Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Andrea Robertson: Beba u polozaju zatkom

  1. #1
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno Andrea Robertson: Beba u polozaju zatkom

    Novi tekst je na portalu. Uzivajte!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    dobar tekst!

  3. #3
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ah...evo su prošla 4mjeseca...i ja sam još kad se sjetim... moj mali slatki zadak... dao Bog da moje ostale bebice budu rođene prirodno i sigurno...

  4. #4
    Lids

    Početno

    Da, tekst je super! Jedini je problem što se ti štapići divljeg pelina baš i ne mogu nabaviti kod nas. Okrenula sam brdo brojeva biljnih ljekarni, Biovegu, Ethno1...nitko za takvo što nije ni čuo. :/

    Već par tjedana radimo vježbe, slušamo glazbu, nagovaramo se...
    Polako sam već počela gubiti nadu da će se moja beba okrenuti (sada smo ušli u 36. tjedan)! Znam da do samog kraja ima šanse da se beba predomisli, ali ona je sve veća, a mjesta je sve manje za takav manevr.
    Planirali smo roditi na stolčiću i to je nekako bila i jedina opcija.
    Princeza moja hoće na carski, izgleda!
    Voljeli bi ipak probati još i sa štapićima, a ak ne bu išlo
    Tnx

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Za stapice trebas se obratiti ljudima koji rade akupunkturu.

  6. #6
    Lids

    Početno

    Jesam i to. Nitko tko radi sa štapićima ih ne želi prodati. Imaju ih za svoje potrebe i uglavnom ih nabavljaju u Grazu. (Kontaktirala sam ih nekoliko i svi kažu isto.) Koliko sam uspjela saznati, kod nas je Pamel dobavljač (uz iglice i dr. opremu), ali oni su mi preporučili tretman akupunkture, ograđuju se i smatraju da se "takvo što ne radi na svoju ruku".
    Možda još i odem... a možda je i vrijeme da se skuliram i da pustim bebu da dođe onako kako ona hoće...pa sad, makar to bio i carski.
    Radit ću vježbe i dalje

  7. #7
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    lids, pa i ne mora značiti da ćeš završiti na carskom, osim ako ti je draže odmah odabrati carski nego ne-prirodni vaginalni porod.

  8. #8
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Lids prvotno napisa
    Jesam i to. Nitko tko radi sa štapićima ih ne želi prodati. Imaju ih za svoje potrebe i uglavnom ih nabavljaju u Grazu. (Kontaktirala sam ih nekoliko i svi kažu isto.) Koliko sam uspjela saznati, kod nas je Pamel dobavljač (uz iglice i dr. opremu), ali oni su mi preporučili tretman akupunkture, ograđuju se i smatraju da se "takvo što ne radi na svoju ruku".
    Možda još i odem... a možda je i vrijeme da se skuliram i da pustim bebu da dođe onako kako ona hoće...pa sad, makar to bio i carski.
    Radit ću vježbe i dalje
    I mislila sam da odes nekome tko to radi. Moje osobno misljenje je da se stapici i ne trebaju koristiti na svoju ruku, bez akupunturologa, bar ne u pocetku.

  9. #9
    Lids

    Početno

    U Vž su mi odmah rekli carski. Kao, podrazumjeva se. Ne znam bih li trebala inzistirati da neću carski. Istina je da carski zapravo do par dana uopće nije bio niti opcija za razmišljanje. I ne samo carski...Od samog početka smo znali da idemo roditi u Vž na stolčiću. Ful smo se pripremili. Trudnoća je fenomenalna od samog početka. Za poželjeti svakoj! Bez mučnina, krvna slika -kaže moj gyn, kakvu već dugo nije vidio kod trudnica. Tlak, beba-sve 5. Spremni za stolčić. Samo nek se još moje malo zlato okrene! Ali, sve je izvjesnije da neće.
    Ovo nam je sad skroz nova situacija.

  10. #10
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    na tvojem mjestu pitala bih da mi objasne zašto isključivo carski, pa i potražila drugo mišljenje. ako nema drugog načina da se beba sigurno rodi - tako je kako je. ali možda i ima.

    u svakom slučaju, želim ti sreću.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    49

    Početno

    Moja bebica je bila na zadak... I rodila sam na carski!
    Živa je, zdrava i prekrasna i to ne bi mijenjala ni za šta!
    I mi smo se pripremali za prirodni porod, vježbe sa fizioterapeutom, disanje... Ali bez potrebe!
    Voljela bih jedino da nisam rodila pod općom anestezijom, pa da sam je mogla vidjeti kad se rodila ili da je muž mogao prisustvovati porodu, pa da joj je on mogao poželjeti dobrodošlicu, onako malenoj i prestrašenoj.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    86

    Početno

    I moja je beba rođena na zadak... U Rijeci nisu htjeli ni čuti za carski... Svaka im čast za to... Porod je prošao super...
    Još uvijek se čudim činjenici da u većini ostalih rodilišta zadak automatski ide na carski :? A da ne govorim o drugim europskim zemljama
    Riječko rodilište

  13. #13
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    moja beba je bila okrenuta na zadak!
    mantrali smo, vježbali, nagovarali...i okrenula se! :D
    izavršili na carskom jer se pri okretanju zaplela u pupčanu vrpcu i nije mogla jadnica ni mrdnut!
    ali bitno da je sve prošlo ok!
    i poanta, ima nade za okretanje!!!!

  14. #14
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    vidim da se u tekstu ne spominje homeopatija, sto smatram da je steta jer je meni definitivno pomogla da se beba okrene. stovise, okrenuo se odmah nakon prve kuglice

    Lids, svakako bih ti savjetovala da pokusas s homeopatijom.

  15. #15
    Gogica 24 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Hrv.Zagorje
    Postovi
    273

    Početno

    moja sestrična pokušala većinu ovoga ali mali tvrdoglavko se nije okrenuo i doktorica ju priprema za carski.

  16. #16
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    zašto, jako velika beba ili neki nezgodan položaj?

  17. #17

    Početno

    Rodila zadkom u riječkom rodilištu prije 5mjeseci i 9 dana...carski nije bio opcija,dok je sve ok sa mamom i bebom oni guraju vaginalni prirodni porod i zato im

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Nakon uzv-a u 33.tjednu krećem s homeopatijom da se cura okrene,
    ima vremena još,no nekako sumnjam u to,objašnjenje sam pronašla u ovom odličnom tekstu

    u ovoj trudnoći posteljica mi je nisko,i vidim da je po tekstu A.Robertson to na neki način prirodna zaštita bebe od preranog porođaja

    Oba dečka su mi nakon 20. tjedna bila glavom nadolje tako da mi je ovo novost, no s obzirom na carski rez prilikom rađanja starijeg djeteta -mislim da me nitko ne bi htio vaginalno poroditi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •