Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 200

Tema: Koji detergent za pranje platnenih?

  1. #101
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    to se obično dešava kad je u njima puno puno zakorenog praška.
    jesi pratila pjenu u pranju?

  2. #102
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ne vidim otpadnu vodu jer ide ravno u zid
    sad je sve ok, ne znam što je ono bilo :/

  3. #103
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Hannah prvotno napisa
    Moj sinčić je krenuo s konkretnom papicom, i stolica se mijenja. Ponekad na ulošku ostane i nakon pranja ružna tamna mrlja, pa me zanima s kojim praškom bi se to skroz uspjelo oprati? Inače, održavam pelene po uputi. Nakon presvlačenja ih isperem, stavim u kantu, pošpricam eukaliptusom, a perem ih na 60 stupnjeva s ostalom bebinom odjećom. Hvala na savjetima! :D

  4. #104
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Meni jedino sunčanje pomaže. Mijenjala sam deterdžente ko mutava i stavljala ga puuuuuno pa onda dodatna ispiranja (jer nisam vjerovala u sunčanje :smajlić se sad lupa čekićem po glavi) sad samo mrvica tekućeg iz dm-a ili frosha za šareni veš, i budu nevjerojatno mekane, a sunce izvuče sve flekice.
    Koja glupača, skoro sam si uništila pelene s arielom i ostalim splačinama...

  5. #105
    Hannah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    300

    Početno

    Hvala mami Juaniti što me je prebacila kud' spadam

    Pokušat ću i sa sunčanjem i sa dm-ovim detergentom. Jel' to onaj "denk mit" ?

  6. #106
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    da

  7. #107
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Ja perem same pelene jer ih imam dovoljno, 26. Perem ih svaka 3-4 dana na 60 stupnjeva, bez pretpranja i dodatnog ispiranja (al'se namaču u kanti do pranja) .
    Nisam bila zadovoljna s DM-ovim det. pa sam se vratila svom isprobanom s kojim sam zadovoljna - Woolite, tekući za color robu. Čini mi se fin i pelenice fino mirišu nakon njega. Omekšivač, naravno, ne koristim.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja sam neki dan kupila da probam taj denk mit rozi. Strahota jedna kako jak miris ima. :/

  9. #109
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    ja perem tideom, bez omekšivača i sličnih dodataka, ali pelene popeglam kasnije, i dalje su mi meke.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    ja sam kupila taj roze jednom i morala da ga bacim koliko gadan miris ima
    plavi je zato pristojan ali mi se vec zgadio, ja sam malo u svadji sa mirisima

  11. #111
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Ja imam od dm-a, ali onaj bijeli, bez mirisa i mislim da je ok.

  12. #112
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    a meni taj rozi baš miriši

  13. #113

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    I ja sam u svadji s mirisima. Sad u ovoj drugoj trudnoci sam toliko deterdzenata isprobala da je to nenormalno. I skoro sve bi poklonila dalje. Svi su mi prejako mirisali. Tekuci su mi smrdili na benzin.
    Ovi drugi dm-ovi ne mirisu tako jako. Rozi, ne mogu reci da smrdi, ali toliko jak miris ima da me glava zaboli.
    Zaboravila sam jos nesto napomenuti. Sada, po novom evropskom zakonu, sve deterdzenti koji se proizvode za EU, moraju imati navedene konzervanse i mirise koji potencijalno mogu izazvati alergije. Tako da mozete na to obratiti paznju. Koga zanima, naravno. Citala sam da im lista tih kemikalija i nije bas skroz ok, ali bolje ista nego nista.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    nista, Zorana i ja prelazimo na taj DM-beli, bez mirisa i konzervansa

  15. #115
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ja sam neki dan kupila da probam taj denk mit rozi. Strahota jedna kako jak miris ima. :/
    i meni , kupila sam juče zeleni i sada čekam da se osuše !

  16. #116
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa
    Nisam bila zadovoljna s DM-ovim det. pa sam se vratila svom isprobanom s kojim sam zadovoljna - Woolite, tekući za color robu. Čini mi se fin i pelenice fino mirišu nakon njega. .
    pelene ne bi smjele uopće mirisati poslije pranja, inače je too much deterdženta u njima

  17. #117
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    meni je rozi postao zakon za pelene
    ako ga ne staviš puno, pelene nemaju miris poslije pranja, i jedino od njega mi se ne pjene pelene u ispiranju.

  18. #118
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ja ga stavim 40 ml i obavezno dodatno ispirem jer imam mašinu koja se puni odozgo pa ne vidim vodu i da li se pjeni, al svejedno osjetim miris pomiješan s lavandom, nju metnem s octom
    probala sam mećati manje, al ne valja

  19. #119
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Jesam ja malo luda? Roza od dm-a za šareni veš nema mirisa, imaju takav i omekšivač! Ili to samo piše pa ja zato ne kužim da miriši na nešto...
    Odkada je sunca, ja stavim možebit 5ml deterdženta...

    Ionako mi sušilica doda svoj miris, kako god okrenem

  20. #120

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Vjerovatno su nam i osjetila drugacija. Ja sam stavila tog rozog deset do dvadeset ml. Ne u pelene nego u punu masinu obicnog vesa. Ma kaos, dobro se ispralo, nije bilo pjene, al svejedno mirise dosta jako. Zeleni, plavi i praskovi nemaju ni blizu tako intenzivan miris.

  21. #121

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Prijeđimo na radikalije; probala sam pelene oprati s malo octa /trećina dcl-a, recimo/. Što se dogodilo?! Lijepo su se oprale, bile bez mirisa, veselo se osušile na suncu i radosno otrčale u svoju ladicu. Ima li kakve razlike u odnosu na inačicu s praškom ili tekućim?! Ja primijetila nisam. Sunčanjem, za razliku od nas, izblijede unikatni drek-otisci. Poznaje li netko struku? Nedostaje li nešto na taj način opranim pelenama? Pitanje vrijedni i za drugu odjeću.

  22. #122
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    pa vec je MJ negdje spomenula, najveci doprinos pranju daje tumbanje i pretumbavanje u masini. meni se dogodi da operem robu bez detergenta, skuzim ga na masini kad idem vjesat na susenje, pa svejedno bude oprana...

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Jel mi pod otezavajucu okolnost ide to sto mi se roba MORA susiti u stanu?

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ovca i janje, mozes probati prati robu i pelene sa sodom. To je isto ok. Jedino nisam sigurna jel prikladno za tamne stvari. Ali za svijetle sigurno jeste.

  25. #125
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ja mislim i da je do mašine
    netko je jednom napisao da nosi svoje uloške oprati u maminu mašinu i budu bez fleke jer to ne može postići u svojoj
    ja sam u početku pokušavala svakako, al rezultat uvijek isti, neovisno o količini i vrsti deterdženta
    zaključak: moja mašina je traljava

  26. #126

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja u mojoj novoj masini dobijem super rezultat. Sa jako malo deterdzenta. Dobro ispere itd. Ali, tekuci rozi dm det. ima prejak miris i gotovo.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ja u mojoj novoj masini dobijem super rezultat. Sa jako malo deterdzenta. Dobro ispere itd.
    pa hajde malo izreklamiraj tu masinu

  28. #128

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ma Electrolux. Raspitivala se, cure preporucile. I nisam se zeznula.

  29. #129
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    možda i nije fora u deterdžentu , meni one futaju kada su suhe , neki čudan miris :/

  30. #130

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Jel miris ili smrad?

  31. #131
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Jel miris ili smrad?
    miris , ne smrde nego jednostavno čudno miriše

  32. #132

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Koliko si ga stavila u masinu?

  33. #133
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    oprala sa zelenim , osušila i ništa se ne osjeti ni miris deterdženta ni onaj miris :D

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja cu onda potrositi ovu moju bocu rozog deterdzenta i necu ga vise ni kupovati. I veceras sam robu oprala s njim, stavila stvarno jako malo, sve se ispralo. U stanu mi je ko u parfumeriji.

  35. #135
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ja cu onda potrositi ovu moju bocu rozog deterdzenta i necu ga vise ni kupovati. I veceras sam robu oprala s njim, stavila stvarno jako malo, sve se ispralo. U stanu mi je ko u parfumeriji.
    ali je nažalost miris onaj iritantni koji ti ide na živce

  36. #136
    Hannah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    300

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    možda i nije fora u deterdžentu , meni one futaju kada su suhe , neki čudan miris :/
    I sinove pelene su imale jaaako čudan miris nakon sušenja. Po zimi sam ih sušila u stanu, nije se moglo bit u prostoriji, gdje su se sušile, koliko su "čudno mirisale". Pisala sam Kamarisu da gdje griješim, opisla sam im kako ih održavam i odgovor je bio- ne držati pelene prije pranja u kanti s vodom, nego ih treba isprati, iscijediti i staviti u kantu s poklopcem, te pošpricati eter. uljem od eukaliptusa i u roku 3 dana oprati. I meni je upalilo u potpunosti, sad me samo muče flekice Pokušat ću dm-ovim praškom.

  37. #137
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    ja ih ne držim u vodi nago svaku operem , stavim u praznu kantu , zatvorim , perem svaki drugi dan jer uvijek imam ručnika i baby odjeće a i l. ima jako osjetljivu guzu pa ga presvlačim puuuno puta.
    Sušim ih u sušilici 60 min. pa onda ovisno o vremenu vani ili na hodniku.

    Ja sam već 2x oprala sa zelenim det. i ništa se ne osjeti , valjda je ipak det. :?

  38. #138

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja ne ispirem pelene. Ali, stavim ih na jedno kolektivno ispiranje u masini prije glavnog pranja. Ne drzim ih u vodi nego na suho u kanti. S tim da moram uvijek malo kantu ostaviti otvorenu.
    Sa mojom starom Indesit masinom meni se masu puta znalo desiti da mi pelene cudno mirisu nakon pranja. S ovom novom samo jednom do sada i to mojom greskom.
    Klmama, ti sinteticki mirisi u deterdzentima su napravljeni zato da ostanu u materijalu i nakon ispiranja. Neki su jaci, neki su blazi. Pa onda nije uvijek tako da samo neisprana roba jako mirise. Vidi Ariel npr. mozes ga ispirati koliko hoces, miris ostane. A meni je isto s ovim rozim.

  39. #139
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj klmama prvotno napisa
    pelene ne bi smjele uopće mirisati poslije pranja, inače je too much deterdženta u njima
    Mislim da ne pretjerujem s količinom, al' mogu smanjiti.
    Vjerojatno je stvar u tome da je proizvođačima cilj da miris ostane u odjeći nakon sušenja.

  40. #140
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    i meni je roza a mašina mi je super , Bosch , e da sam prije skužila o čemu je riječ......

  41. #141

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    ja sam danas bila u dm htjela kupiti taj dm-ov prasak pa bio samo rozi a zelenog i bijelog nisu vise imali. Usput sam vidjela persil sensitiv tekuci pa sam pogledala sastav i pise da nema nikakvih konzervansa, e sad dal vjerovat ili ne? kupila sam ga pa cu isprobati na svojoj robi. nadam se da nece biti .
    E da jedno pitanjce. Da li se stvarno nove platnene prije rve upotrebe trebaju po nekoliko puta oprati? imam kamaris, ME, a trebaju mi stici jos tots bots, bamboozle il kak vec se zovu.

  42. #142
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Meni najgore smrdi dm-ov praškati za bijeli veš...

    A pokušavam skužiti o kojim tekućim pričate, ja sam u OS vidjela za šareni veš samo taj rozi!

  43. #143
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    I da... meni pelene smrde otkad se suše vani (i za van... prvo okrenem 60 min. sušilice) Dok je bila zima, iznad peći su (nakon iste količine u sušilice) bile suhe za neki sat - dva, ali nisu smrdile.

    Mene hildegard navukla na Frosh! I baš mi je dobar!

  44. #144
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj cekana prvotno napisa
    Meni najgore smrdi dm-ov praškati za bijeli veš...

    A pokušavam skužiti o kojim tekućim pričate, ja sam u OS vidjela za šareni veš samo taj rozi!
    taj roza je upitan i problematičan .Ja kupila zeleni isti takav samo za bijeli i jako zaprljani veš , stavim ga manje od pola čepa i sve ok. A gdje kupiš frosch , nekako mi nije zapao za oko ??

  45. #145
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Dobra duša mi iz Zgb poslala od 1,5kg koncentriran i traje do kraja pelenaštva ako doziraš kao ja...
    Ima ga u Muelleru na trgu

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Cekana, jesi kupila prasak za bijeli ves? Mislim Frosch??? I meni su njihovi deterdzenti dobri.
    Meni je jaaaaako zanimljivo to da mi nakon pranja s bilo kojim "obicnim" praskom pelene uvijek budu krute. Manje ili vise, ovisno o deterdzentu. A kad perem sa eko deterdzentom (Sonett, ima ga sad i u Sloveniji), budu uvijek jako mekane, a deterdzent se skroz ispere. Znaci da svi obicni deterdzenti ostavljaju nekakve naslage po odjeci.

  47. #147
    Hannah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    300

    Početno

    Citiraj mvolpe prvotno napisa
    E da jedno pitanjce. Da li se stvarno nove platnene prije rve upotrebe trebaju po nekoliko puta oprati? imam kamaris, ME, a trebaju mi stici jos tots bots, bamboozle il kak vec se zovu.
    Ja sam kamarisove pelene nakon što sam ih kupila preko noći namakala u vodi i ujutro sam ih oprala na 60 stupnjeva. Jednom, mislim da je to dovoljno.

  48. #148
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj cekana prvotno napisa
    Dobra duša mi iz Zgb poslala od 1,5kg koncentriran i traje do kraja pelenaštva ako doziraš kao ja...
    Ima ga u Muelleru na trgu
    kad ćemo u zgb ?

  49. #149
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    I ja sam Kamarisove oprala jednom prije prve upotrebe, bez ikakvog namakanja i pretpranja.

  50. #150
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    ---Zorana--- išla sam zabiti nos u bocu s dm- rozim "bez misrisa" skoro sam se onesvjestila u kupaoni katastrofalno smrdi! Uhh, a ja čitam bez mirisa i uvjeravam samu sebe kako je to to...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •