Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 100

Tema: autosjedalica 9-36 kg?

  1. #1
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno autosjedalica 9-36 kg?

    Jesu li autosjedalice sa ovakvim rasponom kilaze dobre za bebe? Nije mi jasno kako je to moguce - ova jedna autosjedalica pored pojedinacnih 1, 2, 3 :? . Sta je bolje? Mali mi ima oko 12 kg i jos malo cemo ga voziti u 0+, ali ne znam sta poslje. Molim za savjete

  2. #2
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Djeca do 18 kg (minimalno 15 kg), vezu se pojasom autosjedalice (integriranim). Kod tih sjedalica (9-36) kod nekih proizvodjaca nema pojasa nego bi se djete od 9 kg nadalje trebalo vezati pojasom vozila, sto nikako nije preporucljivo.

    Prilikom kupnje takve sjedalice obrati paznju na to.

  3. #3
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    evo baš gledam stranice i nađem ovu sjedalicu. http://www.kiddy.de/eng/prod_life_2.html

    mislim izgleda mi super funkcionalna. može u nju dijete od 9 kg do 36 tj. znaći od nekih godinu dana (najbolje) do 12 godina. može i u poluležeče položaje, rasti i širiti se sa djetetom.

    ali kao dodatnu opremu treba uzeti ovaj zaštitni jasuk, e sad, koliko je to dobro, budući da se dijete ne veže pojasevima u 5 točaka, nego glavnim pojasom.

    izgleda da ih ima i kod nas u Citroenovim salonima. izgleda mi super, ali buni me samo ova faza od 9-15 kg ili u dobi od kojih godinu dana do 3 godine, kad ide ovaj prednji zaštitni jastuk kroz koji ide autopojas. :?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj Tea prvotno napisa
    e sad, koliko je to dobro, budući da se dijete ne veže pojasevima u 5 točaka, nego glavnim pojasom.
    Nikako nije dobro. Do 15kg, a najbolje do 18kg, potrebno je korisititi AS koja ima pojas u 5 točaka.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Citiraj Tea prvotno napisa
    e sad, koliko je to dobro, budući da se dijete ne veže pojasevima u 5 točaka, nego glavnim pojasom.
    Nikako nije dobro. Do 15kg, a najbolje do 18kg, potrebno je korisititi AS koja ima pojas u 5 točaka.
    a daj mi onda molim te reci zašto je ta sjedalica ocijenjena najsigurnijom u klasi :? ?

  6. #6
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Nisam sigurna kako idu ti testovi, tj. kako se ocjenjuju kombinirane sjedalice, no mozda je dobila najbolje ocjene za grupu II. i III.

    Ovo sto Jannocka prica... postoji mogucnost da se pojas vozila kojim je dijete vezano u toj sjedalici ne aktivira (ne zakljuca; ne zaloka ) ukoliko dijete ima manje od 15 kg.
    Sila koja je potrebna da djeluje na pojas je 7N. Pa sad racunajte kolika je potrebna masa pri odredjenim brzinama.

    Meni te sjedalice koje idu od 9-36 kg, nekako nisu ni malo privlacne.
    Dijete od 9 kg se dosta cesto jos vozi suprotno smjeru voznje. I sad zamisli da moras klinca od sedam, osam mjeseci ili godinu dana, zavezati u tu sjedalicu pojasom...

    Tea, razmisli, pogledaj jos neku drugu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ja sam kupila AS 9-36kg sa vlastitim pojasevima Janu kada je imao dvije i pol godine. Prerastao je AS 9-18kg koja je imala samo dvije razine utora na ramenima i bili su mu prenisko.
    Ivora nikako ne bih vozila u njoj.

  8. #8
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Tea i miha, evo jos dva razloga zasto se drzat podalje od boostera sto dulje: The Importance of a 5 Point Harness Car Seat - Belle's Gift i Toni's Legacy.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Nika prvotno napisa
    Nisam sigurna kako idu ti testovi, tj. kako se ocjenjuju kombinirane sjedalice, no mozda je dobila najbolje ocjene za grupu II. i III..
    ne znam za ovo. koliko vidim na adac-ovoj stranici testirana je u grupi l/ll/lll, a grupa ll/lll je testirana posebno...

    Citiraj Nika prvotno napisa
    Ovo sto Jannocka prica... postoji mogucnost da se pojas vozila kojim je dijete vezano u toj sjedalici ne aktivira (ne zakljuca; ne zaloka ) ukoliko dijete ima manje od 15 kg.
    pa ne vjerujem da bi im takvo nešto promaklo u tetovima :shock: ! mislim, ono... bilo bi zaista neozbiljno od njih. sigurna sam da mora postojati neki sistem...
    ne znam, ja razmišljam da ju kupim za drugi auto - alternativa je britax evolva, ali je ona u toj klasi slabije ocijenjena (na 2.mjestu) po sigurnosti, iako ima svoje pojaseve u 5 točaka...
    (inače, Rok ima 13kg )

  10. #10
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ni u ludilu ne bih ikome preporucila, niti, sigurna sam, bi to ucinio ikoji strucnjak za sigurnost djece u prometu, da se dijete od 13 kg veze u sjedalici bez pojasa s pet tocaka uporista.
    Dijete od 13 kg jednostavno nije dovoljno razvijeno da podnese silu koja se koncentrira na njegovo tijelo putem sigurnosnog pojasa vozila. Tu je jos i mogucnost da se dijete izvuce van pojasa u kriticnom momentu te mogucnost da se pojas ne zakoci jer je dijete prelagano.

    Sto se tice one Citroenove sjedalice koja se spominje gore, te stitnika koji se upotrebljava dok dijete ne nabije 18 kg, problem je taj sto djetetova ramena u slucaju sudara nista ne zadrzava na mjestu te ona i glava lete prema naprijed. Stitnik je napravljen od materijala koji apsorbira sile u slucaju da dijete kresne glavom o njega, ali je li nam uopce prihvatljiva ta slika? Druga stvar je taj stitnik po ljeti. Ne mogu si zamisliti da je ugodno biti prekriven njime kada vani (i u autu) kuha.

  11. #11
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Hvala svima! Znaci ako AS ima pojas u 5 tocaka znaci da je u redu? Je li netko moze mi preporuciti koju?

  12. #12
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Najbolje ti je da odes u trgovinu gdje se prodaju sjedalice (ili njih nekoliko) i pogledas sto sve imaju te probas namjestiti u auto one koje ti udu u uzi krug. Trazi od prodavaca da ti daju da probas namjestiti. Problem s bilo kojim preporukama je da nije svaka sjedalica za svaki auto.

    Poznatije marke (koje su dobre samo ako sama sjedalica dobro sjeda u tvoj auto) su Romer, Maxi-Cosi, Chicco, Britax, Bebe Confort (ne u nekom posebnom redosljedu).

    Prvo odite u izvidnicu u nekoliko trgovina, vidite sto ima i onda krenite u isprobavanje. Ako vam nece u ducanu dati da isprobate, trazite razgovor s sefom smjene, pa onda i rukovoditeljem/icom ako treba, i ako vam ne daju da isprobate ili vratite ukoliko se pokaze da sjedalica ne odgovara vasem vozilu, nemojte je kupiti.

    Jedna stvar na koju je u ovoj fazi sjedalica dobro obratiti paznju je visina najgornjeg utora za pojas - sjedalica ce dulje izdrzati sto je najgornji utor visi. Naime, kada najgornji utor spadne ispod visine ramena, dijete tu sjedalicu vise ne moze koristiti, cak i ako ima jos dosta lufta do 18 kg ili do vrha naslona (sredina usiju ne smije biti visa od vrha naslona).

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Ni u ludilu ne bih ikome preporucila, niti, sigurna sam, bi to ucinio ikoji strucnjak za sigurnost djece u prometu, da se dijete od 13 kg veze u sjedalici bez pojasa s pet tocaka uporista..
    pa nisam toliko blesava da ga stavim u sjedalicu bez pojaseva (dakle skupinu lll) već sada ...
    ovdje sam konkretno mislila na spomenutu kiddy life pro, iliti citroenovu!

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    problem je taj sto djetetova ramena u slucaju sudara nista ne zadrzava na mjestu te ona i glava lete prema naprijed.
    a vidiš, ispitivanja su pokazala da je za dijete bolja varijanta da polete i glava i ramena naprije pa da ih taj jastuk zadrži nego da ramena budu zalijepljena za naslon, a u trenutku sudara poleti samo glava pa vrat strada...

    za ljeto se slažem - zbog toga se i ja premišljam...

  14. #14
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Ni u ludilu ne bih ikome preporucila, niti, sigurna sam, bi to ucinio ikoji strucnjak za sigurnost djece u prometu, da se dijete od 13 kg veze u sjedalici bez pojasa s pet tocaka uporista..
    pa nisam toliko blesava da ga stavim u sjedalicu bez pojaseva (dakle skupinu lll) već sada ...
    ovdje sam konkretno mislila na spomenutu kiddy life pro, iliti citroenovu!
    Ja sam pak, naravno, mislila na sjedalicu bez integralnog pojasa, znaci s pretpostavkom da ako ces vezati dijete u tu sjedalicu (bez integralnog pojasa s pet tocaka uporista) da ces je vezati sa sigurnosnim pojasom vozila (s tri tocke uporista). Sjedalice bez integralnog pojasa su sjedalice za grupu II i III (u pravilu). Citroenova nema integralni pojas, ima samo taj jastuk (koji je, usput, po proizvodacu "dodatak", oliti moras naznaciti da ga hoces i neznam je li ukljucen u cijenu, bar je tako bilo zadnji put kad sam o njoj istrazivala).

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    problem je taj sto djetetova ramena u slucaju sudara nista ne zadrzava na mjestu te ona i glava lete prema naprijed.
    a vidiš, ispitivanja su pokazala da je za dijete bolja varijanta da polete i glava i ramena naprije pa da ih taj jastuk zadrži nego da ramena budu zalijepljena za naslon, a u trenutku sudara poleti samo glava pa vrat strada...
    Imas referencu?

  15. #15
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ovo zadnje, da ne bi ispalo kao provokacija, zaista me zanima ako imas neki link ili referencu o studiji tog tipa

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Ovo zadnje, da ne bi ispalo kao provokacija, zaista me zanima ako imas neki link ili referencu o studiji tog tipa
    bila sam sigurna da sam vidjela na njihovim stranicama, ali sad to ne mogu naći... očito negdje drugdje...

    čim nađem-stavim (sad i mene zanima)...

  17. #17
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    čim nađem-stavim (sad i mene zanima)...
    ooo, i mene...

    tražila ja, ali nigdje ne vidjeh.

    zna li se uopće cijena i da li ju je netko uopće kupio?

  18. #18
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Ni u ludilu ne bih ikome preporucila, niti, sigurna sam, bi to ucinio ikoji strucnjak za sigurnost djece u prometu, da se dijete od 13 kg veze u sjedalici bez pojasa s pet tocaka uporista..
    pa nisam toliko blesava da ga stavim u sjedalicu bez pojaseva (dakle skupinu lll) već sada ...
    ovdje sam konkretno mislila na spomenutu kiddy life pro, iliti citroenovu!
    tako smo i shvatili, kiddy life pro sjedalica nema integrirane pojaseve.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    evo - link

    Sicartex Autozubehör Curt Würstl GmbH


    kiddy life pro and kiddy maxi pro pass the test:

    Top scores in the ADAC and Stiftung Warentest tests; kiddy life pro, the sole front-facing child seat to achieve an "excellent" score in side-impact collision

    HOF, Germany - The current kiddy pro series from Sicartex has been on the market since July 2006. Now, the outstanding quality of these products has been confirmed by Germany's largest automobile club, ADAC, and its largest consumer-goods testing magazine, Stiftung Warentest. The life pro and maxi pro seats are designed for the ECE groups 0+ to III, and thus provide unsurpassed safety from birth to 12 years of age.

    The kiddy life pro seat was the only front-facing child seat to attain an excellent score from Stiftung Warentest in the side-impact collision category - thanks to the innovative "honeycomb" material used within the kiddy pro line of products. This material, which is based on the shape of a honeycomb, offers especially shock-absorbing protection on the sides. In side-impact collisions, the strength of the impact is evenly distributed, helping avoid serious injuries.

    In addition, in ECE group I, kiddy uses restraining bars that offer improved protection from serious injury when compared with conventional 5-point seatbelt systems. "Crash tests prove that restraining bars help prevent serious neck injuries in accidents, whereas a conventional 5-point seatbelt system merely restrains the body," Scitex Managing Director Jan-Stefan Wuerstl said at the company's headquarters in Hof. The kiddy products are nonetheless very lightweight - an advantage that was also emphasised by ADAC in their latest test evaluations.

    With regard to ease-of-use, the life pro and maxi pro both impressed with their low risk of incorrect use, the ease of buckling in, and quick installation into the vehicle.

    Particular comfort factors, according to ADAC, are the very good leg rests and comfortably soft upholstery featured by both products. In addition, the testers were impressed by the excellent ability of the child to view the outside from the life pro seat - a feature that pays off, as kiddy places a high priority on comfort when designing their products.

    The life pro is available in six up-to-date colours; the maxi pro comes in four fashionable designs. The suggested retail price is about € 249 for the life pro and € 129 for the maxi pro.

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Tea prvotno napisa
    zna li se uopće cijena i da li ju je netko uopće kupio?
    u brežicama košta oko 220 ojra !

  21. #21
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    miha, interesantno, hvala

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    310

    Početno

    Ja sam napokon pronašla Brevijevu 9-36kg. Super je! Ima svoje pojaseve koji se kasnije dignu, a ostaje naslon, koji se isto može dignuti i ostaje samo booster!

  23. #23
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj Bembolina prvotno napisa
    Ja sam napokon pronašla Brevijevu 9-36kg. Super je! Ima svoje pojaseve koji se kasnije dignu, a ostaje naslon, koji se isto može dignuti i ostaje samo booster!
    imaš kakav link, i gdje si ju kupila? :?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    310

    Početno

    Možeš vidjeti kako izgleda na www.brevi.eu , ali ja bi stavila slike kad bi znala. Pošaljite mi svoje mailove pa ću vam poslati slike moje AS. A ja sam je kupila u Metkoviću za 890 kuna.

  25. #25
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Ja i MM tražimo info o AS od 9-36 kg, za sada još vozimo Laru u AS Graco od 0-13, Lara navršila godinu dana i ima 12 kg.
    A zašto as od 9-36 ? Zbog love. Ipak bih kupili tu as i dali jednom 1000 kn nego prvo od 9-18 kg za te novce pa opet kad ju Lara preraste opet toliko novaca. MM sam radi i jedna plaća + njegovi starci koji ne rade pa nas je petero.
    Molim stručnjake za savjet da li ima kakva AS 9-36 kg za pojasom u 5 točaka? I ne kužim proizvođače što proizvode takve as po razredima (mislim na skupinu I/II/III ), a da nemaju pojaseve u 5 točaka a mi bismo baš takvu.
    Ja pogledala isto ovu as brevi 9-36 kg touring sport, što vi mislite ?
    Molim vas savjet ozbiljno.
    Hvala

  26. #26
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    kombinirane AS grupe I/II/III sa vlastitim pojasevima su:

    Britax Evolva 1-2-3
    Britax Evolva 1-2-3- Ultra
    Neonato Grand Tour
    Nania Newline SP
    Cam Travel Evolution
    Bebe Confort Trianos Safe Side
    Recaro Young Sport

    Brevi Touring Sport je dobila negativnu ocjenu za sigurnost na testu, ja ju ne bih uzimal u obzir

  27. #27
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Juroslav
    Hvala na brzom odgovoru razmotrit ćemo opcije stvarno nam je važna sigurnost a i ako ima sve u 1 super jer su nam financije stvarno guste
    Pa da pitam stručnjake jer se ne kužim dovoljno a vi imate iskustva sa testovima to mi baš treba pa može još savjeta pa da i na kraju odlučimo.
    E da smo ja i MM znali da ima od 0-18 as kupili bismo pa tek tada sljedeću.
    Sad znamo malo više a i ova as graco je bila u paketu sa kolicima ak me kužite u TL-u zato smo ju uzeli a tamo imaju neljubazne prodavačice pa ne žele ili ne znaju objasniti kad ih ja pitam dal imaju i kakve as one pokažu a ne objasne kakva je to npr. as od 0-18, ja sam mislila da ta ide u ležeći i u sjedeći al smo ipak uzeli graco as + kolica za 1500 kn prošle godine u 3, mj. Sad znam o AS malo više al vi znate najviše. Hvala vam!
    Još nešto vama za info znate li što o ovoj as prijatelji kupili u gs u homilly trgovini. Podaci o AS : Bellelli srl, Italija, Inter-trade d.o.o. Ruščice 72, Slavonski brod, tel. 035/442768- AS Rafaelo, oni ju kupili za 500 kuna kako kažu as je od 9-36 kg kakva je to znate li samo za info pitam :/ Iskreno meni je prejeftina pa sumnjam u kvalitetu

  28. #28
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Zaboravih upitati, imamo auto dacia super nova iz 2001. godine ako znate dal te AS pašu u taj auto ?

  29. #29
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Rafaelo je AS grupe I/II/III BEZ vlastitih pojaseva - ono kaj pokušavaš izbjeći

    a za kompatibilnost AS i auta - jedini način da saznaš je da isprobaš, danas se to može u većini dućana

  30. #30
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    OK. Mislim da sam dobila odgovor i hvala. Danas sam puno toga naučila od vas uz lijep pozdrav i do čitanja

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Postoji Bellelli Giotto 1/2/3 sa integrisanim pojasevima ali za njih nema testova

  32. #32
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Jučer ja i MM pronašli još jednu AS al dođe i kiki 1.969, 00 kuna

    http://www.kika.hr/cgi-bin/katalog.p...845193&id=1002
    Zvali smo kiku i žena nam rekla da trebaju doći 4 komada početkom 6-og mjeseca naručene su i da joj javim u roku od 10 minuta kad se dogovorim sa MM da mi ju rezervira.
    Naravno da nisam zvala da padnem na foru i odmah ju kupim.
    Potražili smo na netu podatke i vidjeli da ima dobre ocjene na testovima jednina mana joj je to što se pojasom ne može dobro pričvrstiti za auto, tj. AS pojasom od auta.
    E sad, neke mame na drugoj temi o AS pišu da nisu zadovoljne jer navodno se beba u toj AS kuha na +30.
    I onda što napraviti jer pomislim dal je naša Lara dosta velika za takvu AS od 9-36 kg (ne mislim na visinu), jer mi se neke as čine da imaju preusko ili preširoko sjedalo iznutra, tj. prostor gdje u AS beba sjedne ( oko guze).
    Pa dajte vi mišljenje i oprostite ako gnjavim.
    Morat ćemo vidjeti tu AS i isprobati staviti Laru u nju pa da procijenimo sami prije kupnje naraqvno. U Sloveniji takva dođe oko 200 eura, tako i u Austriji pronašli podatak na netu.


  33. #33
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    I da moram napomenuti da sam pročitala sve teme i postove u vezi AS od 9-18 ili 9-36 kg tako da ne morate stavljati te linkove al svejedno još se nikako odlučiti. Pročitali mi sve ADAC- ove testove i pročačkali sve AS al još uvijek se dvoumimo dal kupiti AS 9-18 ili 9-36 kg mada nam se AS od 9-36 više privlači makar dali više love samo me muči to da vidimo tu kiddy comfort AS i probamo i procijenimo kako Lara u njoj sjeda.
    Ne znam koja bi bila bolja AS 9-18 ili 9-36 jer Lara često zaspi u AS kad putujemo a znate da smo vezani za auto kad iz Plitvica idemo ili u KA, ZG, GS, itd.
    Pa još pomozite pliz :?

  34. #34
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj lasada prvotno napisa
    Ne znam koja bi bila bolja AS 9-18 ili 9-36 jer Lara često zaspi u AS kad putujemo
    Kad je L. bio manji imali smo ovu kombinaciju:
    - MC Priori XP (9-18) u svom autu
    - BebeConfort Trianos SafeSide (9-36) u bakinom autu.

    Naš zaključak je: za slijedeću bebu ćemo i za bakin auto kupiti MC Priori XP (9-18) (ili nešto slično).

    L. je, recimo, prosječne građe i u svojoj Priorici se vozio pune tri godine.

  35. #35
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Eto slika naše Lare velike curice :D pa procjenite njen uzrast.
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 16.03.2011. at 10:14 Razlog: Link na sliku uklonjen jer se uz sliku otvarao i neprimjeren sadržaj u drugom prozoru

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    99

    Početno

    većina AS 9-36 se nemogu postaviti u položaj za spavanje, mi smo zato za curu od g.dana upravo kupili 9-18 (Romer duo plus) , sigurnost i položaj za spavanje su presudili. Danas je u novoj sjedalici zaspala bez da sam primjetila.... (do sada je to bilo glasno negodovanje)

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    221

    Početno

    mi kupili starijoj curki cam travel evolution http://djeca.org/site//index.php?opt...d=85&Itemid=56. Ima 3 god i jedva 15 kg. još je nismo montirali, planiram doći k vama na montažu. kak su nam objasnili, trebalo bi biti super jer se prvo koristi pojas u 5 točaka, pa kad ga preraste onda onaj obični od automobila i na kraju booster.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Citiraj lasada prvotno napisa
    http://img248.imagevenue.com/img.php?image=27090_LarinPrvi_018_122_510lo.jpg

    Eto slika naše Lare velike curice :D pa procjenite njen uzrast.
    lasada dugo nisam vidjela ljepšu bebu

  39. #39
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj lasada prvotno napisa
    Jučer ja i MM pronašli još jednu AS al dođe i kiki 1.969, 00 kuna

    http://www.kika.hr/cgi-bin/katalog.p...845193&id=1002

    Meni se čini dosta komplicirana montaža u auto.

  40. #40
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Evo linka na uputstva http://www.kiddy.de/content/files/Be...fe-pro-web.pdf

    na engleskom jeziku od strane 16 ili na slovenskom jeziku od strane 59 (na hrvatskom trenutno nema).

    Još jedan veliki nedostatak je taj da ako želiš dijete tokom vožnje staviti u ležeći položaj (govorim o skupini I) mora se zaustaviti auto........ vidi stranu 24 ili 66.

  41. #41
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Evo video u kojem se moze vidjeti kako se i Kiddy Comfort Pro montira:
    http://www.kiddy.de/company-video

    A ovo je sa testova:
    http://www.autoliitto.fi/testit_ja_a...fort_pro_2008/

    A ovo su rezultati testova:
    http://www.adac.de/Tests/Kindersiche...ePageID=147654

    Sretno!

  42. #42
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Obzirom da smo išli jučer u zg u TL vidjeli smo da imaju samo recaro as od 9-36 kg i probali staviti Laru u nju i začudili se kako ju stisne onaj dio as izmeđi vrata i ramena, tj. bude jako usko da se odmah rasplakalo dijete. Vadili je mi iz as van pa smo uzeli isprobati as maxi cosi priori XP Lara bez problema u njoj i ipak se odlučili za nju i kupili je.
    Eto hvala svima na isprcnim savjetima i odgovorima puno smo MM i ja naučili konačno o tim svim AS, a sljedeća kad Lara pređe 18 kg kupujemo as od 15 do kraja.

  43. #43
    mrla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    151

    Početno

    u nabavci smo nove sjedalice jer smo prerasli ovu koju imamo. ne po kilaži jer je ona od 0-18kg (brevi), nego su remenčići prenisko i e. stalno izvlači ručice van pa je često vezana samo oko struka. e. ima 12kg i visoka je 90cm.
    čitam tu dobre preporuke za britax evolvu 123, i zanima me gdje se ona može kupiti? vidim da se spominje slo i brežice pa me zanima gdje je to točno i kako se zove dućan.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    mrla, iskustva su dosta OK, ali bi sjedalicu svakako trebala isprobati, jer - nema kopču za fiksiranje pojasa.

    Još razmišljam što ću s tobom.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa
    koliko se sjećam u uputama Evolvinim je da se stavlja u vozila koja imaju kombinirani pojas tako da se fiksira pojasom. no istina je da sam je ja jednom fiksirao u picasso koji nije imao takav pojas i svejedno je sjedalica bila čvrsto na mjestu. način na koji se sjedalica montirala je pritiskao pojas tako da je on čvrsto držao (nešto poput fiksiranja grupe 0+). evolvu bi u svakom slučaju trebalo prije kupnje isprobati.

  46. #46
    Iva M. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    534

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Citiraj daddycool prvotno napisa
    koliko se sjećam u uputama Evolvinim je da se stavlja u vozila koja imaju kombinirani pojas tako da se fiksira pojasom. no istina je da sam je ja jednom fiksirao u picasso koji nije imao takav pojas i svejedno je sjedalica bila čvrsto na mjestu. način na koji se sjedalica montirala je pritiskao pojas tako da je on čvrsto držao (nešto poput fiksiranja grupe 0+). evolvu bi u svakom slučaju trebalo prije kupnje isprobati.
    I ja sam počela razmišljati o novoj sjedalici za starijeg i za sada mi se najviše sviđa Evolva jer malac ima 3 god. i 15kg.
    Trenutno se vozi u MC Tobi, ali nju bi za koji mjesec dala mlađem (kad preraste jaje), a stariji za to vrijeme sigurno neće natući 18kg.
    Ne sviđa mi se pomisao da se sa svojih 15kg vozi u sjedalici koja nema svoj pojas (grupa II/III) pa bi ga preselila u ovu. Kaj mislite jel mi to najbolje rješenje?
    I molim vas pojašnjenje, na što se misli pod "kombinirani pojas" (imamo Renault Clio).

    Još jedno pitanje... Što mislite o ovoj sjedalici, jel bi se isplatilo nabaviti ju ili je u rangu s Evolvom? http://www.britaxusa.com/car-seats/frontier
    Koliko sam shvatila to je sjedalica grupe II/III, ali sa pojasom u 5 točaka vezanja. Koliko mi se čini ima je samo u USA.

  47. #47
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Nemoj se opterećivati s kombiniranim pojasom nego jednostavno isprobaj kako sjedalica sjedi u tvom autu i koliko je čvrsto možeš montirati. Mislim da ti je Evolva dobra opcija ali odluka je tvoja.

    Ova američka sjedalica je napravljena za US tržište pa stoga ne podliježe europskim normama i nema europsku certifikaciju. To ne znači da sjedalica nije dobra, nego samo da je drugačija. Pogledaj npr. prsnu kopču, to nema niti jedna europska sjedalica.

  48. #48
    Iva M. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    534

    Početno

    Hvala daddycool
    Isprobati ću Evolvu pa ako je ok stvar je riješena.
    Nadam se da neću morati dalje istraživati...

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    8

    Početno

    Postavit ću ovdje pitanje, ako sam fulala temu molim da me premjestite

    Kupili smo AS Bebe comfort Trianos safe side i nakon što sam ju montirala u auto primjetila sam da se naslon za leđa može pomicati lijevo - desno. Sad ne znam jeli to tako i treba biti ( druge sjedalice su čvrsto fiksirane ) ?

  50. #50
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    kad montiraš AS primiš ju u bazi (na dnu) i to tamo gdje prolazi pojas kojim je AS vezana i probaš ju pomaknuti lijevo-desno
    ako se na tom mjestu ne mrda više od 2 cm - dobro je postavljena i učvršćena

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •