Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: cropress: američko istraživanje

  1. #1
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno cropress: američko istraživanje

    Zanimljivosti

    Istraživanje pokazuje da se posvojitelji bolje brinu o djeci od roditelja

    Posvojitelji ulažu više vremena i novca u svoju djecu od bioloških roditelja, stoji u rezultatima istraživanja objavljenima u najnovijem broju časopisa American Sociological Review.

    Spomenuto istraživanje dovodi u pitanje uvriježeno mišljenje da je djeci najbolje s njihovim biološkim roditeljima koje je krivo, tvrdi Brian Powell, koautor studije i profesor sociologije na Sveučilištu Indiane. Powell, na temelju rezultata istraživanja, tvrdi i da su stoga u krivu presude te zakonska određenja kojima se zabranjuje posvajanje djece istospolnim bračnim zajednicama, iako njih nije uključio u istraživanje.

    Istraživanje je provedeno na vrtičkoj djeci od pet godina i na prvoškolcima kojima je u SAD-u šest godina. Pokazalo se da posvajateljski parovi provode više vremena s djecom dok rade zadaću, jedu, čitaju ili razgovaraju. Domovi posvojitelja također su djeci davali više dječjih knjiga i računala.

    Oko 2,5 posto djece u Sjedinjenim Državama je posvojeno, prema podacima tamošnjeg zavoda za statistiku, koji očekuje povećanje tog broja.

    Rezultati straživanja mogu se djelomice objasniti činjenicom da su posvojitelji obično stariji, imućniji i bolje školovani, što su snažne odrednice kasnijeg uspjeha djeteta u životu. No, čak i kad se ove razlike uzmuu obzir, posvojitelji ipak više investiraju u svoju djecu. Iako je to investiranje tek beznačajno veće od onoga bioloških roditelja, značajno je veće od "alternativnih" obitelji, poput udomiteljskih ili samohranih roditelja.

    Činjenica je da ljudi koji doista žele djecu, onda i zulažu u njih - zaključio je profesor Powell.

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ovakvi članci su mi nekako... Ono, tko je bolji generalizacije...

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Mislim da je Ivca isto linkala dolje članak o tom istraživanju na eng.

  4. #4
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ja isto nekako zazirem od tih generalizacija. Puno puta smo već ustvrdili da mi samo želimo biti roditelji, kao i svi ostali. To svi posvojitelji kažu. Ako se mi uopće po nečemu razlikujemo onda je to možda silina želje za roditeljstvom - mi smo teško došli do djece, pa kad ih dobijemo jako se trudimo. Mislim da nije za zanemariti ni to što mi djecu dobivamo u nešto zrelijim godinama od prosjeka, pa su nam onda valjda i odgojni postupci u prosjeku zreliji.

    Kad sam pročitala Sorcien link sjetila sam se kako je moj M. zvao Školu za posvojitelje - Škola za bolje roditelje.

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Evo moja sisterica se nije dugo trudila. Ali, ona je po sebi takva zrela, educirana, motivirana za rad na sebi, savjesna i pametna i obožavam je. Odmah je zasjela na Rode, sve pazi, jako ulaže u svoju dječicu, ide na tečajeve isto za bit bolji roditelj (nije Školica ), što se vidi svakim danom sve više - curice su krasne. Mislim da je divan roditelj, i moj je uzor u svakom smislu .

  6. #6
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Takva je i moja sestra.

  7. #7
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    To je nekako (u prosjeku) i logično..
    Što nikako ne znači da potcjenjujem ljubav prema biološkoj djeci, i veličam ljubav prema posvojenoj.

    Svoju kćer obožavam i volim takvu kakva je. Voljela bi jednakom ljubavlju i biološku i posvojenu djecu.

    Jednostavno, ljudi koji ne žele djecu, niti ih ne posvajaju.. ali ponekad ih spletom okolnosti rađaju.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    i meni je logicno, vecina ljudi koja ide u posvajanje stvarno zeli djecu a kao sto je rekla sanja hrpi bioloskih roditelja se djeca dogode

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •