Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 124

Tema: Auto sjedalica

  1. #1
    lidac2004

    Početno Auto sjedalica

    Dobili smo autosjedalicu maxi cosi mino za bebe od 0-9 mjeseci (mislim da je toliko)ali nikako da se odlucim da li da nosim malu u tome iz bolnice ili ne.Izgleda mi strasno neudobno bez obzira sto kazu da je to anatomski radeno bas za bebe.Mozda kad malo ojaca ali novorodence do nekih mjes
    ec dana jednostavno mi ne ide u to!
    Kakva su vasa iskustva sa takvim autosjedalica?
    Nemam sliku ali bila je na Rodinoj rasprodaji jedna slicna i prodana je pa ju je mozda neko uocio i imaju slicne u Turbo limacu ali nisu mino nego mico ali sistem je isti ko i na nasoj samo sto je nasa stariji model.
    Imamo od bolnice do doma 5 minuta pa sam mislila da je mozda bolje da bebu stavim u kosaru od kolica i povezem ju pojasom u autu,sta mislite o tome?
    I jos nesto,kako se ta sjedalica stavlja u auto,da beba gleda naprijed ili nazad?[/img]

  2. #2
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    nemoj voziti bebu u kosari nigdje, ni na pet minuta jer u pet minuta mozete imati sudar i svasta se moze dogoditi.
    imas sjedalicu sto je super ( a i obavezno po zakonu), sjedalice su napravljene za male bebe i tvojoj bebi nece nis biti u njoj.
    beba ni u trbuhu ne lezi na ravnoj daski pa joj nije neudobno.

    sjedalica ti gleda prema nazad,a obavezno prouci ( ili tvoj muz il ko ce vec doci po vas) uputstva koja si dobila s njom i tocno ju tak nastimaj.

    sigurno ce ti se javiti na topic i ancica, ona je inspektorica za sjedalice pa ti sve to zna puno, puno bolje nego ja, a imas i na portalu dobrih tekstova o sjedalici.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    148

    Početno

    evo ja cu samo dodati novi odlomak iznaseg letka "autosjedalica-uvijek i bez iznimke"

    ...
    Hrvatskim Zakonom o prometu na cestama svaki je vozač obavezan vezati dijete starosti do pet godina u autosjedalicu smještenu na stražnje sjedište vozila. Dakle, ukoliko odlučite ne vezati vaše dijete, ne samo da ugrožavate njegovu sigurnost, nego time i kršite Zakon.

    I male bebe, od prvog dana života, neophodno je vezati tijekom svake vožnje u autosjedalicu prikladnu njihovom uzrastu – autosjedalicu u kojoj je dijete u poluležećem položaju i okrenuto prema natrag. Suprotno popularnom mitu, ovaj položaj nije nepovoljan za bebinu kičmu

  4. #4
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    lidac, curke su ti super rekle,

    beba u autosjedalici za novorodence (tocno takva kakvu imas) je u polulezecem polozaju (ako je ispravno postavljena) a koji ne stavlja kicmu pod nikakvi stres

    kosara pri sudaru nece nimalo pomoci bebi a moze jos postati i dodatni projektil (uz bebu) koji ce puknut nekog u glavu

    svega pet minuta voznje ne smanjuje rizik da se zavrsi u sudaru - statistike pokazuju da se velika vecina sudara desi upravo unutar 5 kilometara od polazista

    autosjedalice za novorodencad su zaista prilagodene bebama tog uzrasta

    ako zaista vjerujes da taj polulezeci polozaj steti bebinom zdravlju (iako u stvari ne steti), sigurno ces se sloziti da manje steti tijekom tih pet minuta voznje nego sto bi mu stetio bebin let kroz sajbu auta ako dode do sudara

    autosjedalica za novorodence treba biti postavljena

    - tako da dijete gleda prema unatrag,
    - po mogucnosti na sredini straznjeg sjedista,
    - montirana tako da je naslon autosjedalice pod nagibom od (otprilike) 45 stupnjeva,
    - sa pojasom automobila zategnutim kroz odgovarajuce utore autosjedalice toliko da ako se autosjedalicu primi kod utora i svom snagom povuce/pogurne u smjeru paralelnom sa naslonom sjedista, ona se ne pomakne vise od 2 cm (obicno je potrebno utisnuti autosjedalicu u sjediste svojom tezinom kada se zateze pojas),
    - tako da je barem 80% dna autosjedalice u kontaktu sa sjedistem
    - rucka za autosjedalicu treba biti spustena iza naslona autosjedalice osim ako uputstva proizvodaca ne upucuju drugacije

    a beba mora biti vezana u autosjedalici tako da
    - trake pojasa koje dolaze preko ramena su provucene kroz odgovarajuce utore u naslonu (u ravnini ili ispod ramena)
    - razmak izmedu pojasa i kljucne kosti je najvise debljine jednog (odraslog) prsta
    - nista nije podmetnuto izmedu bebe i autosjedalice
    - glava i trup trebaju biti u ravnini (ako bebina glava klone na stranu, zarolaj dvije tetra pelene i umetni ih pored bebine glave sa obje strane)

    zelim ti puno srece i veselja a napose sigurnu voznju

  5. #5
    lidac2004

    Početno

    Super ste,cure,hvala,pogotovo Ancici!!!
    Ma,bila sam ja od pocetka za autosjedalicu ali su me neki ljudi bacili u nedoumicu,ali,ocito sam ja bila u pravu
    Ancice ove "instrukcije" si odmah skidam jer smo ovu sjedalicu dobili pa nemamo upute kako se postavlja.
    Nesto sam si vec skinula (mislim sa turbo limaca ili magme) i sad ovo pa u akciju.
    Vidi da je i Brane koristila autosjedalicu za izlazak iz bolnice samo ne znam da li je stavljala kakav jastucic ispod bebe ili ne pa ako ptocita ovo moze mi odgovoriti
    Nasa autosjedalica nema nikakve jastucice osim normalne navlake.

  6. #6
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    lidac, ancica ti je vec rekla - ne smijes umetati nikakve jastucice, dekice i sl. izmedju bebe i stolice, jer stolica time gubi funkciju.

  7. #7
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    happy mummy, supac

    da, ne smije se nista podmetati pod bebu u autosjedalicu jer, izmedu ostalog:

    - poremeti se taj carobni kut od 45 stupnjeva
    - postoji mogucnost da se poremeti put pojasa kojim se veze beba u autosjedalici i time izgubi svoju funkcionalnost
    - smanji se zategnutost pojasa kojim se veze beba i time smanji/izgubi njegova funkcija (bebina tezina na podlozi koja se podmetne je ne utisne niti priblizno toliko koliko bi se utisnula pod pritiskom bebe u sudaru sto znaci da ostane "praznog hoda" kada vezes bebu s podlogom te pri sudaru pojas postane prelabav; isti problem se javlja kada se bebe stavlja u autosjedalicu u debeloj odjeci)

  8. #8
    lidac2004

    Početno

    Hmmm,da!!!
    Bas se pitam sta ce ti neki ljudi reci kad "ubacim" bebacha u autosjedalicu "samo tako"
    Znaci nista jastuk i slicno...
    Thanks,rijesile ste me nedoumica

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Postoji nešto kao obruč za glavu - mekano, ide otprilike od ramena do ramena preko vrha glave, s tim da je dio i ispod glave - e jesam ga opisala... uglavnom, zgodno za male bebe da im glava ne klima na stranu, to zna biti drastično, maltene 90 stupnjeva. A to nema utjecaja na statiku u stolcu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    taj obruc za glavu je u slucaju naglog skretanja i dobra je zastita zatek rodene bebe kojima je glava teska a vrat krhak. evo slika nase sjedalice na izlazu iz rodilista.

    i naravno, nista se ne dodaji, ni jastuci ni peskir

  11. #11
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    da, mnoge autosjedalice dolaze sa ovim dodatkom za oko glave bas jako male bebe. s time da je potrebno pratiti uputstva proizvodaca o tome kada taj dodatak treba maknuti.

    al ako tvoja autosjedalica nema taj dodatak, isto toliko dobro funkcioniraju i pelene/rucnici zarolani u utaknuti pored glave, svaki s jedne strane

  12. #12
    lidac2004

    Početno

    Nemam taj dodatak,autosjedalica je stara nekih 6. godina pa je ovo sa rucnicima ili pelenama jako dobra ideja.
    Fortuna,ova slika je tako dobra da je ne mogu prestati gledati!!!!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    hvala, izgleda kao mali strumpf i to onaj mrgud ali kao sta vidis po avataru ipak je veliki veseljko

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Preporučam da tata malo uvježba stavljanje i vađenje nosiljke u i iz auta i naravno kopčanje tako da kad dođe po bebu da sve ide ko po loju.

  15. #15
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Preporučam da tata malo uvježba stavljanje i vađenje nosiljke u i iz auta i naravno kopčanje tako da kad dođe po bebu da sve ide ko po loju.
    MM je ni dan danas ne zna zakopcat. :/ uvijek vodi bitku s pojasom koji mu se zategne prije nego ga zakaci, jednom sam jedva izvukla luciju iz stolicje, jer je stolicu trebalo podignit do vrha sjedala za izvuc je iz pojasa

  16. #16
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi smo kupili kolica inglesina i s njima u kompletu autosjedalicu. Ima ovo za glavicu ali mene zanima nešto drugo. Vidjela sam da autosjedalice peg perego imaju nekakvo plastično postolje koje se pretpostavljam na montira u auto i onda se autosjedalica samo pričvrsti na to da se ne mora svaki put vezati i odvezivati. Naša sjedalica to postolje nema, nisam ni vidjela da ingesina to ima pa me zanima da li to ima kakve veze? :?

  17. #17
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Mi imamo Gracovu sjedalicu koja ide i na kolica, ali sam se ustručavala stavljati bebačicu u to sve do 2. mj. dok mi pedijatrica nije rekla da mogu u njoj držati dijete. Onda mi je došla frendica koja je po struci fizioterapeut i rekla da je ne stavljam u to jer to nikako nije dobro, i da je dijete jednog njenog susjeda uslijed ležanja iskrivilo rebra, pa sam se ja blago rečeno ukakala od straha, i šutnula sjedalicu u špajzu. Zanima me može li dijete biti u sjedalici u neispravnom položaju. Naime, beba mi uslijed koprcanja malo utone u toj sjedalici, pa mi se čini kao da će iskriviti kičmu. Inače se vidi na njoj da gušta dok ju tako vozim, pa mi je žao uskraćivati joj taj gušt stavljanjem u ležeći položaj. Moja pedijatrica kaže da u njoj može beba biti po cijeli dan, a opet neki drugi pedijatri ne preporučuju više od sat- dva dnevno. Zašto su tako podijeljena mišljenja glede te nesretne sjedalice???....

  18. #18
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    tinkie winkie, sjedalica ti služi samo kad prevoziš ili prenosiš dijete, ali mislim da kad si kod kuće tako mala beba nikakao ne bi smjela biti u njoj

  19. #19
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    tw, pa beba je i u maternici bila sklupčana pa joj se ništa nije iskrivilo.
    Dok ti se ne javi Ančica, naša instruktorica, samo ću ti reći da smo mi proveli opsežno istraživanje među najeminentnijim fizijatrima i neuropedijatrima u Hrvatskoj - svi do jednoga su dali zeleno svjetlo za sjedalice od najranije dobi.
    Zato, bez straha. Naravno, ne preporučaju putovanja koja traju 10 sati jer to nije dobro ni za odrasle, a kamoli za tako malene.
    Znači, sjedalicu odšutaj iz špajze

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    kako ne preporucuju voznju vise od deset sati. Edita je sa tri mjeseca presla kilometrazu ko ja za 15 godina zivota.

    Evo mi kupujemo ovu drugu sjedalicu, pa me interesuje je li se ona malo moze prilagoditi za duge relacije. Mislim, je li se moze malo spustiti naslon, pa da dijete rahat spava :?

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja sam bebu ispočetka vozila u košari jer je bila jako mala, a i fizioterapeutica mi je rekla da je ne stavljamo još u auto stolicu. Fizijatar je, s druge strane, rekao da može ali da malo 'podstavimo' stolicu da bude ravnija. Sad je vozimo u stolici već dugo, i prekjučer smo imali malu nesreću i baš mi je bilo :shock: kad sam pomislila da je mogla biti u košari.

    Inače, kako mi idemo na pregede neonatološku ambulantu na SD imam prilike vidjeti brojne roditelje koji idu sa novorođenčadi iz bolnice, i nažalost većina nosi djecu iz bolnice u košarama. No, jednom sam vidjela i odličnu stvar - košaru koja funkcionira kao autosjedalica tj. veže se. TO je meni trebalo, znala sam da postoji, ali zaista nikada to nisam vidjela kod nas za kupiti.

  22. #22
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Tinkie winkie, apricot ti je dobro rekla. Bebe od prvog dana trebaju biti uvijek u autosjedalici kada si u autu i to su nasi najpoznatiji fizijatri i neuropedijatri kroz komunikaciju s Rodom potvrdili. Koristenje autosjedalice za spavanje i sl. kod kuce je tema diskusije, neki kazu moze, neki kazu moze malo, neki kazu skroz izbjegavat.

    Ali kod voznje u autu nema uopce dvojbe - ako ti beba nije u autosjedalici i dode do sudara ili jednostavnog naglog kocenja, moguce i svega pet metara od polazista, bebina rebra ne da ce biti iskrivljena nego zdrobljena ako proleti kroz auto i zaustavi se na naslonu sjedala/necijoj glavi/sajbi/cesti ili ako je neko zdrobi svojom tezinom

    Ako vjerujes da za bebino tijelo nije zdravo lezati u autosjedalici onda je nemoj koristiti osim onda kada je to zaista potrebno (a to je pri svakoj, makar i pet metarskoj ili pod brzinom od ciglih pet kilometara na sat, voznji).

    Ono sto je vazno je da kada postavljas autosjedalicu, da je postavis tako da je naslon pod 45 stupnjeva u odnosu na tlo.

    Takoder, zanima me sto mislis pod tim da ti beba "upadne" u autosjedalicu? Bebina guza, ako je beba ispravno postavljena u autosjedalicu, mora biti tocno u onom prijelomu. Ponekad, kada ima prostora izmedu pojasa (kopce) i bebinih prepona (obicno kod malih beva) beba sklizne prema naprijed i guza izade iz prijeloma autosjedalice. Je li na to mislis? Ako da, u tom slucaju kada ima tog praznog prostora, uzmi pelenu ili mali rucnik pa je zamotaj i umetni kako bi popunila prazninu i na taj nacin bebina guza nece klizati prema naprijed.

  23. #23
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Ldac možda ti za montiranje sjedalice u autu pomogne ovaj link ; www.instructions.maxi_cosi.com

  24. #24
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    Citiraj mum_to_be prvotno napisa
    Ldac možda ti za montiranje sjedalice u autu pomogne ovaj link ; www.instructions.maxi_cosi.com
    ajde kad daješ link daj ispravan
    http://www.instructions.maxi-cosi.co...ons/index.html :D

  25. #25
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    trinity,lidac i ostali...Ispričavam se zbog greške prepisano direktno iz maxi-cosi kataloga

  26. #26
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Fala curke, zlata ste vrijedne. Sad mi je lakše. Inače Ančice, beba mi je upadala u sjedalici jer je bilo lufta ispod kajišića, a ja koza nisam skužila da se oni mogu podesiti, već sam mislila da je beba još mala za to. Jadna ti je moja mala s ovako smotanom materom..... Ccccc...

  27. #27
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    ma nema frke, glavno da je beba sigurno vezana u sjedalici,
    a mum to be hvala na linku iako je bio pogrešan, bar sam našla pravi s obzirom da imamo novi booster od maxi cosi-a koji još ne koristimo u autu

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    146

    Početno

    cure pliz ako može još malo savjeta :?
    ja imam još fore do momenta kad će auto sjedalica trebati ali skupljam informacije

    kad se prenosi tek rođenu bebu jel možda lakše vaditi bebu iz sjedalice da je se ne mora svaki put odkopčavati iz auta

    i još jedno pitanje za splitske mame.
    jesu vas gledali ko svjetsko čudo ako je tata došao sa tom auto sjedalicom po bebu?

    kako se vrijeme bliži sve sam zbunjenija

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    vesna ovde je autosidalica obavezna za izniti bebu iz rodilista pa zato briga te sta ce neko doli livi mislit, glavno da ti je beba na sigurnom a ne sa glavom u vrici.
    te prve autosidalice od 0-9 kila su lakse za otkopcat ako ne zelis bebu vaditi nego zajedno sa autosidalicom negdi ponit.

  30. #30
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    vesna3, mislim da te nitko neće ovdje gledati u čudu, mislim da je i ovdje već normalno da se po bebu dođe sa sjedalicom kad idete doma

  31. #31
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja sam luciju najcesce vadila iz sjedalice- nisam vadila sjedalicu iz auta.

    zasto?
    fakat me sram priznat, al nisam se nikad naucila zmontirat ni prvu ni drugu sjedalicu u auto kak se spada pa je mm narihtao, a ja sam dijete samo umetala i vadila.

  32. #32
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj vesna3 prvotno napisa
    i još jedno pitanje za splitske mame.
    jesu vas gledali ko svjetsko čudo ako je tata došao sa tom auto sjedalicom po bebu?

    kako se vrijeme bliži sve sam zbunjenija
    A meni baš super kad me gledaju ko osmo svjetsko čudo - zbog sjedalice ili nečega drugoga

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Mi iskreno ne razumijemo cemu tolika halabuka oko tih sjedalica. Nama nas stize 04.02. (barem tako planamo :D ) i sigurno ce u sjedalicu od prvoga dana. Naravno, treba biti umjeren u svemu pa i u drzanju djeteta u stolici ali i tako ti je dijete prvo vrijeme 90% vremena po rukama, tako da uopce ne vidimo kako je moguce da ti dijete bude satima u stolici. A da ne govorim da je apsolutno najprakticniji nacin za roditelje i dijete imati kolica na koja ide autosjedalica i postolje za autosjedalicu u autu. Samo kliknes malu na kolica i vozis. Kada se vratis stisnes gumb, skines sa kolica i kliknes na postolje u autu.Ne moras ju buditi, "prepakiravati" i stavljati u ledenu stolicu u autu.
    A sto se tice savjeta pojedinih doktora, ako ti savjetuje kosaru sigurno niti jedna majka nikada nece doci natrag u ordinaciju i reci mu da je zbog kosare i njegovog savjeta maloj natuceno rebro ili gleda vise u lijevo a sto mislite koliko majki ce odmah optuziti stolicu i dotrcati mu u ordinaciju za istu stvar makar to nemalo nikakve veze sa stolicom.... Njima je najlakse reci "kosara" i rijesili su brigu.
    A ima i jos jedna stvar koja nam se jako svidja kod stolice a to je da ce malicka biti aktivno ukljucena u nas zivot. Kada ju vozite u kolicima sa stolicom, ona moze dok setamo zajedno s nama promatrati sto se desava oko nje, dok u onoj kosari bulji u "strop" i ne vidi nista dok se mi ne smilujemo i ne uzmemo ju u narucje..
    :/

  34. #34
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Mamaitata prvotno napisa
    A ima i jos jedna stvar koja nam se jako svidja kod stolice a to je da ce malicka biti aktivno ukljucena u nas zivot. Kada ju vozite u kolicima sa stolicom, ona moze dok setamo zajedno s nama promatrati sto se desava oko nje, dok u onoj kosari bulji u "strop" i ne vidi nista dok se mi ne smilujemo i ne uzmemo ju u narucje..
    :/
    Mislim da je ipak bolje da u početku beba bulji u strop, nego da bez potrebe bude u auto-sjedalici.
    Auto-sjedalica, kao što joj i ime kaže, je za uporabu u automobilima - u šetnji neka nije "aktivno uključenn u život" dok ne počne sama sjediti.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Ja sam bebu ispočetka vozila u košari jer je bila jako mala, a i fizioterapeutica mi je rekla da je ne stavljamo još u auto stolicu. Fizijatar je, s druge strane, rekao da može ali da malo 'podstavimo' stolicu da bude ravnija. Sad je vozimo u stolici već dugo, i prekjučer smo imali malu nesreću i baš mi je bilo :shock: kad sam pomislila da je mogla biti u košari.

    Inače, kako mi idemo na pregede neonatološku ambulantu na SD imam prilike vidjeti brojne roditelje koji idu sa novorođenčadi iz bolnice, i nažalost većina nosi djecu iz bolnice u košarama. No, jednom sam vidjela i odličnu stvar - košaru koja funkcionira kao autosjedalica tj. veže se. TO je meni trebalo, znala sam da postoji, ali zaista nikada to nisam vidjela kod nas za kupiti.
    Takva kolica ti proizvodi "Jane", imas ih za kupiti u Maksimirskoj. Sigurno najbolje rjesenje ali i jako skupo. To je kombinacija kolica i autosjedalice koja se moze pretvoriti u kosaru (spustiti naslon). Mi smo ih gledali ali ipak smo kupili drugu trokolicu, 250% jeftiniju pa bumo se snalazili s njom, a razliku love smo uplatili u fond za buduci studij..

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Mamaitata prvotno napisa
    A ima i jos jedna stvar koja nam se jako svidja kod stolice a to je da ce malicka biti aktivno ukljucena u nas zivot. Kada ju vozite u kolicima sa stolicom, ona moze dok setamo zajedno s nama promatrati sto se desava oko nje, dok u onoj kosari bulji u "strop" i ne vidi nista dok se mi ne smilujemo i ne uzmemo ju u narucje..
    :/
    Mislim da je ipak bolje da u početku beba bulji u strop, nego da bez potrebe bude u auto-sjedalici.
    Auto-sjedalica, kao što joj i ime kaže, je za uporabu u automobilima - u šetnji neka nije "aktivno uključenn u život" dok ne počne sama sjediti.
    Moje dijete ce se i igrati u sklopivom djecijem kreveticu makar, kao sto mu ime kaze, sluzi za spavanje...

  37. #37
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ha čuj, ako ćemo tjerati mak na konac, i igračke sluče za igradnje, a opet, nema bebe koja nije gricnula neki komadić...

    Ja sam ti rekla ono što je za dobro tvojega djeteta, a ti tu informaciju možeš iskoristiti kako god želiš.
    Pa čak se i sprdati s njom!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Hajde malo informacija od toj tzv Drugoj autosjedalici. Mi moramo kupiti jer je Edita presisala 9 kg. Ova joj je definitivno mala.

    je li se te druge autosjedalice mogu podesiti da dijete moze leci, u slucaju dugih relacija :? Mi cesto putujemo i ova prva autosjedalica je stvarno bila prakticna. Sve do sada, jer je Edita pocela ustajati u njoj. :/

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Imam ideju sa slijedecu nagradnu igru - fotke dječice u auto sjedalicama!!!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    146

    Početno

    zasto?
    fakat me sram priznat, al nisam se nikad naucila zmontirat ni prvu ni drugu sjedalicu u auto kak se spada pa je mm narihtao, a ja sam dijete samo umetala i vadila. [/quote]

    tog problema me i strah pa zato i pitam

    a sad još jedan problem
    pošto će nam se mala zvjerka pridružiti u 3.mj jeli nam košara neophodna ili su dovoljna ona kolica sa više položaja pa bude u ležećem jar mi se ipak čini da auto sjedalica nije baš najsretnije rješenje za duži boravak u njoj

    zašto je sve ovo izgledalo savršeno jednostavno kad su drugi bili u pitanju :? :?

  41. #41
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Mi smo kupili kolica koja se montiraju u 5 položaja, a dolaze i sa košarom (naletila na povoljnu cijenu na nekakvom sniženju ) i curka nam je bila u toj košari možda par puta. Vrlo brzo smo prestali montirati tu košaru i vozim je samo u tim kolicima na skroz ravnom položaju (tako lakše kolica stavimo u auto). Naravno kad ju ne nosimo. Od nedavno nam je super marama za šetnju 8) (može i po kiši i vjetru i beba vidi sve oko sebe i toplo joj je).
    Što se tiće autosjedalice od kada nam ju je Ancica smontirala više ju ne vadimo van , a i onako nemam potrebu za tim jer neznam što bi s njom u kući. Tehnički nije nju teško smontirati ali treba dosta snage i po mogućnosti 4 ruke .

  42. #42
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno


    moj luka je izišao iz bolnice u sjedalici...nigdje ne idemo bez nje

  43. #43
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    Hajde malo informacija od toj tzv Drugoj autosjedalici. Mi moramo kupiti jer je Edita presisala 9 kg. Ova joj je definitivno mala.

    je li se te druge autosjedalice mogu podesiti da dijete moze leci, u slucaju dugih relacija :? Mi cesto putujemo i ova prva autosjedalica je stvarno bila prakticna. Sve do sada, jer je Edita pocela ustajati u njoj. :/
    druga faza autosjedalica, one u kojima je dijete okrenuto prema naprijed (za klince teske 9kg i stare godinu dana ili vise), je takva da u njoj dijete sjedi uspravno. Pokoji model ima sistem da se ona moze nagnuti malo kako bi bilo djetetu lakse spavati, ali taj nagib je minimalan, odnosno daleko od onog 45-stupanjskog kod novorodenceta okrenutog prema natrag.

    Uspravni polozaj je u stvari bitan jer sto je dijete uspravnije kada je okrenuto prema naprijed, to ce se bolje rasporediti sile preko cijelog trupa prilikom sudara.

    Znam da se roditelji brinu o tome kako ce djeca spavati u uspravnom polozaju ali oni se s vremenom naviknu. Dapace, moji klinci spavaju puno bolje vezani u autosjedalicu npr. u avionu ili autobusu nego bez (jer se, nevezani, skroz izoblice - ovako ih barem pojas drzi na mjestu pa se ne "ugruvaju" ).

    E, i jos nesto - kako to mislis da ti se Edita dize kada je u autosjedalici? Mislis, dize glavu kao da hoce ustati? Jer u principu ne bi smjela moci napraviti vise od toga ako je pojas dovoljno cvrsto vezan.

    A joj, tek sam sad skuzila da Edita ima tek osam mjeseci! Cuj, ona je ipak premala, bez obzira na kilazu, da je okrenes prema naprijed. Koja je gornja granica kilaze tvoje autosjedalice (9 ili 10 kg)? Kada je Edita u autosjedalici vezana, koliko joj je centimetara tjeme glave ispod vrha naslona autosjedalice?

  44. #44
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    brane, mene jako veseli vidjeti tvoju sliku i to ne samo zato sto ti je Luka u njoj vezan nego zato sto ilustrira jako lijepo nesto sto je jako vazno :D Naime, dekica za zatopljavanje je prebacena preko pojasa autosjedalice, a nije utaknuta ispod pojasa. Ova stvar je jako bitna, i opcenito da se djecu ne veze u autosjedalicu u debelim komadima odjece (jakne i sl) ili pokrivene jer se pojas u tim slucajevima ne moze adekvatno zategnuti.

    Bravo

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Ha čuj, ako ćemo tjerati mak na konac, i igračke sluče za igradnje, a opet, nema bebe koja nije gricnula neki komadić...

    Ja sam ti rekla ono što je za dobro tvojega djeteta, a ti tu informaciju možeš iskoristiti kako god želiš.
    Pa čak se i sprdati s njom!
    Ja se ne sprdam s tvojom informacijom. Hvala lijepo na tvome misljenju, lijepo ga je znati s obzirom na tvoje iskustvo ali mislim da nije skroz objektivno i to sam pokusala reci kroz salu.

  46. #46
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    slozit cu se ovdje s mamaitata. mi smo idu (sad ima pet godina) iz rodilista iznijeli u autosjedalici. prije pet godina to nije bila neka ekstra novina, ali ni uobicajena stvar. i uvijek smo, kad smo izlazili iz kuce, idu stavljali u autosjedalicu, pa u auto, pa s autosjedalicom na kolica.

    ne vidim zasto po gradu ne bi mogla biti u autosjedalici na kolicima? uostalom, autosjedalica je zato i prilagodjena kolicima da se jednostavno i sigurno moze na njih montirati i koristiti. uostalom, mi bar nikad nismo s kolicima bili cijeli dan (12 sati) vani, a ako smo i bili duze od dva sata (koliko mi je bio neki okvirni maksimum da ona boravi u tom polozaju), vadili smo je van i nosali, hranili, presvlacili...

    kako mi imamo jako malu kucicu, nama kolica nisu nikad bila u kuci. drzali smo ih u gepeku auta, a kad smo isli po selu u setnju, onda bih ja idu u kuci pripremila i pospremila u autosjedalicu (sa dekicom preko svega, kako preporuca ancica, jos prije nego sam za ancicu znala ) pa onda izasla van, izvukla kolica iz auta i uprtila sve na njih... i tako krenula u setnju...

    napominjem, i ustvari ponavljam ono sto su i drugi prije mene rekli - stvar je mjere. osobno vjerujem da je djetetu potrebna promjena i poticaj. ne vjerujem u beskonacno lezanje na ledjima u krevetu, ne vjerujem u beskonacno lezanje u autosjedalici (ni u onoj lezaljci, ne znam ni kako se zove)... mislim da je mjera ono sto svatko od nas, po vlastitom unutarnjem mjerilu, mora odrediti za svoje dijete...

    i da nista u ovom poslu koji se trudimo raditi najbolje sto znamo (roditeljstvu, je li ) ne treba uzimati zdravo za gotovo i nefleksibilno...

  47. #47
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Mamaitata prvotno napisa

    Ja se ne sprdam s tvojom informacijom. Hvala lijepo na tvome misljenju, lijepo ga je znati s obzirom na tvoje iskustvo ali mislim da nije skroz objektivno i to sam pokusala reci kroz salu.
    Ovo nije moje mišljenje - ne bih se miješala u stvari koje ne poznajem dovoljno.
    Ali mi smo, s ciljem obaveze auto-sjedalica u Zakonu i za bebe do 6 mjeseci, kontaktirali stvarno najeminentnije stručnjake s područja fizijatrije i neuropedijatrije, pa i ortopedije.
    Svi do jednoga su se služili: auto-sjedalica obavezo! Ali u autu! Van auta, ne - ipak to nije najprimjereniji položaj za novorođenče.
    Ako netko bude trebao pismeni dokaz za to, mislim da možemo mailati.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    I ovdje autosjedalicu koriste bukvalno za sve. Naravno, onu do 9 kg.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    ja se nebi tila misat ali moram rec da za ta kolica na koja se natakne autosidalica i u tome vozi dite nisam cula dok nisam dosla ovde na forum jer se takvo nesto ovde ne prodaje a bila sam u sve vece prodavaonice stvari za dicu

    osobno mislim da ako ces dite negdi nosit ( npr do zgrade, u poslugu ili slicno na kratke rate) pa izvadis iz aute sa autostolicom i nosis je o.k ali dite stavit u auto sidalicu pa zakacit za kolica pa tako setat rivom ili duzi period nije u redu jer se kod tako malih beba ni ne preporucuje duzi boravak u autosidalici i preporuka je da se prave pauze nakon najduze 2 ure voznje ako se ide na duzi put.
    ne znam koje su marke tih autosidalica i dali imaju sve potrebne oznake za sigurnost .

  50. #50

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Fortuna, u Austriji se ta kolica uveliko prodaju. I nikad nisam cula da se autosjedalice ne preporucuje za nosanje djeteta. Naravno, sve u umjerenim granicama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •