Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: 10 dana proljev

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    70

    Početno 10 dana proljev

    Marta ima 1 godinu, već 10 dana ima proljev (5-6 stolica dnevno, od toga 4 mekane 2 vodenaste). Nema temperaturu, ne povraće,nije malaksala , nikakve promjene nisam primjetila. 7 dana sam joj davala normalno da jede (osim slatkog) i kupila sam joj od (kršitelj koda)A ORS 200. Onda sam nazvala dokt. pa mi je rekla da je stavim na dijetu (Humana 9 umjesto mljeka, bijelo meso,riža,mrkva,banana i naribana jabuka) i da se javim za 3 dana. Ja je danas nazovem ona opet kaže i dalje da neka bnude na dijeti i da još pričekam 2-3 dana da ne može tako brzo proći i da je sve ok ako nema temp. i ne povraće. Ali ja sam zabrinuta!!???

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Sretna, a da je odvedes na zarazno da je netko pogleda da se smiris? Je li kikica pije? Bitno je da puno pije, stalno joj nudi piti na sve moguce nacine: casa, zlica, boca, kako god znas i umijes. Ako nije na siki, izbaci sve mlijecne proizvode koji dan.

    Je li smrsavila? Hoce li piti sipkov caj? Za moj ukus 10 dana proljeva je dugo, ja bih je odvela na pregled iako se ok ponasa.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    60

    Početno

    Jel se išta promjenilo otkad joj daješ dijetalnu hranu?
    Nas je ta Humana zaštopala nakon dva dana!

    Fran je imao problema sa proljevima i mekanim stolicama svako malo a svi nalazi stolica su bili negativni. Riješila sam to sa Prolifom. To je regulator crijevne mikroflore ima ga za kupit u svim ljekarnama.
    Ali ipak bi trebalo prije poslat stolicu na analizu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ma da, Prolife je isto super, i ja ga dajem kikici kad mi je stolica sumnjiva. Prolife moze ici i prije analize stolice, bar je tako nama rekla pedica.

  5. #5
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    kod nas je bila slična situacija. opće stane dobro, prvi dan povraćala jednom, a od srijede do nedjelje proljev. ujutro 2x i jednom pred spavanje navečer. bez temperature. malo sam joj davala dijetno, rižu, poslije mrkvu, bila je puno na prsima, pila čaj od kamilice koji je odstajao, i dala sam joj kapsule Linex, ors sokić.
    sad je ok. je mekša stolica, ali je ok.
    nismo išli k pedici, radi gripe, a i dobrog općeg stanja.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    70

    Početno prolife

    Ma čula sam za prolife, ali mi je glupo dat joj ga a da mi ga pedijatrica ne preporuči, a nije mi rekla ni linex ni ništa drugo

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    70

    Početno

    Ne bih rekla da je smršavila, neznam ni sama, još ima i pupčanu kilu pa sam mislila da ima veze s tim (doc kaže da nema). A za tekućinom nije baš luda, popije tu i tamo, ali ne puno, strah me da ne dehidrira.

  8. #8
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    linex su kapsule s mliječnim bakterijama, nije to 'lijek'. pospješuje probavu i rad crijeva, odnosno obnavlja mikrofloru crijeva.
    košta oko 30 kn u ljekarni, bez recepta. može piti i dojenčad.
    ja sam istresla prah u malo vode i to je popila 3x na dan.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    70

    Početno

    Ok , probati ću s linexom

  10. #10

    Početno

    Nadam se da je danas puno bolje, ako nije savjetujem što prije posjetiti zaraznu!
    Mi smo imali proljev 7 dana, i doktorica nas je uvjeravala da će sve proći, da bude samo na čaju i dvopeku, a na kraju je ispao Rota virus i završile smo na infuziji :/
    Mislim da je bilje što ranije se uvjeriti da proljev nema neki ozbiljniji uzrok.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •