Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 207

Tema: Smrde nam pelene

  1. #1
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno Smrde nam pelene

    Koristimo platnene Kamaris već godinu dana. Špricamo mješavinom voda+ocat+ulje čajevca i odlažemo u kantu, peremo nakon 1-2 dana najkasnije, na temp. 40-60. E sad - primjetila sam da su se počele usmrdljivati jako i to još dok ih nosi (a pazim da ih brzo mijenjam i da nije mokar). Miris je postao zbilja neugodan. Probala sam dodatno isprati u mašini, da se deterdžent ne nakuplja (a mislim da je glavni krivac deterdžent!!). Opet - kako prati bez deterdženta? Onako suhe i oprane zbilja ne smrde - zasmrde tek kad se popišaju. Mokraća u kombinaciji sa jednokratnim mi ne smrdi tako da mislim da nije problem u mokraći nego kombinaciji sa platnenim. Molim pomoć/savjet jer ne bi htjela zbog toga preći na jednokratne !!!

  2. #2
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    to jest zbog previše det.
    stavljati stvarno malo, neki meću samo žličicu, ja odoka i obavezno ponovno isperem
    mogla bi ubaciti čiste pelene da se operu još jednom, ali bez iti malo det
    tako smo mi rješavali usmrđenje

    sretno

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ma ne mora biti od previse det. Ja sam uvijek stavljala minimum minimuma praska pa sam opet imala taj problem. (radi zatvaranja kante s pelenama, sto sam kasnije skuzila)

  4. #4
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Ma ja ne govorim kad smrde u kanti - meni smrde dok su još na njemu (tek popišane) a to mi je stvarno BLJAK. U početku dok su bile nove to se nije dešavalo. Ne znam što je - akumulirani deterdžent ili ?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    kao što zorana kaže, drži kantu otklopljenu. meni su isto smrdile koma, probali sto detergenata, malo, puno, ispiranje.....
    nisam mogla vjerovati, ali otkako je kanta otklopljena, NE smrde više.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Drndalice, kod nas je bilo isto tako. Pelene su smrdile cim se malo zapisaju, nekad cak i nakon pranja.
    I otkad mi je kanta malo otvorena, ne desava se bas cesto. Ja sam to sebi protumacila tako sto vjerovatno u zatvorenoj kanti nakupe u sebe puno smrada i onda je to tesko isprati van.
    E da, i jos jedna stvar. ja uvijek prije glavnog pranja stavim pelene na jedno ispiranje u masini.

    I to sve ne znaci da ti imas isti problem. Mozda stvarno jeste problem u deterdzentu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj drndalica prvotno napisa
    Ma ja ne govorim kad smrde u kanti - meni smrde dok su još na njemu (tek popišane) a to mi je stvarno BLJAK. U početku dok su bile nove to se nije dešavalo. Ne znam što je - akumulirani deterdžent ili ?
    Tako je i kod mene. Baš sam htjela danas postaviti to pitanje.

    Kao da su se nakupile vlage koja ne ide iz njih van ... Ja ih sušim naradijatoru pa sam pomislila da je možda zbog toga ...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A sad staro dobro pitanje .... cime peres pelene? Neki su pisali da im pelene smrde kad se peru sa tekucim det.

  9. #9
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Ja ih također obavezno prije pranja stavim na 2 ispiranja, perem s 1/3 detergenta (Tide) i stavim na pojačano ispiranje, zasad nema nikakvih problema. Kanta mi baš ne dihta najbolje, možda je baš to i dobro što kaže zorana.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    A sad staro dobro pitanje .... cime peres pelene? Neki su pisali da im pelene smrde kad se peru sa tekucim det.
    Faks 8) Kupujmo hrvatsko!

    Probala s dm-ovim tekućim, arieolom, tekućim arielom - guza bila crvena. Samo od faksa nije

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    A sad staro dobro pitanje .... cime peres pelene? Neki su pisali da im pelene smrde kad se peru sa tekucim det.
    moje su se odsmrdile s tekućim :/

  12. #12
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    i mi baš u tom problemu, a ni nemamo kantu za pelene :/ , ja ih odlažem na mašinu koja mi stoji vani u jednoj prostorijici van kuće.. evo našla sam i jedan stari topic, možda pomogne http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...rdljive+pelene

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ra

  14. #14
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    pustite usmrdjene pelene da odstoje u kanti vode s octom preko noci pa ih onda operite.
    mokraca takodjer sadrzi "kamenac" odnosno kad ishlapi, ostane neka suha nakupina. i sad ako stalno drzite pelene na suho onda se toga natalozi u pelenama.

  15. #15
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Vidiš, vidiš, ja ih u zadnje vrijeme ostavljala na suho, i počele su smrduckati... prije sam ih stavljala u vodu i par kapi čajevca, od toga nikad ne smrde :D

  16. #16
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno pretpranje i rinse...

    i mi smo imali isti problem, pa ja stavljam dvije kapi ulje čajevca u pretincu za pretpranje, te malo alkoholnog octa (bijelog) u pretincu za omekšivač svako toliko. zanimljivo, nikad mi nisu pelene smrdile po octu, ali nakon takvog ispranja nisu niti više po mokraći...

    ja tvrdim da je to zbog deterdženta i kamenca u vodi. mi živimo izvan sela i zadnji smo na mreži tako da imamo brdo kamenca.

  17. #17
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno ps

    još jedna stvar...

    imam dvije kamarisove pelene, a ostale ME. primjetila sam da kod pranja i sušenja ove ME se osuše skroz a i čini mi se da su Kamarisove suhe, a tek kad idem antonellu previjati skužim da su jošuvijek mokre u sredini, što po meni je isto bio razlog za miris. njih sam počela posebno stavljati na radijator nakon što ih izvadim iz sušilice, i stvarno od tada ništa.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja mislim da ću ja sve fitted baciti ... smrde i nema im pomoći ...

    mislim da su se usmrdile jer ih cijelu zimu sušim na radijatoru, a ujedno vodu kojom ih perem ima strašno puno kamenca ...

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    Ja sam prala prije sa nekim sensitive i tekućim deterdžentima što je bila katastrofa, u zidove sobe se smrad uvukao. Sad fino koristim Ariel i super mirišu. Jednom su također smrdile zbog previše deterdženta (ali to je neki drugačiji smrad, ne znam kako bi to opisala), oprala sa pretpranjem bez deterdženta i smrad nas je napustio. Ne namačemo pelene već ih špricamo.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Vrijeska A meni bas puno pomogne susenje na radijatoru jer izbjegnem taj miris vlage kod dugotrajnog susenja.
    Pretpostavljam da si probala sve sto se kolicine praska tice? Daj opisi jos jednom detaljno proceduru pranja. Par cura koje imaju problem s pelenama mi je reklo da su morale povecati kolicinu praska na (barem) neku najmanju preporucenu kolicinu i da im je to pomoglo. jer im je voda dosta tvrda pa se prasak ne aktivira kako treba i ne opere pelene.
    Jesi pokusala ikad stavljati Calgon? Na jednom americkom forumu su neke mame pisale da im to pomogne kod jako tvrde vode. Kao da stave pola preporucene mjere praska i pola mjere Calgona. (ili nekog drugog omeksivaca vode, dm-ov je navodno dosta jeftiniji)

  21. #21
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Vrijeska daj reci jel si te pelene tek sa sinom počela koristiti ili su ti još od curice

  22. #22

  23. #23

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Pelene koristim sedam mjeseci...

    Koliko puta se moraju oprati na određeni način da bi se pokazali rezultati?

    Sada su na balkonu u octu. Večeras će u pranje, s predpranjem, s malo praška (faks - dm-ov izaziva crvenilo, ostale ne volim), potom će na još jedno ispiranje, pa na radijator (ako ih ne stavim na radijator usmrdit će se na žici za sušenje u stanu jer se suše po tri dana ...) ...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Uskoro idem raditi, a sveki prigovara za te pelene (ona će ga čuvati jedan dio dana) kako su glomazne, da se ne može kretati... Još ako skuži da smrde onda će mi ispiti mozak ...

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    A da probaš kod nekoga oprati sa pretpranjem bez deterdženta (kod nas je upalilo iz prve) i osušiti u sušilici? Kako budu poslije fine mekane, mislim da se u sušilici razbije i omekša ukorijenjeni deterdžent.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Vrijeska, koliko sam skontala...rezultati nakon pranja Calgonom ili nekim drugim omeksivacem vode bi se trebali vidjeti odmah, tj. nakon prvog pranja.
    Na nekim drugim temama na tom americkom forumu vidim da mame stavljaju samo mjericu ili pola mjerica calgona, bez praska. Onda to odvrte na jedan ili dva pranja (jedno pranje s calgonom, jedno samo u vrucoj vodi). I navodno se pelene jako dobro ociste od ostataka deterdzenta, kamenca itd.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj marinna prvotno napisa
    A da probaš kod nekoga oprati sa pretpranjem bez deterdženta (kod nas je upalilo iz prve) i osušiti u sušilici? Kako budu poslije fine mekane, mislim da se u sušilici razbije i omekša ukorijenjeni deterdžent.
    eh da mi je sušilica ...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Vrijeska, koliko sam skontala...rezultati nakon pranja Calgonom ili nekim drugim omeksivacem vode bi se trebali vidjeti odmah, tj. nakon prvog pranja.
    Na nekim drugim temama na tom americkom forumu vidim da mame stavljaju samo mjericu ili pola mjerica calgona, bez praska. Onda to odvrte na jedan ili dva pranja (jedno pranje s calgonom, jedno samo u vrucoj vodi). I navodno se pelene jako dobro ociste od ostataka deterdzenta, kamenca itd.
    Imam Calgon ali baš namjerno nisam stvaljala u pelene.
    Probat ću večeras.

    Hvala

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Bas me zanimaju rezultati jer nama nekad smrde, nekad ne i jos uvijek ne znamo uzrok.

    Vrijeska, čekam calgon rezultat, bas me zanima.

  31. #31
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    nisam bas sve pratila, al jesi ih probala oprati na 90

  32. #32
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Daj ti njih da ih opere netko drugi, znači u tuđoj mašini, garant da neće smrditi

  33. #33
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    A trebalo bi s vremena na vrijeme oprati i perilicu! To sam isto našla na nekim amerskim sajtovima...


    suzyem - šalu na stranu, ali dobro si se sjetila: odi u kvačicu ili slični servis. Oni imaju profi strojeve...

  34. #34
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj Olivija prvotno napisa
    A trebalo bi s vremena na vrijeme oprati i perilicu! To sam isto našla na nekim amerskim sajtovima...


    suzyem - šalu na stranu, ali dobro si se sjetila: odi u kvačicu ili slični servis. Oni imaju profi strojeve...
    kako misliš oprat perilicu, na koji način

  35. #35
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Evo pronašla sam nešto upravo o rješavanju problema smrdljivih pelena. Znači i stručni ovisnički naziv ilitistripping što bi u mom slobodnom prijevodu značilo odsmrđivanje.
    Stripping Cloth Diapers

    "Stripping" is a method of removing residue from cloth diapers. This residue will either cause excessive odor or ineffective diapers. If the residue is from overuse of detergents or using soap you will end up with smelly diapers. Often, the smell will only surface after Baby has peed.


    If the residue is from fabric softeners, this will cause the cotton and hemp diapers to be less absorbent and the fleece diapers to repel water- both will result in leaking cloth diapers.


    To strip a diaper of excess detergent, simply wash them with just water until no suds appear when agitating.


    To strip diapers or covers of fabric softeners or soap, simply hand wash in regular dish soap (this gets the oils out). Add a small amount of dish soap directly to the fleece and rub the fleece together (or scrub it with a brush). Do this to both sides of the fleece. Rinse well. Do this whenever the diaper seems to be repelling rather than absorbing. If you are still having trouble, try a very hot wash using 2 scoops oxygen bleach..

  36. #36
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    evo vam za mašinu:

    Washing Machine Care

    Because what goes in, must come out!

    http://www.thediaperhyena.com/washingmachinecare.htm

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Olivija, ali ako je problem u masini, zar ne bi trebala i druga roba imati ruzan miris?

  38. #38
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Ooooo calgon :D toga se nisam sjetila....

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Možda se nešto dobro dogodilo...
    Nakon namakanja u octu i pranja samo s calgonom, pelena nije (toliko) smrdila.
    Tek je jedna zapišana. Sutra će biti i ostale pa ću vam javiti (inače nisu se sve jednako usmrdile - neke malo više neke malo manje...)

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    I hvala na savjetima!

    Inače, ostala roba mi uopće ne smrdi tako da sumnjam da je stvar u perilici ...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Vrijeska, kakva je situacija?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    malo manje smrde, ali mislim da bih ih trebala više puta uzastopno držati u octu i prati calgonom pa da se osjeti bolji rezultat ...


    u procesu su namakanja pa ću vam javiti ...

  43. #43
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pokusaj ih neko (duze) vrijeme odlagati u kanti s vodom i octom, sigurna sam da ce se stanje popraviti.

  44. #44
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    Evo i ja ću se pridružiti smrdljivim pelenama. Do sada je bilo sve super, ali počele su jako smrditi. ne pocketice, već fitted. Perem s malo tekućeg deterđenta, ispirem 2x........MM je poludio i hoće da pređemo na pampersice. mene užasava ta pomisao, ali i ja već počinjem sumnjati. Stavljala sam ocat.......pa i dalje smrde. Kako da ih ostavim u kanti preko noći???? Puno vode i koliko octa :?
    Neki dan sam ih držala sat vremena, sad ćemo vidjet jel ima pomaka.
    Imam osjećaj da su te pelene prepune bakterija koje smrde.......HELP

  45. #45
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Meni su smrdile izuzetno rijetko, ponekad noćna. Ali ja svaku pelenu isperem pod vodom prije odlaganja, a pokakane i običnim vešnim sapunom (žuti, što smrducka , moja mama ga zove "kabaš sapun"). Smrdile - ne smrdile, ja svakih mjesec dana odvrtm solo pelene bez deterdženta na 90C (sve su HM pa smiju )

  46. #46
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    A zakaj se toliko tvrdoglavo zamarate traženjem nekih kompliciranih razloga i još kompliciranijih rješenja???

    Svako malo se ponovi isto pitanje. Odgovor je jednostavan, nakupi se detergenta unutar pelene i zato smrduckaju nakon što se dijete popiški (druga roba ne smrdi, ali kladim se kad bi se bebać popiškio po nečem drugom... no to sad nije bitno).

    Dakle, najjednostavnije i uvijek efikasno rješenje je oprati "čiste" pelene jednom s octom umjesto detergenta (i može soda ali ja nisam stavljala nego samo 1 dcl octa) i nakon toga još jednom oprati bez ičega. I ne smrde.

  47. #47
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    E vidiš, ovo nisam skužila- oprati s octom :/ To nisam probala, ali hoću. thnx

  48. #48
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj mišica prvotno napisa
    Imamo Kamaris. I sve je bilo ok dok nismo uveli dohranu. Ne presvlečim ga nikad po noći (osim ako se pokaka) jer nam pelene dobro drže a i mališa spava 21.30-10 pa mi ga žao 8) buditi za prematanje.
    ALI po noći pelene toliko zaudaraju da je to užas. Pokrijem ga dekom i ako mu je tokom noći idem popraviti to je takav užasan smrad-koma.
    Napominjem da smo na dohrani, da je to samo zapišanac.
    Jel vama ta noćna pišalina zaudara (nekako kao u frizerskom salonu kad farbaju kosu) i jel to normalno.
    Jel u pelenama problem ili??? :?
    Citiraj Dia prvotno napisa
    ja sam jucer pisala na temi o dohrani i mirisu mokrace
    naime zadnjih 7 dana su nam pelene uzasno smrdile, ustanovila da nam je riknuo grijac na masini 8)
    cak smo napravili i urin, sve je super

    pelene danas mirisu
    Citiraj vještičica prvotno napisa
    napravi stripping pelena, neće više smrditi
    Citiraj -tajana- prvotno napisa
    Citiraj vještičica prvotno napisa
    napravi stripping pelena, neće više smrditi
    Kako :? ?
    Citiraj Ariens prvotno napisa
    Cure su dosta pisale ovdje

  49. #49
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Naše pelene su počele strašno smrditi i ja sam naravno prvo otrčala kod doktorice. Radili smo urinokulturu i sve OK :D . Onda sam ih oprala s octom i ispirala dokle god se voda pjenila i više ne smrde :D . Nije mi jasno otkuda se nakupilo toliko detergenta kad stavljam stvarno jako malo (jednu žlicu) i uvijek još jednom ispirem :? .

  50. #50
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    tajana - super, glavno da ste riješili problem

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •