Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 125

Tema: Marama za nosenje

  1. #1
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno Marama za nosenje

    Kako je stari forum OUT, a novi IN, prenosim linkove za maramu za nosenje bebaca, a i onih malo vecih.

    Kamaris - Zagreb,
    Easycare - Austrija,
    Maya Wap - Pouch i Sling - SAD,
    Didymos - Njemacka.

    I eto nesto sto nije marama, ali slicno:

    Baby Bag.


    Za sada znam da su marame Kamaris, Easycare i Didymos marame koje se vezu pomocu cvora, Maya Wrap Sling ima dva prstena za "vezanje", a Maya Wrap Pouch je sasivena i spojena pa nema nikakvog vezanja. Baby Bag je modernija verzija svega navedenog.

    Popis poznatih korisnika:
    alamama - easycare
    Samaritanka, Frano - didymos
    Davor - Maya Wrap Sling
    stray_cat - Baby bag

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    j abih se ubacila i priupitala nešto:

    Mame koje koriste marame, do koliko kila su nosile svoje bebe (ili ih i dalje nose)?
    Moja bebica od samo 9 kg i 5 mjeseci ne stane u jakni u Babybjorn , a kolica nam služe uglavnom za ukras

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    aha, ni zara vise ne stane u klokanicu u jakni, kolica bas i ne volimo, pa smo si narucili maramu iz kamarisa, treba stic ovih dana jedva cekamo!!!!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    čini mi se da je moj Jakov ovdje najstariji, ali nije najdeblji :D

    ima šest mjeseci, cca 8 kg i kolica ne voli

    nonstop je u marami. i doma, i vani. leđa me ne bole.

    vrijeska, ako hoćeš, možemo se naći da probaš maramu. (blizu smo, jel?)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Mi smo se nosili i sa nekih 15-16 mjeseci, sada sam maramu predala seki da nosi malu necaknji. Ali teoretski mozete je koristiti i do 3 godine

  6. #6

    Početno

    Ne znam za maramu, ali jučer mi je stigao Baby Bjorn i skroz smo zadovoljni...:D

    Samo što i Karlo ima sad preko 6kg (jedva čekam reakciju kad ga pedijatar vidi i skuži da ga samo dojim...) a kako BB drži samo do 10kg bojim se da ne ispadne da smo bacili lovu...

    Doduše, čekat će drugu bebu...i treću... :D

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    čini mi se da je moj Jakov ovdje najstariji, ali nije najdeblji :D

    ima šest mjeseci, cca 8 kg i kolica ne voli

    nonstop je u marami. i doma, i vani. leđa me ne bole.

    vrijeska, ako hoćeš, možemo se naći da probaš maramu. (blizu smo, jel?)
    Baš sam ti neki dan mislila poslati U2U.
    Gdje ste u šetnji?
    Mi okolo tržnice u Dubravi najčešće, ali s autom možemo i dalje.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    Mi smo novi u nosanju u marami. Ovih 10ak dana, Petra je stalno u njoj, kolica smo upotrijebili samo jedan puta, mene ne bole leda i sve mi izgleda da cemo je jos duuuugo, dugo koristiti. :D
    Cini mi se da ce Dubrava postati pravo setaliste beba u maramama.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    31

    Početno

    Ja sam neki dan imala čast šetat s AnomMarijom i njenom Petricom u marami....uf šta sam joj bila zavidna...a moj Mrva bi se nosio...a težak...uf....
    dođe mi da ga umotam u plahtu i tako nosam okolo...

  10. #10

    Početno

    ja imam maramu (kamaris, tj. lotties), ali nemam uputstva za vezanje

    moze li mi netko skenirati ista, ili posuditi da si iskopiram?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    Imam ja, ali nemam skener. Mozemo se dogovoriti za kopiranje. Salji PP.

  12. #12
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Službeno dydimos do 15 kg, ali može i više. Provjerila ja ovo ljeto na Anni kad je još imala 16 kg, sad je pala opet na 15 - 15,5 kg na žalost .

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    48

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    aha, ni zara vise ne stane u klokanicu u jakni, kolica bas i ne volimo, pa smo si narucili maramu iz kamarisa, treba stic ovih dana jedva cekamo!!!!
    ajde javi kad stigne
    (koliko košta?)

  14. #14
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    550 kn 4,10 metara duga. odi na www.kamaris.hr, tamo ti je mejl i broj telefona pa ih možeš kontaktirati (ja sam preko mejla sve obavila).
    čim stigne sve ti javim :wink:

  15. #15
    svjetlana

    Početno uputstva

    Ukoliko netko želi da mu pokažem vezanje marame i da mu kopiram uputstva neka mi se javi na 291 62 94 ili pošalje mail.
    Irka, kako to da nemaš uputstva uz našu maramu?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    48

    Početno

    ja sam baš sada bila u Bebaču, išla sam vidjeti maramu, ali nemaju. Pa je rekla ženska da će naručiti od Kamarisa i da će mi javiti kada ih dobiju. Baš bi ju htjela vidjeti i isprobati, pa ako mi bude odgovarala onda da si ju i kupim. Ako ću trebati pomoć, ja ću pitati.

  17. #17
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Petrunjela, pa što ne naručiš direktno od Kamarisa?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    48

    Početno

    voljela bi probati i vidjeti prije nego što kupim, a i neznam koliko košta, mislim da je skupa, a ja baš nisam pri nofcima pa bi onda vidjela od kakvog je materijala, koliko je dugačka i široka pa možda kupim neki materijal i sama ju skrpam, neznam ako je možda ta verzija jeftinija, ma neznam nisam pametna kaj da napravim. možda bi i prodala ovu klokanicu kaj imam (par puta smo ju samo koristili, pa dodam još novaca i kupim maramu. Jedino tak , ali neznam da li ću ju uspjeti prodati baš, jer vidim nitko baš ne traži, a i svi su sada više za BB ili maramu. Ali ako netko može pomoći da hoće kupiti ili da zna koga ko bi kupio bilo bi super. (chicova tamnoplava)

  19. #19
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno marama je zakon

    petrunjela!!
    nabavi si maramu, zakon je!!!!! nama je naša stigla u subotu, do danas sam ja vježbala vezanje i otkrivali smo koji se način najviše sviđa zari, i danas smo ga otkrili!! cijeli je dan furam u marami po stanu, rano popodne je spavala u njoj 2,5 sata, a sad opet spava na meni evo dok ovo pišem. inače, zara već mjesec dana po danu ili uopće ne spava, ili spava po 15 minuta pa je nervozo pa često traži cicu, a danas - uživancija :D sutra idemo u šetnju s maramom, pa nam se pridruži (tvoj topik ajmo cure...)

  20. #20
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    NE REKLAMIRAM, SAMO OBAVJESTAVAM!!! :D :D :D

    Kamaris je na svojim internet stranicama objavio da ima popust na marame za vrijeme blagdana.

  21. #21
    NewAge

    Početno

    Za one koji se ne mogu odlučiti između bjornice i marame, evo kompromisa:

    www.hug-a-bub.com.au

    Koliko sam uspjela skužiti po slikama, ovo je marama, ali se ne veže kao marama, nego više kao klokanica.

  22. #22
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Ian isto voli maramu, imamo dydimos, ali nije baš da ne osjećam negovih, sad već više od 5200g!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    he he, cekaj da prijede 8 kg kao Jakov

    to bome osjecam!!!!!!!!

  24. #24
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ovaj hug-a-bub baš dobro izgleda... ali mene zanima kad se može početi nositi bebicu u marami?

  25. #25
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    he he, cekaj da prijede 8 kg kao Jakov

    to bome osjecam!!!!!!!!
    Ova cifra je bila na prvoj kontroli!! kako je krenuo stići će do 8 slijedeći mjesec

  26. #26
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    ovaj hug-a-bub baš dobro izgleda... ali mene zanima kad se može početi nositi bebicu u marami?
    uz pravilno vezanje, od samog rođenja. postoje vezovi koji dijete drže vodoravno, kao u kolijevci a i oni "uspravni" načini su dovoljno čvrsti i podržavaju glavicu

  27. #27
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    10,5 kg i jos se nosimo. Ne dugo jer me bole ledja. Najlakse mi je nositi je na boku. Mislimo se nositi dokle god ide, tj. dok mami ne puknu ledja. Ali mama vjezba misice pa ce biti nosenja do polaska u skolu! :shock:

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Trebam jedan savjet. Lea ima 7 mj. i oko 10 kg. Prije je nisam htjela nositi u klokanici jer sam se ipak malo bojala za kičmicu, a sad je prevelika za one klasične klokanice za naprijed. Htjela bih kupiti nešto u čemu je mogu nositi naprijed, ali ne klasičnu maramu, više mi se sviđa nešto tipa hug-a-bub ili Baby bag. Ima li netko iskustva s tim? Mislim da ona više ne bi pristala na neki poluležeći položaj (u marami), nego da stoji okomito dok je nosim i gleda naprijed. Što bi mi preporučile s obzirom na njenu kilažu, gdje se to može nabaviti i koliko otprilike košta?

    Hvala

  29. #29
    svjetlana

    Početno nošenje naprijed

    Dugo sam se pitala zašto niti jedan proizvođać marama nema način vezanja marame da dijete gleda prema naprijed i onda sam našla razlog. Nošenje naprijed ne odgovara fizionomiji djeteta i štetno je za razvoj djetetove kralježnice i zdjelice. Ne može se usporediti nošenje na rukama prema naprijed i nošenje u nosiljci jer nosiljka postavi dijete u taj jedan neprirodan položaj, a na rukama mu podržavate guzu tako da nogice ne vise i leđa su u prirodnom položaju ( nisu prisilno izravnana). Sve nosiljke "povlađuju" djeci jer se ona najviše vole nositi prema naprijed ali, eto, dokazano je da je to u nosiljkama štetno ( pa čak i u marami). Pri takvom nošenju znatan je i pritisak na spolne organe što je štetno naročito kod dječaka. Ona Hug a Bug (nemojte se smijati ali nisam zapamtila točan naziv ) je jedan od načina vezanja marame samo što na jednom dijelu, ako sam dobro skužila, ima neko podebljanje.
    Ono što sam napisala o nošenju naprijed našla sam na Didymos stranici (koji su istinski autoritet što se tiče nošenja) i na stranicama njemačke škole vezanja marame (da prave škole) čije tečajeve polaze čak i sami proizvođaći marama pa valjda onda ima nešto u tome.
    Nadam se da sam pomogla!
    Pozdrav

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ma da !?! Hvala! A dobro, jesu li onda te hug-a-bub marame dobre ili ne? Pretpostavljam da onaj način nošenja prema naprijed u toj hug-a-bub isto nije dobar. A Baby bag gdje se nosi sa strane?

  31. #31
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    svjetlana,
    skroz se slažem s tobom. Ne smije vezivati dijete okrenuto od mame. Osim što nije dobro za organe bebe, što si lijepo navela, nije dobro ni da je dijete stalno "izloženo" i ne može se odmoriti od izloženosti i sakupljanja dojmova okrenuvši se prema mami kad to ono hoće, nego kad to mi odlučimo, a to nije uvijek izdozirano.

  32. #32
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    lea, i u marami možeš nositi dijete sa strane. mi to još nismo probali jer je premala, ali inače je u marami non-stop, uspravan položaj okrenuta prema meni. i nama je, kad smo kupili maramu, žena rekla - nikako prema naprijed!!
    inače, marama ti je zakon, ima ovdje par topika o tome pa si pročitaj!!

  33. #33
    svjetlana

    Početno hug-a-bub

    Meni se sviđa ta hug-a-bub, samo izbjegavati nošenje prema naprijed. To je u stvari križno vezanje marame, samo što se krakovi uvuku u prednji dio umjesto da se prekriže izvana. Mislim da Didymos ima prikazan taj način vezanja.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    E, ja sam vam sad totalno zbunjena :shock: . Hvala na informaciji da se bebe ne smiju nositi prema naprijed. Pogledala sam sve web stranice s maramama i ne znam kaj da radim. Prvo mi se sviđala Baby Bag, ali mislim da se u njoj može beba nositi samo na stranu, ne i naprijed i otraga. A ove ostale marame mi se čine baš zgodne. Nisam si mogla zamisliti kako možeš vezati maramu da dijete stoji uspravno, ali sam onda našla neku sliku. Maya Wrap mi se čine zgodne radi toga što imaju prstene ili su sašivene pa se ne mora mučiti oko čvorova i brinuti jesam li ih dosta čvrsto svezala. Dydimos su mi isto zgodne, a onda kad pogledam, zapravo su slične Kamarisu pa sve to dođe otprilike na isto. Jedino ne znam kako je s kilažom. Već sam rekla da Lea ima već 7 mj. i oko 10 kg, a ne bih htjela da ako je već kupim da je kratko koristimo. I kaj se sve te marame mogu koristiti i za naprijed i za otraga. Pliz, pomagajte :wink: ! Tko ima kakva iskustva? Kaj da mi se najviše isplati kupiti i gdje se može nabaviti i ako eventualno znate cijenu?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    48

    Početno

    ja sam kupila u Kamarisu i super sam zadovoljna, bitno je da je dovoljno dugačka tako da ju možeš vezati u što više položaja, nije upoće komplicirana za vezanje, jako smo zadovoljni. A što se tiče do kada ćeš ju moći koristiti - do kad ju budeš mogla i na rukama+što je u marami još lakše, eto toliko nadam se da sam ti bar malo pomogla.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    48

    Početno

    p.s. imamo 8 kg.(4mjeseca i tjedan dana)

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno

    i tu ponavljam pitanjce: imal ko doma oko jaruna da mi pokaze oko marame jer to nikad nisam vidjela live a kupujem ju ovijeh dana. cisto da mi pokaze vuzlove...

  38. #38
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    u kamarisu dobiješ knjižicu s uputama, a i svjetlana ti pokaže vezove i čvorove kad kupiš!! može ti i doma donijeti i isto ti sve pokazati, tako je bilo kod nas ...

    pa ja sam stvarno postala reklama za kamaris :D

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno

    ondak dobro ak dobijem slikice. rekla je svj da doma nose samo u istocni dio grada pa...
    i super su vam slikice :D
    mi cemo isto takvu zuto-narancastu :D :D

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    62

    Početno

    Ajde još mi recite kako se doji u tome,je li zgodno za dojiti ili nije?Ja bih samo radi toga i kupila tu maramu.

  41. #41
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    martha mogu ti ja pokazat kad dođem po divx

  42. #42
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ima vezanja i u kojima možeš dojiti, ali ja ih nisam koristila, prvenstveno zato što način vezanja koji i nama i zari najviše odgovara ne omogućuje dojenje, a zapravo i nemam potrebu dojiti u marami. doma je mogu izvaditi, a vani ili totalno uživa u njoj i ne pada joj na pamet glad, ili duboko spava :D
    ne znam kolika ti je bebica, ali meni se za dojenje najbolji čini vez za čisto male bebe u kojem su one vodoravno postavljene, pa joj isto tako samo daš cicu i to je to

  43. #43
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Nekoliko pitanja za iskusne "nositeljice"

    1. Kad ste bebu pocele nositi u okomitom polozaju?
    2. Jeste li koristile ono duplo krizno vezanje (koje drzi i glavicu)? Koliko dugo?
    3. Visoka sam 1,72. Pretpostavljam da mi treba marama od 4,60 da bi je mogla vezati na sve nacine?

    Hvala

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Citiraj MamaRibice prvotno napisa
    Nekoliko pitanja za iskusne "nositeljice"

    1. Kad ste bebu pocele nositi u okomitom polozaju?
    2. Jeste li koristile ono duplo krizno vezanje (koje drzi i glavicu)? Koliko dugo?
    3. Visoka sam 1,72. Pretpostavljam da mi treba marama od 4,60 da bi je mogla vezati na sve nacine?

    Hvala
    Najbolje da nazoves Kamaris, odmah ce ti sve reci. Ili odi na neke od stranica koje su ti navedene na prvom postu. Tamo isto imas prikazano koja duzina je prikladna za koga i za koji nacin nosenja.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    45

    Početno

    moje iskustvo traje tek 2-3 mjeseca i evo ga:
    1. s nepuna dva mjeseca, onaj polozaj koji podupire glavicu,
    nije nikako htjela u kolica pa mi nije nis drugo preostalo,a sad kad ima 4
    mjeseca ulice oko stana su nam ful postale gradiliste tako da s kolicima ne
    bismo mogli nikud, ovako idemo svuda i uvijek, osim kad jako, jako puse
    bura , e onda ostajemo doma.
    2. taj nacin vezanja i jest za one koji ne mogu drzati glavicu, ja svoju nisam nosila prcvih mjesec dana jer sam tada jedva sebe nosila... duplo krizno smo se nosili u tom drugom mjesecu i trecem, cini mi se, sad se nosimo krizno i vise nam se svidja.
    3. ne stedi na metrima , ja sam mala, manja od tebe 10 cm, uzela sam onu duzu, oko 5 m cini mi se, bas iz razloga jer sam htjela biti sigurna da cu moci vezati na sto vise nacina, ako ti je trenutno preduga lako zakamufliras repove koji ostaju visjeti.

    Kolica su kod mene za sada propala investicija, vidjet cemo kako ce biti kad zatopli, marama u zimsko doba je zakon, dijete obuces, umotas u krpu, svezes s krpom oko sebe, obuces debelu jaknu i uzivas....
    sretno
    :D

  46. #46

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    45

    Početno

    ispravak:
    obuces debelu jaknu i uzivate...

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    mi imamo maramu od hoppediz i sling od premaxxa

    kad mi treba nesto di mogu malog brzo ubacit i brzo izvuc to je sling, ali kad ljeva kisa i kad idemo u dugu setnju, ili inace kad idemo hodat duze vise mi odgovara marama

  48. #48
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Dugo vec proucavam te marame i sve si mislim da cu zavrsiti s jednom dugom i jednom kratkom 8)

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Citiraj MamaRibice prvotno napisa
    Dugo vec proucavam te marame i sve si mislim da cu zavrsiti s jednom dugom i jednom kratkom 8)
    Gle, krajnje je vrijeme da netko patentira veliku maramu koja se sastoji od par manjih marama koje se spajaju ciferslusom

  50. #50
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    genijalna ideja!! evo i ja sad razmišljam kak bi mi trebala jedna kratka...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •