Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 200

Tema: Koji detergent za pranje platnenih?

  1. #151
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj cekana prvotno napisa
    ---Zorana--- išla sam zabiti nos u bocu s dm- rozim "bez misrisa" skoro sam se onesvjestila u kupaoni katastrofalno smrdi! Uhh, a ja čitam bez mirisa i uvjeravam samu sebe kako je to to...
    ma nemoj mi reći , kao onaj kuhani sapun

  2. #152
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Evo, sad vam mogu reći rezultate Amwayevog praška za dječje rublje: kad se F. pokaka, isperem uloške i pelenu, pošpricam sprejem za mrlje. U mašinu stavim malu mjericu praška (koncetrat je) i jedan čep izbjeljivača. Sve mi je potpuno bijelo!!!! Niti flekice! A F, koji ima užasno osjetljivu kožu, nema ni točkice na guzi! Sve mi je od iste marke.

  3. #153

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Bilo bi i nama bijelo da stavljamo izbjeljivac u pelene.

  4. #154

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    Da li je ko probao onaj Persil sensitiv tekuci???
    Ja sam u dilemi koji prasak da pripremim za pranje pelena. Mislim ne treba mi sad al volim biti spremna.

  5. #155

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Jel te zanima samo ucinak ili hoces analizu deterdzenta?

  6. #156

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Jel te zanima samo ucinak ili hoces analizu deterdzenta?
    pa zanima me ucinak,znaci da ih opere (ne treba se bijeliti ko snijeg) i da je pogodan za osjetljivu djeciju guzu. Posto sam ja kao beba bila uzasno osjetljive koze pa pretpostavljam da bi i B mogao biti (ak bude mamin sin ).. Oni dm mi cudno mirise, barem onaj rozi koji sam vidjela kod nas u SB.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    probaj dm-ov sensitive-beli, on je pakovan u manjem pakovanju kao omeksivac. nema mirisa, konzervansa itd..

  8. #158

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    evo punog naziva

    Denk mit PUR Colorwaschmittel

  9. #159
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    imama jedno pitanje vezano za tekuce detardzente

    kad ih stavite u masinu? U isto vrijeme (odmah na pocetku) i za predpranje i ono pranje poslije? Gdje ode prasak, mislim potrosi li se u prepranju i onaj dio predvidjen za poslije (posto se slije unutra)?

  10. #160

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    jadro,
    ja najčešće namjerno stavim malo detergenta u pretpranje jer ga mrzim i želim ga u svom životu u minimalnim količinama. Tako se roba samo kratko vrijeme poperucka kemijom i onda slijedi dugo tumbanje. Ionako su teško isperivi.

  11. #161

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ja sam tek nedavno kupila DM-ov zeleni tekući za naš veš, stavila posudicu u bubanj i stavila na pretpranje. Poslije mi je bilo glupo jer naravno da se on odmah pomiješa s vodom i ne ostane ništa za glavno pranje (za razliku kad se prašak stavlja u one pregrade). Dobro, u međuvremenu sam bijeli veš prestala prati s pretpranjem pa nema veze.

    Ali sad me zanima - ako pelene baš budu tako prljave da bi recimo trebalo pretpranje, kako onda s tim? osim ovako kako klmama kaže - nek se malo peru s deterđentom u pretpranju, a onda je ionako bolje da se što više ispiru s vodom. A glupo mi je sipati tekući deterđent u posudice za prašak jer će ionako opet odmah sve isteći

    Jel netko od vas pokušao prati pelene s indijskim oraščićima? Ja sam jučer to naručila iz Quelle-a, tj. oni to zovu ekološke kuglice za pranje rublja.

  12. #162
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    tekući deterđenti za pranje veša su nešto najlošije što postoji na trzištu.
    radije perite veš sapunom nego tekućim d.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    tekući deterđenti za pranje veša su nešto najlošije što postoji na trzištu.
    radije perite veš sapunom nego tekućim d.
    Uopće se ne slažem, barem što se tiče dm-ovog tekućeg.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    tekući deterđenti za pranje veša su nešto najlošije što postoji na trzištu.
    radije perite veš sapunom nego tekućim d.
    :shock: Otkud sad to? Pitama ozbiljno, a ne kao zagovarač tekućih jer sam ionako tek nedavno počela s njima

  15. #165
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    gle mendula, sapun je najjače sredstvo za pranje, ali mu je potrošnja smanjena sintezom novih tenzida (tvari koji smanjuju površinsku napetost vode), jest da je pranje praškom ovim onim, tekućim i bla naizgled učikovitije, ali gotovo svi tenzidi se taloze na materijalu a sapuni (anionski tenzidi) ne.
    za usporedbu sapuni su zapravo natrijeve soli viših masnih kiselina, a ostali tenzidi su uglavnom sintetički.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Da pojasnim svoj stav. Mislim da tekući deterđenti nisu nešto najlošije što postoji na tržištu.
    O sapunima nemam mišljenja jer ih ne koristim. Možda jesu bolji od tekućih deterdženata, ali to nisam isprobala.
    Dakle, ja mislim da tekući deterdženti nisu loši za pranje rublja.

  17. #167

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Branka, tekuci deterdzenti nemaju u sebi neke stvari tipa omeksivac vode, izbjeljivac itd. I kao takvi, automatski su pretrpani tensidima, tj. sredstvima za pranje. Da bi im se poboljsao ucinak. Tensidi su navodno veci zagadjivaci od omeksivaca vode i eko frendli izbjeljivaca pa se samim tim kaze da su tekuci deterdzenti najlosija opcija od svih ponudjenih. (ovde se valjda ne misli na eko deterdzente tipa urtrekam, sonett itd.)
    Najgori je tekuci deterdzent za bijeli ves. (to je po nekakvim eko standardima evropske unije.)

  18. #168

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    OK, prošlo je par dana i ja sam malo razmišljala o sapunu kao sredstvu za pranje rublja. Šta ima dalje? Perete li rublje običnim sapunom ili onim starinskom krutom smeđom "ciglom"? Ili nečim trećim? Postoji li sapun u prahu koji bi se mogao ubaciti u perilicu ili treba svaki komad robe (pelena) posebno natrljati prije pranja? Koristite li sapun za svu robu ili samo za pelene?
    Molim da mi malo opišete svoja iskustva, što detaljnije to bolje.

  19. #169

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    A ja bih molila one koji koriste Frosch da mi kažu koji jer sam u muelleru našla nekoliko vrsta tekućih i praškastih.
    dobila sam već jednu preporuku za tekući zeleni, ali kad sam bila tamo to nisam znala pa nisam ništa kupila

  20. #170
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Branka, tekuci deterdzenti nemaju u sebi neke stvari tipa omeksivac vode, izbjeljivac itd. I kao takvi, automatski su pretrpani tensidima, tj. sredstvima za pranje. Da bi im se poboljsao ucinak. Tensidi su navodno veci zagadjivaci od omeksivaca vode i eko frendli izbjeljivaca pa se samim tim kaze da su tekuci deterdzenti najlosija opcija od svih ponudjenih. (ovde se valjda ne misli na eko deterdzente tipa urtrekam, sonett itd.)
    Najgori je tekuci deterdzent za bijeli ves. (to je po nekakvim eko standardima evropske unije.)
    o, koma, ja sada perem sa tekućim iz dm-a i furam se kak radim dobru stvar

  21. #171

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Josie, hvala na info-al si me lipo zbunila. Ja koristim sve istovremeno-tj. praškasti za bijelu, tekući za kolor i opal-pastu za vunu i fino. I ovde se informiram samkako bi prestala s onim što nije ni ekološko za koži niti za okoliš. Evo, izbacila sam omekšivač i počela sa ocat + lavandino ulje. SUPER, FALA RODAMA.
    jedno pitanjce-Kako u mašini oprat sa sapunom-ciglom?
    Koji od lako dostupnih prašaka je bez fosfata, i najmanje ajme?

    Vezano za Calgon-mi ga ne kupujemo jer:
    1. ocat obavi to sa kamencom
    2.kutija košta 20ak kn, a potroši se za cca 1 mjesec, a novi grijač košta oko 80 kn ako sam dobro upamtila-za po godine calgona isplatiš novi grijač koji crkne-ne urekla ja nikog- al ne prije 6-7 god - a moja logika je -ne bi se reklamirali krilaticom-kupujte godinama calgon da ne prominite jednom grijač

    I još nešto iz uputa za moju perilicu (gorenje)što mi je nedokučivo pa čekam nekog da me prosvijetli. Pisalo je da je najbolji učinak pranja ako se zajedno peru mali i veliki komadi robe- tipa plahte+gaćice.
    Zašto je to tako?

  22. #172

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    o, koma, ja sada perem sa tekućim iz dm-a i furam se kak radim dobru stvar
    Ja mislim da ću nastaviti s tekućim za šareno i bebino, a vratiti se na Fax prašak za bijelo

    Mene jedino muči s tim octom što mi je posudica za omekšivač uvijek puna vode. Pisako se već o tome, ali nije me baš smetalo jer ga ni nisam koristila, ali sad bih htjela ocat +lavanda pa ne znam kako i kamo i kada da ga stavim

  23. #173

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    ne bi se reklamirali krilaticom-kupujte godinama calgon da ne prominite jednom grijač
    kad bi imali bolji razlog da koristimo calgon

    Sad imate i kraj ove rečenice-sorry vruuuće je

  24. #174

    Početno

    branka1, molim te reci mi iz kojeg si to quelle kataloga narucila, ja sam jucer prerovala i net katalog i ovaj sto imam doma al nisam nasla, a htjela bi ih kupit.......

  25. #175

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ni iz jednog. Nazvala sam ih i rekla da bih to naručila. Kod njih se to zove ekološke kuglice za pranje rublja

  26. #176

    Početno

    i kolko ce te to kostat?

  27. #177
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    ja oprala u DM bijelom tekucem...i meni grozno mirise...a stavim ga stvarno malo

  28. #178

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    1 kg ti košta 69,00
    0,5 kg oko 30 i nešto kuna

    Iskreno, još nisam ništa s tim oprala jer ne znam u kakvu platnenu vrećicu da to stavim

  29. #179
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    ja sam dobila i dvije male platnene vrećice uz veliku punu oraščića

  30. #180

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Isuse, koja sam ja tuka. Pa i ja A ne znam kak nisam prije skužila. Pa otvorila sam malo vrećicu da vidim kak to izgleda.
    Ne mogu vjerovat
    Hvala ti.

    Klmama, kak si ti zadovoljna s pranjem s tim? Kaj pereš s tim i na koliko stupnjeva?
    Rekle su cure da baš neće skinuti fleke s pelena, ali kako je s ostalim?
    I koliko komada staviš u vrećicu? Daj mi malo opiši, molim te

  31. #181
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    6-8 polovica orascica u vrecicu. na fleke natrljas sapun ili ono sredstvo iz dm-a za skidanje fleka. roba poslije nema nikakav miris i meni je to savrseno. i bude fino mekana.

  32. #182

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Znači, bilo za bijeli, bilo za šareni veš? uvijek isto?

  33. #183
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje

    u zadnje vrijeme mi pelene na dnu kante dobiju fleke boje hrđe, samo malo svjetlije
    prije je to bila samo najdonja pelena, ali neki dan ih je bilo cijela donja polovica kante
    isperem ih i stavim u kantu, znači suho odlaganje
    perem ih svaki 3., 4. dan
    fleke se ne operu, ali ih sunce izblijedi
    već neko vrijeme pelene su samo popišane

    jel se to i vama dešava? od čega te fleke?

  34. #184

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Takvu boju sam ugledala kad mudante(gaćice)nisam odmah oprala od kakice, pa se je to uvuklo u tkaninu. Meni su to bile male flekice pa se nisam mučila- za par pranja i sušenja na suncu-a kako drukčije u Dalmaciji-se ne vide. Za po kante pelena tribaš bolje oružje :/

  35. #185
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    imam problem...
    koristila sam persil i unistavao ih je grozno
    onda sam kupila pewoll magic color tekuci (jedini koji je bio u ducanu) i pocele su grozno smrditi

    evo citajuci vas probala sam bijeli dm tekuci i pelene mi ostale smrditi, jos gore budu kad se on ponovno popiski u njih

    sad sam kupila neki plavi dm tekuci i cini mi se bolje

    jel ce se to isprati sa vremenom?

    inace ih drzim na suhom i perem svaki 2 dan

    jel ima veze to dal je operes kad je skines i onda stavis u kantu?

    help....

  36. #186
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    nema vze s kantom. operi ih 2 puta bez praska pa cemo onda dalje raspravljati zasto smrde, ako budu i dalje smrdile. hocu reci najcesce se usmrde jer se stavlja previse detergenta pa se onda taj detergent u njih natalozi pa u dodiru s mokracom smrdi.

  37. #187
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    stavila sam 1 cep tekuceg na nekih 15 pelena

    budem probala slijedecu rundu oprat bez praska pa javim
    hvala

  38. #188

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa
    OK, prošlo je par dana i ja sam malo razmišljala o sapunu kao sredstvu za pranje rublja. Šta ima dalje? Perete li rublje običnim sapunom ili onim starinskom krutom smeđom "ciglom"? Ili nečim trećim? Postoji li sapun u prahu koji bi se mogao ubaciti u perilicu ili treba svaki komad robe (pelena) posebno natrljati prije pranja? Koristite li sapun za svu robu ili samo za pelene?
    Molim da mi malo opišete svoja iskustva, što detaljnije to bolje.
    Ima u Iper-u sapun u listićima. Ja kupila za probu, ali nemam pojma koliko da ga stavim.... Oprala sam svijetlo šareno i jako mi lijepo miriše.

  39. #189
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    joj ja zaboravila javiti
    vise ne smrde :D

  40. #190
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Janoccka, kako se zove sapun u listićima? Si pelene s njim prala?

    Meni je Frosh još uvijek pri srcu. Imam praškasti za šareni veš i za pelene stavim možda jednu malu žličicu, tek toliko da se kaže da ima deterdženta...

  41. #191
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj cekana prvotno napisa
    i za pelene stavim možda jednu malu žličicu, tek toliko da se kaže da ima deterdženta...
    :? , samo u vodi inače pereš ili nisam dobro skužila

  42. #192
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Pretpranje uvijek i bez deterdženta, a glavno pranje jedna žlica frosha!

  43. #193

  44. #194

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    73

    Početno

    može jedno pitanje? a što je s pranjem pelena na 95 stupnjeva, jel se to smije? kod mib pelena piše nešto kao da se smije ponekad
    al meni se ćini da bi se stisnule ili :/

  45. #195
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Na većini pelena piše da može na 95, ali nema potrebe jer se već na 60 unište bakterije

  46. #196
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Ima u Iper-u sapun u listićima.
    Ja pronašla i kupila :D zove se Spuma di ciampagna na bazi Marsejskog sapuna, 90% biorazgradiv...
    A imaju i praškasti deterdžent isto na bazi Marsejskog sapuna - ista firma!

  47. #197
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    jel mozes uslikati?

  48. #198

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja neki dan isla da kupim te listice. I zbunilo me jer pise da se oni koriste samo za pranje rublja do 40 stupnjeva. :?

  49. #199
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    eeee, ja sam baš to tražila, ali na kutiji ne piše do koliko stupnjeva ide...

    Oprala danas pelene s njim i jako su lijepo mekane, ali nisu flekice izašle kao sa froshom - još ima sunca pa nije frka...

  50. #200

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    ma stvarno mislim da bolje da su pelene iznutra malo žućkaste, ali čiste, nego da to s....e stavljate na osjetljivu dječju kožu.
    ako zanemarimo žutilo, budu li pelene uistinu čiste ? prvenstveno mislim na bakterije i ostala stvorenjca... :?

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •