Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 114

Tema: Po čemu se može viditi da je beba dojena?

  1. #51
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    moje dijete ima dudu. inace bi sisalo od 0-24, ko prvih 6 mjeseci

    a inace izgleda ko iz reklame za zdrav zivot (tak je rekla doktorica)

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    zašto žene koje nisu dojile dijecu,uvijek imaju potrbu objašnjavati i pravdati se...zašto ne doje?pitam se da li je istina to što pričaju???sad kad dojim znam da monoge lažu,jer im je izgovor da nemaju mljeka a nisu ni počele dojiti!ma mnoge misle da su moderne sa tom bočicom!
    A da ne govorim kako sam neki dan vidjela mala curica,mala slatka usta,a duda oooogrooomna...mislim se jadno dijete! ,bitno da mama ima time više vremena za sebe...

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    dojena zara:

    NIKAD nije imala zulj na usni
    nije imala prekrasnu kozu (jako joj je suha)
    nije imala plave bjeloocnice
    ....
    Isto ovako, plus:

    uvijek je bio bucko
    ima od rođenja veliku glavu (uvijek se čudim bebicama sa sitnom glavom, Kaleb pored njih izgleda kao izbacivač )

    Trenutno mi se čini da se dojena djeca skuže po tome što se bude milijardu puta tijekom noći

  4. #54
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ne znam da li se vidi...Ja sam par puta cula komentare za moju H: vidi se da je dojena...sigurno je dugo dojena kada je tako prpošna...koji obraščići, volis papati mamicu, vidi se...pa bi se ti ljudi iznenadili kada bi rekla da ipak nije dojena (samo 6 tj izdajanja). Tako da stvarno ne znam koji su bili kriteriji za takve komentare.

  5. #55
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj ruža prvotno napisa
    zašto žene koje nisu dojile dijecu,uvijek imaju potrbu objašnjavati i pravdati se...zašto ne doje?pitam se da li je istina to što pričaju???sad kad dojim znam da monoge lažu,jer im je izgovor da nemaju mljeka a nisu ni počele dojiti!ma mnoge misle da su moderne sa tom bočicom!
    A da ne govorim kako sam neki dan vidjela mala curica,mala slatka usta,a duda oooogrooomna...mislim se jadno dijete! ,bitno da mama ima time više vremena za sebe...
    ajde malo smiri igru.

    žene koje nisu dojile - vjerojatno se nakon komentara kao što su tvoji, osjećaju povrijeđeno.

    za koliko žena ZNAŠ da LAŽU - na temelju TVOG iskustva dojenja?
    zašto osuđuješ majku na temelju dude koju si "neki dan vidjela"? što još znaš o njoj???

  6. #56

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Isto ovako, plus:

    uvijek je bio bucko
    ima od rođenja veliku glavu (uvijek se čudim bebicama sa sitnom glavom, Kaleb pored njih izgleda kao izbacivač )

    Trenutno mi se čini da se dojena djeca skuže po tome što se bude milijardu puta tijekom noći
    a ja ovo jedino moram potpisati. i za glavu . i za buđenje .

  7. #57
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj babyiris prvotno napisa
    Za dijete koje sa 4 godine drži dudu u ustima (vidjeh jučer kod pedice) zasigurno mogu reći da nije dojeno.
    Ali ljudi, ovo jednostavno nije istina! Duda ima puno loših strana, ali puno djece doji i ima dudu. Pa ja ih znam barem 10 u uskom krugu poznanika.

  8. #58
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    uopce se ne moze vidjeti koje je dijete dojeno. meni to spada u kategoriju izjava "nosite visoko - bit ce musko"...

  9. #59
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj babyiris prvotno napisa
    Mislim da se najprije vidi po odsutstvu prtljage tipa flašica, dudica, dekica.
    Kod nas je to svakako istina. Nama je u babinje došla jedna trudnica i razgledavala naša kolica, preokreće ona tako stvarčice, kaže "vidi kak je baš super velika ova torba, to je za bočice!" Kaže mm, dobra ideja, ajd ženo stavi sise u torbu! Nije mi se baš svidjela ideja, ipak je torba nekakva četvrtasta :/
    Mi niti jednom nismo tu ogromnu torbu na kolicima vozili. Sva prtljaga (jedna tetra, jedna jednokratna i mali paketić vlažnih maramica) elegantno je stala u moju običnu torbicu.

  10. #60
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    A ja imam ogromnu torbu za dojeno dijete. Nema u njoj bocica, dudica, al ima zato pelena, maramica, jednokratnih prostirki, igrackica, promjena odjece, bla-bla.
    Sto li sve necete povezati s dojenjem... Slazem se s martom, to su sve babske price.

  11. #61
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    A ja imam ogromnu torbu za dojeno dijete. Nema u njoj bocica, dudica, al ima zato pelena, maramica, jednokratnih prostirki, igrackica, promjena odjece, bla-bla.
    i mi.

  12. #62
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    [quote?"Luna"]Trenutno mi se čini da se dojena djeca skuže po tome što se bude milijardu puta tijekom noći [/quote]
    oces reci, skuzi se po maminim podocnjacima?

  13. #63
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa
    Sto li sve necete povezati s dojenjem....
    ili s nedojenjem

    npr. dekicu

  14. #64
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    uopce se ne moze vidjeti koje je dijete dojeno. meni to spada u kategoriju izjava "nosite visoko - bit ce musko"...
    ja se slazem s martom

  15. #65

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Backa Palanka
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    uopce se ne moze vidjeti koje je dijete dojeno. meni to spada u kategoriju izjava "nosite visoko - bit ce musko"...
    potpisujem martu!!!!

    I jos bih dodala licno iskustvo. Mina sisala 8 meseci, Filip sisa 2 godine i 11 meseci, koristi i dudu. Sto se tice izgleda i ostalog uglavnom su isti, zdravlje takodje.

  16. #66
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    znam da mnogima ide na živce što se mi "nedojeni" uopće uključujemo u ovakve topice, ali zanimljivo je, kad se već raspravlja o razlikama - čuti i onu drugu stranu:
    - naime, NIKADA moje dijete nije htjelo niti imalo dudu varalicu u ustima, dok znamo puno dojenih koji je imaju pa i do treće godine - očito niti to nije pkazatelj
    - što se tiče petmiljardi buđenja po noći, isto se ne bismo složili, uskoro punimo 22 mjeseca i NIKADA nismo prespavali noć, a jedno vrijeme je bilo buđenje svakih pola sata-sat....ako nekoga zanima uredno smo na svim topicima o spavanju

    sorry , a možda ipak u svakom žitu ima kukolja

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sverige-Sarajevo
    Postovi
    251

    Početno

    A da ne govorim kako sam neki dan vidjela mala curica,mala slatka usta,a duda oooogrooomna...mislim se jadno dijete! ,bitno da mama ima time više vremena za sebe...
    Ovakvi komentari me bas izbace iz cipela

    I cuj jadno dijete, zasto je jadno , ispada da je i moje jadno jer ima dudu


    Sto se teme tice, ja ne vidim razliku, niti razmisljam jel dojeno ili nije.

    Na djetetu jedino mogu vidjeti jeli sretno ili nije sretno.

    Za B. su svi redom govorili da se iz aviona vidi da je sretno dijete . I zdravo, a ja to pripisujem dojenju.

  18. #68
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    čini mi se da je Tiwi napisala da nedojeni imaju dudu (ako dobro shvatih), pa moram to demantirati. moji su oboje, što bili, što jesu, dudaši, ali i bezrezervni cicaši. neki dan su me zezali na poslu, da je sva sreća što živimo blizu škole pa ću moći skoknuti malu nadojiti pod odmorom. ne pušta svoju ciku... [/quote]

  19. #69
    ivanaos avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek-bilje
    Postovi
    414

    Početno

    moja patronažna je rekla da se vidi da je dojen jer je bucmast ali jedra beba, da bebe na dohrani budu nekako nabrekle.
    Mislim da su dojenje više budne (lakše probavljaju hranu) pa se i po tome valjda može vidjet

  20. #70
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ja ne vidim razliku
    mislim da se to ni ne može reći, ljudi samo vole povlađivati
    kad kažem da dojim, svi odmah u glas-je, je vidi se, ma to ti je najbolje
    a kad netko kaže da ne doji, svi opet složno, ma da, tako ti je bolje, što bi se mučila...

  21. #71
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Nema vizualne razlike. Jedne i druge su prekrasne.

    Lovro doji još uvijek. Imao je žulj na usnici. Imao je plavkasto bijele bjeloočnice (kao i većina beba).

    Ja sam bila dojena svega 1 mjesec. Žulj na usnici imam i danas.

  22. #72
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj DaDo prvotno napisa
    čini mi se da je Tiwi napisala da nedojeni imaju dudu (ako dobro shvatih), pa moram to demantirati. moji su oboje, što bili, što jesu, dudaši, ali i bezrezervni cicaši. neki dan su me zezali na poslu, da je sva sreća što živimo blizu škole pa ću moći skoknuti malu nadojiti pod odmorom. ne pušta svoju ciku...
    [/quote]

    Ma da, zabrijala sam..
    Malo sam isla mamu daviti s tim duda ili ne ..

    Naime, ja sam rodjena 70-ih kad se nije dojilo vise od 3 mjeseca. Dakle, jos u rodilistu su mi uvalili pored zdrave mame i mlijeka - bocicu, pa je mama dojila nekih 3 mjeseca a onda samo flasa. ALI ja nikad nisam prihvatila dudu, i mama mi veli da je moje dijete dosta slicno meni pa zato nece dudu, nema to veze s dojenjem. Eto, ispravljam samu sebe (nisam ni inace puna predrasuda, samo sam prebrzo zakljucila).

    Dekica e pa mi imamo dekicu, jako ju voli, navlaci ju kod odlaska na spavanje, pa mi ju pruza da ju ja uzmem pa se na kraju skupa namjestimo glavom na dekicu i onda sisa tako da i dojena djeca imaju dekicu.

    Jedino sto sam uspjela zakljuciti da mnoga (vjerojatno ne i sva) dojena djeca imaju ipak bolju zastitu od bolestina i lakse se bore tipa s gripom, jer ipak dobiju od mame antitjela preko mlijeka. Ali - to je druga tema.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Meni su objašnjavali da su djeca na formuli "napuhana" i u glavi između ostalog i da se to stvarno vidi. Maša nije napuhana jer je inače "manekenske" građe - na tatu. Dvije bebe koje znam i koje su po dobi ko Maša su na formuli i napuhane su u glavi (nemojte mi se smijat). Ali možda samo imaju velike glave .
    Iznenadilo me kad sam neki dan skužila da ne znam ni jednu bebu 0-1 koja doji (znam ih 5, sve su na formuli).

  24. #74
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa
    Iznenadilo me kad sam neki dan skužila da ne znam ni jednu bebu 0-1 koja doji (znam ih 5, sve su na formuli).
    Zato na 0-1 "proljetnicama 2006" jos uvijek jaaako puno djece doji Bas smo ponosne na to.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Jedino sto sam uspjela zakljuciti da mnoga (vjerojatno ne i sva) dojena djeca imaju ipak bolju zastitu od bolestina i lakse se bore tipa s gripom, jer ipak dobiju od mame antitjela preko mlijeka
    Ovo ću ja demantirati. Mia je bila dojena samo 6 tjedana. Tin doji još uvijek bezbroj puta na dan (ima 16 mj). Oboje su krenuli u jaslice s godinu dana. Mia je prvu godinu jaslica bila standardno bolesna jednom mjesečno, a Tin je bolestan non-stop! Ponekad ne izdrži ni tjedan dana jaslica. (Naravno da može igrati ulogu i to kakva je zima, koliko različitih virusa kruži isl., ali razlika je evidentna.)
    Što se tiče građe, odnosno fizičkog izgleda-oboje su mjesečno dobivali na kilaži relativno malo (i Mia na boci i Tin koji je bukvalno bio prištekan non-stop na sisu) i oduvijek su graciozne građe i normalnih glava. To ovisi o genima.
    S dudom bi se mogli uklopiti u stereotip-Mia je dudala do dvije i pol godine, a Tin uopće ne kuži čemu služi duda. (No sva dojena djeca u mojoj okolini imaju/imala su i dudu.)
    Oboje su bili/jesu nespavači, i dnevni i noćni (ništa Mia nije bila uspavanija zbog težeg probavljanja).

    Nemojte misliti da ovo pišem jer smatram da su dojenje i adaptirano isti, odnosno jednakovrijedni, naprotiv. Ja samo tvrdim da između dojene i nedojene djece nema vidljivih razlika u izgledu i navikama.

  26. #76
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ne vidi se razlika.Ja imam dvoje dojene i jedno nedojeno dijete i svi troje su jednako prekrasni,jednako napredni,ista put,podjednako boležljivi itd.Ovo s dudom je glupost i to nema veze s dojenjem.Nitko od mojih nije imao žulj na usni.Svi troje su jednako vezani za mene i td itd..

  27. #77

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Ne vidi se razlika. R. nije dojen, ima jako veliku glavu, u 8,5 mjeseci imao je 1x prehladu bez temperature, zdrav ko dren, krasnih rumenih obraza. Sudjedina mala je dojena, ima malu glavu (opaska na Luna Roca), blijeda je, stalno je jadna bolesna i na antibioticima. Iako ne dojim i dijete mi je zdravo, podržavam dojenje, ali ne osuđujem ni one mame kojima to nije iz ovih ili onih razloga pošlo za rukom.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Ne vidi se razlika. R. nije dojen, ima jako veliku glavu (opaska na komentar Lune), u 8,5 mjeseci imao je 1x prehladu bez temperature, zdrav ko dren, krasnih rumenih obraza. Sudjedina mala je dojena, ima malu glavu , blijeda je, stalno je jadna bolesna i na antibioticima.

  29. #79
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Meni nije jasno kako se iz svakog topica o dojenoj djeci, čak i ovakvom koji je nastao bez ikakvih loših insinuacija, rodi nekakva prepirka i uspoređivanje dojene djece sa nedojenom, pa se opet vraćamo na one mame koje misle da ih druge mame osuđuju jer ne doje..?

    Kaj nijedan topic o dojenju ne može ostati samo to - topic o dojenju?

  30. #80

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    596

    Početno

    Citiraj ruža prvotno napisa
    zašto žene koje nisu dojile dijecu,uvijek imaju potrbu objašnjavati i pravdati se...zašto ne doje?pitam se da li je istina to što pričaju???sad kad dojim znam da monoge lažu,jer im je izgovor da nemaju mljeka a nisu ni počele dojiti!ma mnoge misle da su moderne sa tom bočicom!
    A da ne govorim kako sam neki dan vidjela mala curica,mala slatka usta,a duda oooogrooomna...mislim se jadno dijete! ,bitno da mama ima time više vremena za sebe...
    ne znam ni kako bih ovo komentarisala bez da mi tlak skoči na 200....pa da ne bi mislila ružo kako se pravdam bolje i da ne komentarišem, samo tvoje generaliziranje i osuđivanje je veoma ružno ali nevermind...samo sam htjela reći da ja još stvarno nisam primjetila razliku između mog djeteta koje nije dojeno i nekog drugog koje je dojeno...veliku glavu (uh kako mi je ovo zasmetalo) nije imao od koga nasljediti pa tako da je i nema, žulj na usni je imao od bočice, a sada je jedan fini veliki (ne debeli) veseli dječak, a za mene se slobodno može reći da nisam moderna u bilo kojem smislu....

  31. #81
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Koliko mi se čini ova tema sama po sebi iziskuje određenu dozu usporedbe s obzirom na postavljeno pitanje i ja se osobno nisam usključila s opravdanjima, a niti zato jer mislim da me netko osuđuje već čisto iz razloga što su majke koje doje navodile neke karakteristike nedojene djece, pa sam samo željela izmijeti svoje iskustvo.
    S obzirom da nas ima svakakvih, na svakome je osobno kako će nešto shvatiti, kakav će komentar dati, a sve mi majke koje nismo uspjele dojiti iz ovih ili onih razloga, svjesne smo da smo ovdje u manjini, što je meni potpuno u redu i na nama je kako ćemo to prihvatiti - uključivati se u neke topice ili ne

  32. #82

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    596

    Početno

    Stijena nije uopšte problem razmijeniti mišljenja i čak je lijepo razbiti neke mitove i predrasude, ali kada neko kaže da sve majke lažu da nisu mogle dojiti (ne govorim o onima koje jednostavno nisu htjele) i da su smatrale da je bočica onako cool i veoma in onda bih stvarno zemlju grizla...ne volim generalizirati i ne volim kada neko priča na pamet...sam Bog zna koliko sam truda uložila i koliko sam noći proplakala zbog dojenja i u kakve sam krize zbog toga upadala, ali sve mi je škola i sada puno bolje i više znam kako se postaviti prema određenim stvarima. Sve komentare potpuno mirno prihvaćam tipa, ten, napuhanost (debljina, a ne velika glava), bolećivost itd, ali neke gluposti jednostavno me izbace iz cipela...i na kraju krajeva ko sam ja da osuđujem druge u njihovim postupcima, mogu dati savjet, utješiti, pomoći, ali ako neko to ne želi nije moje da ispitujem njihove odluke.

  33. #83
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ovo je ipak OT, ali moram reći da te u potpunosti razumijem jer i samoj mi je bilo tako i svaka majka koja to nije prošla ne zna i ne može znati.
    Baš zbog toga mi je dugo trebalo da se uključim na ovaj forum jer sam se pri samom pogledu na neku temu (pogotovo vezanu uz dojenje) osjećala manje vrijednom.
    No kad sam uzela u obzir da ja zbog toga što nisam uspjela dojiti nisam nimalo manje prodojeća u usporedbi s ostalim majkama na ovom forumu, ovakve i slične komentare ne uzimam k srcu ništa više niti ništa manje nego što bih uzela bilo koji drugi nedobronamjerni, neinformirani ili neargumentirani komentar.
    Ja se bez imalo grižnje savijesti uključujem u sve topice na kojima imam što reći ili iznijeti svoje iskustvo, a ako nekome to smeta, smatram to više njegovim problemom i ne pada mi na pamet zbog toga se s nekim prepucavati.
    Civilizirani ljudi mogu svaku raspravu, pogotovo onu u kojoj ne dijele mišljenje, voditi na civiliziranoj razini i bez vrijeđanja. Toga se nekako držim i važno mi je da je rasprava s moje strane u redu.

  34. #84
    Tinkili avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ombla
    Postovi
    88

    Početno

    Ajme što dobijem napad živaca kad čujem generaliziranje da svaka bočica automatski pretpostavlja formulu u njoj , i gluposti da mame koje doje ne moraju imati bočice, sterilizirati i ostalo.

    Ja IZDAJAM skoro 6 i pol mjesec i vučem bočice svugdje okolo i treba mi velika torba. Postoje isključivo dojena djeca koja mamino mlijeko jedu na bočicu!

    On topic, sestra mi radi na odjelu kirurgije u jednoj njemačkoj bolnici, iz svog iskustva mi kaže kako odmah primjeti koja je beba dojena a koja na formuli kad nakon operacije krenu šiti bebinu kožu, kaže da se vidi razlika u potkožnom tkivu (teksturi i boji).

  35. #85
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    isto tako, bera, u mojoj odluci da se uključim uvelike me potakao stav Udruge koji bez obzira što je RODA najviše prodojeća udruga kaže (a baš ga volim citirati, nadam se da ne vadim previše iz konteksta):

    "Udruga RODA ni na koji način ne osuđuje niti želi osuđivati roditelje zbog njihove odluke ili stjecaja okolnosti koji su doveli do toga da njihovo dijete nije dojeno. Također smo svjesni da je ovo vrlo emocionalno pitanje koje dira u srž svakog roditelja i želimo naglasiti da je naš stav da dojenje ne čini roditelja već ga njime čini sveokupni pristup roditeljstvu koji se razlikuje od roditelja do roditelja ali im je zajednički cilj poštivanje, uvažavanje i dobrobit djeteta. Majke koje ne doje svoju djecu nisu zbog toga loše majke, kao što nisu ni sve majke koje doje svoju djecu dobre majke."[/quote]

  36. #86
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    mit ili istina- bjeloocnica je plavkasta.
    oho, to nisam imala pojma iako sam primijetila da nika ima plavkastu bjeloočnicu

  37. #87
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Iva prvotno napisa
    Kaj nijedan topic o dojenju ne može ostati samo to - topic o dojenju?
    iva - ali ovo nije topik o dojenju. ovo je topik o RAZLICI između dojene i nedojene djece .

    kao što se traže razlike u "nježno" i "nasilno" rođenoj, u onoj rođenoj vaginalno ili carskim...

    ja mislim da bi se ovakve teme trebale zaključati po hitnom postupku.

  38. #88
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ovaj topic nije počeo o razlici dojene i nedojene nego
    Već sam nekoliko puta to čula za svoga bebača "Vidi se da je to dojena beba" i sad me zanima po čemu se to može viditi ?
    ali naravno, svatko čita kako mu paše

  39. #89
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    aries - nije počeo, ali je prerastao u tako nešto.

  40. #90
    bubimirko

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Ni ja ne vidim razliku...Možda nisam dovoljno vješta 8)
    niti je nema.......samo ljudi, a posebno dojilje su vjerovatno nerealne po tom pitanju.....jel sigurno su njihova dojena djeca, ljepša pametnija, slađa, s mekanijom kožom, s plavijim okicama, s večim pišama(u slučaju dečki), s gušćom kosicom, s boljim imunitetom(a to se odmah skuži), intelektualno superiornija....itd...itd...

  41. #91
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ovdje se govori o tome po čemu drugi zaključuju da je dijete dojeno, a ne roditelji
    al opet, bilo bi lijepo i pročitati prethodne postove prije komentiranja

    no ova prepucavačina nema smisla, uopće nije konstruktivna
    još najbolje da se i na pdf o dojenju ne smije biti ponosan na dojenje
    svak se češe tamo di ga svrbi

  42. #92
    bubimirko

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    ovdje se govori o tome po čemu drugi zaključuju da je dijete dojeno, a ne roditelji
    al opet, bilo bi lijepo i pročitati prethodne postove prije komentiranja

    no ova prepucavačina nema smisla, uopće nije konstruktivna
    još najbolje da se i na pdf o dojenju ne smije biti ponosan na dojenje
    svak se češe tamo di ga svrbi
    ma u današnje vrijeme jedva da odgonetnem ko je cura a ko dečko a kamoli nekaj više.......ovo s dojenjem ili ne......ma glupost, to je kladionica.......(bubneš ako već želiš) pa kako bude.....ali još nekaj ne kužim....pa kaj sama tema ne iziskuje usporedbu???????ili su neki sposobni uspoređivati stvari na neviđeno.....ak ih ne trebam uspoređivati s nedojenom djecom-s kojom ih onda trebam usporediti??????????

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    mene ne svrbi nigdje fala na brizi

    svrab je davno iskorijenjen iz naših krajeva...................

  44. #94
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Ni ja ne vidim razliku...Možda nisam dovoljno vješta 8)
    niti je nema.......samo ljudi, a posebno dojilje su vjerovatno nerealne po tom pitanju.....jel sigurno su njihova dojena djeca, ljepša pametnija, slađa, s mekanijom kožom, s plavijim okicama, s večim pišama(u slučaju dečki), s gušćom kosicom, s boljim imunitetom(a to se odmah skuži), intelektualno superiornija....itd...itd...
    , aaaaa, bubimirko, vidi se da nikad nisi dojio.....

  45. #95
    bubimirko

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Ni ja ne vidim razliku...Možda nisam dovoljno vješta 8)
    niti je nema.......samo ljudi, a posebno dojilje su vjerovatno nerealne po tom pitanju.....jel sigurno su njihova dojena djeca, ljepša pametnija, slađa, s mekanijom kožom, s plavijim okicama, s večim pišama(u slučaju dečki), s gušćom kosicom, s boljim imunitetom(a to se odmah skuži), intelektualno superiornija....itd...itd...
    , aaaaa, bubimirko, vidi se da nikad nisi dojio.....
    brkaš lončiće to nema veze s tim već s kvalitetom mojeg vida.....koji je za informaciju, još uvijek na zavidnoj razini

  46. #96

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    uopce se ne moze vidjeti koje je dijete dojeno. meni to spada u kategoriju izjava "nosite visoko - bit ce musko"...
    i ja se slazem s martom.

    a sto se tice dude...moja cura je dojila non-stop dvije godine pa je opet bila ovisnica o dudi. doduse odbacila ju je sama bez problema.

    bila sam uvjerena da s drugom bebom necu koristiti dudu, ali sam se brzo predomislila. malac je u prvih mjesec dana dobio 2,5 kg, mozete samo zamisliti koliko je puno sisao. onda sam dala dudu, a sad s tri mjeseca ak nije na cici onda ima dudu, a ak slucajno nema dudu, onda ima palac u ustima.

    jedino sto me podsjeca na to da su mi djeca dojena, je njihov, stvarno dobar imunitet.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    I Andrija ima dudu, iako je dojen. Čak mu duda nije zamjena za cicu, jer nikad nije htio cicu za umirenje (poludio bi kad krene mlijeko, a on nije gladan). cica je za jelo, a duda za uspavljivanje.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    vidim da ste se sve raspištoljile na moj komentar,ali i ono što vidim i čujem!pa ja samo kažem što mi je reklo puno majki,ali moram priznati da ih ima puno,sa istom spikom!žao mi je,ako ste mislile da su vam dijeca,ovakva ili onakva zbog mog komentara!ali daj priznajte,pa kad čujem totalno različite žene sa istom pričom,pitam se da li to negdje nauče napamet,pa svi isto ponavljaju ko papaige!kad mi se počne nakon tri dana poroda pričati,nemam mljeka,neće dojiti i sl....tako i za dude!drage žene koristite što vas volja to su vaša djeca!a ja nisam rekla da ste loše majke,ako vam djeca imaju dudu,samo da sam puno puta čula,ma i vidjela kako se to odrazi na zdravlje,zube itd.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    žene koje nisu dojile - vjerojatno se nakon komentara kao što su tvoji, osjećaju povrijeđeno.

    za koliko žena ZNAŠ da LAŽU - na temelju TVOG iskustva dojenja?
    zašto osuđuješ majku na temelju dude koju si "neki dan vznaš o njoj???[/quote]
    pa moji komentari su napisani upravo iz iskustva,komentara majki!same su mi rekle,ali to ne znači da su sve majke loše!tipično ženski,ja sam komentirala!a vi dudašice ste se uvrijedile kao da sam vam svima rekla da ste loše!samo vi radite kako najbolje znate i umijete i uživajte sa vašim malim slatkim dudašima

  50. #100

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    pa na kraju šta je loše u tome što sam komentirala????to je samo običan komentar,a vi ste ga demantirale iz vašeg kuta gledišta!jako lijepo :D eto sad sam spoznala nešto više!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •