Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 92 od 92

Tema: Neplaćeni dopust tj. mirovanje radnoga odnosa do tri godine

  1. #51
    mama Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    doma i na poslu
    Postovi
    248

    Početno

    samo jedno pitanje - kada ste na mirovanju radna knjižica ide vama ili ostaje kod poslodavca?

  2. #52
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Meni je prvi put ostala kod poslodavca, sad je kod mene, nisam je vratila (a mogla sam). Kako ti hoćeš.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    201

    Početno

    imam informaciju od jedne pravnice koja radi u jednoj državnoj firmi
    (uf, kako konspirativno)
    da ovaj neplaćeni se ne mora nastavljati na porodiljni, tj. sada roditeljski
    već da možeš ići na nj i vraćati se na posao do mile volje dok god dijete ne napuni 3 godine
    naime, jedino je zez zbog kolega, jer bi te ružno gledali
    i naravno, ogromna tlaka kadrovskoj
    ali nema pravne zapreke

    ili ima...?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    5

    Početno

    Evo ja sam trenutno na neplaćenom odnosno radni odnos mi miruje pa imam friške informacije
    Meni su dali radnu knjigu zajedno s odjavom sa zdravstvenog.
    I ne morate se prijaviti na supruga, možete i na sebe - to su mi savjetovali na HZZO-u i rekli su mi da je to puno jednostavnije jer je potrebno puno manje dokumenata. Trebala sam donijeti samo odjavu i kopiju osobne i radne knjige.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    210

    Početno

    eto. a mene u hzzo-u nikako nisu mogli prijaviti...

  6. #56
    ninatomato avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    142

    Početno

    da li netko zna što se događa ako zatrudniš na neplaćenom dopustu, tj. mirovanju do treće godine? kako se onda zaračunava porodiljna naknada?

  7. #57

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno

    Ponavljam 2 pitanja dviju forumašica, a koja i mene interesiraju:
    1. da li se zahtjev za mirovanjem radnoga odnosa do 3. godine starosti djeteta može predati bilo kada do 3. godine starosti djeteta ili to mora biti isključivo prije završetka rodiljnoga dopusta
    2. što se događa ako se u periodu mirovanja radnoga odnosa ostane u drugome stanju.

    Hvala.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj ninatomato prvotno napisa
    da li netko zna što se događa ako zatrudniš na neplaćenom dopustu, tj. mirovanju do treće godine? kako se onda zaračunava porodiljna naknada?
    podizem jer ovo i mene zanima, pa eto, ima li koja pametna glava da ovo zna?

  9. #59
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    joooj u tom neplaćenom se ne zna tko pije a tko plaća....
    dakle ako mi netko može pomoći ali samo sa provjerenim info...ja surfam već 2 sata i nitko ništa nigdje ne zna

    trenutno koristim neplaćeni dopust i vrlo vjerojatno se ubrzo vraćam na posao...zanima me:
    1. koliko neprekidno moram raditi da bih mogla opet koristiti sve blagodati za novu trudnoću (negdje mi zvoni da je po novom zakon iz 2009.g taj broj 12 mjeseci neprekidnog rada)
    2. što znaći to neprekidno- mali mi ide u jaslice i morat ću koristit puno bolovanja, nadam se da to ne ulazi pod to neprekidno

    dakle da pojednostavnim: ako 01.06. o.g počnem raditi, mogu li nakon godinu dana zatrudniti i dobivati naknadu istu onakvu kakvu sam dobivala i za 1.dijete (naravno ovisno o prosjeku plaće)

    hvala

  10. #60
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    za bolovanje uslijed komplikacija u trudnoći - 12 mjeseci neprekidno staža osiguranja ili 18 mjeseci u prekidima u zadnje 2 godine

    za rodiljni dopust - 12 mjeseci neprekidno staža osiguranja

    neprekidni staž počinje ti se brojati od prvog dana kad se vratiš na posao pa do dana kad tražiš neko pravo.

  11. #61
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    hvala ms
    dakle najbolje bi bilo ostati u drugom stanju nakon 12 mj. neprekidnog radnog staža...ako sam dobro shvatila...

  12. #62
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    Ja imam iskustvo koje nikome ne želim.Ukratko.
    Kada sam u firmi tražila mirovanje do 3 g rekli su OK nema frke,javi kada ćeš se htjet vratit na posao.Prije toga sam poslala zahtjev ali nisam znala da trebam dobit rješenje od njih.Dođem ja po odjavu sa zdrav.i da mi tajnica da potpišem.Ja glupa pa potpišem jedva ,jer sam malca držala u drugoj ruci.Dođem u auto ono sporazumni, a ja misla treba potpisat odjavu sa zdrav.Šok.Zovem tajnicu ona veli zvala je svugdje nitko za to nezna tebe tvoj poso čeka.Kada mi je trebala potvrda za vrtić o zaposlenju zovem tajnicu da mi napiše ona veli pa ti nisi zaposlena mi smo tebe odjavili i kako mi ona može to izdat?
    Nedaj Bože da se ikome to desi a mama mi stalno tupila čitaj prije nego išta potpišeš.Svaka škola se plaća!

    Zanima me kako vi ostale dobivate te potvrde o zaposlenju za upis u jaslice?Jer sve smo odjavljene.

  13. #63
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    Imam li išta od toga da ih prijavim inspekciji?Iako je to bilo prošle godine.

  14. #64
    mama Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    doma i na poslu
    Postovi
    248

    Početno

    Bok svima

    Ako netko zna - kolegica bi se vratila sa mirovanja RO, radila mjesec dana i onda bi htjela uzeti godišnji od mjesec dana. Mirovanje koristi od rujna 2009. Da li ima pravo na godišnji?

    Drugo - htjela bi se vratiti na pola radnog vremena. Njeno radno mjesto je na puno radno vrijeme i sad je mijenja druga kolegica. Dakle, po pravilu bi se trebala vratiti na puno radno vrijeme a druga kolegica bi trebala izgubiti radno mjesto. Ovako bi se zapravo trebalo otvoriti još jedno radno mjesto na pola radnog vremena...Da li ima pravo tražiti pola radnog vremena?

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj GrgurovaMama prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ms
    dakle najbolje bi bilo ostati u drugom stanju nakon 12 mj. neprekidnog radnog staža...ako sam dobro shvatila...
    Možeš ostati u drugom stanju i ranije, ali nemoj ići na bolovanje - komplikacije dok nemaš 12 mjeseci neprekinutog rada (u to se bolovanja za dijete ne računaju).
    To je iz osobnog iskustva, sasvim slučaju sam radila 12 mjeseci i 15 dana, smrzla sam se kada sam pričitala kolika mi je mogla biti naknada da sam otvorila bolovanje samo mjesec dana ranije.
    Posljednje uređivanje od sne : 22.05.2010. at 14:37

  16. #66
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj sne prvotno napisa Vidi poruku
    Možeš ostati u drugom stanju i ranije, ali nemoj ići na bolovanje - komplikacije dok nemaš 12 mjeseci neprekinutog rada (u to se bolovanja za dijete ne računaju).
    To je iz osobnog iskustva, sasvim slučaju sam radila 12 mjeseci i 15 dana, smrzla sam se kada sam pričitala kolika mi je mogla biti naknada da sam otvorila bolovanje samo mjesec dana ranije.
    ma da jasno mi je to al nedajbog da moram na čuvanje trudnoće...pitam onak za ziherašku računicu.... (takva sam šta ću )

    i mene zanima kaj je sa GO nakon povratka sa neplaćenog...budući da se vrlo vjerojatno vraćam sad tijekom 6. mj. imam li po zakonu pravo na GO?? uopće nisam do sad o tome razmišljala tj. nekak mi je normalno da imam pravo...no kod nas niš nije normalno pa....

  17. #67
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    moji u firmi su mi odobrili dodatni neplaćeni dopust od 2 mjeseca na moj zahtjev toliko radi vrtića.

    ponudili su mi ovu opciju:
    "radnik ostaje u radnom odnosu, ne isplaćuje mu se neto plaća, ali mu se
    plaćaju doprinosi na minimalnu osnovicu koja iznosi 2.700,60 kn
    ( doprinosi mjesečno iznose cca 991,00 kn - vaš trošak ), ovaj sporazum
    ili dogovor obvezno povrditi kod javnog bilježnika."

    Kako se to vama čini?!?!

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    sandra-Zvrk meni se to čini odlično. Nema prekida staža, promjena u zdravstvenom osiguranju i administrativnih zavrzlama oko prijava i odjava za samo 2 mj. Da je duže bilo bi apsolutno financijski neisplativo ali na samo 2 mj ja bih odmah pristala!

  19. #69
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    iskreno- meni to zvuči predobro pa me sve strah da nešto stoji iza toga ) ah -skeptici

  20. #70
    Bright avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    43

    Početno

    Na mirovanju sam radnog odnosa do 3 godine, zanima me da li se vrijeme dok sam na mirovanju (plaćam si radni staž, odnosno produženo osiguranje) računa kao da sam u neprekidnom radnom odnosu. Odnosno, ukoliko se odlučimo na još jedno dijete koliko mjeseci moram raditi da ispunim uvijet za primanje cijele plaće na porođajnom ili maksimum na komplikacijama? Godinu dana, odnosno 13 mjeseci ili 2 mjeseca koliko je potrebno za izračunavanje prosjeka. Hvala

  21. #71
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Podizem temu i molim odgovor sto prije

    Mirovanje r.o. do 3. god zivota se ako se ne varam vise ne nalazi u zakonu o radu (novom) nego samo u zakonu o rodiljnim i roditeljskim potporama (clanak 22)
    Suprug zeli zatraziti to pravo i isao je u svoju pravnu sluzbu napisati i predati zahtjev, ali su mu rekli da zahtjev ne podnosi njima uputili su ga na hzzo da tamo podnese zahtjev i s rjesenjem dodje k njima.
    Moze li mi netko dati o tome informaciju? Jel to istina?
    Koliko to traje? Postoji li nacin da se ubrza?

    Hvala

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Veoma mi je vazno da ovo napravim po zakonu, a sef mi kaze da ne zna sto trebam napraviti.
    Sastavila sam kako je ovdje napisano.
    Sef mi je rekao da to posaljem kao pismo sa povratnicom kako bih imala dokaz da sam nesto poslala. Imam jos 1 i pol mjesec roditeljskog dopusta.
    Da li je to s pravne strane u redu?

  23. #73
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj molly prvotno napisa Vidi poruku
    Veoma mi je vazno da ovo napravim po zakonu, a sef mi kaze da ne zna sto trebam napraviti.
    Sastavila sam kako je ovdje napisano.
    Sef mi je rekao da to posaljem kao pismo sa povratnicom kako bih imala dokaz da sam nesto poslala. Imam jos 1 i pol mjesec roditeljskog dopusta.
    Da li je to s pravne strane u redu?
    Možeš ili kao pismo s povratnicom, ili osobno odnjeti u firmu i tražiti da ti urdžbiraju. (Udare urudžbeni štambilj na kojem piše pod kojim brojem i datumom je papir uveden u ulaznu poštu.)

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    Radim u velikoj firmi koja striktno poštuje zakonske odredbe. Mirovanje sam otvorila sa 1.09. ove godine dakle vrlo nedavno. Procedura je sljedeća: pisani zahtjev za mirovanje radnog odnosa mora stići u firmu min 30 dana prije početka korištenja dopusta (ja sam npr. urudžbirala zahtjev 15. 07., a može se i poslati preporučeno s povratnicom ukoliko je tako zgodnije- bitno je imati dokaz da je firma to primila min 30 dana prije datuma početka korištenja dopusta).
    Firma tada izdaje rješenje kojim se odobrava korištenje dopusta do 3 g života djeteta te u firmu dostavljaš zdravstvenu iskaznicu kako bi te odjavili sa zdravstvenog.
    HZZO sa mirovanjem radnog odnosa nema apsolutno ništa. To je pravo koje je uređeno zakonom između poslodavca i zaposlenika.
    Sretno

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Puno hvala na odgovorima. Poslala sam kao pismo s povratnicom jer su mi rekli da ne znaju kako bi mi urudzbirali.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    u avionu
    Postovi
    44

    Početno

    imala bi par pitanja pa ako netko zna i moze da mi odgovori...
    mene zanima postoji li problem ako se ja kao vlasnik i jedini zaposleni u firmi odlucim na mirovanje RO do trece godine djeteta?!
    kako se na mirovanju regulira zdravstveno?
    kakvo je to produzeno zdravstveno koje je spomenuto?
    hvala

  27. #77
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Mene zanima da li se mogu vratiti na posao pa nakon mjesec, dva, ukoliko bude problema sa čuvanjem djece, tražiti neplaćeni dopust?

  28. #78
    Daisy@ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    242

    Početno

    imam jedno pitanje,u stvari, dva?
    negdje na početku topika pročitala sam da ako plaćas sama svoj staž,da ti svejedno plaćaju jubilarke i ostalo u firmi,po zakonu..je to stvarno tako?
    naime,ja sam na mirovanju do 3.g. djeteta,i kad sam riješavala papire,oni su mi u radnu knjižicu upisali sveukupni staž u firmi, i rekli,da nakon ponovnog potpisivanja ugovora o radu (kad se vratim) nastavljam tamo gdje sam stala kod njih...znači,bez ove 2 godine moga uplaćivanja staža,i neću dobivati jubilarke ko npr moje kolegice koje su počele raditi sa mnom u isto vrijeme,nego ću kasniti 2 g za njima..

    je to stvarno tako,ili mi ipak moraju davati sve u sklopu "njihovog" i "mog" staža od 2 g?

    2. da li imam pravo na g.o. nakon isteka mirovanja? npr,da uzem zajedno g.o i ostanem doma dok ne potrošim g.o. i onda idem raditi?

  29. #79
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    A šta je sa poreznom karticom, jel' ona ostaje kod poslodavca, ili me mm može staviti na svoju dok koristim mirovanje, to nisam nigdje našla da se spominje?

  30. #80
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    samo jedna info za sve one koji su uzeli neplaćeni- kad vam je dijete bolesno pa morate na bolovanje nemate pravo na 100% naknadu za bolovanje dok ne odradite 12 mjeseci bez prekida staža....lijepo sam se iznenadila kad sam dobila plaću a taman kad ću imat 12 mj neprekidnog staža, mali će imat 3 god i više nemam pravo na 100% naknadu....pametna je ova naša država, nema šta!

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Daisy@ prvotno napisa Vidi poruku
    imam jedno pitanje,u stvari, dva?
    negdje na početku topika pročitala sam da ako plaćas sama svoj staž,da ti svejedno plaćaju jubilarke i ostalo u firmi,po zakonu..je to stvarno tako?
    naime,ja sam na mirovanju do 3.g. djeteta,i kad sam riješavala papire,oni su mi u radnu knjižicu upisali sveukupni staž u firmi, i rekli,da nakon ponovnog potpisivanja ugovora o radu (kad se vratim) nastavljam tamo gdje sam stala kod njih...znači,bez ove 2 godine moga uplaćivanja staža,i neću dobivati jubilarke ko npr moje kolegice koje su počele raditi sa mnom u isto vrijeme,nego ću kasniti 2 g za njima..

    je to stvarno tako,ili mi ipak moraju davati sve u sklopu "njihovog" i "mog" staža od 2 g?

    2. da li imam pravo na g.o. nakon isteka mirovanja? npr,da uzem zajedno g.o i ostanem doma dok ne potrošim g.o. i onda idem raditi?
    naravno da ne dobiš jubilarnu jer taj staž nije kod njih, to je isto kad mi je muž bol u vojsci smanjli mu radni vijek u firmi za x mjeseci. pošto si praktički zaposlena, upisuju ti se te dve godine i posle imaš pravo na godišnji, sad ti bi valjda skombinirala godišnji i od one godine kad nisi delala, a plačala si (?) mislim da po novom zakonu je i to moguće. pitaj mammasan!

  32. #82
    first time mum avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    20

    Početno

    koristim mirovanje radnog odnosa ali u molbi sam navela datum povratka na posao. sada bi htjela taj rok produžiti. da li je to moguće napraviti npr. uputiti molbu kao i prvi put (dijete još neće navršiti 3 godine) ?

  33. #83
    Bright avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj first time mum prvotno napisa Vidi poruku
    koristim mirovanje radnog odnosa ali u molbi sam navela datum povratka na posao. sada bi htjela taj rok produžiti. da li je to moguće napraviti npr. uputiti molbu kao i prvi put (dijete još neće navršiti 3 godine) ?
    Procedura je ista kao i za prvi put, dakle dovoljno je uputiti molbu. Btw, najbolje je mirovanje tražiti do 3. godine, ukoliko se predomisliš mirovanje uvijek možeš prekinuti.

  34. #84
    first time mum avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    20

    Početno

    hvala na odgovoru

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2

    Početno

    Cure,molim ako je neka pravnica ili ima osobno iskustvo pomoć oko par stvari vezano za neplaćeni.
    Dakle, 12.06. mi ističe porodiljni (drugo dijete) . U firmi sam već najavila korištenje G.O. iz 2010. (rečeno mi je da imam pravo). Međutim,kako smo ostali nepokriveni za čuvanje bebe,jaslice (ako dobijemo) startaju na jesen, uzela bih neplaćeni. Mogu li to najaviti po isteku G.O. ?? Odnosno,mjesec dana prije? I još nešto,pročitala sam da poslodavac MOŽE dati otkaz za vrijeme neplaćenog?? Što onda,kakva su mi prava (otpremnina,burza) s obzirom da bi onda došlo do prekida staža????? Imam ugovor na neodređeno...

  36. #86

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    Ovo i mene zanima. Da li mogu prvo iskoristit godisnji nakon isteka rodiljnog dopusta i onda otvorit mirovanje, ili se mirovanje mora nadovezat na rodiljni. Kako bi koristila mirovanje samo neka 3-4 mjeseca, zanima me da li bi eventualno po povratku na posao mogla iskoristit godisnji, ili mi se isti briše, s obzirom da je u međuvremenu doslo do mirovanja radnog odnosa.
    Hvala unaprijed.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj pera prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo i mene zanima. Da li mogu prvo iskoristit godisnji nakon isteka rodiljnog dopusta i onda otvorit mirovanje, ili se mirovanje mora nadovezat na rodiljni. Kako bi koristila mirovanje samo neka 3-4 mjeseca, zanima me da li bi eventualno po povratku na posao mogla iskoristit godisnji, ili mi se isti briše, s obzirom da je u međuvremenu doslo do mirovanja radnog odnosa.
    Hvala unaprijed.
    I mene ovo zanima. Ja sam nakon rodiljnog planirala par dana raditi, pa uzeti godišnji, a nakon toga mirovanje. Razlog: za vrijeme godišnjeg ću dobiti normalnu plaću, koja je puno veća od ovog što dobivamo od hzzo-a, a kako imam 33 dana godišnjeg, šteta mi je to propustiti i mirovanje nadovezati odmah na rodiljni.

    Zna li tko što zakon kaže? Može li se nakon rodiljnog na godišnji, pa na mirovanje radnog odnosa???Tj. može li se po isteku rodiljnog dopusta početi raditi, pa onda tražiti mirovanje?

  38. #88
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kad sam ja prije 10 godina koristila neplaćeni porodiljni dopust trebalo je najkasnije 30 dana prije kraja redovnog porodiljnog poslodavcu poslati pismeni zahtjev za neplaćeni.Dakle,po tome ispada da je nemoguće koristiti godišnji,pa onda tek neplaćeni.Da li je i danas tako,ne znam,iako mi zvuči logično da je.

  39. #89
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    mislim a ti ipak pitaj na hzzo, pošto se to treba najmanje 30 dana prije najavit ( samo da ti ispišu rješenje) iskoristi si godišni i za to vrijeme rješi papire, i ubaci datum od kad želiš na neplaćeni.

    Ja sam recimo prebacivala njegu, i napisala sam od kad želim da mi teće,, zakaj ne bi i ovdje to išlo

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5

    Početno

    htjela bi se samo nadovezati sa svojim primjerom. naime, ja sam u firmi zatražila neplaćeni dopust nakon isteka porodiljnog pa su donijeli rješenje da me odmah po isteku porodiljnog šalju na GO za 2011, pa onda idem na 6 mj neplaćenog, da bi me po isteku neplaćenog poslali na GO za 2012. Dakle, može se i to.

    Očigledno su htjeli da iskoristim sva prava koja imam pa poslije ni trc ni mrc.

    jedino mi je stvarno koma što nemam pravo na zdravstveno tih 6 mj (ili možda imam?). na HZZO besplatnom info tel čovjek kaže da si samo mogu sama plaćati 400 kn/mj ili se mogu preko muža osigurati (al niš od toga jer sam u izvanbračnoj zajednici). Al eto tješim se da imam valjda pravo na hitnu pomoć

  41. #91
    Tomy avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj ninatomato prvotno napisa Vidi poruku
    da li netko zna što se događa ako zatrudniš na neplaćenom dopustu, tj. mirovanju do treće godine? kako se onda zaračunava porodiljna naknada?
    Stari post, ali ne mogu pronaći odgovor na ovo...

  42. #92
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Citiraj lorna prvotno napisa Vidi poruku
    htjela bi se samo nadovezati sa svojim primjerom. naime, ja sam u firmi zatražila neplaćeni dopust nakon isteka porodiljnog pa su donijeli rješenje da me odmah po isteku porodiljnog šalju na GO za 2011, pa onda idem na 6 mj neplaćenog, da bi me po isteku neplaćenog poslali na GO za 2012. Dakle, može se i to.

    Očigledno su htjeli da iskoristim sva prava koja imam pa poslije ni trc ni mrc.

    jedino mi je stvarno koma što nemam pravo na zdravstveno tih 6 mj (ili možda imam?). na HZZO besplatnom info tel čovjek kaže da si samo mogu sama plaćati 400 kn/mj ili se mogu preko muža osigurati (al niš od toga jer sam u izvanbračnoj zajednici). Al eto tješim se da imam valjda pravo na hitnu pomoć
    Možeš se osigurati kao nezaposlena osoba preko HZZO-a, tako sam se ja jer mi se nije dalo gnjaviti sa mm-ovom firmom.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •