem i ubijem ga smiješak terapijom, ali ako sam umorna i neraspoložena onda se to pretvori u dramu s tri čina. U zadnjem se ja obično zatvorim kupaonu, pustim vodu vruću i

  29. #79
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Moram pohvaliti MM-a.Zadnjih par dana je na slobodnim danima povodom rođenja našeg malog Renija i jako mi puno pomogne.Pere suđe, čisti stan, presvlači i puno se brine o R, uglavnom jako sam zadovoljna i stvarno je super.

  30. #80
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    MM i ja dijelimo sve "poslove" oko Janka. Nekad više ja, nekad više on. To je naše zajedinčko dijete i ne vidim zašto bi bio samo moja briga. Čak ja Janku nikad ne režem noktiće, to radi samo MM. Imaju svoj ritual rezanja noktića i ja se u to ne petljam. I šišao ga je. I dok je bio beba više ga je kupao i prematao nego ja. Kada bi bio doma.

  31. #81
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Kad sam vidjela naslov uopce mi se nije dalo otvarati, jer se nemam na sto zaliti..

    sad sam otvorila samo da velim da sam sretna sto ih imam (moje muskice) i sto je MM tako divna osoba i divan roditelj. evo ja sam na poslu, mali ima temperaturu (38,8) on ga cuva, mazi i pazi, sad ce mu dati cepic, javlja mi da se ne brinem, daje mu piti i tak. Pelene (i to platnene) bez beda premotava nije ni kakach problem, pa to je nase dijete pa mu se ne gadi..

    Ma mislim da muskarce treba od pocetka ukljuciti u bavljenje djetetom jer inace prodje previse vremena pa se vjerojatno ni ne osjecaju sigurno u sebe (a mi zene znamo biti takve ... da ih ni ne pustamo preblizu). Ja sam isprva morala prilicno zatomljavati poriv da uzmem i sama sve napravim ali vrijedilo je. On se zaista lijepo brine za nase dijete, jednako kao i ja, preuzeo je svoj dio roditeljstva i tako nam je sve vjerojatno i puno lakse. I vidim da je on sretan i ponosan, ja takodjer a dijete nam odrasta uz ravnopravne roditelje.

  32. #82
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Onaj bedasti smajlic ne pripada tamo, to je zbog osmice. temperatura je 38,8 ...eto...

  33. #83

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    tiwi većini nije problem oko bavljenja djetetom, ustvari bar meni to nije. I MM se obožava uključit, ili čak preuzet svaki posao koji uključuje našu mrvu. Ali to je to... tu priča staje. Kućanski poslovi su svi na meni, i kad je on doma i kad nije.

    Kad pogledam što je petarpan napisala, mislim da neki muškarci imaju problema sa shvaćanjem da se i njima život promijenio, ali da se je nama ženama OKRENUO NAGLAVCE.
    Jer, ruku na srce MM i većina drugih muževa živi kao i do sad, samo jedan dio svog slobodnog vremena posvećuju djetetu.. i to obično onda kad kasno navečer dođu doma s posla.
    A koliko im treba da im se
    E kad se i njima nakon djetetove navršene godine dana povećaju obaveze.
    Možda, ustvari - vjerujem da je sigurno drugačije kad imaš drugo dijete, ali teret prvog djeteta i sve ono što i inače ide uz to i još ekstra kakva obavezica (jer ja sam "ionak doma po cijele dane" ) je većinom na meni
    Ali ja sam si 8) nema uzrujavanja,samo se tu i tamo malo izjadam na formu

  34. #84
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    kuzim bubi

    no mi srecom ni tu nemamo problema. kod nas nijedan posao nije muski ili zenski. jedino jos veli da mu je zal kaj se ne kuzi u ovu nasu novu ves masinu pa sam mu obecala pokazat da ne mora citat upute

  35. #85

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa

    jedino jos veli da mu je zal kaj se ne kuzi u ovu nasu novu ves masinu pa sam mu obecala pokazat da ne mora citat upute


    Moram ja MMu napisat nekoliko uputa: npr. o onoj neobičnoj radnji koja se radi kad se skine odjeća a zove se POSPREMANJE U ORMAR.
    zatim turboteška lekcija o staroj kineskoj vještini zvanoj BRISANJE PODA U KUPAONI NAKON TUŠIRANJA.

  36. #86
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj bubi prvotno napisa
    o staroj kineskoj vještini zvanoj BRISANJE PODA U KUPAONI NAKON TUŠIRANJA.
    Moj se pravda da se tušira bez leća ili naočala, pa da ne vidi vodu na podu. Ali SVAKI PUT kad se tušira smoči pod, i nikad mu ne padne na pamet da je i ovaj put smočio, pa da se vrati u kupaonu kad stavi cvike da provjeri stanje.

  37. #87
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno Re: ah, ti muzevi....

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Citiraj silvy prvotno napisa
    "ma sad ce duso mama, mama ce tebe presvuci"
    Joj, ovo mi je tako poznata rečenica.

    MD je fantastičan, Kalebom se bavi svaki svoj slobodan trenutak i stvarno je izvrstan tata, ali je teeeežak za presvući, pogotovo kad je mali ukakan. Presvuče na kraju, ali samo ako sam ja hitno otputovala za...Novu Gvineju.
    Tako je nekako i kod nas.
    Sve drugo radi bez problema , sudjeluje u kuhanju, spremanju, šopingu, ali pelene su mu :shock: Mislim, presvući će on nju, ali samo ako ja nisam u blizini.

  38. #88
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Jao meni... vidim da se ne borim samo ja sa tim... Kod nas je situacija slijedeća, MM ima takav posao da je više na putu nego doma tako da smo N i ja uglavnom navikle na solažu. Imamo svoj raspored, svoju rutinu i svoje male rituale. Kad tatica dođe to je živi raspašoj! Ruku na srce, oko malene mu nije ništa teško, a u huhinji je kao riba u vodi. Što se toga tiče MM je najbolji na svijetu! Ali, i opet jedno veliko ALI, ono oko čega nastaju najveći problemi je to što je on oko male PRELEŽERAN. Nemam pojma, on kaže da sam ja previše zabrijala. Po njemu bi mala po cijele dane paradirala u bodiću ( jer joj je tako ugodnije), trpala bi u usta sve i svašta itd. Najviše me izbaci iz takta kada maloj daje da proba ama baš sve šta i on jede npr. kolač, čokoladu i da više ne nabrajam. Ja na to POLUUUUDIIIMM!!! A imam i blagi osjećaj da što ja više ludim on se više inati. Inače je za malom lud ( a i zamnom ) , ali borbe oko toga šta bi N. smjela a šta ne, još uvijek traju!!!!

  39. #89
    bubimirko

    Početno

    zapravo je tužno što zbog sastava sudionika ovog foruma nisam u mogućnosti otvoriti pandan ovome......ah te žene......to bi tek bilo zanimljivo

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    Petarpan u sličnoj sam situaciji.
    MM radi, naporno radi po cjeli dan, ALI i ja naporno radim po cjeli dan, djete je VELIKA obaveza i napor, i sreća naravno.
    On svaki dan naravno sam ode na kavu, i po koji puta navečer ili popodne. Ja otkad sam rodila ni kući nisam popila kavu u miru da mi Erik nije bio na rukama a kamo li negdje vani.
    Vrhunac svega mi je kad mu ga doslovce uvalim barem na 5 min da ja obavim nešto drugo, ne da se odmorim, on se uvali pred TV s E na rukama i onda se čudi kako mali plače i nemiran je (jer mu je tv straaašno zanimljiv) i odmah zove da mamu da da magičnu sisu jer djete je nervzno i plače

  41. #91

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    258

    Početno

    mm je divan tata.
    jest da mu se na kakicu diže želudac, ali to ne želi priznati.
    stoički trpi.
    onda nam je sinak kojeg što se kakanja tiče učimo na bezpelenaštvo, uveo to da kaka baš kad papa kašicu.
    kahlica je pored stolca za hranjenje jer je tako zamislila ambiciozna mama.
    onda malo papamo, a malo: ho,ho,ho, kaka.
    tata i to sve stoički trpi, a vidim kako mu se jadnom prevrće želudac.
    sve za svog ljubljenog sina.

  42. #92

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    ajd sad vi mene cure,a i dečki objasnite, zašto je ova tema dozvoljena
    na forumu, a kada sam ja otvorila temu o svekrvi i šalicama i kada
    se hrpa ljudi na to nadovezala, tema je bila zaključana !?
    razlog: nije edukativnog sadržaja!? hm... postoje li dvostruki standardi
    ili mi se samo čini?
    molim nekog kompetentnog da mi odgovori.
    i bez ljutnje...
    tema,stvarno dobro dođe...a došla je i ona moja tema o sveki..


    imam jednu zgodu sa mm-om od neki dan.
    Kažem ja njemu da ode kuputu lisnato tijesto, i kažem mu gdje u trgovini
    stoji i pitam ga da li zna kako to izgleda. Kaže da zna i ja kažem ok.
    I naravno, vraća se on i donosi listove/kore za savijače...
    i ja pitam, a on kaže pa to je lisnato... eh, sve moraš nacrtati ...

    no moram ga i pohvaliti...u početku nije ni htio čuti za presvlačenje, a sada presvuče kada god kažem i pri tome još i uživa jer njih dvoje pričaju, smiju se i igraju dok to rade... da nisam polako inzistirala na tome da i on presvlači, vjerojatno nikada sam niti ne bi...

  43. #93
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    may po mom skromnom mišljenju to ti je zato jer se bračn i odnosi uvelike promjene kada dođe dijete...
    da si, recimo, otvorila svekrva se miješa u odgoj, brak i sl. vezano uz roditelje i roditeljstvo, opstalo bi

    bubimirko pa i mi ćemo ti se rado priključiti ako otvoriš-ah, te žene...
    vidiš kak lijpo opstaje topic "moja draga više nije ista"

  44. #94
    silvy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    188

    Početno

    [quote="emira"] Po njemu bi mala po cijele dane paradirala u bodiću ( jer joj je tako ugodnije), trpala bi u usta sve i svašta itd. Najviše me izbaci iz takta kada maloj daje da proba ama baš sve šta i on jede npr. kolač, čokoladu i da više ne nabrajam. Ja na to POLUUUUDIIIMM!!!

    i MM je isti ovakav

    u usta joj sve gura jer mu je zanimljivo kako ona pravi grimase dok se oblizuje...

    neki dan je iznio vani na vjetar bez kapice...ja poludila...kaze on:"pa suncano je" a to sto je 10 stupnjeva, nije vazno...

    a ako ja nesto zabranim onda se cuje samo:" ova tvoja mama nista nama ne da, ne da nam da uzivamo...jadni mi"

  45. #95
    madi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    245

    Početno

    ova tvoja mama nista nama ne da, ne da nam da uzivamo...jadni mi"[/quote]
    ovo mi je poznato i kod mene je često

  46. #96
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Moj M sve radi,a li isto kada sma ja doma treba mu poticaja, tj. nece mu pasti na pamet da presvuce klinca ako sam ja doma, ali nema problema.
    Ja samo uzmem pelenu, dam mu u ruke i kazem treba ga presvuci, mam mu je sve jasno

  47. #97
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    nama je problem kod presvlačenja što on ne uzme pelenu koja je po redu (ja frik ) nego onu koja mu se sviđa

  48. #98
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    nama je problem kod presvlačenja što on ne uzme pelenu koja je po redu (ja frik ) nego onu koja mu se sviđa

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Matulji - Opatija
    Postovi
    369

    Početno

    Što se tiče kućanskih poslova MDM će sve raditi osim peglati i kuhati. A što se pak djece tiče... ja obavljam sve. S prvim djetetom mi je bilo teško ali sad sam se već naučila, s obzirom da MM najviše privređuje i nema ga po cijele dane. Daleko od toga, kad je doma naravno da pomogne. Ali u presvačenje se ne dira. Kaže da nema on mota za to. Ali moram ga pohvaliti. Prije par dana, na svoj rođendan, ujutro oko 7.00h probudio se naš E. Uzeli smo ga k sebi na krevet i normalno bebač se pokako. Ja sam u međuvremenu zaspala. Ne znam koliko je vremena prošlo, ali čujem ja da neko nešto govori. Malo bolje osluhnem a ono MD "kamo sad s ovim?". Nakon par sekundi "U p.m. zaboravio sam ti namazati guzu!". A meni :? . Mislila sam da sanjam. Polako sam ustala i otišla špijati. MM je presvlačio E. :D . Skoro pa da sam na guzicu pala. Prvo dijete nije nikad, ama baš nikad presvlačio. Eto, pa da ne zna! Ma znaju oni samo se drže ludi. 8)

  50. #100

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    54

    Početno

    NANNE znam da nije ni topic ni tema ali ostala sam paf kad sam vidjela tvoje dijete - ISTA MOJA MORENA!!!! ista takva je bila, tamno crvena sa pufastim obraščićima i lijepom glavicom. sva sam se raznježila !!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •