Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: tragovi krvi u stolici

  1. #1
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno tragovi krvi u stolici

    Maloprije sam presvlačila Sunčicu i primjetila tragove krvi u stolici, malene crvene točkice. Mislim da vam ne moram vam reći da sam se jako prestrašila.
    Sunčica se ponaša uobičajeno, malo nervozna i budna, ali tako je već neko vrijeme svake noći - uglavnom ne izgleda kao da je nešto boli.
    Inače u zadnje vrijeme ima stolice skoro kod svakog presvlačenja. (pedijatrica je rekla da je to ok)
    Večeras smo bili u pizzeriji i ja sam jela nešto u čemu je bilo češnjaka.
    Je li moguće da je od toga? (izvadila sam zaleđeno mlijeko za sljedeći obrok). Ili je možda prenadraženost zbog čestih stolica? Ili može biti nešto opasno?

    Da idemo što prije na hitnu ili da čekamo ponedjeljak i našu pedijatricu?

    Zašto se ovakve stvari uvijek događaju vikendom i noću

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Može biti i nadražena sluznica.
    Manje vjerojatno upala uz normalno ponašanje, bez proljeva ili temperature.

    Možda je progutala malo krvi s bradavica ako imaš nekakvu ranicu.
    Ili alergija na kravlje mlijeko.

    To se često događa, a da se i ne dozna uzrok.
    Bilo je sličnih topica pa probaj pretražiti.
    Ne paničariti!

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Može biti i do naprezanja dok kakanja. Da je nadohranjuješ pomislila bih da je alergija (nama je Paula imala krv u stolici od adaptivnog i pokazalo se da je alergična na kravlje mlijeko) ali i tada se krvave stolice moraju ponavljati. Nema šanse da tako mala beba ima neku upalu a da to ne skužiš (plać, učestalo buđenje, nervoza....). Nemoj ići na dežurnu pedijatriju ili bolnicu bez potrebe jer ćete pokupiti neku beštiju.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Paula, reci mi, je li ta krv bila svježa - lijepo crvena ili tamna?

    Hrvoje često ima krvavu stolicu, ali on kaka svaki 3,4 dan, rade mu se čepovi, stolica mu zna biti izuzetno tvrda i ja vidim vanjsku pukotinu, tako da mislim da je kod njega uzrok fizički.

    Međutim, sad si me malo bacila u razmišljanje... on voli uz moje piti i kravlje mlijeko (baka mu ga zna dati u čaši) :?

  5. #5
    vimmerby avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    694

    Početno

    to se događalo i nama prije nekih dva mjeseca. malo sam čitala topice tu na rodi i izbacila iz upotrebe kravlje mlijeko baš da vidim kaj bu. i prestalo!

    e sad, nakon mjesec i pol nadobudno sam opet počela konzumirati kravlje jer kao "pa ništ mu više nije". i nakon četiri dana opet krv u stolici! i to crvena, ne smeđa.

    pedica mi je isto kad se to prvi put pojavilo rekla da je to normalno, ali sam ipak odlučila izbjegavati kravlje mlijeko i eto, očito je da mu smeta.

    pa probaj i ti i vidi. tko zna.

  6. #6
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Hvala, malo ste me utješile. Stvarno sam se jako prestrašila jučer. Sad buljim u kompjuter neispavana, Sunčica spava i ignorira i to što se ja brinem, i činjenicu da je sada sunce i dan, a onda kad je ona bila budna je bila noć... Imali smo još jednu stolicu s malo krvi jučer i sad me je strah presvlačit joj pelene i što ću naći unutra.

    Recite mi kako izgleda proljev kod doejne bebe? Kako da ga razlikujem od normalne česte i vodenaste stolice?
    I može li onaj glupi češnjak kojeg sam pojela imati veze?

    Još mi i gosti doleze danas. Idem si napravit nescaffe (bez mlijeka) da se razbudim 8)

  7. #7
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    ja mislim da ti od češnjaka to nemože biti.i mi smo par puta u peleni našli maleni trag krvi,ali to je bila kao samo jedna točkica,tako nešto.i nije se ponavljalo.mi sad muku mučimo s papanjem,odbija i odbija,samo kad je u polusnu uspijem mu ugurat.luda sam već od brige.star je kao i sunčica.

  8. #8
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    moze biti reakcija na kravlje mlijeko koje ti pijes
    pokusaj izbaciti na neko vrijeme, pa ces vidjeti da li ce se ponoviti ...

  9. #9
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ako je svježa krv, može biti reakcija na kravlje mlijeko koje ti piješ, pa dojenjem beba dobije...
    probaj na 3 tjedna izbaciti SVE što ima mlijeka u sebi, pa ako se smiri postupno uvodi fermentirane proizvode...

  10. #10
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    hvala cure! molim vas kako se prepoznaje proljev?

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Paula, reci mi, je li ta krv bila svježa - lijepo crvena ili tamna?:?
    Bila je svježa i to sluzava. Sluz je bila odvojena od stolice i pomješana krvlju. Kod vas je problem tvrdih stolica. Moraš promijeniti prehranu. Zaboravila sam pogledati koliko je dijete staro pa za veću djecu koja sve jedu preporučaju se masnije juhe, kompot od šljiva, naranča ili mandarina ta kruška. Ako se krv bude pojavljivala i dalje onda bi trebala tražiti savjet pedijatra. Inače, i tvrde stolice mogu ukazivati na alergije naročito ako se javljaju kod djece koja ne konzumiraju bananu i npr rižu a jedu dosta hrane koja omekšava stolicu. Obrati pažnju na to što papate (isključivo dojena djeca mogu imati i jako tvrde i jako proljevaste stolice

    [quote="klara"]hvala cure! molim vas kako se prepoznaje proljev?

    Stolica je toliko rijetka da se praktički upija u pelenu. Zna procuriti i slijevati se niz nogu. Nerijetko se pojavljuje jaka iritacija kože na guzi, zna imati i puno sluzi

  12. #12
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa
    hvala cure! molim vas kako se prepoznaje proljev?
    d
    proljev je puno cesci
    znaci, ako ima 10-12 stolica dnevno i vise

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    proljev je puno cesci
    znaci, ako ima 10-12 stolica dnevno i vise
    Ja bi se tu malo nadovezala. Proljev može biti i samo jedna stolica dnevno ali u tom slučaju ne zahtjeva intervenciju (osim promjene jelovnika). Ako je više od 4 takve stolice treba telefonski kontaktirati pedijatra. Kada dijete ima više od 6 takvih stolica obavezno dodavati rehidromix u tekučinu jer će nastupiti dehidracija.
    Ako se radi o enterovirozi najčešće nečete morati tražiti pomoć liječnika.
    Bez obzira što je uzrok proljeva kod dojenčadi ako beba ima više od 4 proljevaste stolice potrebno je skratiti podoje (kod neke djece i na 3 min ako brzo sišu) i povečati broj podoja.
    Mi smo nažalost doktorirali na tome :/

  14. #14
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    http://www.tegobe.com/casopisi/vase_...a_proljev.html

    Za dijete koje je na
    prsima najbolji je izbor nastavak prehrane na prsima, jer dojenje smanjuje
    trajanje bolesti i težinu kliničke slike. Dojenče treba dobivati pune podoje, a praksu tzv. skraćenog podoja treba napustiti.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    A kod nas su upravo skračeni podoji pomogli. Dok nisam tako radila povračao bi ili bi sve procurilo kroz njega neposredno nakon sisanja :shock:

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Skraćeni podoji za povraćanje, ali ne i za proljev.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Kod nas je to uvijek u paketu

  18. #18
    amkolar1

    Početno

    pozdrav mi imamo jedan problem i pokusavamo ga rijesiti,ali trebamo par savjeta. nas malac ster je 5 mj, i vec 2 mj, nailazimo krv u stolici,nije to krv u tekucem stanju vec su to ko male žilice. Obavili smo dosta pretraga . vađenje krvi iz vene,iz prsta,pikanje na ručici za alergije na kravlje mljeko. do sada svi nalazi su uredu(negetivni). Sada smo po drugi pt vadili krv iz prsta i testiramo na k. mljeko sada je dobio i jedan flaster koji mora nositi na leđima dva dana pa na kontrolu .. cjepljen je protiv rota virusa...

    neka se javi ko je imao nešto takvo slično s djetetom pozdrav

  19. #19
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    amkolar, dobro došla na forum.
    ovo je podforum za probleme s dojenjem, pa će možda biti bolje da pitanje postaviš na Zdravlju djece...

  20. #20
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Kod nas je u dva navrata bilo sitnih, minijaturnih tragova krvi u stolici. Kontaktirali smo jednog izvrsnog pedijatra pa ću napisati što nam je rekao.
    Ne treba biti zabrinjavajuće ukoliko je sve drugo OK - nema povišenu temperaturu, ponaša se uobičajeno, dobro jede. Crijevna sluznica se prirodnim putem postupno izmjenjuje i povremeno se u stolici može naći sitni trag kapilarne krvi od odljuštene stare sluznice. Eto, znači nije za paničarenje, ali definitivno zahtijeva oprez!

  21. #21
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    https://plus.google.com/photos/10151...93330136461201

    Tragovi krvi u sluzi oko stolice. Danima, danas jace. Cura je dobra, veli da nista ne boli. Nije proljev. Cesto kaka. Od ceeeeeeega???!!! Sve jede, mlijeko ne pije, pije puno domaceg jogurta. Ima 2 godine.

    Vikendna pocetku, stolicu ne analizirajuovdje. Trebamo li letiti u Sarajevo, zna li itko strucan sto je ovo.ako se ne gadi slika da poogleda. Nema pedijatra trenutno, do pon. Nece nitko maknutiprstom. Mogu eto jedino zapicit u Sarajevo u Kasindo kao na hitnu i nista drugo. Ako ima tko, nek pomaze sa savjetima. Ici ili cekati???!!!

  22. #22
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Uh, ja nisam paranoicna i ne idemo bas doktorima, ali mislim da bi trcala na hitnu da ovo vidim!

    Ne mora biti ( i sigurno nije) nista strasno, ali svakako je ok popratit malo šta se događa..

  23. #23
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Aha da, moje iskustvo: malac je imao tragove krvi u stolici (alergija na km), pedijatrica mi je dala nekakav tester na koji sam skupljala kakicu 3 puta i njene riječi : ako jednom ima krvi pa jednom nema znaci da je sve ok, a ako ima na sve 3 onda znaci da je mozda unutarnje krvarenje. Mozda bi bilo dobro napravit barem taj test.
    Svakako javi sto je bilo...
    Posljednje uređivanje od Apsu : 23.05.2015. at 00:21

  24. #24
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Ja bi na hitnu...koliko vidim to nije u tragovima, nego dosta..mislim ne zelim te plasiti, nikad to nisam dozivila, a da dozivim, kao sto je apsu rekla, trceci bi isla na hitnu.

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    dosta je istina,
    a jel si vidla možda ima kakvu ranicu, i zanima me jel kenjala i tvrdo?

  26. #26
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    moja srednja je imala, isli na hitnu, bila je neka bakterija u pitanju
    bila je oko 2,5 godine

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    si slagala kaj ?
    Jel bolje?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •