Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 100

Tema: autosjedalica 9-36 kg?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    8

    Početno



    Znači nemam razloga za brigu

    Puno hvala na odgovoru

  2. #52
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    Mi od 9-36kg imamo Chicco Neptun i Bebe Confort, Chicco mi je odlična, Bebe Confort me izluđuje sa svojom šemom ramenih pojaseva... ono namještanje zaštite od žuljanja, pa komplicirano odtezanje i zatezanje... pa uvrtanje pojasa, te teško dokučivo kopčanje... jedva čekam da mi mala dostigne mogučnost da ta AS bude bez vezanja u 5 točaka, nego samo remenom auta.

  3. #53
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    podižem ovu temu.
    imam curu od skoro 4 godine i 15 kg i momčića od gotovo 11 mjeseci i 13 kila.
    trenutno imamo dvije 9-18kg stolice, romer i chicco.
    kad i maleni sad krene u jaslice trebala bi nam još jedna as (imamo dva auta) da se lakše ujutro premontiravamo, ovisno tko ih odvodi/dovodi iz vrtića.

    razmišljala sam o
    http://shop.chicco.hr/ProductDetails/513/pg/64/lang/HR/AUTO-SJEDALICA-NEPTUNE.wshtml
    j
    er imam preko dm popust 15%

    a vidila sam i ovo
    http://www.istra-webshop.com/proizvo...brevi-3460761/

    ili uzeti nešto od 15-36
    http://www.magicbaby.hr/autosjedalic...-36-kg-hr.html

    molim pomoć, savjet.

  4. #54
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Nemoj ovu touring brevi... ja je uzela, privukla me povoljna cijena za as 9-36... Skroz neudobna, neznam, nikako mi ne sjeda,.... Srećom je bila za bakin auto gdje se rijetko rijetko voze...

    Imam romer evolvu 1 2 3, odlična as..... I cijena je ok.....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 14.12.2011. at 16:05

  5. #55
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    hvala na podatku
    otpada
    Posljednje uređivanje od vidra : 15.12.2011. at 08:59

  6. #56
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    i nikako nemoj nešto od 15 do 36 kg za dijete od godinu dana.

  7. #57
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    ma neee, nije mi to ni palo napamet, ta 15-36 je za stariju, u veljači 4 godine.
    na kraju sam mozgala, surfala, klikala, pala je odluka na maxi cosi rodi 15-36kg.
    za maloga ima u svakom autu 9-18, njezinu ćemo prebacivat ovisno tko ih vodi/dovodi u vrtić/kući.

  8. #58
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    i ja imam dilemu oko treće sjedalice. Imam dvoje djece, curicu od skoro 4 godine (15kg) i malog debelog od 14 mjeseci i 10kg. Oboje se voze u 9-18, on od prije dva tjedna. E, sad, treba mi još jedna za dedu koji bi povremeno nekog od njih prebacio. Pokušavam izbjeći kupnju još jedne od 9-18, pa me privukla kupnja ove kombinirane od 9-36. Vidjela sam jednu koja ima vezanje u 5 točaka i neke dodatne jastučiće i mogućnost da se to sve poskida. Nisam uspjela skužit sve za i protiv, i da kupujem za svoj auto ne bih kupovala kombinirane, no ovako mi je blesavo kupovati tri iste. Moje pitanje je da li je ta kombinirana (ne nužno ova koju sam vidjela, već takva koja ima 5 pojasa i jastučice koji se skidaju) u momentua kada je s jastučićima i pojasevima jednako dobra kao i varijanta 9-18, a kada se to poskida jednako dobra kao ona od 15 do 36? Naravno, znam da ovisi o proizvođaču i tipu, no pitam da li je u teoriji moguće da kombinirana bude jednako sigurna u svakoj od te dve faze kao i nekombinirana?

  9. #59
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    u teoriji je sve moguće

    ima sjedalica od 9 do 36 kila koje su sasvim zadovoljavajuće prošle na testovima. nisu to vrhunski rezultati ali su ok.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Daddy a to su, molim savjet da ne kopam. Ti to imaš u malom prstu, plizzz.

  11. #61
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    pa na pamet mi padaju Kiddy Guardian Pro, Kiddy Comfort Pro i Cybex Pallas no niti jedna od njih nema pojaseve već koriste jastuk
    Posljednje uređivanje od daddycool : 28.12.2011. at 10:13

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Hvala puno. Razmišljamo o cybex pallas.

  13. #63
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Ima li netko iskustva sa sjedalicom RECARO Young Sport 2.0, 9-36 kg?

  14. #64
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    Šta znaci da nemaju pojaseve? Vezivanje u 5 točaka? Samo s pojasom od auta? Ako je tako, kako Moze biti dobro?
    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    pa na pamet mi padaju Kiddy Guardian Pro, Kiddy Comfort Pro i Cybex Pallas no niti jedna od njih nema pojaseve već koriste jastuk

  15. #65
    Lu28 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    11

    Početno

    Ja imam Kiddy Comfort Pro i za sada smo zadovoljni

  16. #66
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Vila prvotno napisa Vidi poruku
    Šta znaci da nemaju pojaseve? Vezivanje u 5 točaka? Samo s pojasom od auta? Ako je tako, kako Moze biti dobro?
    pogledaj sliku jedne od tih sjedalica. one imaju jastuk koji se fiksira pojasom od automobila. testovi kažu da je dobro

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Mi imamo cybex sjedalicu.Curka je išla u nju kada je imala nekih 12 kg ako se dobro sjećam.Onaj jastuk je prilično velik i nikam ne miga ako vas je toga strah.Najbolju ocjenu je dobila(kiddy isto tako) baš zbog tog načina vezanja.Prilikom sudara dijete se "omota" oko tog jastuka i puno su manje ozljede vrata kao kad sjedalica gdje su ramena fiksirana jer onda samo glava "leti".Krasno sam ovo objasnila!

    Sad curka ima 19 kg i veže se samo pojasom.Sviđa mi se što se dio iza glave može pomicati u puno točaka,pa u svakom trenutku odgovara.I pojas čvrsto sjedi u utorima.

    Pitanje je kako odgovara djetetu od 9 kg ili 9 mj kako neki kažu.Treba probati,jer se moja mala iza tog jastuka ne vidi.Svakako sjedalica za preporučiti,ali manja djeca trebaju svakako probati.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Hej....
    imam nekoliko dilema....trenutno imamo 2 AS 9-18kg za stariju curku( komocija, za moj i mužev auto) . S obzirom da se mala curka približava da i ona ide u 9-18kg, malo mi je ne praktično svaki dan kombinirati s kojim autom ću ih voziti ili kupiti od sveki...pa smo odlučili kupiti još jednu AS, tako da eventualno samo jednu prebacujem iz auta u auto.
    Naravno idiotski mi je kupiti još jednu 9-18kg, a starija još ne može u onu od 15kg, pa razmišljam o kombiniranoj AS.
    Vidim da je ovdje bilo baš riječi o ovima koje gledam u brežicama....

    Gledam ove dvije Cybex Pallas 2 i Kiddy (comfort pro ili guardian pro)
    snižene i još u baby centru dobiješ 10eura za svakih 50eura

    http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=199187
    http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=223794
    http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=245506

    Ne kužim da li se tu djeca vežu kad su manja ili kaj ?
    Znači kad je dijete malo, samo je vezano sa tim "jastukom" a preko njega pojas? ili ????

    Pliz neki brzzzzzzzzzzzi odgovor, akcija u baby centru traje do 2.4.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    da, dete je "vezano" jastukom a preko jastuka ide pojas
    ja sam je razgledala u prodavnici, obilazila oko nje dugo, na testovima odlično prolaze

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    I jesi kupila ?

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Nisam, mi smo već imali roemer 9-18 koja nam je bila super. Ali eto, pojavilo se nešto novo, pa odlični testovi...
    U međuvremenu je moja šmizla dogurala do 19kg i visinom prerasla romericu, pa smo nedavno prešli u Cybex 15-36kg (kojoj najveću zamerku imam potpuno sintetičke navlake! kosa joj se strašno naelektriše kad se vrti u AS, to nam se u romerici nikad nije desilo)

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Da,baš sam gldala sad u dućanu. malo mi je bljak materijal.

    Pitanje za kiidy comfort pro i cybex pallas

    Da li se mogu ,mijemjati položaji dok je dijete u njima.
    Ak zaspi tijekom vožnje?

  23. #73
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Mi imamo kiddy comfort pro. Može se namjestiti u malo nagnuti položaj za spavanje, ali ne za vrijeme vožnje. Odnosno dok je dijete u njoj. Mi je tako namjestimo prije vožnje ako idemo na dulji put pa pretpostavljam da bi mogla zaspati.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Hvala na odgovoru!

    Imam pitanjce-kod AS bez isofixa, kad dijete nije u njoj, i kad nije vezana pojasom- ona je zapravo nestabilna u autu??? ak kužite pitanje?

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    jeste, ali je treba vezati pojasom i kad dete nije u njoj

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Hvala, to sam tak i mislila

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Kupili u Brežicama Cybex Pallas Chilli Pepper, snižena sa 250e na 200e, tax free 33,5eura i još je bila akcija pa dobili 40eura poklon bonova.
    Jako zadovoljni

    Još ju moramo montirati

  28. #78
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    da podignem malo temu što kažete o Romer autosjedalici od 9-36 kg?

  29. #79
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Na koji tocno model mislis?

  30. #80
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Na koji tocno model mislis?
    Pa gledala sam ove na akciji romer britax

  31. #81
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Evo i mene.
    Nasa djevojcica ce prekosutra napuniti 9 mj. Visinom je prerasla AS grupe 0+ (glava je ravno s naslonom), imamo MC Cabriofix.
    Motoricki je dosta spretna, samostalno sjedi vec jako dugo, puze, dize se uz namjestaj, ima 8,9 kg.
    Je li vrijeme za drugu AS?
    Znam da je izbor AS stvar osobne prirode, ali voljela bih cuti misljenje-MC Tobi ili Britax Evolva?*
    Hvala

  32. #82
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Matahari- ajd probaj malo nastrmiti sjedalicu na kut veci od 45 stupnjeva. Sigurna sam da ce malena onda dublje upasti i da cete dobit jos koji cm do ruba.

  33. #83
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mala mimi, ajd napisi bas model sjedalice pa cemo prokomentirati.

  34. #84
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Jesam. Na sebi je imala tajice i majicu, dakle nije se radilo niti o tome da joj je deblja odjeca "ukrala" koji cm.

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Matahari- ajd probaj malo nastrmiti sjedalicu na kut veci od 45 stupnjeva. Sigurna sam da ce malena onda dublje upasti i da cete dobit jos koji cm do ruba.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa gledala sam ove na akciji romer britax
    mi imamo romer britax već 3 godine i odlično sjeda u renault megane, passat i ople vectru Sa pojasevima nikakda nije bilo problema, dečko je malo teža kategorija, sada ima 5 1/2 godina, 30 kg, 120 cm, veže se sa pojasevima od auta. kada je izašao iz jajeta par mjeseci je bio u bebe confort grupa II, ali smo vrlo brzo prešli u romer 9-36. jednostavna za skidanje navlake. sve pohvale!

  36. #86
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    https://www.babycenter.hr/proizvod/0...bra-2000007862

    Evo okačila sam link valjda se sad vidi, hvala willow tree mi se dvoumimo između te i cybex pallas

  37. #87
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    I mi smo se dvoumili izmedu te i cybex pallas, na kraju uzeli cybex. Na testovima su super prolazile, klincima je ok u tim as, zaspu bez problema ... Ne znam, vise mi se nekako svida cybex

  38. #88
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mala mimi, kad dode vrijeme za tu sjedalicu lijepo ih obje probaj u autu prije kupnje i sigurna sam da ce ti neka odmah postat favorit

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  39. #89
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Zašto probati u autu? Jel nije bolje probat malog staviti pa vidjeti kako on stoji unutra?

  40. #90
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nije svako auto isto, nije ni sirina sjedala a ni nagib. Ponekad zna i pojas biti prekratak... sjedalica previsoka pa da vozacu smeta... mozda ce ti neka imati i bolji polozaj za spavanje... bolje probaj u autu. Ima tu po forumu koji centri bez problema daju da se proba u autu...

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od S2000 : 29.12.2013. at 10:39

  41. #91
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Nešto me uvijek zanimalo - da li se u tim cybex palace s jastucima dijete može samo otkopčati?
    Moja je u Evolvi i otkad je starija (4,5g) mi je zgodno što se sama može otkopčati, otvoriti si vrata, izaći, spremiti pojas na stolicu i zatvoriti vrata :lijenamama:
    (naravno uvijek čeka naše odobrenje za to)

  42. #92
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Moja od 4,5g može sama da otkopča pojas u Kiddy-ju. Jedna od stvari zašto mi se sviđaju ta sedišta sa jastukom je što dok su manji 2-3 god. nema šanse sami da ih otkopčaju, niti da se izmigolje iz pojaseva. Moja je bila prilično mršava i ma koliko stegla pojaseve na iznajmljenom sedištu, ona je uspevala da izvuče ruke. A, objasni ti detetu od 2 god da je to opasno...

  43. #93
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    molim savjet!

    trebamo AS za bakin auto, po mogucnosti kategorija 9-36 kg.

    ima tko komentar na freeOn, nova kosdta 1000kn sa isofixom: http://www.freeon.si/hr/izdelki/car/avtosedez-saturn
    ili rabljenu (pise u oglasu da je nova pa je valjda minimalno koristena) Chicco 9-36?

  44. #94
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Situacija:
    Smjehuljica ima 2 godine i skoro 9 mjeseci, 93 cm visine, skoro 12 kg, sad smo u Roemer king plus, dakle grupa 1.
    Na jesen kreće u vrtić i trebaju nam dvije sjedalice jer će ju tata voziti u vrtić, a ja ću ju pokupiti, pa gledam i ne znam što da uzmem... još jedna iz grupe 1 nam se ne isplati, iz grupe 1-2 nema ni jedne kod nas u prodaji (bar koliko vidim), pa se nameće grupa 1-2-3 od kojih bi izabrala Roemer Evelovu za koju kažu da je od 9 mj. do 12 godina.
    A rok trajanja sjedalice je 6 godina?! Dakle, ako i kupim ganjc novu, u koristim ju od 3 go 9 godine, opet moram nakon 9. godine kupiti novu?
    Ili tad već ide buster? Od kad zapravo ide buster?
    A kad preraste ovu koju sad koristi (kad će to biti, za godinu dana?) opet ćemo morati kupiti još jednu jer moramo imati dvije... Pa će to biti iz grupe 2-3...

    I da li su sjedalice koje pokrivaju tri grupe jednako sigurne kao ove koje spadaju u samo jednu grupu?
    I kakve su ove sjedalice po ovoj fakat niskoj cijeni? https://www.babycenter.hr/proizvod/8...irblanc-296076

    Sori, puno pitanja. Hvala na odgovorima.

  45. #95
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    I mi smo s L. imali "vašu situaciju".

    - u pravilu, kombinirane sjedalice imaju niže ocjene na testovima (ali to ne znači da nisu sigurne)
    - držali smo se "provjerenih" marki i dobrih rezultata na testovima (adac)
    - grupu I su prerasli s 4 godine (L) i 3g9mj (A) - držali smo ih u I dokle god su mogli
    - u buster bez naslona može s 25kg
    - kad sjedalici I-II-III skineš naslon, ona više nema sigurnosnu funkciju - "samo" podiže dijete na odgovarajuću visinu - pa mislim da starost sjedalice tada više ne igra bitnu ulogu

    Po gradu, L. (9g5mj) se vozi u busteru bez naslona, na duže vožnje u busteru s naslonom (II-III).
    Visok je otprilike 145cm, ne znam koliko kila ima.

  46. #96
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala.
    Dakle, da kupim sad 1-2-3 Evolvu, pa kad preraste gr. 1 u kojoj je sad, kupim još jednu 1-2-3 ili 2-3, ovisno što procijenimo u tom trenu.

    Ali, samo grupa 2 i samo grupa 3 i ne postoji? Ili ih samo nema u ponudi? (Morati ću na tečaj o AS )

  47. #97
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, da kupim sad 1-2-3 Evolvu,
    Ne znam koji su modeli sada aktualni. Baci malo pogled na testove i cijene pa izaberi.


    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    pa kad preraste gr. 1 u kojoj je sad, kupim još jednu 1-2-3 ili 2-3, ovisno što procijenimo u tom trenu.
    Da.



    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ali, samo grupa 2 i samo grupa 3 i ne postoji? Ili ih samo nema u ponudi? (Morati ću na tečaj o AS )
    Iskreno, ne znam. Sve s kojima sam se ja susretala su "kombinirane".
    grupa 2 = buster s naslonom
    grupa 3 = buster bez naslona
    Posljednje uređivanje od Maruška : 11.07.2014. at 15:26

  48. #98
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, ne znam. Sve s kojima sam se ja susretala su "kombinirane".
    grupa 2 = buster s naslonom
    grupa 3 = buster bez naslona
    Sad kužim.
    Hvala.

  49. #99
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    I još napomena: nisam "ovlašteni autosjedaličar" već samo relativno iskusna mama (2 djeteta i 9 autosjedalica).

  50. #100
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ako ovlašteni budu imali primjedbe, javiti će se.
    Hvala ti.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •