Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 200

Tema: Primalje sklone prirodnom porodu

  1. #151
    xara

    Početno

    Uuups! Tek sam sad skužila da je topic o primaljama sklonima prirodnom porodu, a ne o planu poroda.

    Ako saznam ime primalje iz Petrove, javim. Ne znam jel ima smisla ime doktorice spominjati jer ona nije bila toliko za prirodni porod, koliko je bila popustljiva. Čini mi se da je primalja diktirala stvar, a ne ona. (naročito za epiziotomiju)

  2. #152

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    56

    Početno

    raspitala sam se o petrovoj i saznala da je gotovo uvijek u smjeni bar jedna primalja koja će se prikloniti ženi koja želi prirodni porod. kad to shvate, postavi se gotovo zaštitnički prema ženi i pokušava zastupat njene želje.
    rade rutinski ako žena ne iskazuje neke svoje želje. kažu da je to bolje što je manje ljudi i užurbanosti (npr po noći, vikend i sl).

  3. #153

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Citiraj studeni prvotno napisa
    vrijeme je da ponesemo sa sobom plan poroda koji potpišemo, da se zna što je potpisano da se smije, a što ne. plan poroda štiti i rodilju i osoblje, samo da postane uobičajena stvar
    Potpuno se slažem s tobom. I to bi riješilo sve eventualne nesuglasice i nezadovoljstva.

  4. #154

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Citiraj studeni prvotno napisa
    raspitala sam se o petrovoj i saznala da je gotovo uvijek u smjeni bar jedna primalja koja će se prikloniti ženi koja želi prirodni porod. kad to shvate, postavi se gotovo zaštitnički prema ženi i pokušava zastupat njene želje.
    rade rutinski ako žena ne iskazuje neke svoje želje. kažu da je to bolje što je manje ljudi i užurbanosti (npr po noći, vikend i sl).
    Da, ukoliko nisu prisutni doktori koji ordiniraju i koji su ipak hijerarhijski iznad babica. One MORAJU sprovoditi ordinirano i jedino žena može tražiti i ZAHTJEVATI drugačiji pristup, odnosno odbiti intervencije.

  5. #155
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Evo i malo novosti. Javila mi se primalja iz Čakovečkog rodilišta koja je sklona prirodnom porodu, a veli i da je u nabavi stolčić za porode.
    Ako netko želi kontakt nek mi se javi na pp.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno Veliko hvala

    Eto ja sam rodila 07.05.2008. u Merkuru, drugi porod VBAC i primalja mi je bila jedna predivna osoba koja je moj drugi porod učinila nezaboravno lijepim iskustvom. Napisat ću uskoro svoju priću kad smognem vremena. Kad sam upitala primalju kako se zove i kad mi je odgovorila Teuta bila sam najsretnija osoba na svijetu i to s pravom. Hvala.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    56

    Početno

    čekaj. netko je rekao da postoji mogućnost da kad već ideš roditi u bolnicu da možeš odmah isti dan izaći ?
    jeli to istina ili ne baš nužno da ostajem u bolnici tri dana?

  8. #158
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    u teoriiji imaš na to pravo, potpisati papir da ti i i dijete izlazite na tvoju vlastitu odgovornost.
    e sad, to što će te najvjerojatnije šikanirati zbog toga, to je druga stvar. hoćeš li tako nešto moći podnijeti neposredno nakon poroda... ne znam. Osobno bih se možda borila da izađem recimo drugi dan, za odmah isti dan baš i ne bih.

  9. #159

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    56

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    u teoriiji imaš na to pravo, potpisati papir da ti i i dijete izlazite na tvoju vlastitu odgovornost.
    e sad, to što će te najvjerojatnije šikanirati zbog toga, to je druga stvar. hoćeš li tako nešto moći podnijeti neposredno nakon poroda... ne znam. Osobno bih se možda borila da izađem recimo drugi dan, za odmah isti dan baš i ne bih.
    kako misliš "šikanirati " će me?
    u stilu da će nas prisilno hospitalizirati ta tri dana
    ili će mi samo reći da sam neodgovorna, glupa, infantilna, bezmoralna i što sve zato jer se petljam u njihov posao ? ovo drugo mogu podnijeti, neka mi slobodno opale i šamar pri izlazu-na moju odgovornost haha, samo neka me puste doma

    jer ja koliko znam dijete je dovoljno pregledati taj jedan pun nakon rođenja, i mene isto. a ta tri dana su mi apsurd i maltretiranje ukoliko se žena dobro osjeća. pogotovo ako uzmemo u obzir da će biti neka gužva... pa recimo sad neka žena zbilja mora ležati na tom odjelu a druga bezveze prodaje zjake i zauzima prostor i krevet.
    ja imam neki totalan osjećaj da ću ja nakon poroda biti super, ne znam zašto, ali to jednostavno osjećam i to mi moje tijelo govori da se s tim mogu nositi bez problema i zato smatram da će mi biti bespotrebna ta tri dana.

    dakako. opet naglašavam... sve to ide pod aspektom da je sve u redu prvo s djetetom pa tek onda sa mnom... sigurno da neću vući vodu na svoj mlin ako vidim da nešto stvarno nije u redu, onda neka nas drže to sam već rekla.

  10. #160
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ili će mi samo reći da sam neodgovorna, glupa, infantilna, bezmoralna i što sve zato jer se petljam u njihov posao ?
    ovo uz teško ucjenjivanje oko zdravlja i života tvog novorođenog djeteta i nabacivanje osjećaja krivnje u slučaju "što ako"
    e sad, nakon poroda žena je uistinu vrlo osjetljiva i ekstremno zabrinuta za svoje dijete i mislim da je vrlo vrlo vrlo mali postotak inače jakih i čvrstih žena koje u tom momentu ovom ucjenjivanju ne bi podlegle.
    možda si ti jedna od njih, baš me zanima tvoja buduća priča s poroda

  11. #161
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ja sam izašla odmah iz bolnice to jutro nakon poroda Karla. Rodio se u 1 i 15, a ja izašla između 5 i 6 sati. Ok, drugo dijete, Njemačka, babica koju sam dovela na porod, a ona tamo radi pa je sve sredila iza vrata...Žena sa nevjerovatnom trbušnom percepcijom vibri u zraku bez nepotrebne artikulacije...Nije njemica nego iranka...svaka joj čast... Uglavnom dala sma joj na kraju malo krvi da zadovolji bolnička pravila i to samo zbog nje.... Eto u svakom slučaju preporučujem dobru babicu povesti sa sobom na bolnički porod recimo kao svoju sestru, tetu, mamu ili slično koja gleda tvoje interese i ako ona kaže daj krv...meni za ljubav...ma dala i bi više za tu ženu...

  12. #162

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    56

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ili će mi samo reći da sam neodgovorna, glupa, infantilna, bezmoralna i što sve zato jer se petljam u njihov posao ?
    ovo uz teško ucjenjivanje oko zdravlja i života tvog novorođenog djeteta i nabacivanje osjećaja krivnje u slučaju "što ako"
    e sad, nakon poroda žena je uistinu vrlo osjetljiva i ekstremno zabrinuta za svoje dijete i mislim da je vrlo vrlo vrlo mali postotak inače jakih i čvrstih žena koje u tom momentu ovom ucjenjivanju ne bi podlegle.
    možda si ti jedna od njih, baš me zanima tvoja buduća priča s poroda
    ma joj draga moja meni su hormoni već na razini pa unatoč tome me ne dira šta ljudi govore.
    mogu oni meni pričati što žele. mene njihov verbalni pristup zbilja ne straši...mogu one meni govoriti što hoće pa i ono njihovo poznato što sam čula da je dosta žena doživjelo pri porodu:
    "nisi tako vrištala dok si se je..."
    (ispričavam se na izrazu, samo citiram)
    ... jedino čega se bojim jest prisilna hospitalizacija u stilu da će me fizički zadržavati u bolnici i na silu mi davati kojekakve lijekove..vezati me za krevet..ma svašta mi pada na pamet... ali dobro je očekivati najgore da se možeš oduprijeti lakše u tom trenu.

  13. #163
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    pretpostavljam da takvih nema u Puli... ili griješim?

  14. #164
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    a ta tri dana su mi apsurd i maltretiranje ukoliko se žena dobro osjeća. pogotovo ako uzmemo u obzir da će biti neka gužva.
    i moja se jedna poznanica dobro osjećala, potpisala papire, da šta će ona tu ostajati u bolnici... tri dana kasnije se morala vratiti. toliko o apsurdu.

    s druge strane poznam liječnicu koja je nedavno rodila i ostala tih tri dana. a mogla je dobiti poseban tretman i sigurno bi bolje od ostalih rodilja znala ako nešto doma krene krivo i nitko je ne bi pretjerano zadržavao jer ipak ima znanje prepoznati probleme. al, ona je rekla da nije željela poseban tretman i ići mimo ostalih, čemu ?! kako sve rodillje tako i ona. i nije joj pala kruna s glave.

  15. #165
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    pretpostavljam da takvih nema u Puli... ili griješim?
    Nemoj tako pesimistično.Valjda je ona babica T. iz priče BusyBee sklonija nego one na koje smo mi naišle... Bolje i jedna...

  16. #166
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    i moja se jedna poznanica dobro osjećala, potpisala papire, da šta će ona tu ostajati u bolnici... tri dana kasnije se morala vratiti. toliko o apsurdu.
    nje doduse receno zbog cega se morala vratiti, ali jedna poznanica ne cini proljece...
    ja mislim da je bolje izac cim se covjek osjeca da mu se ide, pa ako se i treba vratiti zbog necega, bolje tako, nego lezat u bolnici...

  17. #167
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja imam 2 strane plana poroda :/
    i bas razmisljam kako da to skratim
    ja sam imala jednu pa ako ti pomogne, super.

    MOJE ŽELJE ZA POROD:

    Ukoliko sve bude u redu sa mnom i s bebom, hoću da moj porod bude:

    ♥ BEZ dripa,

    ♥ BEZ epiziotomije,

    ♥ BEZ prokidanja vodenjaka,

    ♥ Da se pupčana vrpca prereže NAKON što prestane pulsirati,

    ♥ Uz prisustvo oca na porodu,

    ♥ Porod na stolčiću

    ♥ Želim koristiti loptu i mijenjati položaj ukoliko mi to odgovara.

    Hvala Vam na razumijevanju i tome što ste voljni ispuniti moje želje
    Znam da kaskam ali ne mogu reći koliko me oduševio Thalijin plan poroda, tako simpatično napisan, jednim ugodnim tonom za sugovornika (liječnički tim) da sam na mjestu doktor i sestri pomislila bih Let's do it prema vašim željama! Mislim da ću radit Copy-Paste z svoj plan! (nadam se da ne kršim autorska prava Thalie)

  18. #168
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    potaknuta ucestalom praksom u nasim rodilistima, dodala bih jos nesto:

    BEZ rutinskog uvodjenja braunile
    BEZ nalijeganja na trbuh

  19. #169

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    potaknuta ucestalom praksom u nasim rodilistima, dodala bih jos nesto:
    BEZ rutinskog uvodjenja braunile
    BEZ nalijeganja na trbuh
    potpisujem;prvi porod uz izuzetak prokidanja vodenjaka(za kojeg sam saznala u trenu kad je pljusnulo),sve je bilo prirodno,diiiivna primalja,ležala čitavu noć krevet do moga,širila međicu,kao prvorotka rodila za 3 sata,bez šava; dr se probudio i samo ustanovio da je sve ok;drugi porod počeo pucanjem vodenjaka doma,sve ful lagano,dok sam došla na rodilište toliko se ubrzalo,da sam jedva stigla disati;primalja odmahnula rukom (pih-otkud bih ja znala kad ću roditi),molila je da probudi dr(prevrće očima),na brzinu su me objeručke odveli na stol,glavica već do pola vani,ja dahćem,a dr(naravno bez pitanja)na moj trbuh svom težinom,naravno da sam popucala,stvar je u tome što bez obzira bilo to 1. ili 2.put,ako dođeš u bolovima,jednostavno ne možeš pravovremeno reagirati,bravo Lutonjice,i ja ću tako

  20. #170
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    što je to braunila?
    nadam se da ne skrećem previše temu...

    bimba iaia - vidiš, za drugi put mogla bih se raspitati kod BusyBee ako budem rađala u bolnici. Mislim, taj drugi put još nije na pomolu, samo planiram na daleko.

  21. #171
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    braunila je ono sto ti stave u venu, 'za svaki slucaj'

  22. #172
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    glavica već do pola vani,ja dahćem,a dr(naravno bez pitanja)na moj trbuh svom težinom
    e pa sto covjek da kaze, nego manijak i silovatelj
    stvarno , otkud to naligeganje na trbuh?!
    cemu, kad dijete tako lijepo izlazi...

  23. #173
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    navika?
    rutina?
    .....

  24. #174
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    navika?
    rutina?
    .....
    U svakom slučaju grozna navika i rutina

  25. #175
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa
    Citiraj thalia prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja imam 2 strane plana poroda :/
    i bas razmisljam kako da to skratim
    ja sam imala jednu pa ako ti pomogne, super.

    MOJE ŽELJE ZA POROD:

    Ukoliko sve bude u redu sa mnom i s bebom, hoću da moj porod bude:

    ♥ BEZ dripa,

    ♥ BEZ epiziotomije,

    ♥ BEZ prokidanja vodenjaka,

    ♥ Da se pupčana vrpca prereže NAKON što prestane pulsirati,

    ♥ Uz prisustvo oca na porodu,

    ♥ Porod na stolčiću

    ♥ Želim koristiti loptu i mijenjati položaj ukoliko mi to odgovara.

    Hvala Vam na razumijevanju i tome što ste voljni ispuniti moje želje
    Znam da kaskam ali ne mogu reći koliko me oduševio Thalijin plan poroda, tako simpatično napisan, jednim ugodnim tonom za sugovornika (liječnički tim) da sam na mjestu doktor i sestri pomislila bih Let's do it prema vašim željama! Mislim da ću radit Copy-Paste z svoj plan! (nadam se da ne kršim autorska prava Thalie)
    Tako i ja, oduševljena sam planom iako sam neke dijelove izbacila i promijenila. Thalia, ne zamjeraš??
    O kontaktiranju primalja ću si još razmisliti ali ovaj plan definitivno nosim sa sobom!! :D

  26. #176
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Jezik brži od pameti... i Thalijin plan mi se dopao, no Lutonjičin sam si posudila, nešto izbacila, nešto dodala. Lutonjice, ne ljutiš se?

  27. #177
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    ja ovo tek sad vidim , ajme kako mi je drago da vam se sviđa plan :D

  28. #178
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno


  29. #179
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    razmislite o dodavanju dvije stvari, ovisno koliko su vam vazne.

    bez rutinske braunile
    bez nalijeganja na trbuh u izgonu

  30. #180
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    meni čak ni to nije toliko bitno koliko mi je bitno da rodim bez dripa, bez epiziotomije i da mi daju mogućnost kretanja kako meni u datom trenutku odgovara...

  31. #181
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    a daleko od tog da bi to bilo idealno kad bi uvažili SVE što mi želimo..Ja sam pokušala sve zahtjeve svesti na minimum nadajući se da će mi ih uvažiti

  32. #182
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ovo o nalijeganju na trbuh govorim bas zbog epiziotomije. ako ti nalegnu na trbuh, sanse da popucas vrtoglavo rastu. odustvo epiziotomije nije dovoljno da bi spasila medjicu, potrebno je i da ne skacu po trbuhu i da izgon traje sto spontanije i da ne tiskas prejako (ne jace nego sto ti spontano dolazi). i naravno, nikako ne tiskati izvan truda.

  33. #183
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    felix, zašto ne braunila?
    skakanje-doživjeh (primjetila si da sam ja primjerak koji je doživio ama baš SVE od navedenoga ), to ni slučajno.

  34. #184
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    nekim zenama smeta, nekima ne. ako su ti ruke slobodne, lakse ces raditi ono sto ti odgovara u trudu. nekim zenama je bila izuzetno bolna (mislim da su kloklo i frida pricale o tome).

    ali najvaznije je to da je otvoren brzi put za lijekove. :/ u stadiju poroda kad vise ne znas za sebe, puno je lakse da ti nesto 'uvale' a da ni ne stignes razmisliti da li to zelis ili ne. plus to sto je to jedan korak vise da se osjecas kao bolesnica koja je dosla na lijecenje. djeluje na psihu.

    plus, naravno, sto je bespotrebna. svaka sposobna sestra moze staviti braunilu u par sekundi, ako je zaista potrebno. dakle ne treba stavljati unaprijed, za svaki slucaj. jos jedna intervencija koja sluzi za komoditet med. osoblja, a ne za pomoc rodilji.

  35. #185
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    ovo o nalijeganju na trbuh govorim bas zbog epiziotomije. ako ti nalegnu na trbuh, sanse da popucas vrtoglavo rastu. odustvo epiziotomije nije dovoljno da bi spasila medjicu, potrebno je i da ne skacu po trbuhu i da izgon traje sto spontanije i da ne tiskas prejako (ne jace nego sto ti spontano dolazi). i naravno, nikako ne tiskati izvan truda.
    ovo nisam znala...hvala

  36. #186
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    zašto ne braunila?
    meni bi (je) smetala (prvi porod sam ju imala). nije bila bolna ali mi je bio neugodan osjećaj. nekako mi je ruka bila 'teža' i ako bi išla micat ruku stalno bi gledala da ju negdje ne zakačim, da se flaster ne odlijepi, da...
    definitivno je ko neki privjesak koji uglavnom ničem ne služi dok eventualno nešt ne ustreba ali to je onda neki skroz drugi film.

    a sad bi me počela i paranoja pucat

    kako mi se žile vide iz aviona, ukoliko bi bilo potrebno, stvarno ju se upikne u 2 sekunde.

  37. #187
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    ma sad si mislim kako neke stvari, eto poput braunile, baš znaju zvučat ko da idemo tražit dlaku u jajetu. ali sam se u drugom porodu oduševila baš oko tih 'sitnica' koje te ne ometaju i ne skreću misli sa tračnica.
    kako se porod često sastoji od tih nekih sitnih elemenata (pogotovo bolnički), ako se oni poslože na pravi način puno je manja šansa da će doći do nekih 'velikih' stvari koje su u bolnicama rutina.

    onda si nekako mislim da ako su to već sitnice, onda su one sitne i nama i njima pa ako je nama lakše raditi ustupke oko njih onda bi trebalo biti i njima lakše. a tako si eventualno možemo osigurati mirniji nastavak poroda.

    al definitivno se ne bi išla u beskonačnost prepirat oko tih 'sitnica' jel bi time ziher sišla s tračnica


    e, malo sam ga izfilozofirala

  38. #188
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    ovo o nalijeganju na trbuh govorim bas zbog epiziotomije. ako ti nalegnu na trbuh, sanse da popucas vrtoglavo rastu. odustvo epiziotomije nije dovoljno da bi spasila medjicu, potrebno je i da ne skacu po trbuhu i da izgon traje sto spontanije i da ne tiskas prejako (ne jace nego sto ti spontano dolazi). i naravno, nikako ne tiskati izvan truda.
    ovo je meni bio najgori dio oba poroda.

    i tako bi voljela da ovaj put to izbjegnem. a da su barem bili malo strpljiviji kod drugog poroda...sve je teklo tako lijepo...trudovi odrađivali svoje, super se otvarala, spontano pukao vodenjak, bez imalo dripa i onda hop...

    drago mi je da sam se prijavila na ovu radionicu pa da prodiskutiramo i o tome.

    sad kad malo prevrtim film unazad, a mislim da sam već negdje to napisala, nalijeganje i "prebrzi" izlazak bebe je bio razlog hematoma na njenoj glavi, a ne kako su mi oni rekli da sam tiskala kad nisam trebala.

  39. #189
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Zna li netko, koja je sada situacija u Merkuku?
    Jesu li one primalje, navedene na početku topica još tamo? I rade li uopće kao primalje ili ne?
    Što raditi kad dođem tamo? Da ih tražim? Ili da ih potražim ranije?
    Tko je od vas rađao u Merkuru, i donio svoj plan? Kako je koji liječnik/primalja gledao na njega?

    Meni se nekako čini (možda se i varam) da je to polovično riješenje, da prirodni porod odradim u bolnici koja je još uvijek klasično orijentirana, gori nego da im se prepustim. Nekako, teško je zadovoljiti one uvjete o privatnosti, o nestimuliranju adrenalina, kad oni tamo moraju odraditi pitanja, papirologiju, ....

    Kako u boxu tražiti privatnost, prigušeno svijetlo, kretanje?

    Koja su vaša iskustva?

  40. #190
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Joj, sad vidim da sam napisala Merkuku

    Nadam se da to neće biti KUKU iskustvo za mene

  41. #191
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Ja sam donijela plan poroda u Merkur i nije bilo kuku-lele, pročitali su ga sa zanimanjem i poštivali ga skoro u cjelosti.

    A porod je najbolje odraditi doma, a u bolnicu doći u zadnji čas na sam izgon jer ćeš preskočiti fazu u kojoj adrenalin može zakočiti porod.

  42. #192
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Ma sve mi se čini da je zadnji put i bilo tako nekako.
    Istina, bila sam otvorena nekih 5-6cm kad sam došla, ali su me pustili da se tamo šetkam i radim što hoću u onom 1. hodniku s klupom.
    Čak ne znam postoji li u Merkuru predrađaona. Ja ju nisam upoznala.

    Inače Odent me je oduševio, sinoć čitam i suze klize niz obraze. Stvarno je čovjek sutrašnjice (a zapravo, samo poštiva ono što je prošlost od više milijuna godina zapisala u naša tijela!). Koliko je to sve genijalno smišljeno, svi ti mehanizmi su toliko savršeni, samo ih treba poštivati i prepustiti im se.

    Upoznavši značenje poroda, značenje onog prvog sata, mogućnosti moga tijela, zbilja sam dobila želju što više toga ostvariti u ovom porodu. Ah, živi bili pa vidjeli.

  43. #193
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Ako je tako u RI
    Citiraj kailash prvotno napisa
    Barbara je u dječjoj sobi na odjelu babinjača.
    Ksenija je na ginekologiji.
    Tko ostaje?

  44. #194
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Meni je bila primalja Nataša, bila je divna i jako se trudila da dobijem porod kakav želim, tj. prirodan.

  45. #195
    Čvrgica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    9

    Početno

    Poslid, imaš li kakvih novih saznanja u vezi primalja koje su sklone prirodnom porodu? mene zanimaju one u Vinogradskoj!
    I koji su doktori možda tome skloniji :?

  46. #196
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Nemam novih saznanja, ali raduje me da ih ima sve više.
    Probaj pogledati na ovom topiku http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=73680

  47. #197
    Čvrgica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    9

    Početno

    tnx! za Zilu sam čula i prije! pravi

  48. #198
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Imama nešto za reći u vezi braunile. Sigurno ću je drugi put odbiti. Zbog znojenja mi se toliko puta odljepila da sam skoro dobila živčani napad od fiks ideje da moram paziti na braunilu i to me strašno opterećivalo, kao da mi sam porod nije bio dosta.
    Na početku poroda mi je bila primalja Viktorija (Varaždin) , ali joj je nažalost smjena završila u 4 h. Mislim da bi se moj daljnji tijek poroda puno prirodnije odvijao da je ona mogla ostati. Poslije je došla jedna draga, ali vrlo mlada i sigurno manje iskusna primalja uz koju se i moja hrabrost malo smanjila.

  49. #199
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    A kako bi reagirale primalje i doktori da im uz plan poroda prikacim i gore spomenuti zakon o pravima pacijenata? Da li bi ih to vrijedjalo?

  50. #200
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Moze li neki apdejt primalja sklonih prirodnom porodu, pogotovo u Vinogradskoj?

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •