Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: bol u ledjima

  1. #1

    Početno bol u ledjima

    Ne znam gdje da postavim ovo pitanje pa evo ovdje.
    Rodila sam prije trinaest mjeseci a evo jos uvijek imam bol u donjem dijelu ledja.Sada je toloki da ne mogu da se krecem,ako moram hodam savijeno i bol se penje uz ledja.
    Da li neko zna sta da radim?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Ja sam rodila prije skoro 2 i pol godine.

    Probleme s ledjima sam pocela osjecati neposredno nakon poroda. Osjecam ih i sad. Stisne me u donjem dijelu ledja i ne mogu se ispraviti. S vremenom se bol ipak javlja rijedje, ali evo - bas jucer me je muz podizao iz kreveta i pridrzavao dok se ne ispravim kompletno...

    Ljeti mi doista pomaze plivanje. Drugih savjeta nemam. Osim mozda, probala sam s laganim vjezbama istezanja (po preporuci lijecnika) i patila jos vise.

  3. #3
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    To ne mora imati baš nikakve veza s porodom, a mogao bi biti živac ili miogeloza ili nešto treće. Ako znaš kakvog stručnog masera taj će ti to ustanoviti za minutu, a možda te i "sredi".

  4. #4
    Papalupus

    Početno

    Bok!

    Svakako odi kod dobrog fizioterapeuta. Kralježnica je organ koja se kod čovjeka evolucijski slabije razvio. U stvari nije namijenjena za uspravan položaj. Kod trudnoće se sklopovi leđnih mišića postepeno mijenjaju da bi kompenzirali novi položaj kičme, koja opet kompenzira nesrazmjernu raspodjelu težine tijela. Nakon poroda, kičma i mišićni sklopovi se nisu u stanju u kratkom vremenu vratiti u položaj prije trudnoće, pa to izaziva bol, nepravilno držanje i sl. Dobar fizioterapeut će ti izmjeriti položaj kičme u odnosu na balans tijela, pa ti prepisati ciljanje vježbe za ispravljanje.

    Preporučio bi ti kliniku u Nemetovoj. Ne pokriva je socijalno, ali meni su napravili čudo.

    Pozdrav,
    PL

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Imam istih problema već duži niz godina koji se tijekom trudnoće još pogoršao....kod mene je stvar u mišićima koji slabe, koštano je sve ok...u trudnoći oslabili skroz pa je bol nakon poroda vrlo česta i jaka....meni pomaže vježba...kad stignem :/
    Svakako odi kod fizioterapeuta...moj je meni preporučio vježbe istezanja i snage....ali svaki oblik vježbe za aktivnost mišića je dobrodošao..

  6. #6
    Papalupus

    Početno

    Možeš si pomoći i jednostavnim testom. Stani opušteno ispred ogledala i pogledaj si držanje iz profila, ili neka ti muž napravi fotografiju iz profila dok radiš neki uobičajeni stojeći posao. Gotovo sam 100% siguran da ćeš primijetiti da ti je kralježnica još uvijek savinuta unatrag, jer pokušava kompenzirati (nepostojeći) teret sprijeda. Ako je tako, pokušaj se pred ogledalom ispraviti (pogrbiti prema naprijed u lumbalnom dijelu kralježnice). Taj položaj će ti biti po osjećaju neprirodan, ali ga pokušaj zapamtiti i tako hodati i raditi kada god se sjetiš. 8)

    Može pomoći i bakin recept: Hodanje s knjigom na glavi.

    (Istezanjem unatrag, valjanjem po lopti i sl. ćeš samo pogoršati stvari i produžiti trajanje bolova.)

    Velim, iskusni fizioterapeut će te još konkretnije uputiti. Pokazati ti koje mišiće na leđima trebaš vježbati, kako se držati da dođeš u ravnotežu, itd.

    LP
    PL

  7. #7

    Početno

    hvala vam svima na savjetu,poslusacu i javiti kako ide

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Evo još jedan savjet koji sam ja dobila od fizioterapeuta, ali ga se nisam pridržavala jer me od carskog bolio trbuh kad bi stegla mišiće:
    kad god stojiš i nešto radiš (ili samo stojiš) trudi se stisnuti mišiće guze i uvući trbuh - to će ti brzo donijeti uspravno držanje i lijepi trbuh.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Evo još jedan savjet koji sam ja dobila od fizioterapeuta, ali ga se nisam pridržavala jer me od carskog bolio trbuh kad bi stegla mišiće:
    kad god stojiš i nešto radiš (ili samo stojiš) trudi se stisnuti mišiće guze i uvući trbuh - to će ti brzo donijeti uspravno držanje i lijepi trbuh.
    I dok sjediš vježbaj guzu!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •