Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Preporuke za jaslice u Novom Zagrebu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    6

    Početno Preporuke za jaslice u Novom Zagrebu

    Poucena Šnapinim primjerom, imamo i mi molbu. U jesen bi nasa beba trebala (ne bi trebala, ali ne mozemo naci tetu cuvalicu , pa su nam i privatne jaslice opcija) krenuti u jaslice. Molim preporuke privatnih jaslica na području Novog Zagreba. Zanimaju nas i pozitivna i negativna iskustva. :D





    frida izmjenila naslov na molbu lare01

  2. #2
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Još jedna se pridružuje molbi.

  3. #3
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    i još jednu molbu imam
    ako moderatori mogu promijeniti naslov (nadam se Ada da se nećeš ljutiti ) u samo jaslice jer pretpostavljam da nema smisla otvarati novi topic za državne jaslice.

    Što se tiče državnih jaslica, konkretno me zanima DV Tratinčica u Dugavama i Travno.
    Kako ste zadovoljni, kakva su iskustva?

  4. #4
    popica

    Početno

    Moja malena ide u dječji vrtić Sopot – jaslice i stvarno ga mogu preporučiti. Tete su odlične (barem u mojoj grupi, ali ni one iz grupe do nas se ne čine loše). Moja curica svaki dan s veseljem odlazi u jaslice, jer se tamo pleše, pjeva, igraju se razne igre. Uglavnom, tete su super, ali jedina stvar koja me smeta je hrana, odnosno doručak koji je kao i u većini državnih vrtića isti – kruh i neki namaz, pa onda čaj ili bijela kava ili kakao. Ručak je OK, tu se stvarno potrude i onda "zaboraviš" na ne baš maštovit doručak.

  5. #5
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Sada sam malo :?
    Znam da su jaslice u N. Zagrebu prepune i znam da je popriličan broj forumaša iz N. Zagreba, a samo jedan odgovor.
    Da li su jaslice toliko loše da klince vodite u neki drugi kvart?
    U čemu je kvaka :?

  6. #6
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    moja R. ide u jaslice u Remetinec (drzavne)- zadovoljni smo jako tetama, a sto se tice uvjeta...nemam bas kaj pisat, mislim da je slicno u vecini jaslica i vrtica :/
    klopa je, po nekakvom mom misljenju, ok.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    201

    Početno

    isto DV Sopot
    jako sam zadovoljna, već sam na nekoj temi o iskustvu u jaslicama pričala o adaptaciji...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Moje su cure bile u DV Travno i bila sam dosta zadovoljna. Sad B. ide u Tratincicu u Dugave i za sad sve 5! Jedino je dosta bolestan sto je normalna pojava! Kad E. bude za jaslice i ona ce u Tratincicu!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Mi smo Dv Utrine u Maretićevoj i nama je prekrasno. Vrtić obnovljen, tete odlične, stvarno ni jedno loše iskustvo, a koristimo vrtić 6 godina.
    Jelo ko jelo, kao svugdje tako i tamo. Gledam da u vrijeme kad su doma ne jedu ono kaj su jeli u vrtiću i to je to. Znam da ima bolje i zdravije hrane koja se može ponuditi klincima, ali stvarno mi nikad nije previše smetalo ako bi za doručak imali neki namaz na kruhu, ali bi ručak uvijek bio mesno-povrtni i obilan.
    I djeca su baš zadovoljna.

  10. #10
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    hvala cure

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    iako još nemamo puno jasličkog staža, evo i našeg iskustva. idemo u dv travno i zasad nemam primjedbi. odmah mi se svidjela ugodna atmosfera u vrtiću, od teta do vrtićkog osoblja. zadovoljna sam s tetama koje me svaki put detaljno izvještavaju kako je bilo i uvažavaju moje stavove o odgoju, prehrani i higijeni. ne doručkujemo u vrtiću pa ne znam kakav je, ali ručak je super.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    6

    Početno

    hvala cure!
    izgleda da nema losih vrtica u nz.
    ima li jos koje iskustvo sa privatnim?
    zasto pitam za privatni?!
    nekak si mislim ak' je privatni, mozda ima manje djece i manje bolestina. necu moci svako malo na bolovanje, pa trazim najbolje rjesenje :/

  13. #13
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    eto ja pak cula (frendica od frendice teta u vrticu) kak su sanitarne mjere u privatnim vrticima losije od onih u drzavnim. i da ta osoba nikad ne bi dala u privatne jaslice dijete. no cula sam ja svasta pa vise ne znam sta je najbolje (vjerojatno dati otkaz i preci u domacice )

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    mi smo u sigetu
    e. je već neko vrijeme doma, s tetom
    bila je bolesna, ja na novom poslu pa si nisam mogla priuštit bolovanja, mm stalno po terenu tak da na njega ne mogu računat, bake nam rade i nisu u zg - to si ja sad racionaliziram tetu
    uglavnom, od jaslica nismo odustali, krenut ćemo opet, ali ćemo zadržati i tetu pa da ju 'kupi' nakon spavanja, da nije baš cijeli dan u jaslicama ...
    išli smo možda prekratko za neke čvrste zaključke, ali neki generalni dojam je da se naše tete trude, a uvjete imaju kakve imaju (njih dvije na 10+ djece)
    razgovarala sam i s tetama i sa med. sestrom i činilo mi se da me razumiju i da pokušavaju slijediti neke moje želje, posebno po pitanju hrane ... od sljedeće godine su novi standardi pa će svima biti lakše. uostalom, vjerujem da ni njima nije lako manevrirati među toliko roditelja koji su naravno svi specifični i svi sa nekim svojim idejama.
    jedna stvar mi je ostala u sjećanju i tu mi se naša teta b. jako svidjela: teta nam je javila da je bolesna, e. nisam imala kome ostavit nego u jaslice, nakon duge pauze, na cijeli dan ... dolazim po e. već kasno navečer, dijete je u dežurstvu, teta b. ju nosi i mazi, toplo, majčinski, zna da je e. sve to puno previše za jedan dan, razumije ju i tješi
    to mi je, na kraju, nabitnije, kad vidim da se ti ljudi jako trude

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    evo i naše iskustvo s DV Siget
    Karlo ide s Elom (od Kejt) u grupu
    vrtić je ok, tete su drage, profesionalke, trude se, a medicinska sestra iliti teta b je jako draga
    postaneš svijestan da se i dijete i ti morate prilagoditi da one paze na njih više, u fazi adaptacije sam ga čak jednom našla di spava teti u krilu dok se druga dijeca vani igraju, što se hrane tiče u sigetu jasličari jedu i neki lino i doručak vrtićara kruh s nečim pa ovisi o djetetu kaj hoće jesti odnosno kaj zna jesti
    i tako će se standard mijenjati od iduće školske godine pa će i to biti bolje, ali ustvari ručak im je fini, imaju voće a ja sam molila da ne daju paštete i hrenovkke...

    cure dv sopot, prijateljica (mali je na privikavanju) mi se požalila da se osjeti smradprljavih pelena čim se uđe u vrtić a tek u sobu kaže...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    18

    Početno

    Mi se isto spremamo u jaslice u DV Siget, pa me samo zanima iz kojeg objekta u Sigetu imate ta dobra iskustva ?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    baš adresa Siget, kod nebodera, imaš dvije prve jasličke grupe, tete ostaju s njima do škole tak ak se ne upisujete u ovoj školskoj godini imat ćete druge tete, ali oći dojam je da se sve da dogovoriti
    u oba vrtića je ista medicinska sestra (zlatna teta b) i u naš se predaju molbe za oba pa pretpostavljam da je i uprava ista

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    18

    Početno

    Mi ćemo u onaj drugi objekt u Al. Pomoraca i nadamo se isto dobrim tetama :D

  19. #19
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    mi smo od ove godine u jaslicama DV Siget ali u Aleji. Tete su ok za sad. jedino ih je u grupi 20 na njih dvije i mislim si nema šanse da sve stignu. Ali evo malena je zadovoljna, vidim najede se jer nije gladna kad dođe doma, uvijek ima čistu pelenu. Pjeva pjesmice i ok je.
    Međutim smeta mi što vidim vrlo često ali od ovog tjedna da tete nose jedno te isto dijete. U biti jedna teta A nosi samo tu malu. Vjerojatno ju nenosi cijeli dan, ali mi to nije u redu.
    Ulaze skupa ta malena i moja L i teta uzme tu malenu koja se ne plače , a moju samo pomazi koja malo plački i kaže idemo spremiti pelene, a još uvije drži ovu malu.

    Ne želim reagirati burno jer neću da se iskaljuju na mom djetetu. A opet ne znam šta da napravim. A baš sam mislila odnjeti nešto tetama, al vidjevši da opet nosa tu malu, mislim si zašto.

    eh sad šta napraviti?
    Pa i djeca vide da se samo jedna nosi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •