Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 124 od 124

Tema: Auto sjedalica

  1. #101
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Sto se tice voznje u autu barem, ne slusaj pedijatricu po ovom pitanju.

  2. #102
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Tina, i ja sam imala istu dilemu, ali kad vidim Martu (ima 3 mj. sada) kako uživa u sjedalici, pomislim, da joj ne paše, ne bi bila mirna, plakala bi ili bi na neki drugi način pokazala da joj nije dobro. Probala sam sjedalicu (na nagovor drugih) staviti u kolicima u horizontalniji položaj, i odmah je negodovala, komešala se kao da je nešto žulja, non stop se ispravljala, sve dok nisam sjedalicu vratila u ispravan položaj (45 stupnjeva). Onda se smirila, i sad se stalno vozimo u sjedalici, osim kad je jako ledeno ili puše, pa smo u ležećem položaju u kolicima.
    Baj d vej Ancice i naša sjedalica ima oznaku E11

  3. #103
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    Baj d vej Ancice i naša sjedalica ima oznaku E11
    To je skroz OK :D Tako znas da su ti Englesi atestirali autosjedalicu :D A jel ima ECE R44.03 oznaku?

  4. #104
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    ...Englezi...

  5. #105
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    A jel ima ECE R44.03 oznaku?
    Ima. Piše:
    ECE R44/03
    UNIVERSAL
    <13 kg Y
    E11
    44.03.44.160

  6. #106
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Supac :D

  7. #107
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ancice, u vezi montiranja sjedalice u auto, ne znam da li ste to negdje vec raspravljali, obavezno treba procitati uputstva proizvodjaca automobila.
    Konkretno, za Renault Kangoo koji ima jednodjelnu straznju klupu, u uputama pise da srednje mjesto nije pogodno za autosjedalicu, ni za univerzalnu ni za isofix.
    Ja sam se vodila idejom da sjedalicu treba staviti po mogucnosti u sredinu, ali sam onda u uputstvima od auta nasla da sjedalica nikako ne ide tamo, nago lijevo ili desno.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    U Peugeotu preporučaju da se stavi iza suvozačkog sica, barem za one velike od 9 do 18 kg.
    :?

  9. #109
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Kod europskih autosjedalica koje nemaju gornje tedere ponekad je neophodno autosjedalicu vezati pojasom sa tri tocke (onaj koji ide preko bedara i ramena) - ovo bi trebalo biti i specifirano u uputstvima za autosjedalicu. U mnogim automobilima u sredini na straznjem sjedistu nalazi se samo pojas s dvije tocke kontakta (koji ide samo preko bedara).

    Ovo marta sto si spomenula je bitno i mislim da nismo to do sada spomenuli (hvala ) a to je da treba prouciti i uputstva za vozilo kao i za autosjedalicu. Osim gore spomenute nekompatibilnosti srednjeg sjedista s mnogim autosjedalicama, takoder mogu postojati neke specificnosti u dizajnu automobila koje mogu ograniciti opcije kod postavljanja autosjedalica.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Mi danas kupili Editi onu drugu autosjedalicu od 9-18 kg, jer je ovu prvu skrozzzz prerasla. I glava i noge joj preko vire.
    Edita ima nesto malo vise od 9 kg.
    Ancice, sta mislis je li rano?

  11. #111
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    hm, malo je rano...

    snorki, jel se moze povuc sama u stojeci polozaj (u kreveticu ili uz kauc npr)?

    Koliko je dugacka?

  12. #112

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Ancice, Edita sama ustaje uz krevetic, kauc..., i samo sto nije prohodala. Barem tako djeluje.
    Zadnji put na pregledu (prije tri mjeseca) imala je 73 cm i 7 kg.
    Maloprije smo je vagali (MM stao sa njom na vagu, pa oduzeli) i ispalo je da ima 10 kg :shock: da li je kilaza tacna, ne znam, ali 9 kg ima sigurno.
    Jucer smo isprobali autosjedalicu i ona je odusevljena. Ona joj je bila definitivno premala. Glava joj je virila preko naslona.

    Sada smo kupili :
    Maxi -cosi Priori XP

  13. #113
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    Ancice, Edita sama ustaje uz krevetic, kauc..., i samo sto nije prohodala. ispalo je da ima 10 kg :shock: da li je kilaza tacna, ne znam, ali 9 kg ima sigurno.
    Onda je OK da se Edita okrene prema naprijed

    Glava joj je virila preko naslona.
    Onda je fakat bila prerasla autosjedalicu - tjeme bi trebalo biti najmanje 2-3 cm ispod vrha naslona.

    Sada smo kupili :
    Maxi -cosi Priori XP
    Uzivajte i zelim vam sretnu voznju

  14. #114

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    146

    Početno

    evo mene opet sa mojim pitanjima 8)

    može li malo savjeta iz iskustva koja bi bila najbolja prva autosjedalica od rođenja?

    nakon kopanja po netu i razgovora sa novim mamama našla sam dosta primjera da se dogodi da bebači sa par mjeseci jako teško staju u neke autosjedalica namjenjene njihovoj dobi. :?

    i šta sad napraviti i šta kupiti :/ ?

  15. #115
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    vesna, bilo koju autosjedalicu da kupujes, prvo sto moras pogledati je da li zadovoljava minimalni standard (negdje na autosjedalici treba se nalaziti oznaka ECE R44.03).

    Ako kupujes za novorodence i zelis smanjiti mogucnost da je beba preraste prije nego je spremna za autosjedalicu za vecu djecu, onda potrazi autosjedalice koje su za bebe tezine do barem 10 kg ili, jos bolje, do 13 kg.

    Bebaci stari par mjeseci ne bi trebali imati nikakvih problema sto se tice tijesnosti u ovim autosjedalicama - osim ako ih roditelji zabundavaju prije nego ih vezu u njih, a sto i zbog sigurnosti, uz nelagodnost za dijete, ne bi smjeli raditi.

    Postoje (odnosno postoji jedna za koju znam koja se prodaje u Europi) autosjedalice koje su tzv. konvertibilne iliti mogu se montirati i prema natrag (za novorodencad) i prema naprijed (kad su djeca dovoljno razviena). Te, u principu, djeca ne prerastu prije nego su spremni okrenuti se prema naprijed, kada se autosjedalica jednostavno okrene (uz jos par nastimavanja) i dijete u njoj moze biti do boostera.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj snorki prvotno napisa
    Ancice, Edita sama ustaje uz krevetic, kauc..., i samo sto nije prohodala. ispalo je da ima 10 kg :shock: da li je kilaza tacna, ne znam, ali 9 kg ima sigurno.
    Onda je OK da se Edita okrene prema naprijed

    Glava joj je virila preko naslona.
    Onda je fakat bila prerasla autosjedalicu - tjeme bi trebalo biti najmanje 2-3 cm ispod vrha naslona.

    Sada smo kupili :
    Maxi -cosi Priori XP
    Uzivajte i zelim vam sretnu voznju
    Hvala na brzom odgovoru.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    A sad meni pomozite...Postoje li kakva autosjedalica za blizance (spojena) a ne da kupjem dvije jer ne znam gdje ću ih smjestiti
    Auto je Peugeot 206, a unutra je već autosjedalica za moju stariju curicu....a koliko sam primjetila straga su samo 2 pojasa za vezivanje????

    Help....kako bi vi to sve smjestili a da ne kupjete novo veće auto

  18. #118
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj M&T prvotno napisa
    A sad meni pomozite...Postoje li kakva autosjedalica za blizance (spojena) a ne da kupjem dvije jer ne znam gdje ću ih smjestiti
    Nema. Jedna autosjedalica - jedno dijete.
    Auto je Peugeot 206, a unutra je već autosjedalica za moju stariju curicu....a koliko sam primjetila straga su samo 2 pojasa za vezivanje????
    Ovo provjeri. Cesto se onaj srednji pojas uvuce iza sjedista ako se ne koristi pa izgleda kao da ga nema. Podignite donji dio sjedista i provjerite. Takoder bi mogla pomoci uputstva za vas automobil - tamo potrazite sto pise o pojasevima otraga.
    Help....kako bi vi to sve smjestili a da ne kupjete novo veće auto
    Ako zaista imate samo dva pojasa otraga onda ne mozete vezati vise od dvoje djece. I nema vam druge nego kupiti drugi auto (ne mora biti veci - samo mora imati tri pojasa) ako hocete prevoziti svo troje djece istovremeno. Ili ugraditi treci pojas (za to kontaktirajte proizvodaca vaseg automobila).

  19. #119
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja bi samo napomenula da se taj treci pojas zna fakat jako dobro sakriti.
    mi imamo ovaj auto vec par godina i tek kad ga je ancica uzela u svoje ruke smo saznali da i mi imamo treci pojas.

  20. #120
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ines, :D

    Al nisi jedina - mislim da smo barem tri srednja pojasa "otkrili" tijekom pregleda proslo ljeto

    Al nije uopce cudno ako skliznu iza zbog neupotrebe - prije nego se rodila moja necakinja, svake godine kada bismo dosli kod mojih u posjetu smo iskopavali srednji pojas auta moje sister kako bismo mogli vezat nase autosjedalice u njen auto :D

  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    da i ja nešto priupitam :
    kada je dijete spremno za booster ?

    ovaj moj ima 2 god i 5 mj , visina 104 - 105 , težina 17 - 18
    a ova sjedalica je do 36 kg , al je već stara i kopča više ne drži kako bi trebala.
    Vidila sam da na boosterima piše od 15 kg .
    Da li je to jedino mjerilo ?

  22. #122
    lidac2004

    Početno

    ima li koja od vas twinga?
    mi,hvala Bogu,jos nismo trebali nikuda ici sa autom ali ovih dana bi isli kod mojih u posjetu a imamo problem.
    mm je pokusao namjestit autosjedalicu ali nije uspio tj. remen se ne da navuci preko autosjedalice-izgleda da je prekratak pa mi to nije jasno :/
    stavio ju je normalno na zadnje sjedalo iza vozackog okrenutu nazad da bude uglavljena izmedu sjedala pa ne kuzim zakaj nece,jel moguce da je fakat remen prekratak?

  23. #123
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    imamo mi twinga i istu muku mučimo
    nikako nam ne uspijeva postavit ispravno sjedalicu,mislim okrenutu prema straga...ali mi dijete moramo nekako vozit tako da sjedalicu okrenemo prema naprijed...znam da se to ne smije,znam da to nije po zakonu,znam da je to loše al drugačije ne ide...druga je stvar kad ja idem sama snjim u autu pa sjedalicu montiram naprijed pravilno okrenutu...to već funkcionira al nas je ugl.4 u autu .... i ne ide drugačije al još malo i on će u veliku sjedalicu...

  24. #124
    lidac2004

    Početno

    Citiraj brane prvotno napisa
    imamo mi twinga i istu muku mučimo
    nikako nam ne uspijeva postavit ispravno sjedalicu,mislim okrenutu prema straga...ali mi dijete moramo nekako vozit tako da sjedalicu okrenemo prema naprijed...znam da se to ne smije,znam da to nije po zakonu,znam da je to loše al drugačije ne ide...druga je stvar kad ja idem sama snjim u autu pa sjedalicu montiram naprijed pravilno okrenutu...to već funkcionira al nas je ugl.4 u autu .... i ne ide drugačije al još malo i on će u veliku sjedalicu...
    Nije mi jasno da su to tako lose izveli ,pa kaj uopce nisu razmisljali o autosjedalicama?
    To znaci da bi se trebali voziti prema naprijed,sto je em protiv zakona,em neprihvatljivo zbog glavice
    Mislim,nemam komentara :/

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •