Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 281

Tema: mi bi presli na platnene....

  1. #51
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Meni je od jučer puno stvari jasnije, puno toga sam naučila i shvatila da je to toliko super stvar, da mi je toliko žao što ih nisam imala i za Janka .
    Riana...evo kopipejstat ću što sam napisala Mamuški u pp jer mi se neda ponovo pisati...

    Ovako, na radionici je bilo super. Pelene su prekrasne i moja odluka je da definitivno kupujem njih. U paketu se može kupiti 20 komada+10 uložaka pa ispadne nešto jeftinije. Uglavnom za sada imaju one size, ali koliko sam vidjela može ih beba nositi od rođenja pa evo, od voditeljice radionice maleni ima 2,5 godine i 17-ak kila i stane u njih, tako da...Dugoročne su. Pričalo se o jednokratnim pelenama, koliko su zapravo štetne, neekološke, od kakvih štetnih materijala su napravljene. Dovoljno da se u sekundi odlučiš za platnene. Pa se govorilo o pranju, tj. održavanju platnenih. Kratki rezime:
    1.Dovoljno je cca 20 pelena za pčetak, možda čak za prvih nekoliko mjeseci
    2. Pranje je ako se ima toliko pelena cca svaka 3 dana, za to vrijeme se pelene skupljaju u jednu kantu u koju se može staviti ili malo ulja čajevca ili malo alkoholnog octa. Stavljaju se na pranje, bez previše praška, po mogućnosti s ponovljenim ispiranjem i BEZ omekšivača jer smanjuje moć upijanja. I ako nije potrebno ne stavljati ih u sušilicu, a ako da na malu temp. Mogu se sušiti na suncu-poželjno, u sobi na zraku ili po zimi na radijatoru i nije ih potrebno peglati
    3. U početku ponekad nije potrebno dok je beba mala stavljati uložak, od 6 mjeseci ili ako se ide s bebom van, može uložak radi boljeg upijanja+ako nisu AIO, idu na njih i zaštitne gaćice kojih bi bilo poželjno imati 3 komada. Nje problem imati ih ni kada se ide van ili na put. Prljave se ubace u vreću i doma na pranje.
    4. postoje nekakve tosamine krpice koje se mogu staviti u pelenu na uložak, vrlo tanke a pogodne za skupljanje drekeca. Jako jeftine i kada se beba pokaka samo se skupi krpica i baci se u wc. A ako se beba samo popiški, mogu se i prati nekoliko puta.
    Ja sam oduševljena, čekam da saznam spol i odmah kupujem cijeli paket! Dezeni su stvarno prekrasni, materijal mekan, ugodan na dodir. Ma predivne stvarno!

    Ne znam kaj te još zanima...
    I naučila sam kaj su tu pocketice i još čudo stvari
    :D :D

  2. #52
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    A koliko kosta taj paket od 20 komada? I je l se dobiju zastitne gace u paketu?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    viskovo
    Postovi
    62

    Početno

    gledala sam i ja djh i prilog o pelenama-preeeekrasne su!

  4. #54
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    Evo ne mogu vjerovati, već me par dana to počelo jako interesirati i danas sam tek ulovila vremena da idem malo čitati o tome i skužim da sam za 1 dan fulala radionicu Mojoj tuzi nema kraja.
    Pridružujem se onima koji su mislili da te platnene pelene izgledaju kao u doba naših baka. Ali ovo mi se čini mrak.

    E sad mene isto zanima gdje se to može kupiti, koliko dođe taj paket od 20 kom., i tako to.
    Jaaaaaaaaaako me zanima :?

  5. #55
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    koalice, nemoj biti tuzna, slijedeca radionica ce biti vec za 10-ak dana
    bit ce objava na portalu i forumu dovoljno unaprijed da se stignes prijaviti

    paketi ce biti 10% jeftiniji od redovne cijene pojedinacnih pelena

  6. #56
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    ana.m
    mi smo nešt skupili, pa bi recimo kupili 10-tak rodinih (nadam se da i to spada u paket ).
    a možda uzimaju i čekove 8)
    mislim, doista je ta početna investicija pozamašna, ali se stvarno isplati...

  7. #57
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Može nam netko reći cijenu paketa i za koliko je to komada?
    Thnx.

  8. #58
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    Da, meni je isto dosta bitno znati cijenu što prije (da obradim mm-a ) - malo smo u stisci s lovom pa da nekako probam to organizirati

  9. #59
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    pelene su po 85 kn, ulosci po 20 kn komad. zastitnih trenutno nema ali ce ih uskoro biti.

  10. #60
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    A jesu te zaštitne potrebne uvijek??? I ulošci????

  11. #61
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

  12. #62
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    Aries srce si

  13. #63
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    o prodaji Rodine puse procitajte ovdje

  14. #64

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    180

    Početno

    Leonisa, mi isto kombiniramo tutu i platnene, imam ih ukupno 24, perem svaki 5-i dan, jer kaki iskljucivo u tutu, a i popiski se najcesce u tutu, tako da nam je pelena dugo suha. Citajuci tvoje postove, mislim da je i kod vas slicno, zato potpisujem one koje kazu da ce vam 20-ak biti dovoljno.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    a kako to funkcionira po noći? pustite ih da prespavaju cijelu noć ili ih prematate?

    ja nova...
    ljuta na pampers i slično... a sada mi je kap prelila čašu jer je ona ful aktivna, skače, penje se i trči, a one jednokratne je žuljaju i rade ranice na gornjem dijelu prepona

    tako da... sam zainteresirana...

    znači, sve je u jednom, pere se na koliko stupnjeva i osuši se i to je to ?
    pišete 20 pelena za početak, a koliko bi bilo za bebicu od 13mj za početak?
    Thanx, platnopelenašice

  16. #66
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    bude cijelu noć
    osim ako ne osjetim da je procurilo ili da se pokenjao, al to se desilo 1 ili 2x
    i sve to bez kreme na guzi
    pa nek mi netko kaže da je mokra guza-crvena guza

    nikad nije kasno preći na nešto bolje, zato samo naprijed :D

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    U nasem slucaju svakako vazi mokra guza=crvena guza.
    Ja sam u svakom slucaju za platnene. Ali, bez idealiziranja, molim. 8)

  18. #68

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    ma ja ni sad ne koristim kremu , jako jako rijetko... jer navodno prenosi te beštije E.Coli...

    a kakva su vam iskustva s urinoinfekcijama, rijeđa, češća il nema veze? meni je važno jer mi mišika ima refluks...
    hm... možda to baš i ne spada pod ovaj naslov... al slučajno ako ste pričale o tome, uspoređivale...

    a mokre maramice? kakva su iskustva s njima? ko inače...

    ok, nadam se da ću vam se pridružiti...
    samo da dobim prvu plaću...
    šta je, tu je...

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Mokra maramica je ona koju uzmeš suhu iz kutije i smočiš pod vodom 8)

    A još bolje su mokre krpice...

    A najbolje guzu pod vodu...

  20. #70

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa

    A najbolje guzu pod vodu...

    a da sad..

  21. #71
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj barakuda prvotno napisa
    Leonisa, mi isto kombiniramo tutu i platnene, imam ih ukupno 24, perem svaki 5-i dan, jer kaki iskljucivo u tutu, a i popiski se najcesce u tutu, tako da nam je pelena dugo suha. Citajuci tvoje postove, mislim da je i kod vas slicno, zato potpisujem one koje kazu da ce vam 20-ak biti dovoljno.
    tnx!
    je, tak je kod nas!
    super :D

    Citiraj Janoccka prvotno napisa

    A najbolje guzu pod vodu...
    ovako i mi.
    od kada je stavljam pod vodu, bilo da se pokakila u pelenu, tutu, jako zapisala, guza nam je ko sa reklame. ne sjecam se kad sam zadnji put koristila maramice. proslo je nekoliko mjeseci.
    jos kad pocnemo platnene, di ce nam biti kraja

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Mi nosimo guzu pod vodu ili obrisemo sa mokrom tetra pelenom i sl. Nekad uzmem i vlazne maramice, pogotovo kad negdje idemo. Ali, gotovo uvijek vlaznu maramicu isperem prije upotrebe.

  23. #73
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj may prvotno napisa
    Citiraj Janoccka prvotno napisa

    A najbolje guzu pod vodu...

    a da sad..
    Je,je, ček' da ti malena malo još naraste, pa ćete i vi guzu prati u lavabou...

  24. #74

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    iskusne mame, hitno molim savjet:

    ovako, pretpostavimo da mi je dijete već dovoljno veliko za pocketice i AIO.
    ako imam 25 pelena, kolko bi u tu brojku išlo pocketica, kolko AIO (ostalo su fitted)??? :?

  25. #75

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    Citiraj momtobe prvotno napisa
    Citiraj may prvotno napisa
    Citiraj Janoccka prvotno napisa

    A najbolje guzu pod vodu...

    a da sad..
    Je,je, ček' da ti malena malo još naraste, pa ćete i vi guzu prati u lavabou...
    a ne ne, mi imamo bide

  26. #76
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj mamuška prvotno napisa
    iskusne mame, hitno molim savjet:

    ovako, pretpostavimo da mi je dijete već dovoljno veliko za pocketice i AIO.
    ako imam 25 pelena, kolko bi u tu brojku išlo pocketica, kolko AIO (ostalo su fitted)??? :?
    xfitted+ypocket+zAIO=25 :?

    to ti je opet individualno, ja npr. nisam ljubitelj pocketica
    15 fitted i 10 AIO

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    ali, ako volis, postoje pocketice i AIO i za one najmanje

    inace potpisujem anjicu, 15 fitted + 10 AIO. i dodajem - barem 2 para zastitnih u trenutnoj velicini.

  28. #78

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    i još nešto- molim da mi objasnite razliku između soakera, boostera i doublera. ima li uopće razlike?

  29. #79
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj mamuška prvotno napisa
    i još nešto- molim da mi objasnite razliku između soakera, boostera i doublera. ima li uopće razlike?
    Soaker je naziv za vunene zaštitne gaće
    Booster je uložak velike moći upijanja, deblji
    Doubler je tanji uložak

    Jesam dobro rekla?

  30. #80
    vimmerby avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    694

    Početno

    ali soaker je i uložak (npr. Kissaluvs)

    e mamuška, jadna ti s nama!

  31. #81

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    pa mislila sam na soaker tipa uložak, naime sva tri pojma/predmeta na slici mi izgledaju isto... za neki,mislim booster, piše da nije za insert za pocketicu...

  32. #82
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Svi su u biti dodatni i koristiš ih uz regularni insert, ili uz fitted pelenu ili ponekad u AIO. Obično samo booster, soaker i doubler nisu dovoljni sami za sebe u pocket peleni. Jesam li i ja zakomplicirala?!

  33. #83
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    Olivija što se mene tiče jesi Ali ja ionako više niš ne kužim :? Ok, odlučila sam se za početak za jedne rodine da probam pa me zanima recimo onaj uložak ide uvijek u pelenu ili samo po potrebi (duga šetnja, noć....) i jel se pere ili baca????

  34. #84
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    obicne iliti fitted pelene vec u sebi imaju usiven ulozak tj. pojacane se medu nogicama
    neke bebe slabije piskiju ili je recimo taj usiveni ulozak od frotira pa dobro upija i onda ti ne treba dodatni ulozak
    neke fitted imaju nasiven dodatni ulozak kao recimo jezik (znaci samo je sasiven na jednoj uzoj strani za pelenu

    znaci dodatni ulozak mozes i ne moras staviti u fitted pelenu

    pocket pelena ima samo 2 sloja (vanjski nepropusni i unutarnji od flisa ili pamuka) ta pelena ne moze upijati i onda se u nju izmedu ta dva sloja stavi ulozak, doubler, tetra pelena... na nacin da ta pelena na ledima nije do kraja sasivena pa kroz to umetnes ulozak unutra, zato se i zove pocket=dzep

    aio pelena je kao fitted ali ima vanjski sloj nepropusan

  35. #85
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    Malo mi je jasnije, ali koliko vidim to opet sve ovisi o vrsti pelene Uf, koliko podataka

  36. #86
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    ja sam isprobala dvoje poketice i stavila sam uloške i obje su promočile za samo dva sata kao da su od papira.

    što radim krivo?
    nadam se da su to samo početničke greške

    a i ne sviđa mi se previše što joj je guza sada podosta 'debela' u platnenima :/

  37. #87
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Koalice - za noć ćeš ziher trebati i uložak.
    Riana - koju si pelenu koristila i čime su je napunila? A za veliku guzu - a navići ćeš se! Ja neke hlačice nisam ni mogla navući, a i bodići odjednom postanu prekratki... Tak je to kada se strata kasno (s planenima!)

  38. #88
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Olivija prvotno napisa
    Riana - koju si pelenu koristila i čime su je napunila? A za veliku guzu - a navići ćeš se! Ja neke hlačice nisam ni mogla navući, a i bodići odjednom postanu prekratki... Tak je to kada se strata kasno (s planenima!)
    jao, o ovom nisam ni razmisljala :shock:

  39. #89
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    za sad imam par rabljenih (5). čekam covere, valjda danas stižu.
    poketice, pretpostavljam, jedna ima nepropusni sloj + uložak a druga nema nepropusni vanjski sloj + uložak, kaj ja znam kakav, uložak.... jame, koja zbrka!

    debela guza...
    da bodići su definitvno na knap.
    fora je u tome kaj sam sad negdje između. danas moram kupiti još jedan paket jednokratnih i tako sve dok ne skupim dovoljno platnenih, koje me još i ovako 'neugodno' iznenade
    pa mi je splasnuo entuzijazam od pre par dana...


    ....

  40. #90
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Ma ne brinite! Nema panike ni ako se dijete smoči - malo ćeš u češće presvlačiti i nikome ništa. I nama se dogodi s vremena na vrijeme poplava. Obično su to dva razloga: ili nisam dobro namjestila samu pelenu (obično ne prijanja lijepo oko nogu) ili uložak nije dovoljan za količinu urina koju moj mališan ispusti. Nekada samo malo pišne, a nekada k'o veliki. A imam nekih pelena koje baš i nisu neki šampioni nepropuštanje... Malo si pročitajte ovajtekst, pa će vam biti malo jasnije. I ja sam u početku bila ziher samp s jednokratnim pa sam uvijek nijh nosila za van, no dođe to ubrzo na svoje.

  41. #91
    vimmerby avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    694

    Početno

    eto, i ja se tješim da nebreš odmah biti stručnjak

    a veće bodiće sam trebala kupovati i prije jer je buftl oduvijek nosil velike pelene. tak da imamo finu zalihu!

  42. #92
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Riana prvotno napisa
    druga nema nepropusni vanjski sloj + uložak, kaj ja znam kakav, uložak.... jame, koja zbrka!
    Skriveni sloj PUL-a i uložak od konoplje.

  43. #93
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno


  44. #94
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    riana, strpljivo na početku - poslije ćete uživati i birati pelene ovisno o prigodi, raspoloženju, boji majice i sl.

  45. #95
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja bas nisam ljubitelj pocketica jer mi cesto pustaju
    koliko sam shvatila samo fuzzi bunz ne pusta (iz mojih, a i tuđim iskustava) al i ona pusti nakon 2-2,5 sata
    fitted nam NIKADA nije pustila jer ako i pređe moc upijanja kroz cover ne ide van nego se on nekako smoci iznutra

    sto se tice odjece i mi furamo broj veci zbog pelene

  46. #96
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    To što pocketica pusti nakon par sati je i normalno: napuniš je s komadićem platna i očekuješ da sve to ostane između nepropusnog sloja i razigranog djeteta - malo teže. Fitted će upijati do zadnjeg ruba i čička i drukera prije no što se nakupi dovoljno tekućine da krene van. Ja volim pocketice i fitted koristim jedino za noć, ali naučiš s vremenom kako koju napuniti i sa čime tako da se ne sekiram kada odemo u šetnju ili u goste. Sad sam se sjetila jednog nedavnog blama: stigle one prekrasne male SB AIO, ja ih oprala samo jednom, i obukla za u goste ajme kako mi kak je miš bio mokar! Morali smo od Frana posuditi body... Teško je objasniti da su platnene bolje kada mama ne pročita da se moraju oprati nekoliko puta prije prve upotrebe!

  47. #97
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    E pa to nisma znala da se moraju prati nekoliko puta prije prve upotrebe :shock: Zašto????

  48. #98
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    pranjem dobijaju vecu moc upijanja
    mozes ih i 24h drzati u vodi prije pranja

    ma ja ti to ne radim, na nekima pise da ce za 3-4 pranja postici moc upijanja, pa cekam, ovak i onak ce se oprati bezbroj puta

  49. #99
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    meni je bed koliko su fitted mokre unutra, na maloj guzi
    ne prakticiram dugo ostajanje u peleni
    mijenjamo svaka 2-3 sata

  50. #100
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    vidis mene fascinira kako mu je koza suha bez obzira na mokru pelenu

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •